gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Vrijwilligers en vrijheid centraal tijdens Ridderkerkse nieuwjaarsbijeenkomst

f3f25805e6fcb0a86b3ea1cad11a6079

Ridderkerk organiseerde maandagavond als eerste gemeente in onze streek een nieuwjaarsbijeenkomst. Tijdens de avond in het gemeentehuis stond het thema 'vrijheid' centraal, net als de jaarlijkse vrijwilligersprijzen. "Zij zijn de motor van onze samenleving."

Corrado Francke |  | Aangepast op
Na een muzikaal programma sprak kinderburgemeester Maya van den Ham haar nieuwjaarsboodschap uit. "Mijn wens voor dit jaar is dat vrede steeds een beetje dichterbij komt", waren haar slotwoorden.

80 jaar vrijheid
Daarna was het de beurt aan burgemeester Marco Oosterwijk, die stilstond bij de inzet van allerlei bewoners in 2024. Ook blikte hij vooruit op de rest van dit jaar, waarin het tachtig jaar geleden is dat Nederland werd bevrijd door de geallieerden. "We gaan er dit jaar uitgebreid en op een bijzondere manier bij stilstaan, omdat we de vrijheid niet genoeg kunnen waarderen. Vrijheid is te kostbaar om verloren te laten gaan en dus moeten we onze vrijheid herdenken, bewaren en bewaken."

Oosterwijk benoemde in zijn speech ook enkele problemen in de gemeente, zoals drugslabs, jeugdproblematiek en babbeltrucs. "Intimidatie en geweld gaan Ridderkerk niet voorbij. Zo kan het niet zijn", aldus de burgemeester, die aangaf 'deze ellende' niet te accepteren en wil gaan voor een steeds veiliger Ridderkerk. "Lelijke dingen en zorgelijke ontwikkelingen mogen simpelweg niet normaal gevonden worden."

Vrijwilligersprijzen
De bijeenkomst werd afgesloten met de uitreiking van de vrijwilligersprijzen. Wethouder Fleur Stip zette deze keer Asiya Sawoe en de stichting Oud-Ridderkerk in het zonnetje.

Sawoe verricht als kok, gastvrouw en tolk werk bij allerlei organisaties. Namens de stichting Oud-Ridderkerk zetten tachtig vrijwilligers zich in om de geschiedenis van de gemeente te bewaren en delen. De winnaars kregen een geldbedrag van 500 euro die zij kunnen besteden aan vrijwilligersactiviteiten.

Lees ook

businktankstation

Tankstation dicht vanwege lekkage

Een tankstation aan de Beneluxlaan in Zwijndrecht is sinds donderdag afgesloten. Een van de pompen bleek te kampen met een lekkage, meldt de gemeente.

foto speelplekken ALB

Groot kinderprotest bij gemeentehuis: ‘Speeltuinen moeten gewoon blijven’

Harde muziek, veel toeters, fluitjes en borden met leuzen erop. Zo gaat het er dinsdagavond voor het gemeentehuis in Alblasserdam aan toe. Daar protesteren dan tientallen kinderen tegen het besluit van de gemeente om van 12 speeltuinen de toestellen weg te halen. ‘Goed dat jullie hier staan.’

treinstationdordrecht2

Let op: nog de hele dag minder treinen tussen Dordrecht en Breda

Reizigers tussen Dordrecht en Breda moeten maandag de hele dag rekening houden met vertraging. Door een kapot spoor rijden er minder treinen op dit traject.

hoogblokland

Molenlanden betrekt zorgen van buurgemeente bij verdere uitwerking azc-plan

De gemeente Molenlanden gaat de zorgen die leven bij inwoners van Meerkerk (Vijfheerenlanden) over de komst van een asielzoekerscentrum in het nabijgelegen Hoogblokland, nadrukkelijk betrekken bij de verdere uitwerking van de plannen. Molenlanden wil - als daar behoefte aan is - ook voor deze inwoners een informatiebijeenkomst organiseren.

yv20261024A1C09652

Onmachtig FC Dordrecht onderuit tegen VVV-Venlo: 2-4

FC Dordrecht heeft de winnende start van de tweede periode een dramatisch vervolg gegeven. In eigen huis was de ploeg kansloos tegen VVV-Venlo, de nieuwe nummer twee van de Keuken Kampioen Divisie: 2-4.

FOTO2 WEBSITE

In dit huis leer je wat je moet doen als er brand uitbreekt

Wat moet je doen als er brand uitbreekt in je eigen huis? In Ridderkerk heeft de Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond een zogeheten 'belevingswoning' gecreëerd. Verschillende situaties worden nagebootst, met als doel: mensen bewust maken.