gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Werkzaamheden Westeind gestart: dijk krijgt nieuwe inrichting

8b57a23dbc262c46fbdab25a497e7ea9

Met de onthulling van een groot bord heeft wethouder Arno Janssen het startsein gegeven voor de werkzaamheden aan het Westeind in Papendrecht. Aannemer GKB Realisatie B.V. zal de werkzaamheden dit jaar afronden.

Tristan Kans |  | Aangepast op
De werkzaamheden komen voort uit de dijkvisie die in 2013 door de gemeenteraad werd vastgesteld en het mobiliteitsplan van 2023. In samenspraak met de omgeving zijn er afspraken gemaakt over de grootschalige aanpak van de dijk. In maart 2024 werd het definitieve ontwerp goedgekeurd door het college van burgemeester en wethouders.

Nieuwe inrichting voor bewoners, fietsers en voetgangers
Uit de nieuwe inrichting van het Westeind wordt duidelijk dat de dijk geen doorgaande weg is. Voetgangers, fietsers en auto's delen de beperkte ruimte, maar de dijk blijft wel bereikbaar met de auto.

De focus ligt op het creëren van een leefgebied voor de bewoners en ruimte voor wandelaars en fietsers. Want er werd en wordt te hard gereden, er is veel vrachtverkeer en de dijk is niet prettig voor fietsers en voetgangers.

De dijk krijgt volgens de gemeente een herkenbare inrichting. De zogenoemde rijloper - het deel waar de auto's rijden - wordt voorzien van asfalt. In het deel tussen de woningen en de rijloper komen rode klinkers. Verder komt er gras op het talud en wordt er geïnvesteerd in nieuwe lichtmasten.

Toekomstige plannen voor Oosteind en Matena
Naast de nieuwe bestrating wordt er ook een nieuw riool aangelegd. Bewoners moeten tijdelijk rekening houden met enige overlast, maar volgens de gemeente levert het werk 'een veiligere uitstraling' op.

In 2026 staan de herinrichtingen van het Oosteind en Matena op de planning. De nieuwe weginrichting die nu bij het Westeind wordt toegepast, zal ook daar worden doorgevoerd. Het doel is om op termijn het gehele dijklint van Papendrecht dezelfde looks te geven.

Lees meer over:

|

Lees ook

elcobrinkman

Oud-minister en voormalig CDA-leider Elco Brinkman (78) overleden

Oud-minister en voormalig CDA-leider Elco Brinkman is op 78-jarige leeftijd overleden na een kort ziekbed. Dat heeft zijn familie bekendgemaakt, meldt de NOS.

Noordtunnel foto

Zomervakantie voorbij, maar werk aan de weg gaat door: extra drukte verwacht

De zomervakantie is bijna voorbij en dat betekent dat de drukte op de wegen weer toe gaat nemen. Met onder meer de afgesloten Papendrechtsebrug (N3) en het vrachtwagenverbod op de Merwedebrug (A27) moeten weggebruikers in onze streek rekening houden met een extra reistijd in de spits van 30 tot 60 minuten, waarschuwt Rijkswaterstaat.

archieffotopolitie

Explosie in Arkel, huis raakt beschadigd

Bij een huis in Arkel is in de nacht van woensdag op donderdag een explosie geweest. Er is nog niemand aangehouden, meldt de politie.

Foto website binnenvaart

Binnenvaart hoopt op nog meer regen voor hoger waterpeil: ‘Elke druppel is er één’

De afgelopen dagen vielen na lange tijd eindelijk weer de eerste regendruppels. Goed nieuws voor de binnenvaart, die veel last heeft van de extreme droogte in Europa. Al maakt één zwaluw nog geen zomer: “We zijn echt in afwachting van nog meer water.”

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: het Zuigkwintet

In een nieuwe aflevering van Studio De Witt staat zaterdag theatervoorstelling 'De Stem van Dordt' centraal. De voorstelling is van het Dordtse gezelschap Het Dordts Zuigkwintet.

Maarten van der Weijden door Raymond van Olphen

Van der Weijden zwemt toch door, al bijna 300.000 euro opgehaald

Maarten van der Weijden heeft zijn zwemtocht hervat. Volgens de laatste planning bereikt de voormalig Olympisch kampioen rond 17.15 uur Nieuwpoort in de gemeente Molenlanden. Dat is een uur eerder dan aanvankelijk werd gedacht.