Dordrecht, Netherlands

Veel ongelukken in deze gemeente, op school willen ze dat voorkomen

Het certificaat werd dinsdagochtend uitgereikt aan de school Corrado Francke
Hardinxveld-Giessendam heeft binnen onze provincie de twijfelachtige eer van de meeste verkeersongelukken per inwoner. De A15, waar regelmatig een crash gebeurt, is daarin meegenomen, maar scholen in de gemeente willen überhaupt ongelukken voor zijn, ook binnen de bebouwde kom. "De risico's nemen toe vanaf het moment dat zij elders naar school gaan."
Corrado Francke | 22 januari 2025 08:30 | Aangepast op 22 januari 2025 08:30
Het is niet voor niets dat basisschool De Regenboog in Boven-Hardinxveld dinsdagochtend werd beloond met het zogeheten School op Seef-label. Scholen krijgen dat als zij zich inzetten voor verkeersveiligheid en de leerlingen via theorie- en praktijklessen wijzer maken.

De Regenboog had al twee van die labels aan de ruit hangen, maar daar kwam nu dus een derde bij. "We doen fietsoefeningen op het plein, oefeningen met de remweg van een auto en fietscontroles met behulp van de wijkagent", zegt schooldirecteur Jaap-Joost Melse. "Eigenlijk dus een heel divers palet aan activiteiten om de verkeersveiligheid in ons lesprogramma op te nemen."

Bijna alle scholen doen mee
Volgens wethouder Jan Nederveen, die het certificaat uitreikte, doen op één na alle basisscholen in de gemeente mee met School op Seef. "Het is heel erg belangrijk dat het onderwijs elkaar stimuleert hoe belangrijk het is", geeft hij aan.

De wethouder denkt dat de meeste ongelukken in Hardinxveld-Giessendam, die dus voor de twijfelachtige eer zorgden, niet in maar buiten de dorpskernen gebeuren. Wel moet de situatie binnen de bebouwde kom niet onderschat worden, benadrukt hij.

De Regenboog, dat met een oprolbaar zebrapad en een nepstoplicht moet improviseren in een rustig dorp, is in ieder geval voor de komende drie jaar weer 'op Seef'. Melse: "De leerlingen vinden vooral de praktijkvakken leuk: naar buiten gaan met de fiets en opdrachten doen, zoals met een zware tas in je hand fietsen, voorsorteren en naast elkaar fietsen over een moeilijk parcours. Ook de theorie bieden we op een aantrekkelijke manier aan."

Bekijk via ons YouTube-kanaal een reportage over School op Seef in Hardinxveld-Giessendam:

Meest gelezen

Op deze plek komen bijna 200 nieuwe koop- en huurwoningen

Redactie Streek 56 | 3 nov 2025 10:43

Politie zoekt verdachte van beroving jongen (16) in Zwijndrecht

Rijnmond | Redactie Streek 56 | 31 okt 2025 14:00

Lees ook

Wat is jouw ideale coalitie? Dit vindt men op de Dordtse markt

Welke partijen moeten sowieso gaan meeregeren? Een belangrijke vraag die komende tijd beantwoord moe...

Streep door isolatiehulp: ‘Alle lopende afspraken geannuleerd’

Inwoners van onze streek kunnen voorlopig geen beroep doen op isolatiehulp vanuit de gemeenten. Het ...

Woning gesloten na vondst harddrugs

Een woning aan de Koolmees in Ridderkerk is maandag gesloten op last van burgemeester Marco Oosterwi...

Baggermuseum en Sliedrechts schip op nationale TV: 'Ontzettend leuke aflevering'

Het Baggermuseum in Sliedrecht is donderdag te zien in Het Klokhuis. Het TV-programma op NPO 3 beste...

Vladislavs wil zijn brood pakken, maar verliest zijn aandacht en doorboort de vangrail

Chaos op de A16 bij Ridderkerk in februari vorig jaar. Een vrachtwagenchauffeur knalt door de vangra...

Volledig elektrisch baggeren: dankzij deze investering van 3,5 miljoen euro kan het

Een primeur voor de Sliedrechtse baggeraar Van den Herik. Het schip Prins 6 is het eerste volledig e...