Dordrecht, Netherlands

Verzetsheld geëerd met pad in Papendrecht, ook pad begraafplaats krijgt naam

Verzetsheld Marinus Veth in beeld. Oorlogsgravenstichting
Papendrecht krijgt er twee nieuwe straatnamen bij. Met het M. Vasalispad en het Marinus Vethpad worden twee paden die eerder nog geen naam hadden, nu herkenbaarder gemaakt. Het M.Vasalispad zal het hoofdpad van de algemene begraafplaats worden, met het Marinus Vethpad wordt een verzetsheld uit de Tweede Wereldoorlog geëerd.
Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 27 januari 2026 12:33 | Aangepast op 27 januari 2026 12:33
Het voetpad dat parallel loopt met Westeind en Noordhoek is nog maar recent aangelegd en had daardoor nog geen straatnaam. Eén van de redenen om het pad nu een naam te geven is om de registraties voor bijvoorbeeld hulpdiensten te verduidelijken. Het pad krijgt de naam van Marinus Veth en daarmee wordt deze Papendrechtse verzetsheld in het straatbeeld van het dorp verankerd.

Parachutist
Marinus Veth was in de oorlog werkzaam bij het distributiekantoor in Alblasserdam en speelde vanuit daar voedselbonnen door aan het verzet. Na verraad moest hij vanaf eind maart 1944 onderduiken en ging hij volledig op in het verzet. Daarnaast roeide hij een Amerikaanse parachutist, samen met een andere verzetsman, over de rivier naar Dordrecht om hem bij zijn onderduikadres af te leveren.

Lang kon Veth niet onder de radar blijven. In augustus 1944 werd de verzetsheld gearresteerd en overgebracht naar Kamp Vught, waar hij in een bunker werd opgesloten. Een maand later werd dat kamp ontruimd en kwam de Papendrechter via concentratiekamp Sachenhausen in een kamp in Dachau terecht, waar hij overleed.

Pad op de begraafplaats
Het Marinus Vethpad is niet het enige pad die een naam krijgt in Papendrecht. Op advies van de commissie Naamgeving heeft de gemeente ook besloten om het hoofdpad van de algemene begraafplaats ook een naam te geven. Het wordt vernoemd naar M. Vasalis, een pseudoniem voor de Nederlandse dichteres en psychiater Margaretha Droogleever Fortuyn-Leenmans. Zij is de schrijfster van het rouwgedicht Sotto voce. M.

Beide paden zullen vanaf 1 februari onder deze namen vallen.

Meest gelezen

Moordverdachte in hongerstaking, 'te weinig zuurstof en daglicht in cel'

Rijnmond | Redactie Streekomroep | 12 feb 2026 12:11

Dode gevonden op grasveld langs dijk

Rijnmond | Redactie Streekomroep | 13 feb 2026 09:58

Honderden vlaggen en protest tegen azc in dit dorp: 'Iedereen heeft het erover'

Redactie Streekomroep | Megan de Groot | 9 feb 2026 16:59

Lees ook

Zwembad Papendrecht dag langer dicht door brand, sporthallen deels open

Het zwembad in Papendrecht blijft ook donderdag de hele dag gesloten. Door een brand in een koelbox ...

Zwembad Papendrecht hele dag gesloten na brand, diplomazwemmen afgelast

Het zwembad in Papendrecht heeft woensdagochtend te maken gehad met een brand. In de kelder was rond...

Verwarde man aangetroffen na melding schietpartij in Papendrecht

Door een melding van een schietpartij zijn verschillende eenheden woensdagmiddag naar de Duivenstraa...

Opvangen asielzoekers in hartje Papendrecht mag: bezwaar bewoners afgewezen

De voorzieningsrechter heeft beslist dat de opvanglocatie voor 80 vluchtelingen in het centrum van P...

Brandweer uitgerukt voor schoorsteenbrand in Papendrecht

Aan de Westeind in Papendrecht was donderdagmiddag rond 15.00 uur een schoorsteenbrand. De vlammen k...

Jonge bomen en struiken krijgen een tweede leven met uitdeelactie in Papendrecht

Liefhebbers van het planten en onderhouden van bomen en struiken kunnen op 30 januari hun hart ophal...