gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Woongebouw De Lus beschikbaar voor sociale huur: ‘Woningnood is hoog en dit is een verbetering voor Zwijndrecht’

3e2c7f6e50e6c59ae48e6967f5e4050a.jpg

Woongebouw De Lus in Zwijndrecht wordt weer beschikbaar voor sociale huurders uit de Drechtsteden. Het gebouw werd tot voor kort nog gebruikt door arbeidsmigranten, maar deze vertrekken dit jaar op twee verschillende momenten uit het wooncomplex.

Redactie Streekomroep | Loïsa de Wit |  | Aangepast op
Woningcorporatie Woonkracht10 en de gemeente Zwijndrecht hebben de handen ineengeslagen om dit idee te realiseren. De bedoeling is dat De Lus dit jaar volledig beschikbaar is voor reguliere woningzoekenden. Erwin Zwijnenburg, bestuurder van Woonkracht10 is blij dat er weer ruimte vrijkomt voor woningzoekenden. “De woningnood is hoog en deze maatregel is een echte verbetering voor Zwijndrecht”, aldus Zwijnenburg

Hulpzaam
Het is wel de bedoeling dat bewoners van woongebouw De Lus hun directe buren minimaal twee uur per maand helpen, bijvoorbeeld met een klusje, boodschappen halen of een kopje thee drinken met iemand die zich allen voelt. “De kracht van dit project is dat er mensen wonen van verschillende leeftijden en achtergronden”, vertelt wethouder Ronald de Meij. “Jonge mensen, ouderen, mensen die begeleiding nodig hebben, statushouders en starters, iedereen heeft wel een talent waarmee je een ander kunt helpen.”

“Op deze manier proberen we mensen zo te laten samenleven dat er meer ruimte is voor woongeluk en er minder behoefte is aan professionele begeleiding en zorg”, vult Zwijnenburg aan. “Initiatieven als De Lus dragen bij om op termijn de sterk gestegen zorguitgaven terug te dringen. Daarmee kan worden bereikt dat in een tijd van grote overheidsbezuinigingen voor mensen die daarvan echt afhankelijk zijn, toch professionele woonbegeleiding en zorg beschikbaar zijn.”

De eerste 30 woningen zijn vorig jaar al verhuurd aan woningzoekenden. In het eerste kwartaal en aan het einde van 2025 komen er nog twee keer 30 woningen beschikbaar.

Lees meer over:

|

Lees ook

FOTO WEBSITE_2.png

Papendrechtse coalitie steeds dichterbij: PVV, VVD en OP zijn beoogd gemeentebestuur

Ruim anderhalve maand na de verkiezingen heeft Papendrecht zicht op een coalitie. Informateur Koen Becking heeft zijn advies voor het vormen van het gemeentebestuur gedeeld. Hij ziet een coalitie tussen de PVV, VVD en OP als meest realistische optie.

rijnmondkimholland.jpg

Papendrechter (39) krijgt tbs voor bedreigen porno-actrice en doodsteken hond

Danny de B. uit Papendrecht is veroordeeld tot tbs met voorwaarden en een celstraf van 179 dagen. De rechtbank vindt alle feiten waarvan hij werd verdacht bewezen. De 39-jarige De B. dreigde onder meer om een vrouw af te slachten. Ook mishandelde hij de hond van zijn partner zo heftig dat het dier overleed.

stillkogelgat.png

Kogelgat in raam van appartement

In een raam van een appartement in Sliedrecht is eerder deze week een kogelgat aangetroffen. Het gaat om een woning aan de Geulstraat.

Glas in Loodramen.png

'Er was eens': Nieuwe Gildenramen voor de Grote Kerk

'Er was eens, op het Eiland van Dordt…’ is een nieuwe serie van programma’s en documentaires die RTV Dordrecht de afgelopen decennia heeft gemaakt over bijzondere gebeurtenissen in de stad. Van de verbouwing van het Nationaal Onderwijsmuseum tot 50 jaar duwvaart. De tweede aflevering is donderdag vanaf 18.00 uur te zien op RTV Dordrecht, ditmaal gaat het over nieuwe Gildenramen die in 2006 in de Grote Kerk werden geplaatst.

albertschweitzerfotolucht.jpg

Nieuwe Dordts ziekenhuis mogelijk op plek waar 720 woningen gepland staan

Het nieuwe ziekenhuis van het Albert Schweitzer in Dordrecht moet pal naast het huidige gebouw komen. Dat concludeert het stadsbestuur na onderzoek. Als er daadwerkelijk een nieuw ziekenhuis komt, gaat er op die plek een streep door de 720 woningen die gepland stonden.

benzakourviarijnmond.jpg

Schrijver Mohammed Benzakour bevrijdt vogels op Bali: 'Pervers om ze in kooi op te sluiten'

Mohammed Benzakour kan het niet aanzien: vogels die hun hele leven wegkwijnen in een kooitje. Nadat de Zwijndrechtse schrijver bevriend is geraakt met een winterkoninkje, is er geen houden meer aan en belandt hij als vogelbevrijder in Indonesië.