gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Vertraging in onderzoek naar misstanden Sociale Dienst

6e4f208546f7a8d903249b1e7d089066

Resultaten van het onderzoek naar vermeende misstanden bij de Sociale Dienst Drechtsteden (SDD) laten langer dan gepland op zich wachten. Het verantwoordelijke onderzoeksbureau heeft aangegeven meer tijd nodig te hebben om het vooronderzoek goed af te ronden. De eerste resultaten worden nu in april verwacht.

Redactie Streekomroep | Trevyn van Houwelingen |  | Aangepast op
In december ging de zogenaamde beerput open over misstanden bij de Sociale Dienst. Er kwamen diverse anonieme meldingen binnen van structurele misstanden, integriteitsschendingen en falende dienstverlening. In een procesbrief aan de raad, waarin ook de vertraging bij het bekendmaken van de eerste onderzoeksresultaten wordt genoemd, wordt gesproken over ongeveer 100 binnengekomen berichten.

De klachten, die begonnen met een anonieme mail van medewerkerswaarin zij een urgente oproep doen tot ingrijpen bij de dienst, zouden draaien rond directeur David van Maanen. Om het onderzoek niet in de weg te zitten besloot hij verlof op te nemen gedurende de looptijd van het onderzoek, om de schijn van beïnvloeding van het onderzoek te voorkomen.

Wat er waar is van de beschuldigingen, moet blijken onderzoek van een onafhankelijk bureau, in dit geval Strated Consultancy. Dat bureau heeft op 28 januari bij het dagelijks bestuur van de SDD aangegeven meer tijd nodig te hebben om alle meldingen 'zo zorgvuldig mogelijk uit te lopen'. Daarop is besloten het vooronderzoek te verlengen tot half april.

Volgende week woensdag, op 12 februari, vindt een besloten raadsinformatiebijeenkomst plaats waarin raadsleden van de zeven gemeenteraden van de Drechtsteden worden bijgepraat over de zaak. Het onderzoeksbureau zal daar ook uitleg geven over de opzet van het onderzoek, de stand van zaken en het verdere verloop van het proces kort belichten.

Bekijk hieronder een videoreportage die wij in december maakten over de zaak, met daarin ook een reactie van wethouder van Benschop.

Lees ook

Hendrik-Ido-Ambacht

Oud-burgemeester niet in beroep in kinderpornozaak, straat krijgt andere naam

Herman J. gaat niet in hoger beroep tegen zijn celstraf voor het bezit van kinderporno. Dat bevestigt de rechtbank van Rotterdam aan deze streekomroep. De oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht hoorde twee weken terug het vonnis: een jaar cel, waarvan vier maanden voorwaardelijk.

fotohvc

Improviseren met vuilniswagens door lange brugsluiting: dit verandert er

De maandenlange sluiting van de Papendrechtsebrug heeft gevolgen voor afvalverwerkers in de regio. Onder meer voor HVC wordt het flink improviseren. “Ben je gewend dat we in de ochtend komen, kan het voorkomen dat in de middag je papier of gft wordt ingezameld.”

Screenshot_20260629_104001_Instagram

Opvallend stormfilmpje: vlaggenmast naar de bliksem door onweer

De zware onweersbuien dit weekend zorgden op verschillende plekken in onze streek voor schade. In Hardinxveld-Giessendam was de bliksem ingeslagen in een vlaggenmast, die daardoor vlam vatte. De lokale brandweer deelt op Instagram de bijzondere beelden.

incident Station Sliedrecht

Persoon overlijdt na aanrijding Station Sliedrecht, treinverkeer hervat

Een persoon is dinsdagochtend aangereden door een trein van de MerwedeLingelijn. Dat gebeurde bij de oversteekplaats op Station Sliedrecht.

2607235006

Scheur in installatie bij kunststofbedrijf, medewerker nagekeken door ambulancepersoneel

Bij kunststofbedrijf Delrin, op het terrein van chemiebedrijf Chemours in Dordrecht, heeft donderdagochtend iemand slib over zich heen gekregen. Dat gebeurde nadat een scheur ontstond in een slibreactor, die daarna omviel.

merwedebrugrws

Onbegrip over plotselinge afsluiting Merwedebrug: ‘We hebben twee uur extra omrijtijd’

Het is chaos op de wegen voor vrachtverkeer. Nadat de Papendrechtsebrug (N3) al werd afgesloten vanwege een negen maanden durende renovatie, bleek afgelopen weekend ook de Merwedebrug (A27) niet meer sterk genoeg voor vrachtwagens. Belangenvereniging TLN overweegt zelfs juridische stappen tegen de overheid.