gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Vrijwilligers en vrijheid centraal tijdens Ridderkerkse nieuwjaarsbijeenkomst

f3f25805e6fcb0a86b3ea1cad11a6079

Ridderkerk organiseerde maandagavond als eerste gemeente in onze streek een nieuwjaarsbijeenkomst. Tijdens de avond in het gemeentehuis stond het thema 'vrijheid' centraal, net als de jaarlijkse vrijwilligersprijzen. "Zij zijn de motor van onze samenleving."

Corrado Francke |  | Aangepast op
Na een muzikaal programma sprak kinderburgemeester Maya van den Ham haar nieuwjaarsboodschap uit. "Mijn wens voor dit jaar is dat vrede steeds een beetje dichterbij komt", waren haar slotwoorden.

80 jaar vrijheid
Daarna was het de beurt aan burgemeester Marco Oosterwijk, die stilstond bij de inzet van allerlei bewoners in 2024. Ook blikte hij vooruit op de rest van dit jaar, waarin het tachtig jaar geleden is dat Nederland werd bevrijd door de geallieerden. "We gaan er dit jaar uitgebreid en op een bijzondere manier bij stilstaan, omdat we de vrijheid niet genoeg kunnen waarderen. Vrijheid is te kostbaar om verloren te laten gaan en dus moeten we onze vrijheid herdenken, bewaren en bewaken."

Oosterwijk benoemde in zijn speech ook enkele problemen in de gemeente, zoals drugslabs, jeugdproblematiek en babbeltrucs. "Intimidatie en geweld gaan Ridderkerk niet voorbij. Zo kan het niet zijn", aldus de burgemeester, die aangaf 'deze ellende' niet te accepteren en wil gaan voor een steeds veiliger Ridderkerk. "Lelijke dingen en zorgelijke ontwikkelingen mogen simpelweg niet normaal gevonden worden."

Vrijwilligersprijzen
De bijeenkomst werd afgesloten met de uitreiking van de vrijwilligersprijzen. Wethouder Fleur Stip zette deze keer Asiya Sawoe en de stichting Oud-Ridderkerk in het zonnetje.

Sawoe verricht als kok, gastvrouw en tolk werk bij allerlei organisaties. Namens de stichting Oud-Ridderkerk zetten tachtig vrijwilligers zich in om de geschiedenis van de gemeente te bewaren en delen. De winnaars kregen een geldbedrag van 500 euro die zij kunnen besteden aan vrijwilligersactiviteiten.

Lees ook

11.07 03

FC Dordrecht onderuit in oefenduel van twee uur met Excelsior

FC Dordrecht heeft zaterdag de tweede oefennederlaag op rij geleden. Tegen provinciegenoot Excelsior bleek scoren, net als een week eerder tegen Feyenoord, een te grote opgave: 0-2.

fotopolitiea15

Man onder invloed van drank en drugs rijdt met 246 km/u op snelweg

Een 40-jarige Rotterdammer heeft met een snelheid van 246 kilometer per uur over de A15 gereden. Dat bleef niet ongezien bij de politie en wat bleek: de man was onder invloed van drank en drugs. Hij is aangehouden.

thumb website Ed Nijmeegse Vierdaagse

Ed (64) heeft een hekel aan wandelen, maar loopt toch voor 42e keer de vierdaagse

De wekker gaat dinsdagochtend vroeg voor de 64-jarige Ed Grootveld als de Nijmeegse Vierdaagse weer voor de deur staat. Het is voor de Sliedrechter al de 42e keer dat hij meeloopt, slechts één keer moest hij in al die jaren zelf noodgedwongen stoppen. “Het is ook zo zwaar. Ik weet dat ik het weer ga halen, maar je moet niet vragen hoe.”

foto artikel brand volkstuintjes

Veel duiven dood bij grote brand, eigenaar ontdaan: ‘Hij is er al 25 jaar mee bezig’

Enorme vlammen, zwarte rook en verwoeste moestuintjes. Omstanders van het volkstuintjescomplex aan de Arie Schaapweg in Dordrecht, waar vrijdag een grote brand woedde, wisten niet wat ze zagen. "Het ging heel fout hier vandaag."

thumb website

Big Rivers dit jaar nóg drukker: buurmannen Cees en Ron missen geen editie

Op elke hoek van de straat livemuziek, de geur van eten uit verschillende foodtrucks, een lekker drankje in de hand, iconische kettingen en kleurrijke kleding. De 26ste editie van het Big Rivers festival in Dordrecht is ook dit jaar weer een feestelijke. “Het is gewoon hét feest van het jaar.”

OPMA20260715 Leo Stolk

Super vrijwilliger neemt na 35 jaar afscheid van de omroep

Fotograaf, cameraman en bekende Dordtenaar Leo Stolk is na 35 jaar gestopt als vrijwilliger bij RTV Dordrecht. Hij kon zijn inzet voor de omroep niet langer combineren met zijn werkzaamheden als gemeenteraadslid voor de VSP.