gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Streeksporters in de race voor landelijke prijzen: ‘Het voelt als een eer’

3767648483e4901a0ae6206abd5d2777.jpg

Verschillende sporters én een sportcoach uit onze streek behoren tot de kanshebbers tijdens het Sportgala komende maand, georganiseerd door sportorganisatie NOC*NSF en de NOS. Het gaat weliswaar nog om een shortlist, maar toch: de Drechtsteden zijn goed vertegenwoordigd.

Corrado Francke |  | Aangepast op
Lotte van Drunen
Met meerdere seizoenszeges, zoals op het circuit van Arnhem, werd Lotte van Drunen op 17-jarige leeftijd al wereldkampioen motorcross bij de vrouwen. Met zestien andere vrouwen maakt de Sliedrechtse nog kans op de titel ‘Sportvrouw van het jaar’, al is de concurrentie moordend.

Verschillende Olympische medaillewinnaressen, zoals Femke Bol (atletiek), Karolien Florijn (roeien), Marit Bouwmeester (zeilen) en Sharon van Rouwendaal (openwaterzwemmen) hebben namelijk ook kans op de prijs.

Van Drunen kreeg deze week wel een tegenslag te verwerken. Bij een training in de Verenigde Staten brak ze op drie plaatsen haar enkel, maakte ze woensdag bekend via sociale media. Na een operatie wordt duidelijk hoe lang de wereldkampioene is uitgeschakeld.

Brigitte Sleeking
Al vroeg in het jaar schitterde de Dordtse waterpoloster Brigitte Sleeking op het Europees kampioenschap, waar het nationale team de gouden plak in de wacht sleepte. Op de Olympische Spelen verloor het team de halve finale, maar Sleeking ging niet zonder lege handen naar huis. Na een knappe comeback was brons het eindresultaat.

Gertjan van der Linden
Een andere Dordtenaar die deze zomer in in actie kwam: Gertjan van der Linden, succescoach van de Nederlandse rolstoelbasketbalsters. De dames verloren al sinds de Spelen van Tokio in 2021 niet meer en prolongeerden in Parijs die olympische titel.

De Spelen in Parijs waren voor Van der Linden het laatste toernooi met de Nederlandse rolstoelbasketbalsters. Daarna maakte hij de overstap naar de Italiaanse rolstoelbasketballers. “Ik heb een contract voor een jaar getekend. Als het blijkt dat ik het leuk vind om te doen, dan blijf ik ze coachen tot aan de Spelen van Los Angeles in 2028”, zei hij daarover tegen onze mediapartner Rijnmond.

Rogier Dorsman
De 25-jarige Rogier Dorsman vloog afgelopen zomer door het water in Parijs. Tenminste, zo leek het wel. Met twee keer goud en één keer zilver op de Paralympische Spelen werd de prijzenkast van de Heerjansdammer flink aangevuld, wat ook bij de vakjury van het Sportgala niet onopgemerkt is gebleven.

“Een mooie bevestiging dat we het goed gedaan hebben dit jaar”, reageert een blije Dorsman, die ook eerlijk toegeeft dat paralympisch kampioenen ‘bijna automatisch’ op de shortlist worden gezet. “Nu is het de vraag of ik bij de laatste drie zit, maar daar moet ik nog even op wachten.” De drie genomineerden per categorie worden namelijk op zondag 8 december bekendgemaakt.

Dorsman, die de opleiding sportmarketing volgt aan de Johan Cruyff Academy, lijdt aan meerdere kwalen in zijn oog. Bij hem in de familie komt de netvliesziekte choroideremie voor: een progressieve oogziekte waarbij het zicht stapje voor stapje achteruit gaat. De aandoening komt vrijwel alleen bij mannen voor.

RTV Dordrecht maakte in september de volgende reportage met en over Dorsman:

Lees ook

politiehond (1).png

Autodief probeert op gestolen fiets te vluchten, politiehond vindt hem in de bosjes

Met behulp van een politiehond is eerder deze week een autodief in Ridderkerk in de kraag gevat. De 43-jarige verdachte uit Ridderkerk probeerde nog te vluchten op een gestolen fiets en te voet, maar diensthond Aron wist hem op te speuren uit de bosjes.

bosschaart.png

Pascal Bosschaart vanaf volgend seizoen assistent-trainer bij FC Dordrecht

Pascal Bosschaart wordt volgend seizoen assistent-trainer bij FC Dordrecht. De afgelopen jaren was de Rotterdammer trainer van Feyenoord onder 21.

merwedelingelijn01.jpg

Geen treinverkeer tussen Hardinxveld en Gorinchem

Het treinverkeer op de Merwedelingelijn is vrijdagochtend grotendeels gestremd. Tussen Boven-Hardinxveld en Gorinchem rijden geen treinen na een aanrijding, meldt de NS.

foto herdenkingvlag artikel.png

Speciale vlag gehesen bij herdenking bombardement Moerdijkbrug

Het bombardement op de Moerdijkbrug van 13 mei 1940 is herdacht bij het monument in Dordrecht. Dit jaar heeft de stichting van de herdenking een nieuw attribuut om te laten zien: een vlag die de herdachte mannen als laatst hebben gegroet, voordat ze op hun fatale missie gingen.

foto dordt in stoom 1.png

Hemelvaartsdag op TV Dordrecht: Dordt in Stoom

Over een paar weken is het zover: Dordt in Stoom. Dit jaar is het spektakel in het laatste weekend van mei. Om alvast een beetje in de sfeer te komen blikken we met TV Dordrecht deze donderdag terug op de festiviteiten van twee jaar geleden. De vlootshow, het stoomrondje, alles komt voorbij.

Koos Wieman poppenspeler.png

Koos vermaakt al bijna 50 jaar jong en oud met zijn poppentheater

"Janus, Janus, kom je nog een keer?" Het vertrouwde geluid galmt weer over het Rotterdamse Binnenwegplein. Sinds vorige week zijn de luiken van het poppentheater weer open. Al 46 jaar staat Jacobus Wieman uit Dordrecht, ook wel Koos genoemd, hier van mei tot oktober bijna elke week om Rotterdammers te vermaken.