gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Streeksporters in de race voor landelijke prijzen: ‘Het voelt als een eer’

3767648483e4901a0ae6206abd5d2777

Verschillende sporters én een sportcoach uit onze streek behoren tot de kanshebbers tijdens het Sportgala komende maand, georganiseerd door sportorganisatie NOC*NSF en de NOS. Het gaat weliswaar nog om een shortlist, maar toch: de Drechtsteden zijn goed vertegenwoordigd.

Corrado Francke |  | Aangepast op
Lotte van Drunen
Met meerdere seizoenszeges, zoals op het circuit van Arnhem, werd Lotte van Drunen op 17-jarige leeftijd al wereldkampioen motorcross bij de vrouwen. Met zestien andere vrouwen maakt de Sliedrechtse nog kans op de titel ‘Sportvrouw van het jaar’, al is de concurrentie moordend.

Verschillende Olympische medaillewinnaressen, zoals Femke Bol (atletiek), Karolien Florijn (roeien), Marit Bouwmeester (zeilen) en Sharon van Rouwendaal (openwaterzwemmen) hebben namelijk ook kans op de prijs.

Van Drunen kreeg deze week wel een tegenslag te verwerken. Bij een training in de Verenigde Staten brak ze op drie plaatsen haar enkel, maakte ze woensdag bekend via sociale media. Na een operatie wordt duidelijk hoe lang de wereldkampioene is uitgeschakeld.

Brigitte Sleeking
Al vroeg in het jaar schitterde de Dordtse waterpoloster Brigitte Sleeking op het Europees kampioenschap, waar het nationale team de gouden plak in de wacht sleepte. Op de Olympische Spelen verloor het team de halve finale, maar Sleeking ging niet zonder lege handen naar huis. Na een knappe comeback was brons het eindresultaat.

Gertjan van der Linden
Een andere Dordtenaar die deze zomer in in actie kwam: Gertjan van der Linden, succescoach van de Nederlandse rolstoelbasketbalsters. De dames verloren al sinds de Spelen van Tokio in 2021 niet meer en prolongeerden in Parijs die olympische titel.

De Spelen in Parijs waren voor Van der Linden het laatste toernooi met de Nederlandse rolstoelbasketbalsters. Daarna maakte hij de overstap naar de Italiaanse rolstoelbasketballers. “Ik heb een contract voor een jaar getekend. Als het blijkt dat ik het leuk vind om te doen, dan blijf ik ze coachen tot aan de Spelen van Los Angeles in 2028”, zei hij daarover tegen onze mediapartner Rijnmond.

Rogier Dorsman
De 25-jarige Rogier Dorsman vloog afgelopen zomer door het water in Parijs. Tenminste, zo leek het wel. Met twee keer goud en één keer zilver op de Paralympische Spelen werd de prijzenkast van de Heerjansdammer flink aangevuld, wat ook bij de vakjury van het Sportgala niet onopgemerkt is gebleven.

“Een mooie bevestiging dat we het goed gedaan hebben dit jaar”, reageert een blije Dorsman, die ook eerlijk toegeeft dat paralympisch kampioenen ‘bijna automatisch’ op de shortlist worden gezet. “Nu is het de vraag of ik bij de laatste drie zit, maar daar moet ik nog even op wachten.” De drie genomineerden per categorie worden namelijk op zondag 8 december bekendgemaakt.

Dorsman, die de opleiding sportmarketing volgt aan de Johan Cruyff Academy, lijdt aan meerdere kwalen in zijn oog. Bij hem in de familie komt de netvliesziekte choroideremie voor: een progressieve oogziekte waarbij het zicht stapje voor stapje achteruit gaat. De aandoening komt vrijwel alleen bij mannen voor.

RTV Dordrecht maakte in september de volgende reportage met en over Dorsman:

Lees ook

gondelvaart prijsuitreiking

Nek-aan-nekrace om publieksprijs Gondelvaart: verschil van slechts 2 stemmen

In een bomvol Café Olt Ghiessen is bekend gemaakt wie de publieksprijs van de Gondelvaart 2026 in Giessen-Oudekerk heeft gewonnen. Met slechts twee stemmen verschil werd ‘Nacht op het water’ de prijswinnaar bij de grote boten. Bij de kleine boten zijn ‘De Hekkies op safari’ degenen met de meeste stemmen.

boot corrie (1)

‘De echte hoofdprijs was deze fantastische avond’: Corrie wint derde prijs Gondelvaart

Voor het eerst vaart Corrie van Rijswijk dit jaar alleen mee tijdens de Gondelvaart in Giessen-Oudekerk. Dat haar eerste solo-deelname meteen goed was voor een derde prijs, maakt de prestatie extra bijzonder. “Geweldig, ik kan het niet anders zeggen.”

artikelfoto tandarts

Tandarts te duur? Deze artsen helpen mensen bij klachten

Wie wel met kiespijn rondloopt, maar geen geld heeft voor een bezoek aan de tandarts, kan op zaterdag 10 oktober terecht tijdens de Tandartsdag. In meerdere gemeenten in de Drechtsteden kunnen mensen met urgente klachten die dag gratis worden behandeld. Stichting ANDERS organiseert de dag voor de tweede keer.

politiestock

Verdachten schietpartij waarbij Dordtenaren gewond raakten langer vast

De politie heeft twee mannen opgepakt na een schietpartij, waarbij twee Dordtenaren gewond raakte. Zij blijven zeker veertien dagen langer vastzitten, meldt de politie.

nk20260925NKS08454

Ontlading bij FC Dordrecht na broodnodige opsteker: ‘Team gezien met fighting spirit’

Tegen de verwachting in besloot FC Dordrecht de maand september met een knappe zege. Door de 3-2 thuisoverwinning op Almere City kruipt de ploeg langzaam uit het dal waar het de afgelopen weken in was beland. “Ik was vooral blij dat we weer met lef speelden.”

Start ZWR 2025 foto Kees Wolthoorn kopie

Uitgestelde Zoomer Wantijrun vindt zondag plaats

De Zoomer Wantijrun  staat zondag op het programma. Het hardloopevenement stond gepland voor woensdagavond 24 juni, maar de organisatie voelde zich door de hitte genoodzaakt er een streep door te zetten.