gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Vrijwilligers en vrijheid centraal tijdens Ridderkerkse nieuwjaarsbijeenkomst

f3f25805e6fcb0a86b3ea1cad11a6079.jpg

Ridderkerk organiseerde maandagavond als eerste gemeente in onze streek een nieuwjaarsbijeenkomst. Tijdens de avond in het gemeentehuis stond het thema 'vrijheid' centraal, net als de jaarlijkse vrijwilligersprijzen. "Zij zijn de motor van onze samenleving."

Corrado Francke |  | Aangepast op
Na een muzikaal programma sprak kinderburgemeester Maya van den Ham haar nieuwjaarsboodschap uit. "Mijn wens voor dit jaar is dat vrede steeds een beetje dichterbij komt", waren haar slotwoorden.

80 jaar vrijheid
Daarna was het de beurt aan burgemeester Marco Oosterwijk, die stilstond bij de inzet van allerlei bewoners in 2024. Ook blikte hij vooruit op de rest van dit jaar, waarin het tachtig jaar geleden is dat Nederland werd bevrijd door de geallieerden. "We gaan er dit jaar uitgebreid en op een bijzondere manier bij stilstaan, omdat we de vrijheid niet genoeg kunnen waarderen. Vrijheid is te kostbaar om verloren te laten gaan en dus moeten we onze vrijheid herdenken, bewaren en bewaken."

Oosterwijk benoemde in zijn speech ook enkele problemen in de gemeente, zoals drugslabs, jeugdproblematiek en babbeltrucs. "Intimidatie en geweld gaan Ridderkerk niet voorbij. Zo kan het niet zijn", aldus de burgemeester, die aangaf 'deze ellende' niet te accepteren en wil gaan voor een steeds veiliger Ridderkerk. "Lelijke dingen en zorgelijke ontwikkelingen mogen simpelweg niet normaal gevonden worden."

Vrijwilligersprijzen
De bijeenkomst werd afgesloten met de uitreiking van de vrijwilligersprijzen. Wethouder Fleur Stip zette deze keer Asiya Sawoe en de stichting Oud-Ridderkerk in het zonnetje.

Sawoe verricht als kok, gastvrouw en tolk werk bij allerlei organisaties. Namens de stichting Oud-Ridderkerk zetten tachtig vrijwilligers zich in om de geschiedenis van de gemeente te bewaren en delen. De winnaars kregen een geldbedrag van 500 euro die zij kunnen besteden aan vrijwilligersactiviteiten.

Lees ook

dji_fly_20260410_121609_0_1775816169716_photo_low_quality.jpg

Kamervragen over Dordrecht-West: 'Dit kan niet lang zo doorgaan'

Tweede Kamerlid Sarah Dobbe (SP) heeft Kamervragen gesteld vanwege het onderzoek dat de GGD begin april naar buiten bracht. Uit dat onderzoek blijkt dat longkanker 56 procent meer voor komt in Dordrecht-West dan in de rest van Nederland. “Het zijn schrikbarende aantallen, dus daar is wel wat aan de hand volgens mij.”

OPMA20260506 Dodenherdenking.jpg

Op Pad Met Ad: gesprekken over vrijheid bij de Dordtse dodenherdenking

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad woont presentator Ad van den Herik de dodenherdenking op het Sumatraplein bij. Hij gaat in gesprek met Dordtenaren die zich op 4 mei om 20.00 bij het plein hebben verzameld, om gezamenlijk de oorlogsslachtoffers te herdenken.

59ae28c7-fcbb-3dde-99de-c022c2e240d8.jpg

Ziya (4) haalt als jongste van zijn woonplaats zwemdiploma A

Ziya is nog maar net 4 jaar oud en heeft 'm nu al binnen: zwemdiploma A. In zijn woonplaats Sliedrecht is hij daarmee als jongste ooit afgezwommen. Hij kan niet wachten om ook zijn volgende diploma te halen.

fotoooo.jpg

Man met getrokken wapens opgepakt, agenten vinden balletjespistool en mes

De politie heeft onlangs een man aangehouden die mogelijk een vuurwapen bij zich had. Toen agenten zijn auto doorzochten, bleek het om een balletjespistool te gaan. Ook werd een mes gevonden en in beslag genomen.

IMG-20260506-WA0007.jpg

Aanleg aanmeerplek pont bij Papendrechtsebrug begonnen

De aanleg van de aanmeerplek aan de noordkant van de Papendrechtsebrug is van start gegaan. De pontjes die tussen die halte en Dordrecht pendelen, zijn nodig omdat de brug vanaf komende zomer negen maanden wordt afgesloten voor al het verkeer.

Foto artikel Zuidendijkse Tuin.png

Bouw van 38 koopwoningen Zuidendijkse Tuin van start

De start van de bouw van 38 koopwoningen in de nieuwe Zuidendijkse Tuin in Dordrecht is begonnen. De 28 appartementen en 10 grondwoningen komen op een plek waar voorheen een school stond.