gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Vertraging in onderzoek naar misstanden Sociale Dienst

6e4f208546f7a8d903249b1e7d089066

Resultaten van het onderzoek naar vermeende misstanden bij de Sociale Dienst Drechtsteden (SDD) laten langer dan gepland op zich wachten. Het verantwoordelijke onderzoeksbureau heeft aangegeven meer tijd nodig te hebben om het vooronderzoek goed af te ronden. De eerste resultaten worden nu in april verwacht.

Redactie Streekomroep | Trevyn van Houwelingen |  | Aangepast op
In december ging de zogenaamde beerput open over misstanden bij de Sociale Dienst. Er kwamen diverse anonieme meldingen binnen van structurele misstanden, integriteitsschendingen en falende dienstverlening. In een procesbrief aan de raad, waarin ook de vertraging bij het bekendmaken van de eerste onderzoeksresultaten wordt genoemd, wordt gesproken over ongeveer 100 binnengekomen berichten.

De klachten, die begonnen met een anonieme mail van medewerkerswaarin zij een urgente oproep doen tot ingrijpen bij de dienst, zouden draaien rond directeur David van Maanen. Om het onderzoek niet in de weg te zitten besloot hij verlof op te nemen gedurende de looptijd van het onderzoek, om de schijn van beïnvloeding van het onderzoek te voorkomen.

Wat er waar is van de beschuldigingen, moet blijken onderzoek van een onafhankelijk bureau, in dit geval Strated Consultancy. Dat bureau heeft op 28 januari bij het dagelijks bestuur van de SDD aangegeven meer tijd nodig te hebben om alle meldingen 'zo zorgvuldig mogelijk uit te lopen'. Daarop is besloten het vooronderzoek te verlengen tot half april.

Volgende week woensdag, op 12 februari, vindt een besloten raadsinformatiebijeenkomst plaats waarin raadsleden van de zeven gemeenteraden van de Drechtsteden worden bijgepraat over de zaak. Het onderzoeksbureau zal daar ook uitleg geven over de opzet van het onderzoek, de stand van zaken en het verdere verloop van het proces kort belichten.

Bekijk hieronder een videoreportage die wij in december maakten over de zaak, met daarin ook een reactie van wethouder van Benschop.

Lees ook

streekomroepmeesterrecepalb

Neergestoken leraar terug op school, maar naar de eindmusical zit er nog niet in voor hem

Een jaar nadat hij werd neergestoken bij een eindmusical in Alblasserdam is meester Recep terug op school. De docent staat nog niet voor de klas; hij beperkt zich tot enkele uurtjes persoonlijke begeleiding van leerlingen, meldt Rijnmond.

fotopersburobusink

Crowdfunding na omkomen tientallen duiven bij grote brand: 'Dit kunnen wij niet alleen'

“Het zijn niet alleen dieren die we zijn verloren, maar ook 25 jaar aan herinneringen, inzet en passie.” Halil Aynihan zag het duivenhok van hem en zijn vader aan de Arie Schaapweg afgelopen vrijdag in vlammen opgaan bij een grote brand op het volkstuinencomplex. Met een crowdfunding hopen zij hun hobby, de duivensport, weer stap voor stap te kunnen oppakken.

erikpeeters

Na gedoe om aankoop van huis in verdwijnend dorp, kijken Terrence en Lindsey positief naar de toekomst

Voor even waren Lindsey (31) en Terrence (31) uit Papendrecht eind vorig jaar ‘wereldnieuws’ in Nederland. Het stel haalde alle voorpagina’s toen ze, net nadat ze een huis hadden gekocht in Moerdijk, te horen kregen dat het dorp zou gaan verdwijnen. “We hebben besloten om ons te richten op de toekomst en ons leven niet te laten bepalen door onzekerheid.”

Schermafbeelding 2026-07-23 170721

Doorstroming van N3 naar A16 moet beter, dit gaat er gebeuren

Weggebruikers die vanaf de N3 linksaf naar de A16 willen, kunnen na een ingreep gebruik maken van twee rijstroken. Rijkswaterstaat past het kruispunt in Dordrecht aan aangezien verkeer daar regelmatig opstroopt, ook nu de Papendrechtsebrug dicht is. “We hebben dit vooraf zien aankomen.”

webfotooooo

Stroomstoring zorgt voor dag vol vertraging: 'Spannend of we onze vlucht nog halen'

Reizigers tussen Dordrecht en Rotterdam kwamen deze maandag voor een nare verrassing te staan. Door een stroomstoring is er de hele dag geen treinverkeer mogelijk op dit traject. Dat leidt voor sommige reizigers tot problemen. "Het is heel spannend of we überhaupt onze vlucht nog wel gaan halen."

stuntman

Na ongelukkige stunt op Zwarte Cross werd stuntman Jim écht bekend, maar wat kan hij eigenlijk?

Wat een spectaculaire stunt had moeten worden op de Zwarte Cross, pakte heel anders uit voor stuntman Jim van Nes uit Heerjansdam: hij kwam verkeerd terecht bij een katapultsprong en liep een hersenschudding op. Een paar dagen later gaat het alweer "best wel goed" met hem en hij is zeker nog niet uitgestunt. Hoe ziet het dagelijks leven van de 26-jarige er eigenlijk uit en wat drijft hem?