gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Streeksporters in de race voor landelijke prijzen: ‘Het voelt als een eer’

3767648483e4901a0ae6206abd5d2777

Verschillende sporters én een sportcoach uit onze streek behoren tot de kanshebbers tijdens het Sportgala komende maand, georganiseerd door sportorganisatie NOC*NSF en de NOS. Het gaat weliswaar nog om een shortlist, maar toch: de Drechtsteden zijn goed vertegenwoordigd.

Corrado Francke |  | Aangepast op
Lotte van Drunen
Met meerdere seizoenszeges, zoals op het circuit van Arnhem, werd Lotte van Drunen op 17-jarige leeftijd al wereldkampioen motorcross bij de vrouwen. Met zestien andere vrouwen maakt de Sliedrechtse nog kans op de titel ‘Sportvrouw van het jaar’, al is de concurrentie moordend.

Verschillende Olympische medaillewinnaressen, zoals Femke Bol (atletiek), Karolien Florijn (roeien), Marit Bouwmeester (zeilen) en Sharon van Rouwendaal (openwaterzwemmen) hebben namelijk ook kans op de prijs.

Van Drunen kreeg deze week wel een tegenslag te verwerken. Bij een training in de Verenigde Staten brak ze op drie plaatsen haar enkel, maakte ze woensdag bekend via sociale media. Na een operatie wordt duidelijk hoe lang de wereldkampioene is uitgeschakeld.

Brigitte Sleeking
Al vroeg in het jaar schitterde de Dordtse waterpoloster Brigitte Sleeking op het Europees kampioenschap, waar het nationale team de gouden plak in de wacht sleepte. Op de Olympische Spelen verloor het team de halve finale, maar Sleeking ging niet zonder lege handen naar huis. Na een knappe comeback was brons het eindresultaat.

Gertjan van der Linden
Een andere Dordtenaar die deze zomer in in actie kwam: Gertjan van der Linden, succescoach van de Nederlandse rolstoelbasketbalsters. De dames verloren al sinds de Spelen van Tokio in 2021 niet meer en prolongeerden in Parijs die olympische titel.

De Spelen in Parijs waren voor Van der Linden het laatste toernooi met de Nederlandse rolstoelbasketbalsters. Daarna maakte hij de overstap naar de Italiaanse rolstoelbasketballers. “Ik heb een contract voor een jaar getekend. Als het blijkt dat ik het leuk vind om te doen, dan blijf ik ze coachen tot aan de Spelen van Los Angeles in 2028”, zei hij daarover tegen onze mediapartner Rijnmond.

Rogier Dorsman
De 25-jarige Rogier Dorsman vloog afgelopen zomer door het water in Parijs. Tenminste, zo leek het wel. Met twee keer goud en één keer zilver op de Paralympische Spelen werd de prijzenkast van de Heerjansdammer flink aangevuld, wat ook bij de vakjury van het Sportgala niet onopgemerkt is gebleven.

“Een mooie bevestiging dat we het goed gedaan hebben dit jaar”, reageert een blije Dorsman, die ook eerlijk toegeeft dat paralympisch kampioenen ‘bijna automatisch’ op de shortlist worden gezet. “Nu is het de vraag of ik bij de laatste drie zit, maar daar moet ik nog even op wachten.” De drie genomineerden per categorie worden namelijk op zondag 8 december bekendgemaakt.

Dorsman, die de opleiding sportmarketing volgt aan de Johan Cruyff Academy, lijdt aan meerdere kwalen in zijn oog. Bij hem in de familie komt de netvliesziekte choroideremie voor: een progressieve oogziekte waarbij het zicht stapje voor stapje achteruit gaat. De aandoening komt vrijwel alleen bij mannen voor.

RTV Dordrecht maakte in september de volgende reportage met en over Dorsman:

Lees ook

parkies

Voorlopig einde aan gratis festival Parkies: 'Dat doet wel zeer'

Het gratis maandagavondfestival Parkies keert deze zomer niet terug in Dordrecht. De organisator bevestigt aan Omroep Brabant dat de financiële risico's van de zomerconcerten in het Wantijpark te groot geworden zijn door fors gestegen kosten en lagere subsidies van gemeenten. Ook de edities in Breda en Bergen op Zoom zijn geschrapt.

Bouwkeet Papendrechtseburg

In dit bouwdorp wordt werk aan Papendrechtsebrug nauwkeurig voorbereid

Waar de officiële renovatie van de Papendrechtsebrug in juli begint, daar zijn de voorbereidingen al in volle gang. In een verrezen bouwdorp rondom de brug wordt al keihard gewerkt aan planning en organisatie en voorbereidende werkzaamheden voor de renovatie. Maar wie werken daar?

Clip0003.MXF.00_04_29_27.Still001

Regenachtige voorspelling laat Wantijpop-organisator koud: 'Het belooft een feestje te worden!'

De laatste voorbereidingen van het jaarlijks terugkerend evenement Wantijlive en Wantijpop zijn, ondanks de grijze lucht, volledig afgerond. Hoewel de regendruppels de crew soms verrassen, is de sfeer goed en wordt er uitgekeken naar de show. "Het gras ligt er verassend goed bij, dus het moet vanavond helemaal goed komen", aldus organisator Magchiel Koekkoek.

vlietskadearkel

Twee beoogde azc-locaties vallen af: natuurgebied zorgt voor te veel stikstof

Er komt geen asielzoekerscentrum (azc) in Arkel. Het gemeentebestuur van Molenlanden had twee locaties in het dorp op het oog, maar die zijn afgevallen omdat het stikstofniveau daar te hoog is. Dit komt omdat het Natura 2000-gebied Lingegebied en Diefdijk Zuid in de buurt ligt.

studiodewitt

Zaterdag in Studio De Witt: Indorock, Dordt in Stoom en formatieprocessen

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met de initiatiefnemers van het vinylproject Indorock. Hij duikt met hen in de rijke muzikale geschiedenis.

politie 02

Onveiligheidsgevoel in meeste gemeenten gegroeid, ook ervaren sommigen meer overlast

Het onveiligheidsgevoel van inwoners is in de meeste gemeenten in onze streek gestegen ten opzichte van 2023. Ook ervaren de inwoners van een aantal gemeenten meer overlast in de buurt. Dat blijkt uit de Veiligheidsmonitor, een tweejaarlijks terugkerend bevolkingsonderzoek.