gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Van crosskampioene tot statiegeld: dit is deel 2 van het Lokaal Jaaroverzicht

752ce89856c09524ad385420c847f7a4

Voor de allerlaatste keer dit jaar bekijkt Rijnmond-presentator Ruud de Boer, samen met collega's van lokale omroepen, de beste en leukste reportages van 2024. In deel 2, dat maandagavond bij RTV Dordrecht wordt uitgezonden: een wereldkampioene motorcross uit Sliedrecht en een mogelijke oplossing voor de 'statiegeld-ergernissen'.

Corrado Francke |  | Aangepast op
Voor Lotte van Drunen kon dit kalenderjaar niet meer stuk. De 17-jarige Sliedrechtse kroonde zich namelijk tot wereldkampioen motorcross voor vrouwen en RTV Dordrecht volgde haar op de voet. OPEN Rotterdam bracht iets heel anders in beeld: de vele leegstaande huizen in het stadsdeel Vreewijk. Er werd volop gespeculeerd over de reden, maar de lokale omroep ging op geheel eigen wijze op zoek wat er daadwerkelijk aan de hand is.

Dit jaar vierde het Streekmuseum Sommelsdijk het 75-jarig jubileum. Ter ere daarvan werd een zogeheten travalje, ook wel een hoefstal, geschonken aan de gemeenschap van Goeree-Overflakkee. Burgemeester Ada Grootenboer-Dubbeldam kwam zelfs in traditionele kledij naar de gebeurtenis.

Je herkent het vast: irritaties over statiegeldautomaten in de supermarkt. Maar in Dordrecht komt in januari een zogeheten 'bulkapparaat' te staan, die in één keer maximaal 150 blikjes verslindt. Afvalverwerker HVC wil het inwoners makkelijker maken om grote hoeveelheden statiegeldproducten in één keer in te leveren. RTV Dordrecht kondigde de komst van het apparaat aan in een reportage.

Dat en meer zie je, maandagavond vanaf 18.00 uur na het nieuws, in deel 1 van het Lokaal Jaaroverzicht. De uitzending wordt tot en met dinsdagmiddag ieder uur herhaald. Het is ook mogelijk de uitzending in één keer te bekijken via de website van Rijnmond.

Lees ook

Ben Corino Studio De Witt

Rotterdammer Roel Pot te gast in Studio De Witt

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met Rotterdammer Roel Pot. Vroeger vormde hij een clownsduo met wijlen vrijwilliger Peter Douw, nu timmert hij aan de weg met ‘Rondje Rotterdams’.

luchtfotograaf Luke Verschoor

Luke Verschoor maakt fotografiedroom waar op La Palma: ‘Dit is toch gewoon next level’

Het was een droom die al langer in zijn hoofd zat: naar La Palma om onder een van de donkerste sterrenhemels van Europa een meteorenzwerm te fotograferen. Deze zomer kon astrofotograaf Luke Verschoor uit Nieuw-Lekkerland het eindelijk waarmaken. Samen met een vriend reisde hij naar het Spaanse eiland om de Perseïden vast te leggen.

Point Blur_Jul162025_212432 (1)

Man die meester Recep neerstak heeft niet meegewerkt in Pieter Baan Centrum

De man die vastzit voor het neersteken van meester Recep in juli 2025 in Alblasserdam heeft niet meegewerkt aan gedragskundig onderzoek in het Pieter Baan Centrum (PBC). De deskundigen hebben daarom geen conclusies kunnen trekken over eventuele stoornissen.

Dordthuis juli 2026

Dordthuis half november in gebruik: inwoners als eerste te gast

Het nieuwe stadskantoor is vanaf 16 november open voor inwoners van Dordrecht. Het zogenoemde Dordthuis opent dan de deuren voor bezoekers die een afspraak hebben met de gemeente of de sociale dienst. Een week later zijn de bibliotheek en de VVV ook geopend en is iedereen welkom om het gebouw te bezoeken.

foto website

Chef-kok Marco vierde in eerste jaar al feest, nu zit er misschien wéér een prijs in het vat

Met de uitreiking voor de nieuwe Michelinsterren op komst, zit er voor Marco van der Wijngaard misschien wel weer een prijs aan te komen. Als nieuwe uitbater van restaurant De Gieser Wildeman in Noordeloos behield hij de eerder al verdiende Michelinster. Daar bovenop won hij in zijn eerste jaar nóg een prijs: de Gouden Koksmuts. "Ik houd wel van een wedstrijdje."

vogelsterfte

Waarom talloze vogels stierven in de Nieuwe Dordtse Biesbosch

De Nieuwe Dordtse Biesbosch is normaal gesproken een rustgevende plek met vrolijk fluitende vogels. Maar dat was kortgeleden helemaal niet zo'n zekerheid. In de plas werden namelijk tientallen dode vogels gevonden. De dieren waren slachtoffer geworden van botulisme, een verlammingsziekte veroorzaakt door gif van een bacterie in ondiep water.