gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Van crosskampioene tot statiegeld: dit is deel 2 van het Lokaal Jaaroverzicht

752ce89856c09524ad385420c847f7a4

Voor de allerlaatste keer dit jaar bekijkt Rijnmond-presentator Ruud de Boer, samen met collega's van lokale omroepen, de beste en leukste reportages van 2024. In deel 2, dat maandagavond bij RTV Dordrecht wordt uitgezonden: een wereldkampioene motorcross uit Sliedrecht en een mogelijke oplossing voor de 'statiegeld-ergernissen'.

Corrado Francke |  | Aangepast op
Voor Lotte van Drunen kon dit kalenderjaar niet meer stuk. De 17-jarige Sliedrechtse kroonde zich namelijk tot wereldkampioen motorcross voor vrouwen en RTV Dordrecht volgde haar op de voet. OPEN Rotterdam bracht iets heel anders in beeld: de vele leegstaande huizen in het stadsdeel Vreewijk. Er werd volop gespeculeerd over de reden, maar de lokale omroep ging op geheel eigen wijze op zoek wat er daadwerkelijk aan de hand is.

Dit jaar vierde het Streekmuseum Sommelsdijk het 75-jarig jubileum. Ter ere daarvan werd een zogeheten travalje, ook wel een hoefstal, geschonken aan de gemeenschap van Goeree-Overflakkee. Burgemeester Ada Grootenboer-Dubbeldam kwam zelfs in traditionele kledij naar de gebeurtenis.

Je herkent het vast: irritaties over statiegeldautomaten in de supermarkt. Maar in Dordrecht komt in januari een zogeheten 'bulkapparaat' te staan, die in één keer maximaal 150 blikjes verslindt. Afvalverwerker HVC wil het inwoners makkelijker maken om grote hoeveelheden statiegeldproducten in één keer in te leveren. RTV Dordrecht kondigde de komst van het apparaat aan in een reportage.

Dat en meer zie je, maandagavond vanaf 18.00 uur na het nieuws, in deel 1 van het Lokaal Jaaroverzicht. De uitzending wordt tot en met dinsdagmiddag ieder uur herhaald. Het is ook mogelijk de uitzending in één keer te bekijken via de website van Rijnmond.

Lees ook

brandziekenhuiszwi

Brand in Zwijndrechts ziekenhuis, meerdere afdelingen dicht

In de Zwijndrechtse locatie van het Albert Schweitzer Ziekenhuis is zondag op maandag nacht brand uitgebroken. De brand ontstond rond 03.30 uur door elektrische apparaten in het ziekenhuis. Meerdere poliklinieken op de locatie zijn vandaag gesloten.

bed and breakfast

Deze Bed and Breakfast grijpt naast titel: 'Ik zie aan mijn gasten dat ze genieten'

De Dordtse B&B Hesha heeft naast de titel ‘Beste B&B in Nederland 2026’ gegrepen. De accommodatie van Sharon en Herman Kerkhoven was genomineerd in de categorie 3 Tulpen. De B&B in de wijk Sterrenburg bestaat nog maar twee jaar en de uitbaters waren een maand geleden dan ook verrast met een nominatie.

Sidney Breidel Keti Koti

keti koti

Dordrecht staat stil bij rol slavernij: ‘Patronen van uitsluiting doorbreken'

Tussen het groen van het Weizigtpark klinken woorden van bezinning en verbondenheid. In Dordrecht, ooit derde suikerstad van Nederland met een grote rol in de koloniale suikerhandel, wordt dinsdagmiddag en avond stilgestaan bij het slavernijverleden en de afschaffing van de slavernij - Keti Koti - gevierd. Het is de vierde keer dat dat gebeurt.

PSX_20260615_133225

Slachtoffer van 'steekpartij' op opvangboot blijkt zichzelf verwond te hebben

De 32-jarige man die maandag zwaargewond raakte bij de steekpartij op de opvangboot voor vluchtelingen in Hendrik-Ido-Ambacht heeft dat zelf gedaan. Dat meldt de politie. Na grondig onderzoek zou zijn gebleken dat de man zichzelf heeft verwond.

20260526onderhandelaars2

Coalitieakkoord in Ridderkerk: winkels open op zondag en woningen voor eigen inwoners

Het nieuwe gemeentebestuur van Ridderkerk heeft woensdag het coalitieakkoord voor de komende periode gepresenteerd. De Partij 18PLUS, VVD en GroenLinks in Ridderkerk zijn er na twee maanden onderhandelen uit en willen onder meer het lokale woningverdeelsysteem voortzetten en winkeliers de ruimte geven om op zondag open te gaan.

fotohvc

Improviseren met vuilniswagens door lange brugsluiting: dit verandert er

De maandenlange sluiting van de Papendrechtsebrug heeft gevolgen voor afvalverwerkers in de regio. Onder meer voor HVC wordt het flink improviseren. “Ben je gewend dat we in de ochtend komen, kan het voorkomen dat in de middag je papier of gft wordt ingezameld.”