Dordrecht, Netherlands

Ze begonnen in de haven, nu viert deze zwemvereniging het 70-jarig bestaan

Bron: DWF
De Sliedrechtse zwemvereniging Door Water Fit (DWF) bestaat dinsdag exact 70 jaar. Volgens ex-voorzitter Leo Boelen is het logisch dat de vereniging het al zo lang volhoudt. "Er heerst altijd een rustige sfeer op de tribune en iedereen kijkt naar elkaar om."
Jonathan Sekeris | 18 februari 2025 16:42 | Aangepast op 18 februari 2025 16:42
DWF werd op 18 februari 1955 opgericht. "We zijn begonnen in de haven van Sliedrecht tussen de boten, toen in zwembad De Springplank en sinds 1995 is onze thuisbasis zwembad De Lockhorst", zegt Boelen, die tegenwoordig wedstrijdofficial is.

Bij de vereniging kan je recreatief zwemmen, waterpoloën, wedstrijdzwemmen en trainen voor openwaterzwemmen. In het laatste is de club uniek in de regio. "Wedstrijdzwemmen bijvoorbeeld is een individuele sport, maar toch heerst er op de club een sterk gevoel van saamhorigheid", merkt Boelen.

Hoogte- en dieptepunten
De club heeft door de jaren heen successen behaald zoals een aantal kringkampioenschappen, dat zijn wedstrijden tussen verschillende verenigingen in een bepaalde regio. Ook werd DWF door de, inmiddels opgeheven, sportcommissie van Sliedrecht meerdere keren uitgeroepen tot vereniging van het jaar, voor het laatst in 2013.

"Toen ik voorzitter werd in 2005 stond de club er financieel slecht voor. We kregen minder subsidie. Daarnaast werden de kosten hoger omdat het gemeentebad werd overgenomen door Optisport, een commerciële partij. Het is toch gelukt om de handen boven het hoofd te houden als vereniging, daar ben ik trots op", vertelt Boelen.

Ook tijdens corona heeft de club het lastig gehad. "We moesten de leden vragen om contributie te blijven betalen, maar ze konden niet zwemmen. Dat heeft geleid tot vertrekkende leden, maar na de coronacrisis is er een grote piek geweest in het aantal aanmeldingen, zelfs van veel mensen die eerst een andere sport beoefenden."

Nieuw zwembad
Zwembad De Lockhorst, waar de club gevestigd is, wordt in 2028 gesloopt om ruimte te maken voor de verbinding tussen Sliedrecht en de nieuwe woonwijk Sliedrecht-Noord. DWF wil dat er daarvoor al een nieuw zwembad staat, zodat de club de activiteiten kan blijven voortzetten. "We hebben minimaal een bad nodig met zes banen in het nieuwe zwembad, die toezegging hebben we al gekregen. De ontwikkelingen zijn nog in volle gang en het is nog even afwachten", sluit Boelen.

Het jubileum van DWF gaat niet ongemerkt voorbij. Zaterdagavond organiseert de club een feestje in De Lockhorst waarbij (oud-)leden, vrijwilligers en sponsoren elkaar ontmoeten om het 70-jarig bestaan te vieren.

Meest gelezen

Gewonde bij schietpartij Dordrecht, 19-jarige vast

Pascalle van Werkhoven | 27 apr 2025 09:21

Dordrecht geniet van Koningsdagoptreden van Nielson en Douwe Bob

Erik van Krimpen | Redactie Streek 56 | 26 apr 2025 16:51

Lees ook

Enthousiaste zwemmers wagen zich dag te vroeg aan water de Merwelanden

Vanaf 1 mei is recreatieplas de Merwelanden weer toegankelijk voor zwemmers. Dit heuglijke nieuws zo...

Het is de zonnigste lente ooit, geniet van de zon (want nu kan het nog)

Het is genieten deze week, nu de zon zoveel schijnt. Deze donderdag wordt het meer dan 25 graden, en...

Studio de Witt voortaan een uur later

Het bekende radioprogramma Studio De Witt op Drechtstad FM zal vanaf deze zaterdag een uur later beg...

Man (55) aangehouden voor sjoemelen met coronasteun en zorgbonussen

Een 55-jarige man uit Dordrecht is opgepakt voor fraude met coronasteun. Hij zou ten onrechte een te...

Een duik in de Alblas voor kankeronderzoek: inschrijving ‘Swim To Fight Cancer' gestart

Alblasserdam bereidt zich voor op haar eerste editie ‘Swim To Fight Cancer’. Bij dit evenement laten...

'Het is in Zwijndrecht gebeurd, het moet in Zwijndrecht blijven'

Het Zwijndrechtse historisch centrum de Vergulde Swaen ontvangt in het teken van 80 jaar bevrijding ...