gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Ze begonnen in de haven, nu viert deze zwemvereniging het 70-jarig bestaan

6a9a5260d5abfeadf1c101fb62d95af1

De Sliedrechtse zwemvereniging Door Water Fit (DWF) bestaat dinsdag exact 70 jaar. Volgens ex-voorzitter Leo Boelen is het logisch dat de vereniging het al zo lang volhoudt. "Er heerst altijd een rustige sfeer op de tribune en iedereen kijkt naar elkaar om."

Jonathan Sekeris |  | Aangepast op
DWF werd op 18 februari 1955 opgericht. "We zijn begonnen in de haven van Sliedrecht tussen de boten, toen in zwembad De Springplank en sinds 1995 is onze thuisbasis zwembad De Lockhorst", zegt Boelen, die tegenwoordig wedstrijdofficial is.

Bij de vereniging kan je recreatief zwemmen, waterpoloën, wedstrijdzwemmen en trainen voor openwaterzwemmen. In het laatste is de club uniek in de regio. "Wedstrijdzwemmen bijvoorbeeld is een individuele sport, maar toch heerst er op de club een sterk gevoel van saamhorigheid", merkt Boelen.

Hoogte- en dieptepunten
De club heeft door de jaren heen successen behaald zoals een aantal kringkampioenschappen, dat zijn wedstrijden tussen verschillende verenigingen in een bepaalde regio. Ook werd DWF door de, inmiddels opgeheven, sportcommissie van Sliedrecht meerdere keren uitgeroepen tot vereniging van het jaar, voor het laatst in 2013.

"Toen ik voorzitter werd in 2005 stond de club er financieel slecht voor. We kregen minder subsidie. Daarnaast werden de kosten hoger omdat het gemeentebad werd overgenomen door Optisport, een commerciële partij. Het is toch gelukt om de handen boven het hoofd te houden als vereniging, daar ben ik trots op", vertelt Boelen.

Ook tijdens corona heeft de club het lastig gehad. "We moesten de leden vragen om contributie te blijven betalen, maar ze konden niet zwemmen. Dat heeft geleid tot vertrekkende leden, maar na de coronacrisis is er een grote piek geweest in het aantal aanmeldingen, zelfs van veel mensen die eerst een andere sport beoefenden."

Nieuw zwembad
Zwembad De Lockhorst, waar de club gevestigd is, wordt in 2028 gesloopt om ruimte te maken voor de verbinding tussen Sliedrecht en de nieuwe woonwijk Sliedrecht-Noord. DWF wil dat er daarvoor al een nieuw zwembad staat, zodat de club de activiteiten kan blijven voortzetten. "We hebben minimaal een bad nodig met zes banen in het nieuwe zwembad, die toezegging hebben we al gekregen. De ontwikkelingen zijn nog in volle gang en het is nog even afwachten", sluit Boelen.

Het jubileum van DWF gaat niet ongemerkt voorbij. Zaterdagavond organiseert de club een feestje in De Lockhorst waarbij (oud-)leden, vrijwilligers en sponsoren elkaar ontmoeten om het 70-jarig bestaan te vieren.

Lees ook

mishandelingconducteur

Verdachte mishandelt treinconducteur, politie brengt beelden naar buiten

De politie is op zoek naar een vermoedelijk minderjarige verdachte die in november vorig jaar een treinconducteur bij station Sliedrecht heeft mishandeld. Beelden van het incident en van de verdachte zijn maandag naar buiten gebracht.

nk2026080793A00491

Knotsgek openingskwartier bezorgt FC Dordrecht prettige seizoensstart

FC Dordrecht is het seizoen 2026/2027 vrijdagavond begonnen met een zege op Jong Ajax. De ploeg van trainer Paul Nuijten kwam razendsnel op achterstand, maar na een kwartier stond het al 2-1. Die voorsprong werd niet meer uit handen gegeven.

websitefoto campingdouches terug

Na nieuw koolmonoxidealarm staan de campingdouches weer op de parkeerplaats

Bewoners van de Tourmalijnflat in Ridderkerk zijn het spuugzat: voor de derde keer in twee maanden tijd zijn er hoge concentraties koolmonoxide gemeten. Ze moesten dinsdagavond voor hun eigen veiligheid uit hun huizen. Het gas is nu voor de tweede keer volledig afgesloten. "Het voelt alsof we terug bij af zijn."

businkgoed

Bed in brand op tweede etage van flat, bewoner nagekeken

In een flat aan de Dordtse Troelstraweg heeft maandagmiddag brand gewoed. Volgens een brandweerwoordvoerder stond in een appartement op de tweede etage een bed in brand.

businkaanvaring4

Olieworsten in het water vangen gasolie op na aanvaring bunkerstation

Een bunkerstation aan de Hooikade in Dordrecht is zaterdagavond aangevaren door een binnenvaartschip. Daarbij is gasolie in het water gelekt. Met zogeheten olieworsten in het water wordt ook deze maandag nog olie opgevangen en afgezogen, meldt Rijkswaterstaat.

nk2026081493A02173

FC Dordrecht ziet zege bij RKC in blessuretijd uit handen glippen

FC Dordrecht heeft vrijdagavond een zuur punt gepakt bij RKC Waalwijk. Door een tegentreffer in blessuretijd speelde de ploeg gehuld in het nieuwe, door de Eerste Vrije Statenvergadering geïnspireerde uittenue, met 2-2 gelijk.