gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Ze begonnen in de haven, nu viert deze zwemvereniging het 70-jarig bestaan

6a9a5260d5abfeadf1c101fb62d95af1.jpg

De Sliedrechtse zwemvereniging Door Water Fit (DWF) bestaat dinsdag exact 70 jaar. Volgens ex-voorzitter Leo Boelen is het logisch dat de vereniging het al zo lang volhoudt. "Er heerst altijd een rustige sfeer op de tribune en iedereen kijkt naar elkaar om."

Jonathan Sekeris |  | Aangepast op
DWF werd op 18 februari 1955 opgericht. "We zijn begonnen in de haven van Sliedrecht tussen de boten, toen in zwembad De Springplank en sinds 1995 is onze thuisbasis zwembad De Lockhorst", zegt Boelen, die tegenwoordig wedstrijdofficial is.

Bij de vereniging kan je recreatief zwemmen, waterpoloën, wedstrijdzwemmen en trainen voor openwaterzwemmen. In het laatste is de club uniek in de regio. "Wedstrijdzwemmen bijvoorbeeld is een individuele sport, maar toch heerst er op de club een sterk gevoel van saamhorigheid", merkt Boelen.

Hoogte- en dieptepunten
De club heeft door de jaren heen successen behaald zoals een aantal kringkampioenschappen, dat zijn wedstrijden tussen verschillende verenigingen in een bepaalde regio. Ook werd DWF door de, inmiddels opgeheven, sportcommissie van Sliedrecht meerdere keren uitgeroepen tot vereniging van het jaar, voor het laatst in 2013.

"Toen ik voorzitter werd in 2005 stond de club er financieel slecht voor. We kregen minder subsidie. Daarnaast werden de kosten hoger omdat het gemeentebad werd overgenomen door Optisport, een commerciële partij. Het is toch gelukt om de handen boven het hoofd te houden als vereniging, daar ben ik trots op", vertelt Boelen.

Ook tijdens corona heeft de club het lastig gehad. "We moesten de leden vragen om contributie te blijven betalen, maar ze konden niet zwemmen. Dat heeft geleid tot vertrekkende leden, maar na de coronacrisis is er een grote piek geweest in het aantal aanmeldingen, zelfs van veel mensen die eerst een andere sport beoefenden."

Nieuw zwembad
Zwembad De Lockhorst, waar de club gevestigd is, wordt in 2028 gesloopt om ruimte te maken voor de verbinding tussen Sliedrecht en de nieuwe woonwijk Sliedrecht-Noord. DWF wil dat er daarvoor al een nieuw zwembad staat, zodat de club de activiteiten kan blijven voortzetten. "We hebben minimaal een bad nodig met zes banen in het nieuwe zwembad, die toezegging hebben we al gekregen. De ontwikkelingen zijn nog in volle gang en het is nog even afwachten", sluit Boelen.

Het jubileum van DWF gaat niet ongemerkt voorbij. Zaterdagavond organiseert de club een feestje in De Lockhorst waarbij (oud-)leden, vrijwilligers en sponsoren elkaar ontmoeten om het 70-jarig bestaan te vieren.

Lees ook

thumbjeeeeeeeee.png

Drukte in de stad, waar iedereen geniet van Dordt in Stoom: ‘Zeer nostalgisch’

Het is warm en druk in de binnenstad, maar tienduizenden mensen genieten zaterdag met volle teugen van Dordt in Stoom. Waar de ene bezoeker meermaals heen en weer gaat met de stoomtrein, vergaapt de ander zich aan alle stoommachines of decennia oude bussen. “Wat je ruikt, wat je ziet: het zijn echt herinneringen.”

altviool.png

Zomerconcert Trinitatiskapel zondag op TV Dordrecht

Een nieuw seizoen met zomerconcerten in de Trinitatiskapel in Dordrecht is in volle gang. Op TV Dordrecht is deze zondag een van deze concerten te zien: Strangers in the North, waarbij vier altviolisten hun krachten hebben gebundeld.

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_03_25_15.Still001.png

Als de Papendrechtsebrug straks maandenlang sluit, is deze pont van groot belang

De MRD Striker. Het zegt je waarschijnlijk niks, maar het is een naam die voetgangers en fietsers tussen Dordrecht en Papendrecht de komende maanden veelvuldig tegenkomen. Die pont dient namelijk als alternatief voor de afgesloten Papendrechtsebrug, de Streekomroep kreeg ‘m alvast te zien.

IMG_7637 (1).jpg

Dordt in Stoom van start met drukbezochte vlootschouw: ‘Hier doe je het voor’

Met de traditionele Vlootschouw is Dordt in Stoom 2026 vrijdagavond goed en wel begonnen. Vanaf de oevers konden duizenden bezoekers genieten van een prachtig schouwspel op het water. Ook het iconische schip De Majesteit voer mee, met onder andere de burgemeester van Dordrecht, Nanning Mol, aan boord. "Ik denk dat ik, net als alle andere Dordtenaren hier, een centimeter van trots gegroeid ben."

PSX_20260529_191757.jpg

Woonboerderij uitgebrand na blikseminslag

Een woonboerderij in Bleskensgraaf is vrijdagavond in vlammen opgegaan. Bij de brand kwam veel rook vrij.

cb4042062709d94bfa4d22fd01011c10.jpg

Dordt in Stoom trapt af met de vlootschouw, bekijk 'm hier

Dordrecht staat dit weekend volledig in het teken van Dordt in Stoom. De aftrap daarvan is traditiegetrouw de vlootschouw, Rijnmond zendt het evenement in samenwerking met de Streekomroep (RTV Dordrecht) live uit.