gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Vertraging in onderzoek naar misstanden Sociale Dienst

6e4f208546f7a8d903249b1e7d089066

Resultaten van het onderzoek naar vermeende misstanden bij de Sociale Dienst Drechtsteden (SDD) laten langer dan gepland op zich wachten. Het verantwoordelijke onderzoeksbureau heeft aangegeven meer tijd nodig te hebben om het vooronderzoek goed af te ronden. De eerste resultaten worden nu in april verwacht.

Redactie Streekomroep | Trevyn van Houwelingen |  | Aangepast op
In december ging de zogenaamde beerput open over misstanden bij de Sociale Dienst. Er kwamen diverse anonieme meldingen binnen van structurele misstanden, integriteitsschendingen en falende dienstverlening. In een procesbrief aan de raad, waarin ook de vertraging bij het bekendmaken van de eerste onderzoeksresultaten wordt genoemd, wordt gesproken over ongeveer 100 binnengekomen berichten.

De klachten, die begonnen met een anonieme mail van medewerkerswaarin zij een urgente oproep doen tot ingrijpen bij de dienst, zouden draaien rond directeur David van Maanen. Om het onderzoek niet in de weg te zitten besloot hij verlof op te nemen gedurende de looptijd van het onderzoek, om de schijn van beïnvloeding van het onderzoek te voorkomen.

Wat er waar is van de beschuldigingen, moet blijken onderzoek van een onafhankelijk bureau, in dit geval Strated Consultancy. Dat bureau heeft op 28 januari bij het dagelijks bestuur van de SDD aangegeven meer tijd nodig te hebben om alle meldingen 'zo zorgvuldig mogelijk uit te lopen'. Daarop is besloten het vooronderzoek te verlengen tot half april.

Volgende week woensdag, op 12 februari, vindt een besloten raadsinformatiebijeenkomst plaats waarin raadsleden van de zeven gemeenteraden van de Drechtsteden worden bijgepraat over de zaak. Het onderzoeksbureau zal daar ook uitleg geven over de opzet van het onderzoek, de stand van zaken en het verdere verloop van het proces kort belichten.

Bekijk hieronder een videoreportage die wij in december maakten over de zaak, met daarin ook een reactie van wethouder van Benschop.

Lees ook

deburgemeesterjonkerkade

Gemeente verwijdert straatnaambord na uitspraak over burgemeester

De gemeente Hendrik-Ido-Ambacht haalt alle straatnaambordjes van de Burgemeester Jonkerkade weg. De oud-burgemeester naar wie de kade vernoemd is, is deze dinsdag veroordeeld tot een gevangenisstraf vanwege het bezit van kinderporno.

1000113157

Supermarkt twee keer ontruimd om mistige damp in magazijn

Een supermarkt aan de Espenhof in Papendrecht is binnen een dag twee keer ontruimd. Beide keren veroorzaakte een kapotte koelmachine een mistige damp in het magazijn, laat een brandweerwoordvoerder weten.

bigriversnogeen

Live: Dordrecht stroomt vol voor Big Rivers

Dit weekend stroomt Dordrecht weer vol voor Big Rivers, een jaarlijks terugkerend festival met muziek en dans op verschillende podia in de stad. In een liveblog houdt de Streekomroep, in samenwerking met onze collega's van Rijnmond, je op de hoogte van alle activiteiten.

softdrugs wiet joints Pexels

Burgemeester sluit woning Stadspolders om drugsvondst

Een huis aan het Rudyard Kipling-Erf in Dordrecht is door burgemeester Nanning Mol voor drie maanden gesloten. Na een tip heeft de politie in de woning een grote hoeveelheid softdrugs en wapens gevonden.

727457752_1455578069942028_5493338324617170979_n

Politie bevrijdt hond uit snikhete auto: 'Lichaamstemperatuur was opgelopen tot 42,3 graden'

Bij Avonturenboerderij Molenwaard in Groot-Ammers is zaterdag een American Bull uit een snikhete auto gered. Volgens medewerkers van de Dierenambulance verkeerde het dier in een levensbedreigende situatie. Zijn lichaamstemperatuur was opgelopen tot 42,3 graden.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: Big Rivers, Dordrechts Museum en politieke chaos

De Dordtse binnenstad verandert volgende week in één groot muzikaal festijn tijdens Big Rivers. Presentator Ben Corino spreekt in Studio De Witt op Drechtstad FM zaterdagochtend dan ook uitgebreid met festivaldirecteur Liselotte Gatzen. Wat kunnen bezoekers dit jaar verwachten?