gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Zorg dé banenmotor in de Drechtsteden: honderden mensen gezocht

dbdeda86f4886f2750305da3a8f007f3

De zorg- en welzijnsector is van alle sectoren de absolute nummer één als het gaat om werk in onze streek. De afgelopen jaren is het aantal banen in die branche met meer dan 5.000 toegenomen en daar komen er nog veel meer bij, blijkt uit cijfers van het UWV.

Coen Theuwis | Redactie Streekomroep |  | Aangepast op
De bouw, de horeca, detailhandel, het onderwijs en de gemeenten. De vraag naar werknemers in die sectoren valt in het niet bij die in de zorg. Uit cijfers over de periode 2017 tot en met 2023 is de conclusie zonneklaar: alleen als je die gebieden bij elkaar optelt kunnen ze tippen aan de banengroei in de zorg in onze streek. Die nam in die periode namelijk toe met zo'n 5.400 banen.

"Door de vergrijzing wordt er steeds meer gevraagd van die sector, of het nu gaat om de ziekenhuizen of de ouderenzorg", duidt arbeidsmarktdeskundige Willem Schrijver de cijfers. En dat stopt niet: in 2030 is een kwart van de inwoners van de Drechtsteden 65 jaar of ouder.

Sterke banengroei in de zorg blijft
Hoewel de komende jaren de groei in alle sectoren er een beetje uitgaat, blijven de vacatures ook dit en volgend jaar toenemen. De verwachting is dat er in die periode meer dan 600 extra mensen in de zorg nodig zullen zijn.

De grote vraag is: wie gaan die vacatures vervullen als er meer mensen met pensioen gaan, terwijl er minder kinderen worden geboren."Dat is een grote uitdaging", vertelt Schrijver van het UWV. "Om een zorginfarct te voorkomen wordt nu al hard gewerkt aan oplossingen. Denk aan digitale hulpmiddelen voor zorg op afstand, administratiedruk wegnemen bij zorgpersoneel of mensen aantrekken die nu nog in andere sectoren werken", aldus Schrijver.


Hoe dergelijke oplossingen in de praktijk eruit zien, wat dat betekent voor bijvoorbeeld de zorggebruiker en de handjes aan het bed, lees je deze week hier bij Streekomroep56.

Lees ook

Douane française drugsvondst

Man opgepakt na vondst 4 ton cocaïne, mogelijk link met Bolle Jos

In Dordrecht is vorige week een man aangehouden die wordt verdacht van betrokkenheid bij de invoer van bijna 4.000 kilo cocaïne. De man werd vrijdag 4 september aangehouden, meldt het OM. De partij waar hij mee in verband wordt gebracht, werd maandag aangetroffen in containers in de Franse haven van Duinkerke.

architectuuraward

Pand aluminiumbedrijf kanshebber architectuurprijs

Het gebouw van het Zwijndrechtse aluminiumbedrijf Aluned staat op de longlist voor een Transformatie en Renovatie Award. Dit is het tweede gebouw in onze streek dat kanshebber is voor een architectuurprijs. Naast Aluned zijn er nog 61 andere gebouwen in Nederland en België die kans maken op de prijs.

politieberichtrid

Automobilist slaat al spookrijdend op de vlucht voor politie en crasht in wijk

De politie in Ridderkerk heeft een automobilist van de weg geplukt, die al rijdend lachgas aan het gebruiken was. In zijn vlucht voor de politie reed hij met snelheden van meer dan 100 kilometer per uur door het dorp, waarbij ternauwernood een botsing met een lijnbus werd voorkomen.

WhatsApp Image 2026-08-25 at 17.00.33 (1)

Autobrand in parkeergarage Dordrecht

In parkeergarage Drievriendenhof in Dordrecht is dinsdagmiddag op de eerste verdieping een auto in de brand gevlogen. Hoe de brand is ontstaan is niet bekend, de garage is tijdelijk afgesloten geweest vanwege de rookontwikkeling.

Ben Corino Studio De Witt

Rotterdammer Roel Pot te gast in Studio De Witt

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met Rotterdammer Roel Pot. Vroeger vormde hij een clownsduo met wijlen vrijwilliger Peter Douw, nu timmert hij aan de weg met ‘Rondje Rotterdams’.

Noordtunnel foto

Zomervakantie voorbij, maar werk aan de weg gaat door: extra drukte verwacht

De zomervakantie is bijna voorbij en dat betekent dat de drukte op de wegen weer toe gaat nemen. Met onder meer de afgesloten Papendrechtsebrug (N3) en het vrachtwagenverbod op de Merwedebrug (A27) moeten weggebruikers in onze streek rekening houden met een extra reistijd in de spits van 30 tot 60 minuten, waarschuwt Rijkswaterstaat.