gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Werkzaamheden Westeind gestart: dijk krijgt nieuwe inrichting

8b57a23dbc262c46fbdab25a497e7ea9

Met de onthulling van een groot bord heeft wethouder Arno Janssen het startsein gegeven voor de werkzaamheden aan het Westeind in Papendrecht. Aannemer GKB Realisatie B.V. zal de werkzaamheden dit jaar afronden.

Tristan Kans |  | Aangepast op
De werkzaamheden komen voort uit de dijkvisie die in 2013 door de gemeenteraad werd vastgesteld en het mobiliteitsplan van 2023. In samenspraak met de omgeving zijn er afspraken gemaakt over de grootschalige aanpak van de dijk. In maart 2024 werd het definitieve ontwerp goedgekeurd door het college van burgemeester en wethouders.

Nieuwe inrichting voor bewoners, fietsers en voetgangers
Uit de nieuwe inrichting van het Westeind wordt duidelijk dat de dijk geen doorgaande weg is. Voetgangers, fietsers en auto's delen de beperkte ruimte, maar de dijk blijft wel bereikbaar met de auto.

De focus ligt op het creëren van een leefgebied voor de bewoners en ruimte voor wandelaars en fietsers. Want er werd en wordt te hard gereden, er is veel vrachtverkeer en de dijk is niet prettig voor fietsers en voetgangers.

De dijk krijgt volgens de gemeente een herkenbare inrichting. De zogenoemde rijloper - het deel waar de auto's rijden - wordt voorzien van asfalt. In het deel tussen de woningen en de rijloper komen rode klinkers. Verder komt er gras op het talud en wordt er geïnvesteerd in nieuwe lichtmasten.

Toekomstige plannen voor Oosteind en Matena
Naast de nieuwe bestrating wordt er ook een nieuw riool aangelegd. Bewoners moeten tijdelijk rekening houden met enige overlast, maar volgens de gemeente levert het werk 'een veiligere uitstraling' op.

In 2026 staan de herinrichtingen van het Oosteind en Matena op de planning. De nieuwe weginrichting die nu bij het Westeind wordt toegepast, zal ook daar worden doorgevoerd. Het doel is om op termijn het gehele dijklint van Papendrecht dezelfde looks te geven.

Lees meer over:

|

Lees ook

treinen Station Dordrecht

Spoorproblemen tussen Dordrecht en Rotterdam: minder treinen

Vanwege een seinstoring reden er woensdagochtend minder treinen tussen Dordrecht en Rotterdam. De eerste treinen vielen uit rond 08.00 uur.

sterrenwachterikblokland

'Spectaculaire' zonsverduistering én meteorenzwerm: Dordtse sterrenwacht verwacht topdrukte

Het is volgens Sterrenwacht Mercurius in Dordrecht een van de meest spectaculaire zonsverduisteringen van de komende jaren. Over minder dan twee weken schuift de maan voor bijna 90 procent voor de zon. "Het wordt een groot event. We pakken het groots aan."

Schermafbeelding 2026-07-23 170721

Doorstroming van N3 naar A16 moet beter, dit gaat er gebeuren

Weggebruikers die vanaf de N3 linksaf naar de A16 willen, kunnen na een ingreep gebruik maken van twee rijstroken. Rijkswaterstaat past het kruispunt in Dordrecht aan aangezien verkeer daar regelmatig opstroopt, ook nu de Papendrechtsebrug dicht is. “We hebben dit vooraf zien aankomen.”

knikkeren

Elise (19) is gekroond tot knikkerkoningin van Noordeloos: 'Daar zeg je geen nee tegen'

In Noordeloos barst deze vrijdagavond een jaarlijkse strijd los: het NK Kuiltje Knikkeren. Al decennialang een traditie in het dorp met heuze knikker-royalty. Elise (19) is dit jaar de knikkerkoningin. ''Dit vergeet ik nooit meer.''

treinzwi

Komende dagen geen treinen tussen Zwijndrecht en Rotterdam

Treinreizigers, opgelet. Vanwege werkzaamheden aan het spoor rijden vanaf dinsdagochtend tot en met vrijdagavond geen treinen tussen Zwijndrecht en Rotterdam. Ook de hogesnelheidslijn tussen Rotterdam en Breda is gestremd.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag geen radio-uitzending Studio De Witt

De radiouitzending van Studio De Witt op Drechtstad FM gaat zaterdagochtend niet door. Dit vanwege werkzaamheden aan de radiostudio.