gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Van crosskampioene tot statiegeld: dit is deel 2 van het Lokaal Jaaroverzicht

752ce89856c09524ad385420c847f7a4

Voor de allerlaatste keer dit jaar bekijkt Rijnmond-presentator Ruud de Boer, samen met collega's van lokale omroepen, de beste en leukste reportages van 2024. In deel 2, dat maandagavond bij RTV Dordrecht wordt uitgezonden: een wereldkampioene motorcross uit Sliedrecht en een mogelijke oplossing voor de 'statiegeld-ergernissen'.

Corrado Francke |  | Aangepast op
Voor Lotte van Drunen kon dit kalenderjaar niet meer stuk. De 17-jarige Sliedrechtse kroonde zich namelijk tot wereldkampioen motorcross voor vrouwen en RTV Dordrecht volgde haar op de voet. OPEN Rotterdam bracht iets heel anders in beeld: de vele leegstaande huizen in het stadsdeel Vreewijk. Er werd volop gespeculeerd over de reden, maar de lokale omroep ging op geheel eigen wijze op zoek wat er daadwerkelijk aan de hand is.

Dit jaar vierde het Streekmuseum Sommelsdijk het 75-jarig jubileum. Ter ere daarvan werd een zogeheten travalje, ook wel een hoefstal, geschonken aan de gemeenschap van Goeree-Overflakkee. Burgemeester Ada Grootenboer-Dubbeldam kwam zelfs in traditionele kledij naar de gebeurtenis.

Je herkent het vast: irritaties over statiegeldautomaten in de supermarkt. Maar in Dordrecht komt in januari een zogeheten 'bulkapparaat' te staan, die in één keer maximaal 150 blikjes verslindt. Afvalverwerker HVC wil het inwoners makkelijker maken om grote hoeveelheden statiegeldproducten in één keer in te leveren. RTV Dordrecht kondigde de komst van het apparaat aan in een reportage.

Dat en meer zie je, maandagavond vanaf 18.00 uur na het nieuws, in deel 1 van het Lokaal Jaaroverzicht. De uitzending wordt tot en met dinsdagmiddag ieder uur herhaald. Het is ook mogelijk de uitzending in één keer te bekijken via de website van Rijnmond.

Lees ook

politie op straat na Marokko

Overwinning Marokko leidt tot feest en verkeersopstoppingen, vijf mensen aangehouden

De politie heeft zaterdagavond vijf mensen aangehouden in het centrum van Dordrecht na de wedstrijd van Marokko op het WK Voetbal. De ploeg won, wat in de stad op verschillende plekken werd gevierd. Daarbij ontstonden verkeersontstoppingen en werden meerdere verkeersovertredingen begaan.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: In gesprek met Chris van Benschop

Presentator Ben Corino spreekt zaterdagochtend in het radioprogramma Studio De Witt op Drechtstad FM met voormalig wethouder Chris van Benschop. Zij was sinds mei 2022 wethouder namens GroenLinks, maar is sinds juni werkzaam als bestuurder bij Mooi Sociaal.

Kermis Dordrecht

kermis

Nieuw, hoger en griezeliger: Zomerkermis keert terug naar Dordt

Het kwik stijgt en dat kan natuurlijk maar één ding betekenen: Zomerkermis Dordrecht XXL. Van zaterdag 20 juni tot en met zondag 28 juni kan er weer gegild worden in de achtbaan, gevist worden naar eendjes en gerild worden in het spookhuis. “We hebben twaalf gloednieuwe smaken die de Dordtenaren nog niet geproefd hebben”, aldus Ruud de Dreu, kermismeester van de Dordtse Zomerkermis.

twee werken 17e eeuw

Na 350 jaar zijn deze twee Dordtse schilderijen terug in de stad

Het Dordrechts museum heeft twee unieke werken cadeau gekregen. Het gaat om het 'Trompe l’oeil stilleven met jachtattributen' van Robert Knight en het 'Heuvelachtig rivierlandschap met twee paarden bij een boerderij' van Cornelis Tegelberg. De 17e-eeuwse werken zijn geschonken door verzamelaar Jan-Bart Evenboer.

Hendrik-Ido-Ambacht

Oud-burgemeester Herman J. veroordeeld voor kinderporno: 'Fantaseren over misbruik was bijzonder schokkend'

De rechter heeft de oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht Herman J. veroordeeld voor het bezit van kinderporno. Hij krijg een jaar cel, waarvan vier maanden voorwaardelijk.

PSX_20260627_181157

Man aangehouden na mogelijk bespuiten kinderen met pepperspray

Een man heeft zaterdagmiddag mogelijk pepperspray op meerdere kinderen gespoten in Dordrecht. De verdachte is onder bedreiging van een taser aangehouden.