gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Vrijwilligers en vrijheid centraal tijdens Ridderkerkse nieuwjaarsbijeenkomst

f3f25805e6fcb0a86b3ea1cad11a6079

Ridderkerk organiseerde maandagavond als eerste gemeente in onze streek een nieuwjaarsbijeenkomst. Tijdens de avond in het gemeentehuis stond het thema 'vrijheid' centraal, net als de jaarlijkse vrijwilligersprijzen. "Zij zijn de motor van onze samenleving."

Corrado Francke |  | Aangepast op
Na een muzikaal programma sprak kinderburgemeester Maya van den Ham haar nieuwjaarsboodschap uit. "Mijn wens voor dit jaar is dat vrede steeds een beetje dichterbij komt", waren haar slotwoorden.

80 jaar vrijheid
Daarna was het de beurt aan burgemeester Marco Oosterwijk, die stilstond bij de inzet van allerlei bewoners in 2024. Ook blikte hij vooruit op de rest van dit jaar, waarin het tachtig jaar geleden is dat Nederland werd bevrijd door de geallieerden. "We gaan er dit jaar uitgebreid en op een bijzondere manier bij stilstaan, omdat we de vrijheid niet genoeg kunnen waarderen. Vrijheid is te kostbaar om verloren te laten gaan en dus moeten we onze vrijheid herdenken, bewaren en bewaken."

Oosterwijk benoemde in zijn speech ook enkele problemen in de gemeente, zoals drugslabs, jeugdproblematiek en babbeltrucs. "Intimidatie en geweld gaan Ridderkerk niet voorbij. Zo kan het niet zijn", aldus de burgemeester, die aangaf 'deze ellende' niet te accepteren en wil gaan voor een steeds veiliger Ridderkerk. "Lelijke dingen en zorgelijke ontwikkelingen mogen simpelweg niet normaal gevonden worden."

Vrijwilligersprijzen
De bijeenkomst werd afgesloten met de uitreiking van de vrijwilligersprijzen. Wethouder Fleur Stip zette deze keer Asiya Sawoe en de stichting Oud-Ridderkerk in het zonnetje.

Sawoe verricht als kok, gastvrouw en tolk werk bij allerlei organisaties. Namens de stichting Oud-Ridderkerk zetten tachtig vrijwilligers zich in om de geschiedenis van de gemeente te bewaren en delen. De winnaars kregen een geldbedrag van 500 euro die zij kunnen besteden aan vrijwilligersactiviteiten.

Lees ook

yv20261009A1C03615

FC Dordrecht in eigen huis hard onderuit tegen FC Emmen

FC Dordrecht heeft in eigen huis een harde nederlaag geleden tegen FC Emmen. Dankzij individuele fouten achterin zag de ploeg van Nuijten de achterstand voor rust al oplopen. Het duel eindigde uiteindelijk in 0-3 voor de bezoekers uit Drenthe.

Schermafdruk op 2026-10-02 11-48-08

Op Pad Met Ad: verschillende meningen over het 'Jetten-kabinet’

In een nieuwe aflevering van 'Op Pad Met Ad' gaat presentator Ad van den Herik de straat op in Dordrecht. Hij vraagt inwoners wat zij vinden van het kabinet-Jetten. De meningen lopen uiteen. Zo noemt een bewoner het kabinet ‘hectisch’ en zou hij het graag anders zien.

nahsportief

NAH Sportief maakt kans op prijs voor beste beweeginitiatief: 'al blij met deze nominatie'

NAH Sportief in Dordrecht maakt kans op een prijs voor het beste beweeginitiatief van Zuid-Holland. Het initiatief, wat eerder dit jaar werd opgericht, stimuleert mensen met niet-aangeboren hersenletsel (NAH) om te bewegen en te sporten op een manier die bij hen past. “Ik vind het feestelijk dat wij zo’n nominatie krijgen”, aldus Irene Zwinkels, initiatiefnemer van NAH Sportief.

55610958826_5b593fc37e_k

Van Wijk en Busch naar WK kortebaanzwemmen

De Dordtse Kim Busch en de in Zwijndrecht geboren Milou van Wijk gaan naar de wereldkampioenschappen kortebaanzwemmen. Tijdens de kwalificatiedagen verzekerden de zwemsters zich van een ticket naar het WK, begin december in de Chinese hoofdstad Peking.

foto ongeluk def

Automobilist ramt parkeerautomaat en rijdt tuin van theater in

Een opvallend ongeluk maandagochtend in Dordrecht. Daar reed een bestuurder de voortuin van schouwburg Kunstmin in. Ook reed hij een parkeerautomaat uit de grond.

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_02_45_01.Still001

Nederlandse korfballers, met vijf PKC'ers in de ploeg, winnen opnieuw EK

Vijf PKC'ers zijn met de Nederlandse korfbalploeg Europees kampioen geworden. In de finale werd België zaterdag met 27-12 verslagen.