gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Ze begonnen in de haven, nu viert deze zwemvereniging het 70-jarig bestaan

6a9a5260d5abfeadf1c101fb62d95af1

De Sliedrechtse zwemvereniging Door Water Fit (DWF) bestaat dinsdag exact 70 jaar. Volgens ex-voorzitter Leo Boelen is het logisch dat de vereniging het al zo lang volhoudt. "Er heerst altijd een rustige sfeer op de tribune en iedereen kijkt naar elkaar om."

Jonathan Sekeris |  | Aangepast op
DWF werd op 18 februari 1955 opgericht. "We zijn begonnen in de haven van Sliedrecht tussen de boten, toen in zwembad De Springplank en sinds 1995 is onze thuisbasis zwembad De Lockhorst", zegt Boelen, die tegenwoordig wedstrijdofficial is.

Bij de vereniging kan je recreatief zwemmen, waterpoloën, wedstrijdzwemmen en trainen voor openwaterzwemmen. In het laatste is de club uniek in de regio. "Wedstrijdzwemmen bijvoorbeeld is een individuele sport, maar toch heerst er op de club een sterk gevoel van saamhorigheid", merkt Boelen.

Hoogte- en dieptepunten
De club heeft door de jaren heen successen behaald zoals een aantal kringkampioenschappen, dat zijn wedstrijden tussen verschillende verenigingen in een bepaalde regio. Ook werd DWF door de, inmiddels opgeheven, sportcommissie van Sliedrecht meerdere keren uitgeroepen tot vereniging van het jaar, voor het laatst in 2013.

"Toen ik voorzitter werd in 2005 stond de club er financieel slecht voor. We kregen minder subsidie. Daarnaast werden de kosten hoger omdat het gemeentebad werd overgenomen door Optisport, een commerciële partij. Het is toch gelukt om de handen boven het hoofd te houden als vereniging, daar ben ik trots op", vertelt Boelen.

Ook tijdens corona heeft de club het lastig gehad. "We moesten de leden vragen om contributie te blijven betalen, maar ze konden niet zwemmen. Dat heeft geleid tot vertrekkende leden, maar na de coronacrisis is er een grote piek geweest in het aantal aanmeldingen, zelfs van veel mensen die eerst een andere sport beoefenden."

Nieuw zwembad
Zwembad De Lockhorst, waar de club gevestigd is, wordt in 2028 gesloopt om ruimte te maken voor de verbinding tussen Sliedrecht en de nieuwe woonwijk Sliedrecht-Noord. DWF wil dat er daarvoor al een nieuw zwembad staat, zodat de club de activiteiten kan blijven voortzetten. "We hebben minimaal een bad nodig met zes banen in het nieuwe zwembad, die toezegging hebben we al gekregen. De ontwikkelingen zijn nog in volle gang en het is nog even afwachten", sluit Boelen.

Het jubileum van DWF gaat niet ongemerkt voorbij. Zaterdagavond organiseert de club een feestje in De Lockhorst waarbij (oud-)leden, vrijwilligers en sponsoren elkaar ontmoeten om het 70-jarig bestaan te vieren.

Lees ook

misbruik ter illustratie Pexels

Meisje (17) uit instelling misbruikt? 'U had haar leeftijd moeten checken'

Tegen een Rotterdammer (40) is een jaar cel geëist voor de verkrachting van een meisje van 17. Het meisje was weggelopen uit een gesloten inrichting in Sliedrecht. Grote vraag tijdens de rechtszaak: wist de man dat het meisje was weggelopen en wist hij dat zij minderjarig was?

bbqbrugphotopea

Ondernemers barbecueën op afgesloten Papendrechtsebrug: 'Hét moment om ervaringen uit te wisselen'

Een barbecue bovenop het brugdek waar normaal gesproken duizenden auto’s per dag overheen rijden. Ondernemers en bestuurders kwamen op deze bijzondere plek samen om onder het genot van een hapje en drankje ervaringen en tips uit te wisselen nu de Papendrechtsebrug maandenlang dicht is. “Dit lijkt wel de autoloze zondag van vroeger.”

gondelvaart prijsuitreiking

Nek-aan-nekrace om publieksprijs Gondelvaart: verschil van slechts 2 stemmen

In een bomvol Café Olt Ghiessen is bekend gemaakt wie de publieksprijs van de Gondelvaart 2026 in Giessen-Oudekerk heeft gewonnen. Met slechts twee stemmen verschil werd ‘Nacht op het water’ de prijswinnaar bij de grote boten. Bij de kleine boten zijn ‘De Hekkies op safari’ degenen met de meeste stemmen.

businkbotsing

Weg bezaaid met glas na botsing, auto's zwaar beschadigd

Twee auto's zijn maandagavond met elkaar in botsing gekomen op de Noordendijk in Dordrecht. Een van de voertuigen werd daarbij in de flank geraakt en is flink beschadigd.

hekken 2

Nieuwe en verhoogde hekken: park met Schotse hooglanders volledig open

Het Dordtse Dubbelmondepark heeft permanent verhoogde houten hekken gekregen. Na een ontsnapping van twee Schotse hooglanders die er verblijven, was het park enkele dagen dicht en werden eerst tijdelijke hekken geplaatst. De vernieuwde houten hekken zijn bijna een halve meter hoger.

geblokkeerd speeltuintje

Protest tegen verdwijnen speelplekken zwelt aan: 'Geef de kinderen hun stem terug'

Een online petitie en plannen voor een protest bij de eerstkomende raadsvergadering. Inwoners van Alblasserdam roeren zich nadat bekend is geworden dat van twaalf speelplekken de toestellen zullen verdwijnen. “Er is al zo weinig voor de kinderen in het dorp.”