gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Vertraging in onderzoek naar misstanden Sociale Dienst

6e4f208546f7a8d903249b1e7d089066.jpg

Resultaten van het onderzoek naar vermeende misstanden bij de Sociale Dienst Drechtsteden (SDD) laten langer dan gepland op zich wachten. Het verantwoordelijke onderzoeksbureau heeft aangegeven meer tijd nodig te hebben om het vooronderzoek goed af te ronden. De eerste resultaten worden nu in april verwacht.

Redactie Streekomroep | Trevyn van Houwelingen |  | Aangepast op
In december ging de zogenaamde beerput open over misstanden bij de Sociale Dienst. Er kwamen diverse anonieme meldingen binnen van structurele misstanden, integriteitsschendingen en falende dienstverlening. In een procesbrief aan de raad, waarin ook de vertraging bij het bekendmaken van de eerste onderzoeksresultaten wordt genoemd, wordt gesproken over ongeveer 100 binnengekomen berichten.

De klachten, die begonnen met een anonieme mail van medewerkerswaarin zij een urgente oproep doen tot ingrijpen bij de dienst, zouden draaien rond directeur David van Maanen. Om het onderzoek niet in de weg te zitten besloot hij verlof op te nemen gedurende de looptijd van het onderzoek, om de schijn van beïnvloeding van het onderzoek te voorkomen.

Wat er waar is van de beschuldigingen, moet blijken onderzoek van een onafhankelijk bureau, in dit geval Strated Consultancy. Dat bureau heeft op 28 januari bij het dagelijks bestuur van de SDD aangegeven meer tijd nodig te hebben om alle meldingen 'zo zorgvuldig mogelijk uit te lopen'. Daarop is besloten het vooronderzoek te verlengen tot half april.

Volgende week woensdag, op 12 februari, vindt een besloten raadsinformatiebijeenkomst plaats waarin raadsleden van de zeven gemeenteraden van de Drechtsteden worden bijgepraat over de zaak. Het onderzoeksbureau zal daar ook uitleg geven over de opzet van het onderzoek, de stand van zaken en het verdere verloop van het proces kort belichten.

Bekijk hieronder een videoreportage die wij in december maakten over de zaak, met daarin ook een reactie van wethouder van Benschop.

Lees ook

AI boeken 2.png

Boeken geschreven door AI, Andries (28) biedt honderden te koop aan

Ruim duizend boeken heeft hij inmiddels in de aanbieding, de 28-jarige Andries Herremans. Of het nu gaat om gedichten gebaseerd op poep of reisgidsen, in korte tijd heeft zijn bedrijf in Hendrik-Ido-Ambacht een enorm aanbod aan titels weten te produceren. Dagblad Trouw ontdekte dat ze niet door Andries zelf of een andere auteur zijn geschreven: alle titels zijn van de hand van kunstmatige intelligentie (AI).

pasar malam.png

Dit verdwenen evenement keert terug naar Dordrecht

Wierook, spekkoek, dromenvangers en traditionele Indonesische kleding. Dit en nog veel meer is sinds 2013 jaarlijks te vinden bij de Pasar Malam in Dordrecht. Na de gemiste editie van vorig jaar keert het evenement weer terug naar het eiland, maar op een nieuwe locatie.

talkshowaantafel.png

Praat mee over de toekomst van zorg en gezondheid in onze streek

Zorg verandert. Dat merken steeds meer inwoners, of zij nu zorg nodig hebben of niet. Wat betekent dat voor onze streek? En wat kunnen inwoners zelf doen om gezond en zelfstandig te blijven?

zomerconcert.png

Zondag op TV Dordrecht: zomerconcert Trinitatiskapel

Op 25 april trapten Karin Dolman en Caecilia Boschman een nieuw seizoen zomerconcerten in de Trinitatiskapel af met 'Sueños Españoles'. Dit concert, met zoals de titel aankondigt veel Spaanse muziek, is komende zondag te zien op TV Dordrecht.

foto de brug2.png

Aan dit onderdeel van de Papendrechtsebrug wordt al bijna twee jaar gewerkt

De Papendrechtsebrug gaat in juli dicht voor al het verkeer. Negen maanden lang worden er flinke renovaties uitgevoerd aan de brug. Hoewel de renovatie ter plekke nog moet beginnen, wordt er bij Hollandia in Krimpen aan den IJssel al sinds 2024 gewerkt aan een heel belangrijk onderdeel: de nieuwe brugklep.

foto saba eiland.jpg

zoektocht

Vermiste man op Saba is medewerker ambulancedienst: ‘Iedereen is bezorgd’

De man die al sinds woensdag wordt vermist op het Caribisch eiland Saba, is de 53-jarige ambulanceverpleegkundige Erik Matthijsen. Dat bevestigt de Ambulancedienst Zuid-Holland Zuid op vragen van deze streekomroep. “Hij is op Saba voor werkzaamheden buiten zijn werk voor onze ambulancedienst.”