gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Weer grote werkzaamheden: Deze N-weg krijgt slimme verkeerslichten

f764c52caa9392290df32f23acf4c2b8.jpg

Een betere doorstroom van het verkeer, voorrang verlenen aan hulpdiensten en minder CO2-uitstoot. Het zijn de voordelen van de slimme verkeerslichten die de komende tien weken op zes kruispunten worden geïnstalleerd in onze streek. Het zal tijdelijk tot verkeerhinder leiden, maar uiteindelijk moet het de weggebruikers tijd gaan opleveren.

Erik van Krimpen |  | Aangepast op
In totaal gaat het om zes kruispunten op en nabij de N915, de weg die Hendrik-Ido-Ambacht verbindt met Alblasserdam. Om het weekend wordt een kruispunt aangepakt en zijn er een beperkt aantal rijstroken open. Dit om de kruispunten te voorzien van de slimme technologie. De Brug over de Noord is dit weekend bovendien ook afgesloten. Dat betekent dat weggebruikers in de streek, na de gedeeltelijke afsluiting van de Drechttunnel, opnieuw rekening moeten houden met omleidingen.

Minder wachten
Kruispunt de Helling in Alblasserdam is dit weekend als eerste aan de beurt. Er wordt daar momenteel flink gegraven en verkeersregelaars zijn druk in de weer de doorstroom te regelen.

Maar hoe werken die slimme verkeerslichten precies? "Deze verkeerslichten zijn al voorbereid om signalen op te vangen van navigatiesystemen in auto's. Hierdoor kunnen ze beter de doorstroming reguleren¨, vertelt Petra Kloosterman, omgevingsmanager van Rijkswaterstaat. Het resultaat is dat weggebruikers minder vaak en minder lang voor een rood licht staan. Ook zullen de slimme verkeerslichten helpen met het voorrang verlenen aan hulpdiensten.

Het plaatsen van de verkeerslichten op de zes kruispunten duurt tot begin juni. Dat is nog niet het moment dat de slimme functie al in werking kan treden. Daarvoor moeten weggebruikers nog geduld moeten hebben tot eind volgend jaar.

Tijdens de volgende weekenden moet er rekening worden gehouden met afgesloten rijstroken en omleidingen:
- donderdag 20 maart 20.00 uur t/m maandag 24 maart 05.00 uur: Kruispunt de Helling
- donderdag 3 april 20.00 uur t/m maandag 7 april 05.00 uur: Kruispunt Noordeinde
- donderdag 17 april 20.00 uur t/m maandag 21 april 05.00 uur: Kruispunt Rotterdamse weg
- donderdag 1 mei 20.00 uur t/m maandag 5 mei 05.00 uur: Kruispunt De Grote Beer
- donderdag 15 mei 20.00 uur t/m maandag 19 mei 05.00 uur: Kruispunt Edisonweg Zuid
- donderdag 29 mei 20.00 uur t/m maandag 2 juni 05.00 uur: Kruispunt Edisonweg Noord

Ook Brug over de Noord dicht
Naast bovenstaande kruispunten volgt de komende vier weekenden ook een grondige inspectie van de Brug over de Noord. De brug is tijdens de inspectie in beide richtingen gesloten. Enkel fietsers kunnen dan nog de oversteek maken. "De brug komt uit 1939 en wordt over een aantal jaar gerenoveerd. De inspectie moet de huidige staat vaststellen", vertelt Kloosterman.

Meerdere werkzaamheden dus op een kleine afstand van elkaar, maar dat is bewust volgens Kloosterman. "We willen werkzaamheden zoveel mogelijk combineren, zodat er een minder aantal weekenden overlast is."

Weekendafsluitingen Brug over de Noord in beide richtingen:
zaterdag 22 maart 08.00 – maandag 24 maart 05.00 uur
zaterdag 29 maart 08.00 - zondag 30 maart 18.00 uur
zaterdag 5 april 08.00 – maandag 7 april 05.00 uur
zaterdag 12 april 08.00 - zondag 13 april 18.00 uur

Bekijk hieronder de reportage over de slimme verkeerslichten.

Lees ook

IMG_7319.jpg

Wat heeft Ars in zijn mars bij FC Dordrecht? Buitenspelers en backs bovenaan wensenlijst

Sjoerd Ars is begonnen als technisch manager van FC Dordrecht. In een kennismaking blikt de 42-jarige Achterhoeker vooruit op de transferzomer, spreekt hij zijn doelstelling uit en maakt alvast bekend: aan de Krommedijk wordt komend seizoen ‘gewoon’ weer 4-3-3 gespeeld.

nieuwlekkerlandprotest.jpg

Besluit over azc in Molenlanden verwacht voor zomervakantie

De gemeente Molenlanden wil voor de zomervakantie een beslissing nemen over waar in de gemeente één of meerdere azc-locaties komen. Aan de lijst van mogelijke plekken zijn nu drie locaties toegevoegd. De gemeente wil inwoners de komende tijd duidelijkheid geven en zorgen zo goed als mogelijk wegnemen.

sociale huur ridderkerk.png

Ridderkerk in beroep tegen besluit provincie over eigen woningverdeelsysteem

Het college van Ridderkerk gaat in beroep tegen een besluit van de provincie Zuid-Holland. Die bepaalde eerder dat de gemeente geen eigen verdeelsysteem voor sociale huurwoningen in Ridderkerk mag hebben, maar aangesloten moet blijven bij een regionale variant.

foto artikel pilot game.jpg

Geen boek, maar een game op je leeslijst: bieb experimenteert op middelbare school

Een game uitspelen in plaats van het lezen van een boek voor je leeslijst. Mogelijk wordt dat de toekomst voor middelbare scholieren. Bibliotheek AanZet, die tientallen vestigingen in onze streek heeft, onderzoekt hoe games een serieuze rol kunnen spelen in het onderwijs. Bijvoorbeeld tijdens de Engelse les.

Hendrik-Ido-Ambacht

Oud-burgemeester Herman J. ontkent verzamelen kinderporno en ontucht: ‘Ik ben geen pedofiel’

De oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht Herman J. ontkent kinderporno te hebben verzameld en ontucht te hebben gepleegd. Hij zei dat dinsdag tijdens een korte zitting op de rechtbank in Rotterdam.

drugspand.jpg

Burgemeester sluit en controleert woningen: meerdere misstanden gevonden

Een woning aan de Beltmolen in Papendrecht is door burgemeester Margreet van Driel gesloten na de vondst wapens, drugs en cash geld. Ook zijn er bij andere huizen in de gemeente misstanden geconstateerd..