gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Weg met de douchegordijnen en dunne wanden, Oekraïense vluchtelingen krijgen menswaardige plek

509846b5c03ae5736c9b14a0ac6164be

Het leeft in heel het land: de opvang van vluchtelingen. De havenkerk in Alblasserdam zit midden in een verbouwing om de noodopvang te verbeteren en het een stukje leefbaarder te maken voor Oekraïners. "Het tijdelijke is er nu wel af", zegt wethouder Freek de Gier.

Redactie Streekomroep | Linda van der Net |  | Aangepast op
Oekraïense vluchtelingen leven hier al twee jaar in een noodopvang en die is volgens de gemeente toe aan vernieuwing. De wanden zijn dun, er is slechte isolatie en er zijn geen plafonds. Ook leven mensen met veel personen in één ruimte. De verbouwing brengt privacy en rust, zodat mensen een fijnere plek hebben om te leven.

“We proberen een normaal bestaan voor de mensen te creëren, zodat ze een eigen huis hebben waar ze terug kunnen komen”, licht de wethouder toe. “We realiseren hier een menswaardig bestaan.”

Meer privacy
Stellen slapen nu nog in een zogenoemde stellenkamer. Dat betekent dat ze met drie koppels in een kamer slapen. Ze willen graag meer privacy en hebben doeken opgehangen om de ruimte te scheiden. In het vernieuwde gedeelte krijgen ze een eigen kamer om samen als stel te leven.

“We krijgen meer privacy, een eigen bed en een deur. Ik hoop dat het beter wordt dan nu”, vertelt de 26-jarige Oleksi Dribnokho. Hij woont in de Havenkerk en is pas getrouwd met zijn vrouw. Zij wonen nu in de stellenkamer, maar krijgen binnenkort een eigen kamer.

Van gordijn, naar deur
Het sanitair is al aangepakt. De oude douches waren voorzien van douchegordijnen. “Vrouwen voelde zich niet prettig en veilig daarin, nu hebben we mooie afsluitbare cabines”, laat locatiemanager Ben ten Pas ons zien. Ook de toiletten zijn vervangen.

Met de verbouwing in de Havenkerk wordt er plaats gemaakt voor 54 mensen, in totaal is er na de verbouwing plek voor 134 Oekraïners. Op dit moment zijn er ook twee verdiepingen van de Jozuakerk in Alblasserdam in gebruik voor de vluchtelingen. Een deel daarvan verhuisd als alles klaar is naar de Havenkerk, zodat de Jozuakerk meer ruimte heeft voor andere activiteiten. In totaal vangt Alblasserdam op dit moment 220 Oekraïense vluchtelingen op.

Half december is de verbouwing afgerond en is er een interne verhuizing. De oude ruimtes worden ook aangepakt zodat daar na een verbouwing een deel van de Jozuakerk heen kan verhuizen.

Bekijk ook onze reportage over de Havenkerk op ons YouTube kanaal.

Lees ook

foto artikel havenkerk

Havenkerk wordt gekocht door gemeente Ablasserdam

De gemeente Alblasserdam koopt de Havenkerk in het dorp. In een raadsvoorstel aan de gemeenteraad heeft het gemeentebestuur voorgesteld om daarvoor 2,2 miljoen uit te trekken. De raad is daar dinsdagavond mee akkoord gegaan.

thumb website_versie2

Waarom één brugopening per maand straks cruciaal is voor hoge scheepvaart

Om tijdens de afsluiting van de Papendrechtsebrug de maritieme maakindustrie niet helemaal plat te leggen, wordt er tijdens de werkzaamheden aan de brug één keer per maand een speciale doorgang gemaakt. Zo kan hoge scheepvaart de brug alsnog passeren. En dat is nodig, want het is de enige route naar de Rotterdamse haven en de Noordzee. “Als je het vergelijkt met autoverkeer, is de A12 en A15 naar Duitsland de Beneden Merwede”, zegt Erik Peters van Maritime & Offshore NL.

ArtikelbijFoto

Geschokte reacties op geheime verplaatsing lichamen: 'Luguber en respectloos'

Verontwaardiging in Dubbeldam vanwege het nieuws dat 21 lichamen in 2020 vanaf de begraafplaats in de Dordtse wijk naar begraafplaats Essenhof zijn versleept. Nabestaanden wisten hier niets van en daarnaast is door administratieve rompslomp niet duidelijk welke lichamen er zijn verplaatst.

pexels-ekaterina-bolovtsova-6077326

Ook tweede verzoek Ridderkerk tegen regionale samenwerking door rechter toegewezen

De provincie Zuid-Holland mag voorlopig geen verdere stappen zetten om Ridderkerk te verplichten deel te nemen aan een regionale samenwerking voor woonruimteverdeling. Zo heeft de voorzieningenrechter van de Raad van State geconcludeerd. Het is het tweede verzoek van de gemeente Ridderkerk om een voorlopige voorziening die wordt toegewezen.

Wantijbad

zomerhitte

Opening Wantijbad opnieuw uitgesteld: ‘We begrijpen dat de latere opening teleurstellend is’

Er kan waarschijnlijk op zijn vroegst eind juni worden gezwommen in het Wantijbad. Het Dordtse openluchtzwembad heeft te maken met uitgelopen werkzaamheden, waardoor eerder al de seizoenopening moest worden uitgesteld. “We kunnen op dit moment nog geen harde openingsdatum noemen.”

wijkagentjack

Belg (19) in gestolen voertuig klemgereden door politie

De politie heeft een automobilist van de weg geplukt die door Ridderkerk reed in een gestolen voertuig. De 19-jarige Belg is opgepakt en de auto is in beslag genomen.