gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Ze begonnen in de haven, nu viert deze zwemvereniging het 70-jarig bestaan

6a9a5260d5abfeadf1c101fb62d95af1

De Sliedrechtse zwemvereniging Door Water Fit (DWF) bestaat dinsdag exact 70 jaar. Volgens ex-voorzitter Leo Boelen is het logisch dat de vereniging het al zo lang volhoudt. "Er heerst altijd een rustige sfeer op de tribune en iedereen kijkt naar elkaar om."

Jonathan Sekeris |  | Aangepast op
DWF werd op 18 februari 1955 opgericht. "We zijn begonnen in de haven van Sliedrecht tussen de boten, toen in zwembad De Springplank en sinds 1995 is onze thuisbasis zwembad De Lockhorst", zegt Boelen, die tegenwoordig wedstrijdofficial is.

Bij de vereniging kan je recreatief zwemmen, waterpoloën, wedstrijdzwemmen en trainen voor openwaterzwemmen. In het laatste is de club uniek in de regio. "Wedstrijdzwemmen bijvoorbeeld is een individuele sport, maar toch heerst er op de club een sterk gevoel van saamhorigheid", merkt Boelen.

Hoogte- en dieptepunten
De club heeft door de jaren heen successen behaald zoals een aantal kringkampioenschappen, dat zijn wedstrijden tussen verschillende verenigingen in een bepaalde regio. Ook werd DWF door de, inmiddels opgeheven, sportcommissie van Sliedrecht meerdere keren uitgeroepen tot vereniging van het jaar, voor het laatst in 2013.

"Toen ik voorzitter werd in 2005 stond de club er financieel slecht voor. We kregen minder subsidie. Daarnaast werden de kosten hoger omdat het gemeentebad werd overgenomen door Optisport, een commerciële partij. Het is toch gelukt om de handen boven het hoofd te houden als vereniging, daar ben ik trots op", vertelt Boelen.

Ook tijdens corona heeft de club het lastig gehad. "We moesten de leden vragen om contributie te blijven betalen, maar ze konden niet zwemmen. Dat heeft geleid tot vertrekkende leden, maar na de coronacrisis is er een grote piek geweest in het aantal aanmeldingen, zelfs van veel mensen die eerst een andere sport beoefenden."

Nieuw zwembad
Zwembad De Lockhorst, waar de club gevestigd is, wordt in 2028 gesloopt om ruimte te maken voor de verbinding tussen Sliedrecht en de nieuwe woonwijk Sliedrecht-Noord. DWF wil dat er daarvoor al een nieuw zwembad staat, zodat de club de activiteiten kan blijven voortzetten. "We hebben minimaal een bad nodig met zes banen in het nieuwe zwembad, die toezegging hebben we al gekregen. De ontwikkelingen zijn nog in volle gang en het is nog even afwachten", sluit Boelen.

Het jubileum van DWF gaat niet ongemerkt voorbij. Zaterdagavond organiseert de club een feestje in De Lockhorst waarbij (oud-)leden, vrijwilligers en sponsoren elkaar ontmoeten om het 70-jarig bestaan te vieren.

Lees ook

foto onbeheerde tas

Stationshal Dordrecht tijdelijk dicht na vondst onbeheerde tas

De stationshal in Dordrecht is dinsdagmiddag tijdelijk afgezet geweest. Dit gebeurde na een melding van een onbeheerde tas. Een explosievenexpert kwam ter plekke voor onderzoek, maar in de tas zat niets bijzonders.

Staking OV- pedro v2

Lege perrons door stakingen streekvervoer: 'Vorige keer zat ik hier ook al'

Veel leegte met een paar bussen. Zo ziet Station Dordrecht er woensdag uit vanwege de aangekondigde staking in het streekvervoer. De informatieborden gaven af en toe nog hoop, maar de reizigers kwamen vaak bedrogen uit.

foto geboorteboom

Geboorteboompje als groen alternatief voor vertrouwde knuffel Ertje

Ouders in Papendrecht die aangifte doen van de geboorte van hun kindje hebben vanaf deze maand iets te kiezen. Naast de vertrouwde knuffel Ertje kunnen zij ook een geboorteboompje mee naar huis nemen. Het boompje is bedoeld als duurzaam aandenken aan de geboorte en moet tegelijkertijd bijdragen aan een groener dorp.

hekken 2

Nieuwe en verhoogde hekken: park met Schotse hooglanders volledig open

Het Dordtse Dubbelmondepark heeft permanent verhoogde houten hekken gekregen. Na een ontsnapping van twee Schotse hooglanders die er verblijven, was het park enkele dagen dicht en werden eerst tijdelijke hekken geplaatst. De vernieuwde houten hekken zijn bijna een halve meter hoger.

misbruik ter illustratie Pexels

Man moet cel in voor verkrachting van weggelopen meisje (17) uit instelling: ‘Kwalijk dat u zichzelf als slachtoffer ziet’

De rechter in Rotterdam heeft de 40-jarige M.K. veroordeeld voor de verkrachting van een 17-jarig meisje dat was weggelopen uit een gesloten inrichting in Sliedrecht. Hij krijgt een jaar cel, waarvan vier maanden voorwaardelijk.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in studio De Witt: 25-jarige jubileum stedenband tussen Dordrecht en Varna

In een nieuwe aflevering van Studio De Witt gaat presentator Ben Corino in gesprek met Arthur den Hartog over het 25-jarige jubileum van de stedenband tussen Dordrecht en Varna. Door deze stedenband zijn door de jaren heen verschillende uitwisselingen tot stand gekomen, waaronder op het gebied van kunst en muziek.