gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Woningbouw zorgenkindje, zo staat het er nu voor in de streek

c387e4a598a4f41040941bb0e6a885f5

Het inhalen van de woningachterstand in de Drechtsteden blijft een grote opgave. De provincie Zuid-Holland moet de meeste woningen bouwen, zo is afgesproken met het Rijk. 25.000 nieuw te bouwen woningen per jaar tot 2030. Lukt dat?

Redactie Streekomroep |  | Aangepast op
Het gaat om in totaal 235.460 woningen, verdeeld over de provincie. Onze streek draagt daar tot 2035, als alle geplande werkzaamheden worden uitgevoerd, zo'n 25.000 woningen aan bij.

In de regionale woonvisie voor de Drechtsteden, waarin de betrokken gemeenten hun gezamenlijke plannen combineren, is de ambitie uitgesproken om woningen te bouwen voor geplande bevolkingsgroei in de regio. Daar bovenop komen nog eens 15.000 extra woningen. Die hebben als doel mensen uit andere regio’s naar de Drechtsteden te trekken.

Gezien de samenstelling van de bestaande woningvoorraad wordt er in veel gemeenten met name ingezet op bouw in het hogere segment van de woningmarkt. Met dit extra woningaanbod willen de Drechtsteden nieuwe hoger opgeleide en koopkrachtige inwoners aantrekken en huidige inwoners met dit profiel behouden.

De Dordtse wijk Stadswerven is zo’n project. Daar wordt sinds 2015 gebouwd in het gebied waar vroeger schepen werden gebouwd. De ontwikkeling van dat gebied verloopt in fases, waarbij op termijn een wijk ontstaat met een gemiddelde woningwaarde van rond de 500.000 euro.

Lees ook

studiodewitt

Een nieuwe Studio De Witt: presentator Ronald Roël te gast

Hoofdgast in Studio De Witt is zaterdag Ronald Roël. De radiomaker, die jarenlang de Zwijndrechtse politiek op de voet volgde, zet een punt achter zijn lokale radiocarrière. Als interviewer en presentator van ATOS Radio groeide hij uit tot een bekend gezicht van de lokale omroep.

fotoo

Zonder fiets de trein in tijdens brugsluiting, wel zee aan deelfietsen: ‘830 in de regio’

Deelfietsen zo oranje als een sinaasappel: op steeds meer plekken in onze streek zijn ze te zien. Nu de maandenlange afsluiting van de Papendrechtsebrug nadert, schieten de tweewielers als paddenstoelen uit de grond. “Met je eigen fiets heb je meer zekerheid, maar de kans is heel groot dat je er een hebt.”

PSX_20260610_141907

Balen voor liefhebber: ruim vijftig jaar oude oldtimer zwaar beschadigd

Vlakbij Station Dordrecht is woensdagmiddag een oldtimer in botsing gekomen met een andere auto. De Alfa Romeo, volgens de bestuurder een exemplaar uit 1972, is zwaar beschadigd.

fotorws

Dit zijn de vijf meestgestelde vragen over de afsluiting van de Papendrechtsebrug

Sinds bekend is dat de Papendrechtsebrug negen maanden dichtgaat voor al het verkeer, wordt Rijkswaterstaat overspoeld met vragen en opmerkingen. De duur van de afsluiting is voor veel mensen een heikel punt, merkt omgevingsmanager Diana Wonnink. “Het is geen fijne boodschap om te moeten brengen.”

devellockhorst

Deze zwembaden zijn de komende dagen (deels) dicht

Twee zwembaden in onze streek zijn deze week een aantal dagen helemaal of gedeeltelijk dicht. In zwembad De Hoge Devel in Zwijndrecht wordt gewerkt aan het tegelwerk in het gebouw en in zwembad De Lockhorst in Sliedrecht wordt een lekkage bij het buitenbad verholpen.

foto vierdaagse

VIERDAAGSE

Onweer zet streep door start Avondvierdaagse: 'We willen geen risico nemen'

De start van de Dordtse Avondvierdaagse wordt een dag uitgesteld. Vanaf de ochtend tot aan 21.00 uur dinsdagavond geldt voor heel ons land code geel: er wordt gewaarschuwd voor onweer en stevige regenbuien. Bij die buien zijn hagel en windstoten mogelijk.