gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Vrijwilligers en vrijheid centraal tijdens Ridderkerkse nieuwjaarsbijeenkomst

f3f25805e6fcb0a86b3ea1cad11a6079

Ridderkerk organiseerde maandagavond als eerste gemeente in onze streek een nieuwjaarsbijeenkomst. Tijdens de avond in het gemeentehuis stond het thema 'vrijheid' centraal, net als de jaarlijkse vrijwilligersprijzen. "Zij zijn de motor van onze samenleving."

Corrado Francke |  | Aangepast op
Na een muzikaal programma sprak kinderburgemeester Maya van den Ham haar nieuwjaarsboodschap uit. "Mijn wens voor dit jaar is dat vrede steeds een beetje dichterbij komt", waren haar slotwoorden.

80 jaar vrijheid
Daarna was het de beurt aan burgemeester Marco Oosterwijk, die stilstond bij de inzet van allerlei bewoners in 2024. Ook blikte hij vooruit op de rest van dit jaar, waarin het tachtig jaar geleden is dat Nederland werd bevrijd door de geallieerden. "We gaan er dit jaar uitgebreid en op een bijzondere manier bij stilstaan, omdat we de vrijheid niet genoeg kunnen waarderen. Vrijheid is te kostbaar om verloren te laten gaan en dus moeten we onze vrijheid herdenken, bewaren en bewaken."

Oosterwijk benoemde in zijn speech ook enkele problemen in de gemeente, zoals drugslabs, jeugdproblematiek en babbeltrucs. "Intimidatie en geweld gaan Ridderkerk niet voorbij. Zo kan het niet zijn", aldus de burgemeester, die aangaf 'deze ellende' niet te accepteren en wil gaan voor een steeds veiliger Ridderkerk. "Lelijke dingen en zorgelijke ontwikkelingen mogen simpelweg niet normaal gevonden worden."

Vrijwilligersprijzen
De bijeenkomst werd afgesloten met de uitreiking van de vrijwilligersprijzen. Wethouder Fleur Stip zette deze keer Asiya Sawoe en de stichting Oud-Ridderkerk in het zonnetje.

Sawoe verricht als kok, gastvrouw en tolk werk bij allerlei organisaties. Namens de stichting Oud-Ridderkerk zetten tachtig vrijwilligers zich in om de geschiedenis van de gemeente te bewaren en delen. De winnaars kregen een geldbedrag van 500 euro die zij kunnen besteden aan vrijwilligersactiviteiten.

Lees ook

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met filmmaker Martijn Vonck

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in het radioprogramma Studio De Witt in gesprek met de jonge filmmaker Martijn Vonck. Hij bracht onlangs een video uit waarin Dordrecht centraal staat en waar de liefde voor de stad vanaf straalt.

OPMA Pieter van Loon

Ad maakt ritje in de TukTuk met ondernemer Pieter van Loon

Presentator Ad van den Herik heeft zijn zomervakantie met een week verlengd en dat geeft ons de gelegenheid om zijn ritje in de TukTuk met vastgoedondernemer en stadsgids Pieter van Loon nog een keer uit te zenden.

PSX_20260827_002259

Barbecue vliegt in brand in geparkeerde bestelbus

Een geparkeerde bestelbus in Hendrik-Ido-Ambacht heeft in de nacht van woensdag op donderdag schade opgelopen, nadat er brand uitbrak in de laadruimte. De eigenaar van de bus zou volgens Rijnmond zelf al een eerste bluspoging hebben gedaan, maar belde de brandweer toen dit niet lukte.

elcobrinkman

Oud-minister en voormalig CDA-leider Elco Brinkman (78) overleden

Oud-minister en voormalig CDA-leider Elco Brinkman is op 78-jarige leeftijd overleden na een kort ziekbed. Dat heeft zijn familie bekendgemaakt, meldt de NOS.

papendrechtsebrugnadezomer

Extreme drukte blijft uit op eerste dag na de zomervakantie met dichte brug

Gehuld in regenpakken, met paraplu’s en capuchons hebben honderden fietsers maandagochtend hun route naar school en werk voor het eerst na de zomervakantie afgelegd met een dichte Papendrechtsebrug. Hoewel extreme drukte werd verwacht, bleef dat bij de pont en Waterbus uit. “Het is nu goed te doen, maar ik heb ook begrepen dat nog niet iedereen deze maandag begonnen is”, zegt burgemeester Nanning Mol.

arkelrechtbank

Syrische terreurverdachte Ayham A. (41) uit Arkel: 'Ik was geen IS-strijder'

Een 41-jarige man uit Syrië, die begin 2023 werd opgepakt in Arkel, zegt dat hij geen leidinggevende rol heeft gehad binnen de terreurorganisatie IS. Volgens Ayham A. is er sprake van een persoonsverwisseling. Hij betoogde dat maandag, op de eerste dag van de rechtszaak tegen hem.