gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Weer grote werkzaamheden: Deze N-weg krijgt slimme verkeerslichten

f764c52caa9392290df32f23acf4c2b8

Een betere doorstroom van het verkeer, voorrang verlenen aan hulpdiensten en minder CO2-uitstoot. Het zijn de voordelen van de slimme verkeerslichten die de komende tien weken op zes kruispunten worden geïnstalleerd in onze streek. Het zal tijdelijk tot verkeerhinder leiden, maar uiteindelijk moet het de weggebruikers tijd gaan opleveren.

Erik van Krimpen |  | Aangepast op
In totaal gaat het om zes kruispunten op en nabij de N915, de weg die Hendrik-Ido-Ambacht verbindt met Alblasserdam. Om het weekend wordt een kruispunt aangepakt en zijn er een beperkt aantal rijstroken open. Dit om de kruispunten te voorzien van de slimme technologie. De Brug over de Noord is dit weekend bovendien ook afgesloten. Dat betekent dat weggebruikers in de streek, na de gedeeltelijke afsluiting van de Drechttunnel, opnieuw rekening moeten houden met omleidingen.

Minder wachten
Kruispunt de Helling in Alblasserdam is dit weekend als eerste aan de beurt. Er wordt daar momenteel flink gegraven en verkeersregelaars zijn druk in de weer de doorstroom te regelen.

Maar hoe werken die slimme verkeerslichten precies? "Deze verkeerslichten zijn al voorbereid om signalen op te vangen van navigatiesystemen in auto's. Hierdoor kunnen ze beter de doorstroming reguleren¨, vertelt Petra Kloosterman, omgevingsmanager van Rijkswaterstaat. Het resultaat is dat weggebruikers minder vaak en minder lang voor een rood licht staan. Ook zullen de slimme verkeerslichten helpen met het voorrang verlenen aan hulpdiensten.

Het plaatsen van de verkeerslichten op de zes kruispunten duurt tot begin juni. Dat is nog niet het moment dat de slimme functie al in werking kan treden. Daarvoor moeten weggebruikers nog geduld moeten hebben tot eind volgend jaar.

Tijdens de volgende weekenden moet er rekening worden gehouden met afgesloten rijstroken en omleidingen:
- donderdag 20 maart 20.00 uur t/m maandag 24 maart 05.00 uur: Kruispunt de Helling
- donderdag 3 april 20.00 uur t/m maandag 7 april 05.00 uur: Kruispunt Noordeinde
- donderdag 17 april 20.00 uur t/m maandag 21 april 05.00 uur: Kruispunt Rotterdamse weg
- donderdag 1 mei 20.00 uur t/m maandag 5 mei 05.00 uur: Kruispunt De Grote Beer
- donderdag 15 mei 20.00 uur t/m maandag 19 mei 05.00 uur: Kruispunt Edisonweg Zuid
- donderdag 29 mei 20.00 uur t/m maandag 2 juni 05.00 uur: Kruispunt Edisonweg Noord

Ook Brug over de Noord dicht
Naast bovenstaande kruispunten volgt de komende vier weekenden ook een grondige inspectie van de Brug over de Noord. De brug is tijdens de inspectie in beide richtingen gesloten. Enkel fietsers kunnen dan nog de oversteek maken. "De brug komt uit 1939 en wordt over een aantal jaar gerenoveerd. De inspectie moet de huidige staat vaststellen", vertelt Kloosterman.

Meerdere werkzaamheden dus op een kleine afstand van elkaar, maar dat is bewust volgens Kloosterman. "We willen werkzaamheden zoveel mogelijk combineren, zodat er een minder aantal weekenden overlast is."

Weekendafsluitingen Brug over de Noord in beide richtingen:
zaterdag 22 maart 08.00 – maandag 24 maart 05.00 uur
zaterdag 29 maart 08.00 - zondag 30 maart 18.00 uur
zaterdag 5 april 08.00 – maandag 7 april 05.00 uur
zaterdag 12 april 08.00 - zondag 13 april 18.00 uur

Bekijk hieronder de reportage over de slimme verkeerslichten.

Lees ook

eftelingrijnmond

Het huis van Floris is een soort mini-Efteling met een gigantische heks in de woonkamer

Als Floris van der Vugt (24) uit Dordrecht thuis komt te zitten met de ziekte van Lyme, begint hij met het maken van sprookjesfiguren. Met een 3D-printer brengt hij bekende Efteling-personages, zoals Langnek en Holle Bolle Gijs, tot leven. “De Efteling heeft me een brief gestuurd.”

politie 01

Jongen (17) zwaar mishandeld bij uitgaansgelegenheid

Een 17-jarige jongen uit Zwijndrecht is afgelopen weekend zwaar mishandeld in Rotterdam. Hij raakte gewond en is naar het ziekenhuis gebracht.

artikelfoto pompoen

Jan kweekt reuzenpompoenen: ‘Toen ik het voor het eerst zag, dacht ik: dat is Photoshop!’

Zon, veel water, beschutting tegen wind en een goede pit. Meer heb je niet nodig om een reuzenpompoen te laten groeien. Het is al meer dan tien jaar de passie van Jan Scheffe (77). Met als doel: de allergrootste en zwaarste van het land te kweken. Met het NK pompoen kweken voor de deur, is het de vraag of dat hem dit jaar voor het eerst gaat lukken.

googlestreetviewa16a15

Rijstrook op fly-over van A16 naar A15 dicht door sinkhole

Rijkswaterstaat heeft de linkerrijstrook van de fly-over van de A16 naar de A15 bij knooppunt Ridderkerk voorlopig afgesloten. Onder het wegdek aan het einde van de fly-over is door regenwater een spoelgat ontstaan, een zogenoemd sinkhole.

pexels-happyrisingguy-33672857

Geen vuurwerkshow te zien in Alblasserdam tijdens jaarwisseling: 'eerst ervaring opdoen'

Alblasserdammers kunnen komende jaarwisseling geen vuurwerkshow in hun eigen gemeente bekijken. De gemeente kiest ervoor om eerst ervaring op te doen met de landelijke regelgeving en de effecten daarvan, nu er sinds dit jaar een vuurwerkverbod geldt.

IMG_5351

Steunconstructies geplaatst in plotseling gesloten parkeergarage, onderzoek gaat door

De gemeente Dordrecht heeft extra steunconstructies laten plaatsen in parkeergarage Visstraat. Hierdoor is het acute risico weg, aldus de gemeente. De garage werd vrijdagavond halsoverkop gesloten nadat er een scheur was aangetroffen op de bovenste verdieping.