gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Vier PKC'ers vieren titel Oranje op EK korfbal

761466b1c2e2ba65568bbdc3cbdab244

Het was weer eens zo ver voor het Nederlandse korfbalteam. Afgelopen weekend kroonden het zich in het Catalaanse Calonge i Sant Antoni ten koste van België voor de negende keer op rij tot Europees kampioen. In het nationale team was de Papendrechtse korfbalvereniging PKC goed vertegenwoordigd met Brett Zuijdwegt, Nienke Hintzbergen, Olav van Wijngaarden en Sanne van der Werff.

Redactie Streekomroep | NOS |  | Aangepast op
Waar Papendrechtse topkorfballers Van der Werff, Van Wijngaarden en Zuijdwegt al eerder een Europese titel konden vieren, was de winst afgelopen weekend een persoonlijke primeur voor de in Dordrecht woonachtige Hintzbergen. Met het EK korfbal 2024 deed ze voor het eerst in haar korfbalcarrière mee aan een eindronde.

En hoe was het EK voor Oranje zelf? 'Just another day at the office'. Tenminste, zo mag je het toch wel noemen als je vanaf het eerste Europese kampioenschap in 1998 álle edities winnend hebt afgesloten.

Geen stunt
Waaronder dus de editie van dit jaar. In de finale nam Oranje, het beste korfballand ter wereld, het op tegen België. Maar een stunt van de mondiale nummer twee zat er niet in. Al ging het eerste kwart nog redelijk gelijk op. Bij een 5-3-voorsprong voor Nederland misten de Belgen een strafworp en zat het bij een aantal worpen niet mee. De bal sprong enkele keren net uit de korf.

Met een 6-4 stand na het eerste kwart was nog veel mogelijk, maar bij rust had Oranje de voorsprong uitgebouwd naar 12-7. In het derde kwart maakte Nederland het verschil. De ploeg van Ard Korporaal schakelde een versnelling hoger, België ging meer fouten maken en Nederland bracht het verschil naar acht punten (20-12).

Overtuigend Europees kampioen
In het vierde kwart liet Nederland de Belgen wat meer komen, maar kwam de EK-titel niet meer in gevaar. De 53 punten die Oranje scoorde in de halve finale tegen Catalonië (53-16), haalde het tegen de Belgen niet en de finale was misschien wel meer een wedstrijd dan vooraf werd verwacht. Maar Oranje is na zeges op ook Portugal (34-14), Duitsland (44-9) en Hongarije (36-8) een overtuigende Europees kampioen.

In twee van bovengenoemde wedstrijden was Hintzbergen aardig op schot. Zo scoorde ze twee keer in het pouleduel met Portugal en maar liefst negen keer in de halve finale tegen Catalonië. En scoren doet Hintzbergen ook voor PKC. In het huidige seizoen trof ze in 16 wedstrijden al 62 keer doel. Daarnaast won ze met de Papendrechtse club al twee keer de nationale zaaltitel.

Lees ook

WhatsApp Image 2026-08-25 at 17.00.33 (1)

Autobrand in parkeergarage Dordrecht

In parkeergarage Drievriendenhof in Dordrecht is dinsdagmiddag op de eerste verdieping een auto in de brand gevlogen. Hoe de brand is ontstaan is niet bekend, de garage is tijdelijk afgesloten geweest vanwege de rookontwikkeling.

Point Blur_Aug052026_153914

Harde klap op Hastingsweg, drie mensen naar het ziekenhuis

Drie mensen zijn woensdag gewond geraakt bij een aanrijding op de Hastingsweg in Dordrecht. De botsing gebeurde even na drieën.

FOTO BIJ PERSBERICHT BOOMSPIEGELS

Buren maken samen hun straat groener: ‘Ik ben het liefst de hele dag buiten’

Meer bloemen, bijen en vlinders in de straat? Inwoners van Papendrecht kunnen een boomspiegel, het stukje grond dat om een boom heen staat, adopteren. Marinka uit de Paltrokmolen en haar buren adopteerden samen al veertien van zulke boomspiegels in de buurt.

fotozonsverduisteringg

Zonsverduistering trekt veel bekijks: 'Het lijkt wel op een teennagel'

De grootste zonsverduistering sinds 1999. Honderden mensen keken woensdagavond op verschillende plekken in Dordrecht naar dit bijzondere fenomeen, zoals aan de Dokweg of bij Sterrenwacht Mercurius. Een ‘once-in-a-lifetime experience’: "Heel gaaf om te zien, ik had het niet zo verwacht."

fotootje kat

Urenlange zoektocht naar huiskat eindigt op dak: 'Ze was helemaal nat en koud'

Huiskat Yvy gaat normaal gesproken de deur niet uit, maar toch belandde het dier woensdag in een benarde positie. Via het open zolderraam van het huis van baasje Elvira van Bloois ging ze voor het eerst naar buiten en kwam vast te zitten tussen een zonnepaneel op het dak. “We hebben uren naar haar gezocht, tot mijn zoon een oortje boven het zonnepaneel zag uitsteken.”

scapin-stamps-1214469

Nieuwe postzegelvereniging in aantocht: ‘Postzegels verzamelen hoeft geen solo hobby te zijn’

Liefhebbers van postzegels kunnen vanaf zondag 6 september terecht bij de nieuwe Filatelistenvereniging Zwijndrechtse Waard (FVZW). De vereniging wil postzegelverzamelaars uit Zwijndrecht en omliggende gemeenten bij elkaar brengen, maar hoopt vooral ook jongeren enthousiast te maken voor de hobby.