gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Vertraging in onderzoek naar misstanden Sociale Dienst

6e4f208546f7a8d903249b1e7d089066.jpg

Resultaten van het onderzoek naar vermeende misstanden bij de Sociale Dienst Drechtsteden (SDD) laten langer dan gepland op zich wachten. Het verantwoordelijke onderzoeksbureau heeft aangegeven meer tijd nodig te hebben om het vooronderzoek goed af te ronden. De eerste resultaten worden nu in april verwacht.

Redactie Streekomroep | Trevyn van Houwelingen |  | Aangepast op
In december ging de zogenaamde beerput open over misstanden bij de Sociale Dienst. Er kwamen diverse anonieme meldingen binnen van structurele misstanden, integriteitsschendingen en falende dienstverlening. In een procesbrief aan de raad, waarin ook de vertraging bij het bekendmaken van de eerste onderzoeksresultaten wordt genoemd, wordt gesproken over ongeveer 100 binnengekomen berichten.

De klachten, die begonnen met een anonieme mail van medewerkerswaarin zij een urgente oproep doen tot ingrijpen bij de dienst, zouden draaien rond directeur David van Maanen. Om het onderzoek niet in de weg te zitten besloot hij verlof op te nemen gedurende de looptijd van het onderzoek, om de schijn van beïnvloeding van het onderzoek te voorkomen.

Wat er waar is van de beschuldigingen, moet blijken onderzoek van een onafhankelijk bureau, in dit geval Strated Consultancy. Dat bureau heeft op 28 januari bij het dagelijks bestuur van de SDD aangegeven meer tijd nodig te hebben om alle meldingen 'zo zorgvuldig mogelijk uit te lopen'. Daarop is besloten het vooronderzoek te verlengen tot half april.

Volgende week woensdag, op 12 februari, vindt een besloten raadsinformatiebijeenkomst plaats waarin raadsleden van de zeven gemeenteraden van de Drechtsteden worden bijgepraat over de zaak. Het onderzoeksbureau zal daar ook uitleg geven over de opzet van het onderzoek, de stand van zaken en het verdere verloop van het proces kort belichten.

Bekijk hieronder een videoreportage die wij in december maakten over de zaak, met daarin ook een reactie van wethouder van Benschop.

Lees ook

FOTO WEBSITE.png

John kan eindelijk in loterijwoning: 'Het is een lucky shot.'

Feest in de Pieter de Hooghstraat in Hardinxveld-Giessendam. Geen straatprijs, maar wel veertien bijzondere starterswoningen die zijn opgeleverd. Vorig jaar meldden bijna tweehonderd woningzoekenden zich aan voor het project KoopStart, uiteindelijk werden slechts veertien starters ingeloot. Eén van hen is de 28-jarige John de Jong, die inmiddels volop aan het klussen is in zijn nieuwe huis.

OPMA

Op Pad Met Ad: Dordt in Stoom wil nieuwe koers varen: ‘Jongeren meer trekken’

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad staat Dordt in Stoom centraal. Het tweejaarlijks evenement keert terug in de Dordtse binnenstad. Voormalig raadslid en wethouder Marco Stam is vrijwilliger bij de organisatie en vertelt hoe er nu al naar de toekomst van het evenement wordt gekeken. “We willen vanuit de traditie naar meer moderne techniek, zodat je meer jongeren en bedrijven kan betrekken.”

politie PI gevangenis.png

Pakketjes over muur Dordtse gevangenis gegooid

Twee pakketjes zijn zondag over de muren van de PI Dordrecht gegooid. Na een melding hierover hebben de medewerkers direct onderzoek gedaan.

Zwembad.png

zomerhitte

Als enige zwembad dat open is, rekent De Dubbel op dubbele drukte

Met een temperatuur van zo’n 27 graden is het dit pinksterweekend genieten geblazen. Reden voor velen om een verkoelende plons te nemen. Waar de één een duik neemt in de Merwelanden, kiest een ander voor het zwembad. Maar omdat het Wantijbad nog gesloten is, is die laatste keuze in Dordrecht niet reuze. Daarom maakt zwembad De Dubbel zich op voor topdrukte. “We verwachten dubbel zoveel drukte”, vertelt badjuffrouw en zwemlerares Astrid.

hardslopen hitte Pexels.jpg

Enorme hitte zorgt voor extra voorbereiding hardlopers: ‘We hebben zo’n 288 waterflesjes ingeslagen’

Waar de meeste mensen dit weekend rustig van het warme weer genieten, gaat Arie Toom met zijn team voor het Albert Schweitzer ziekenhuis meedoen aan de RopaRun. Dat is een estafetteloop waar meer dan tweehonderd teams aan meedoen om geld op te halen voor een goed doel. De 35e editie wordt dit jaar voor de deelnemers extra uitdagend, omdat de temperaturen kunnen oplopen tot bijna dertig graden.

Illegale prostitutie

Illegale prostitutie op twee plaatsen in onze streek, ook hennep aangetroffen

In Hendrik-Ido-Ambacht en Zwijndrecht is illegale prostitutie geconstateerd na een regionaal onderzoek op vijf verschillende plaatsen in onze streek. Ook is er in Zwijndrecht tijdens deze controle hennep aangetroffen.