Dordrecht, Netherlands

Tientallen fietsers negeren afsluiting Brug over de Noord: ‘Zeer onwenselijk’

Meerdere fietsers zijn onlangs over de Brug over de Noord gereden tijdens een weekendafsluiting. Rijkswaterstaat spreekt van een ‘zeer onwenselijke situatie’ en neemt daarom maatregelen. “Ze stapten over hekken heen of zetten ze aan de kant.”
Corrado Francke | 2 februari 2026 17:00 | Aangepast op 2 februari 2026 16:31
De brug was de afgelopen tijd meerdere keren dicht voor werkzaamheden. Fietsers konden met de waterbus de oversteek maken, maar daar had kennelijk niet iedereen zin in. “Er wordt daar gewoon gewerkt, het is een bouwlocatie die niet toegankelijk is voor onbevoegden. De aannemer moet de werkzaamheden veilig uit kunnen voeren”, zegt omgevingsmanager Marianne Jongen.

Hogere hekken en verkeersregelaars
Om herhaling te voorkomen, komen er hogere hekken en meer verkeersregelaars. Die maatregelen worden tussen 13 februari en 2 maart ingezet, als de brug ruim twee weken dicht is voor onderhoudswerk. Alle systemen voor de bediening, besturing en bewaking van de brug worden namelijk vervangen. De weekendafsluitingen in de afgelopen tijd waren voorbereidende werkzaamheden op de grote vervangingsklus.

In die 16 dagen moet al het verkeer omrijden: wegverkeer via de naastgelegen Noordtunnel (A15), landbouwvoertuigen via Dordrecht en vrachtwagens met gevaarlijke stoffen via Gouda en Utrecht (A20, A12 en A27).

Voor fietsers en voetgangers vaart tijdens de afsluiting ieder kwartier een waterbus tussen Alblasserdam, Hendrik-Ido-Ambacht en Papendrecht. Reizigers tussen deze dorpen krijgen 50 procent korting op hun kaartje als ze die via de website van de Waterbus bestellen.

Verouderde systemen
Flink wat aanpassingen dus, die allemaal op de site van Rijkswaterstaat staan. Volgens Jongen gebeurt dat niet voor niks, want de renovatie aan de brug is hard nodig. “De systemen komen uit de jaren zestig, toen we de brug op afstand zijn gaan bedienen. Alle leidingen en kabels zijn echt aan vervanging toe.”

Kijk hieronder onze reportage over de genegeerde werkzaamheden:

Meest gelezen

Grote stroomstoring treft 4500 huishoudens

Rijnmond | 27 jan 2026 19:22

Döner of pakketje halen straks verleden tijd op dit plein? ‘Zou heel jammer zijn’

Corrado Francke | Redactie Streek 56 | 30 jan 2026 10:31

Lees ook

Deze brug gaat maanden dicht vanwege werkzaamheden

De Matenabrug in Wijngaarden (gemeente Molenlanden) wordt tussen 3 februari en eind april volledig a...

1,6 miljoen statiegeldblikjes ingeleverd in 2025: ‘Voldoet aan de verwachtingen’

Er zijn afgelopen jaar 1,6 miljoen statiegeld blikjes en flesjes ingeleverd bij de bulkmachine bij h...

Fenomenale Brand voor de tweede keer wereldkampioen veldrijden

Lucinda Brand is zaterdag voor de tweede keer wereldkampioen veldrijden geworden. De Dordtse was in ...

Cyberbingo moet ouderen weerbaarder maken tegen cybercriminaliteit: 'Criminelen gaan heel geraffineerd te werk'

Bingo en ouderen is een combinatie die goed bij elkaar past. Als je het aangename ook nog eens met h...

FC Dordrecht raakt topscorer Eduardo kwijt: ‘Ik zag hem met de dag groeien’

Een mooie transfer is op komst voor Yannick Eduardo. De spits die dit seizoen al twaalf keer scoorde...

Uitstekende tweede helft bezorgt FC Dordrecht zege bij Vitesse

FC Dordrecht heeft vrijdagavond een 1-2 zege geboekt bij Vitesse. In de Gelredome herstelde de ploeg...