gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Streeksporters in de race voor landelijke prijzen: ‘Het voelt als een eer’

3767648483e4901a0ae6206abd5d2777.jpg

Verschillende sporters én een sportcoach uit onze streek behoren tot de kanshebbers tijdens het Sportgala komende maand, georganiseerd door sportorganisatie NOC*NSF en de NOS. Het gaat weliswaar nog om een shortlist, maar toch: de Drechtsteden zijn goed vertegenwoordigd.

Corrado Francke |  | Aangepast op
Lotte van Drunen
Met meerdere seizoenszeges, zoals op het circuit van Arnhem, werd Lotte van Drunen op 17-jarige leeftijd al wereldkampioen motorcross bij de vrouwen. Met zestien andere vrouwen maakt de Sliedrechtse nog kans op de titel ‘Sportvrouw van het jaar’, al is de concurrentie moordend.

Verschillende Olympische medaillewinnaressen, zoals Femke Bol (atletiek), Karolien Florijn (roeien), Marit Bouwmeester (zeilen) en Sharon van Rouwendaal (openwaterzwemmen) hebben namelijk ook kans op de prijs.

Van Drunen kreeg deze week wel een tegenslag te verwerken. Bij een training in de Verenigde Staten brak ze op drie plaatsen haar enkel, maakte ze woensdag bekend via sociale media. Na een operatie wordt duidelijk hoe lang de wereldkampioene is uitgeschakeld.

Brigitte Sleeking
Al vroeg in het jaar schitterde de Dordtse waterpoloster Brigitte Sleeking op het Europees kampioenschap, waar het nationale team de gouden plak in de wacht sleepte. Op de Olympische Spelen verloor het team de halve finale, maar Sleeking ging niet zonder lege handen naar huis. Na een knappe comeback was brons het eindresultaat.

Gertjan van der Linden
Een andere Dordtenaar die deze zomer in in actie kwam: Gertjan van der Linden, succescoach van de Nederlandse rolstoelbasketbalsters. De dames verloren al sinds de Spelen van Tokio in 2021 niet meer en prolongeerden in Parijs die olympische titel.

De Spelen in Parijs waren voor Van der Linden het laatste toernooi met de Nederlandse rolstoelbasketbalsters. Daarna maakte hij de overstap naar de Italiaanse rolstoelbasketballers. “Ik heb een contract voor een jaar getekend. Als het blijkt dat ik het leuk vind om te doen, dan blijf ik ze coachen tot aan de Spelen van Los Angeles in 2028”, zei hij daarover tegen onze mediapartner Rijnmond.

Rogier Dorsman
De 25-jarige Rogier Dorsman vloog afgelopen zomer door het water in Parijs. Tenminste, zo leek het wel. Met twee keer goud en één keer zilver op de Paralympische Spelen werd de prijzenkast van de Heerjansdammer flink aangevuld, wat ook bij de vakjury van het Sportgala niet onopgemerkt is gebleven.

“Een mooie bevestiging dat we het goed gedaan hebben dit jaar”, reageert een blije Dorsman, die ook eerlijk toegeeft dat paralympisch kampioenen ‘bijna automatisch’ op de shortlist worden gezet. “Nu is het de vraag of ik bij de laatste drie zit, maar daar moet ik nog even op wachten.” De drie genomineerden per categorie worden namelijk op zondag 8 december bekendgemaakt.

Dorsman, die de opleiding sportmarketing volgt aan de Johan Cruyff Academy, lijdt aan meerdere kwalen in zijn oog. Bij hem in de familie komt de netvliesziekte choroideremie voor: een progressieve oogziekte waarbij het zicht stapje voor stapje achteruit gaat. De aandoening komt vrijwel alleen bij mannen voor.

RTV Dordrecht maakte in september de volgende reportage met en over Dorsman:

Lees ook

PHOTO-2026-03-20-13-08-30.jpg

Hongerige Lady Lions op zoek naar 5e landstitel in 7 jaar

De Dordtse Lady Lions zijn hot in ijshockeyland. De ploeg van coach Rick van Haren pakte al vier keer de landstitel en is daarmee zeer dominant in het ijshockey. Nu maakt de ploeg zich op voor de strijd om de vijfde landstitel. Het succes is niet onopgemerkt gebleven. Begin dit jaar ontving het team al de prijs voor Dordtse Sportploeg van 2025. Maar wat is het geheim achter hun succes én hoe blijf je aan de top na zoveel prijzen?

zoekhetuitmanrechtbank.jpg

Als de zanger van de punkband het uitmaakt met Nina (25) verandert zijn leven in een nachtmerrie

Nina kan er niet tegen dat Jullian geen relatie meer met haar wil. Ze belt hem honderden keren en begint een lastercampagne op sociale media. Na een jaar zien de twee elkaar weer terug. In de rechtszaal.

controle sliedrecht baanhoek.png

Politie gaat machinisten controleren: 'Snelheidsovertredingen geconstateerd'

De politie gaat de snelheid van treinen van Qbuzz controleren. Uit onderzoek van de landelijke Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) blijkt dat machinisten zich niet houden aan de snelheidsbeperking die geldt bij station Baanhoek in Sliedrecht. Vanwege een verzakking aan het talud mogen treinen daar niet harder rijden dan 40 kilometer per uur.

Foto 2.jpg

FC Dordrecht moet nog vol aan de bak voor ticket play-offs: ‘Terug naar de basis’

FC Dordrecht heeft vrijdagavond dure punten gemorst op bezoek bij Jong FC Utrecht. Op een koud Sportcomplex Zoudenbalch was het beloftenelftal uit de Domstad met 3-1 te sterk voor de formatie van Dirk Kuyt. Toch was er ook goed nieuws, want middenvelder Robin van Asten mag zichzelf melden bij Oranje Onder 18.

yv2026320NKS07473.jpg

FC Dordrecht pijnlijk onderuit bij Jong FC Utrecht

FC Dordrecht is op bezoek bij Jong FC Utrecht hard onderuit gegaan. Op Sportcomplex Zoudenbalch werd het 3-1 voor het beloftenelftal uit de Domstad. Nick Venema was trefzeker aan Dordtse kant.

Hospice 1.png

Documentaire over het 25-jarig bestaan van Hospice De Patio op TV Dordrecht

Hospice De Patio bestaat 25 jaar, vorige week is dat gevierd met een symposium en nu staat hun verhaal centraal in een documentaire gemaakt door RTV Dordrecht. In de documentaire wordt met vrijwilligers en andere betrokkenen teruggeblikt op een kwart eeuw zorg voor terminale patiënten. Daarnaast geeft de documentaire een inkijk in het leven in een hospice en wordt er vooruitgekeken naar de toekomst met de nodige uitdagingen.