gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Van crosskampioene tot statiegeld: dit is deel 2 van het Lokaal Jaaroverzicht

752ce89856c09524ad385420c847f7a4

Voor de allerlaatste keer dit jaar bekijkt Rijnmond-presentator Ruud de Boer, samen met collega's van lokale omroepen, de beste en leukste reportages van 2024. In deel 2, dat maandagavond bij RTV Dordrecht wordt uitgezonden: een wereldkampioene motorcross uit Sliedrecht en een mogelijke oplossing voor de 'statiegeld-ergernissen'.

Corrado Francke |  | Aangepast op
Voor Lotte van Drunen kon dit kalenderjaar niet meer stuk. De 17-jarige Sliedrechtse kroonde zich namelijk tot wereldkampioen motorcross voor vrouwen en RTV Dordrecht volgde haar op de voet. OPEN Rotterdam bracht iets heel anders in beeld: de vele leegstaande huizen in het stadsdeel Vreewijk. Er werd volop gespeculeerd over de reden, maar de lokale omroep ging op geheel eigen wijze op zoek wat er daadwerkelijk aan de hand is.

Dit jaar vierde het Streekmuseum Sommelsdijk het 75-jarig jubileum. Ter ere daarvan werd een zogeheten travalje, ook wel een hoefstal, geschonken aan de gemeenschap van Goeree-Overflakkee. Burgemeester Ada Grootenboer-Dubbeldam kwam zelfs in traditionele kledij naar de gebeurtenis.

Je herkent het vast: irritaties over statiegeldautomaten in de supermarkt. Maar in Dordrecht komt in januari een zogeheten 'bulkapparaat' te staan, die in één keer maximaal 150 blikjes verslindt. Afvalverwerker HVC wil het inwoners makkelijker maken om grote hoeveelheden statiegeldproducten in één keer in te leveren. RTV Dordrecht kondigde de komst van het apparaat aan in een reportage.

Dat en meer zie je, maandagavond vanaf 18.00 uur na het nieuws, in deel 1 van het Lokaal Jaaroverzicht. De uitzending wordt tot en met dinsdagmiddag ieder uur herhaald. Het is ook mogelijk de uitzending in één keer te bekijken via de website van Rijnmond.

Lees ook

archieffotopolitie

Twee aanhoudingen na ontvoering vrouw (20) en gewelddadige woningoverval

De politie heeft twee verdachten opgepakt voor een ontvoering en een woningoverval van twee maanden geleden. Een 20-jarige vrouw werd in Papendrecht ontvoerd, waarna haar woning in Rotterdam werd overvallen. Daarbij werden de overige bewoners bedreigd en vastgebonden.

artikelfoto tandarts

Tandarts te duur? Deze artsen helpen mensen bij klachten

Wie wel met kiespijn rondloopt, maar geen geld heeft voor een bezoek aan de tandarts, kan op zaterdag 10 oktober terecht tijdens de Tandartsdag. In meerdere gemeenten in de Drechtsteden kunnen mensen met urgente klachten die dag gratis worden behandeld. Stichting ANDERS organiseert de dag voor de tweede keer.

burgemeester Zwijndrecht vechtvideos

Geweld onder jongeren speelt bij alle scholen, zegt burgemeester

Vechtende scholieren en filmpjes daarvan die circuleren op internet. Het speelt rond alle middelbare scholen in Zwijndrecht en verdient alle aandacht, zegt burgemeester Leon Anink. Tegelijkertijd worstelen gemeente en politie. “We krijgen het nog onvoldoende voor elkaar dat ouders over de angstdrempel heen durven stappen om aangifte te doen.”

foto website veiligheidsoefening

Let op: bij station Dordrecht staat het woensdag vol met hulpdiensten en hoor je knallen

Voor wie woensdag ineens heel veel hulpdiensten zie bij station Dordrecht, geen paniek. De Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid gaat van 11.00 uur tot 14.00 uur een veiligheidsoefening doen. Tijdens de oefening trainen de betrokken organisaties hun samenwerking bij heftige incidenten.

businkautotewater

Man (63) overleden nadat auto in water belandt, twee mensen gewond

Een auto is zondagavond te water geraakt bij de veerpont tussen Dordrecht en Werkendam. Daarbij is een 63-jarige man overleden. Twee andere inzittenden van de auto, een 62-jarige vrouw en een minderjarige, zijn naar het ziekenhuis gebracht.

foto drechttunnel a15

wegen

Verbreding A15 blijft in de ijskast, renovatie van deze tunnels gaat door

De geplande renovaties van de Noordtunnel en Drechttunnel kunnen gewoon doorgaan. Dat blijkt uit de nieuwe prioriteitenlijst van het Ministerie van Infrastructuur en Waterstaat. Slecht nieuws is er voor filerijders op de A15 tussen Papendrecht en Gorinchem: dat stuk snelweg wordt voorlopig niet verbreed.