gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Streeksporters in de race voor landelijke prijzen: ‘Het voelt als een eer’

3767648483e4901a0ae6206abd5d2777.jpg

Verschillende sporters én een sportcoach uit onze streek behoren tot de kanshebbers tijdens het Sportgala komende maand, georganiseerd door sportorganisatie NOC*NSF en de NOS. Het gaat weliswaar nog om een shortlist, maar toch: de Drechtsteden zijn goed vertegenwoordigd.

Corrado Francke |  | Aangepast op
Lotte van Drunen
Met meerdere seizoenszeges, zoals op het circuit van Arnhem, werd Lotte van Drunen op 17-jarige leeftijd al wereldkampioen motorcross bij de vrouwen. Met zestien andere vrouwen maakt de Sliedrechtse nog kans op de titel ‘Sportvrouw van het jaar’, al is de concurrentie moordend.

Verschillende Olympische medaillewinnaressen, zoals Femke Bol (atletiek), Karolien Florijn (roeien), Marit Bouwmeester (zeilen) en Sharon van Rouwendaal (openwaterzwemmen) hebben namelijk ook kans op de prijs.

Van Drunen kreeg deze week wel een tegenslag te verwerken. Bij een training in de Verenigde Staten brak ze op drie plaatsen haar enkel, maakte ze woensdag bekend via sociale media. Na een operatie wordt duidelijk hoe lang de wereldkampioene is uitgeschakeld.

Brigitte Sleeking
Al vroeg in het jaar schitterde de Dordtse waterpoloster Brigitte Sleeking op het Europees kampioenschap, waar het nationale team de gouden plak in de wacht sleepte. Op de Olympische Spelen verloor het team de halve finale, maar Sleeking ging niet zonder lege handen naar huis. Na een knappe comeback was brons het eindresultaat.

Gertjan van der Linden
Een andere Dordtenaar die deze zomer in in actie kwam: Gertjan van der Linden, succescoach van de Nederlandse rolstoelbasketbalsters. De dames verloren al sinds de Spelen van Tokio in 2021 niet meer en prolongeerden in Parijs die olympische titel.

De Spelen in Parijs waren voor Van der Linden het laatste toernooi met de Nederlandse rolstoelbasketbalsters. Daarna maakte hij de overstap naar de Italiaanse rolstoelbasketballers. “Ik heb een contract voor een jaar getekend. Als het blijkt dat ik het leuk vind om te doen, dan blijf ik ze coachen tot aan de Spelen van Los Angeles in 2028”, zei hij daarover tegen onze mediapartner Rijnmond.

Rogier Dorsman
De 25-jarige Rogier Dorsman vloog afgelopen zomer door het water in Parijs. Tenminste, zo leek het wel. Met twee keer goud en één keer zilver op de Paralympische Spelen werd de prijzenkast van de Heerjansdammer flink aangevuld, wat ook bij de vakjury van het Sportgala niet onopgemerkt is gebleven.

“Een mooie bevestiging dat we het goed gedaan hebben dit jaar”, reageert een blije Dorsman, die ook eerlijk toegeeft dat paralympisch kampioenen ‘bijna automatisch’ op de shortlist worden gezet. “Nu is het de vraag of ik bij de laatste drie zit, maar daar moet ik nog even op wachten.” De drie genomineerden per categorie worden namelijk op zondag 8 december bekendgemaakt.

Dorsman, die de opleiding sportmarketing volgt aan de Johan Cruyff Academy, lijdt aan meerdere kwalen in zijn oog. Bij hem in de familie komt de netvliesziekte choroideremie voor: een progressieve oogziekte waarbij het zicht stapje voor stapje achteruit gaat. De aandoening komt vrijwel alleen bij mannen voor.

RTV Dordrecht maakte in september de volgende reportage met en over Dorsman:

Lees ook

FOTO WEBSITE.png

John kan eindelijk in loterijwoning: 'Het is een lucky shot.'

Feest in de Pieter de Hooghstraat in Hardinxveld-Giessendam. Geen straatprijs, maar wel veertien bijzondere starterswoningen die zijn opgeleverd. Vorig jaar meldden bijna tweehonderd woningzoekenden zich aan voor het project KoopStart, uiteindelijk werden slechts veertien starters ingeloot. Eén van hen is de 28-jarige John de Jong, die inmiddels volop aan het klussen is in zijn nieuwe huis.

OPMA

Op Pad Met Ad: Dordt in Stoom wil nieuwe koers varen: ‘Jongeren meer trekken’

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad staat Dordt in Stoom centraal. Het tweejaarlijks evenement keert terug in de Dordtse binnenstad. Voormalig raadslid en wethouder Marco Stam is vrijwilliger bij de organisatie en vertelt hoe er nu al naar de toekomst van het evenement wordt gekeken. “We willen vanuit de traditie naar meer moderne techniek, zodat je meer jongeren en bedrijven kan betrekken.”

politie PI gevangenis.png

Pakketjes over muur Dordtse gevangenis gegooid

Twee pakketjes zijn zondag over de muren van de PI Dordrecht gegooid. Na een melding hierover hebben de medewerkers direct onderzoek gedaan.

Zwembad.png

zomerhitte

Als enige zwembad dat open is, rekent De Dubbel op dubbele drukte

Met een temperatuur van zo’n 27 graden is het dit pinksterweekend genieten geblazen. Reden voor velen om een verkoelende plons te nemen. Waar de één een duik neemt in de Merwelanden, kiest een ander voor het zwembad. Maar omdat het Wantijbad nog gesloten is, is die laatste keuze in Dordrecht niet reuze. Daarom maakt zwembad De Dubbel zich op voor topdrukte. “We verwachten dubbel zoveel drukte”, vertelt badjuffrouw en zwemlerares Astrid.

hardslopen hitte Pexels.jpg

Enorme hitte zorgt voor extra voorbereiding hardlopers: ‘We hebben zo’n 288 waterflesjes ingeslagen’

Waar de meeste mensen dit weekend rustig van het warme weer genieten, gaat Arie Toom met zijn team voor het Albert Schweitzer ziekenhuis meedoen aan de RopaRun. Dat is een estafetteloop waar meer dan tweehonderd teams aan meedoen om geld op te halen voor een goed doel. De 35e editie wordt dit jaar voor de deelnemers extra uitdagend, omdat de temperaturen kunnen oplopen tot bijna dertig graden.

Illegale prostitutie

Illegale prostitutie op twee plaatsen in onze streek, ook hennep aangetroffen

In Hendrik-Ido-Ambacht en Zwijndrecht is illegale prostitutie geconstateerd na een regionaal onderzoek op vijf verschillende plaatsen in onze streek. Ook is er in Zwijndrecht tijdens deze controle hennep aangetroffen.