gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Werkzaamheden Westeind gestart: dijk krijgt nieuwe inrichting

8b57a23dbc262c46fbdab25a497e7ea9

Met de onthulling van een groot bord heeft wethouder Arno Janssen het startsein gegeven voor de werkzaamheden aan het Westeind in Papendrecht. Aannemer GKB Realisatie B.V. zal de werkzaamheden dit jaar afronden.

Tristan Kans |  | Aangepast op
De werkzaamheden komen voort uit de dijkvisie die in 2013 door de gemeenteraad werd vastgesteld en het mobiliteitsplan van 2023. In samenspraak met de omgeving zijn er afspraken gemaakt over de grootschalige aanpak van de dijk. In maart 2024 werd het definitieve ontwerp goedgekeurd door het college van burgemeester en wethouders.

Nieuwe inrichting voor bewoners, fietsers en voetgangers
Uit de nieuwe inrichting van het Westeind wordt duidelijk dat de dijk geen doorgaande weg is. Voetgangers, fietsers en auto's delen de beperkte ruimte, maar de dijk blijft wel bereikbaar met de auto.

De focus ligt op het creëren van een leefgebied voor de bewoners en ruimte voor wandelaars en fietsers. Want er werd en wordt te hard gereden, er is veel vrachtverkeer en de dijk is niet prettig voor fietsers en voetgangers.

De dijk krijgt volgens de gemeente een herkenbare inrichting. De zogenoemde rijloper - het deel waar de auto's rijden - wordt voorzien van asfalt. In het deel tussen de woningen en de rijloper komen rode klinkers. Verder komt er gras op het talud en wordt er geïnvesteerd in nieuwe lichtmasten.

Toekomstige plannen voor Oosteind en Matena
Naast de nieuwe bestrating wordt er ook een nieuw riool aangelegd. Bewoners moeten tijdelijk rekening houden met enige overlast, maar volgens de gemeente levert het werk 'een veiligere uitstraling' op.

In 2026 staan de herinrichtingen van het Oosteind en Matena op de planning. De nieuwe weginrichting die nu bij het Westeind wordt toegepast, zal ook daar worden doorgevoerd. Het doel is om op termijn het gehele dijklint van Papendrecht dezelfde looks te geven.

Lees meer over:

|

Lees ook

dronebusinkpont

Roep om maatregelen na dodelijk ongeluk bij veerpont: ‘Dit is geen toeval meer’

De VSP in Dordrecht dringt aan tot maatregelen bij de veerpont tussen Dordrecht en Werkendam. Een auto reed zondagavond het water in bij de opgang van de pont. Daarbij is een man overleden en raakten twee andere inzittenden gewond. De partij pleit voor een slagboom. “Dit gebeurt meestal als de pont al uit de vaart is. Je ziet dan alleen een zwart gat.”

treinstationdordrecht2

Treinverkeer tussen Dordrecht en Brabant weer opgestart

Het treinverkeer tussen Dordrecht en Brabant is maandag een aantal uur gestremd geweest. Dat komt door een aanrijding, meldt ProRail. Passagiers zijn uit een stilstaande trein geëvacueerd.

20261015_101657

Niet alleen voor de dorst, ook als troost: Rijkswaterstaat bedankt reizigers en deelt appels uit

Een appeltje voor de dorst of fietslampjes om ook in het donker zichtbaar te zijn: Rijkswaterstaat deelt op verschillende locaties in onze streek bedankjes uit aan alle reizigers vanwege de alternatieven die zij hebben gekozen sinds de afsluiting van de Papendrechtsebrug.

warmtemanifest

Regionale bestuurders willen dat Den Haag knopen doorhakt: 'kansrijke warmteprojecten vallen stil'

Verschillende bestuurders uit onze streek hebben tijdens het Warmtecongres in Eindhoven vorige week een manifest ondertekend. Daarin roepen zij het Rijk op om snel knopen door te hakken, omdat anders projecten voor warmtenetten in de provincie stil komen te liggen.

demonstratie fokker

Demonstranten blokkeren Fokker-terrein: ‘Wij staan niet toe dat jullie moordwapens produceren'

Tientallen activisten van Fok Fokker en Geef Tegengas hebben donderdag gedemonstreerd voor de poorten van Fokker Aerospace in Papendrecht. Een deel van hen heeft ook het dak van de centrale fabriekshal beklommen. De actievoerders willen dat het bedrijf stopt met de productie van onderdelen van gevechtsvliegtuig F35, die volgens hen wordt gebruikt door Israël tegen de Palestijnse burgerbevolking van Gaza.

PSX_20260929_151615 (1)

Steekpartij na verkeersruzie, man en vrouw aangehouden

Bij een verkeersruzie aan de Pieter Zeemanweg in Dordrecht is dinsdagmiddag een man gestoken. Twee verdachten, een man en een vrouw, zijn aangehouden voor betrokkenheid bij het incident.