Dordrecht, Netherlands

Voorbereidingen sloop oude basisschool begonnen, bezwaren kunnen nog roet in eten gooien

De voorbereidingen voor de sloop van een oude basisschool aan de Pieter de Hoochplaats in Alblasserdam is maandag begonnen. De aannemer kan het gebouw nog niet volledig slopen omdat er bezwaren zijn ingediend. Tot die tijd blijft het bij de voorbereidingen.
Redactie Streek 56 | Pascal Lenstra | 17 juni 2025 17:00 | Aangepast op 17 juni 2025 15:29
De plannen voor de sloop werden in 2023 al aangekondigd. De gemeente heeft sindsdien meermaals het project vooruitgeschoven. Dit kwam onder andere door de aanwezigheid van vleermuizen in de school. Nu de omgevingsvergunning verleend is door de gemeente kunnen ze de voorbereidingen treffen.

Elke dag tussen 7.30 en 16.30 uur zal er gewerkt worden. De aannnemer begint met het verwijderen van de asbest. Dit zal een aantal weken duren. Daarna, wanneer er een uitspraak is gekomen over de bezwaren, slopen ze het gebouw. Vervolgens verwijderen ze ook nog de bestrating voor het gebouw.

Bij de sloop kan soms stof opwaaien. Ook zorgt de afbraak van het gebouw voor de nodige trillingen. "We doen ons best om de overlast te beperken", laat een woordvoerder van de gemeente weten. Mochten omwonenden vragen of zorgen hebben, zijn zij vanaf 9 juli elke week welkom bij een inspraakavond.

Jongeren en statushouders
De woningen zijn bedoeld voor jongeren (tot 28 jaar) en mensen die met spoed een huis zoeken. Ook voor statushouders is er plek in deze woningen. Zij krijgen deze plek omdat de gemeente Alblasserdam in samenspraak met andere gemeenten in de regio besloten heeft de huisvesting op zich te nemen. Andere gemeenten nemen de asielopvang op zich. Elke groep krijgt ongeveer 15 of 16 woningen.

Nadat de basisschool gesloopt is, zal woonstichting Woonkracht10 de bouw van de woningen op zich nemen. De gemeente durft niet te zeggen wanneer de flexwoningen af zijn. "Dat is lastig te zeggen, omdat het afhangt van de bezwarenprocedure", aldus de woordvoerder. Het is niet de bedoeling dat er grote gezinnen gaan wonen. De gemeente geeft aan dat er ruimte is voor één á twee personen per woning. De woningen zullen er maximaal 15 jaar staan.

Lees meer over:

Alblasserdam|Basisschool|sloop|

Meest gelezen

Batterijpark langs de N3 krijgt vorm: 144 batterijen staan klaar

Trevyn van Houwelingen | Redactie Streek 56 | 13 jun 2025 07:30

Garageboxen doorzocht door douane en politie

Redactie Streek 56 | 11 jun 2025 16:41

Lees ook

Basisschoolleerlingen maken Joodse gedenkstenen schoon: 'Belangrijk om te doen'

Leerlingen van de Sliedrechtse Oranje-Nassauschool hebben struikelstenen (stolpersteine) gepoetst in...

'Aanstuurders' van explosie-pogingen voor de rechter, OM eist celstraffen

Het Openbaar Ministerie (OM) heeft celstraffen geëist tegen twee Rotterdammers die de mislukte explo...

Automobilist (22) onder invloed slaat over de kop

Een 22-jarige Alblasserdammer is in de nacht van woensdag op donderdag met zijn auto over de kop ges...

Huisdier in urn zonder CO2-uitstoot: 'Gesproeid, week gemaakt en opgelost'

Het proces lijkt op cremeren, maar werkt net iets anders, is goedkoper én er komt geen CO2 bij vrij....

Noodoplossing voor basisschool: leegstaand pand moet vijf klassen herbergen

Een leegstaand schoolgebouw in Sliedrecht moet tijdelijk leerlingen van CBS Oranje-Nassau gaan huisv...

Woning Alblasserdam dicht na drugsvondst

De burgemeester van Alblasserdam heeft een huis aan het Scheldeplein gesloten. In de woning werden e...