gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Zorg dé banenmotor in de Drechtsteden: honderden mensen gezocht

dbdeda86f4886f2750305da3a8f007f3

De zorg- en welzijnsector is van alle sectoren de absolute nummer één als het gaat om werk in onze streek. De afgelopen jaren is het aantal banen in die branche met meer dan 5.000 toegenomen en daar komen er nog veel meer bij, blijkt uit cijfers van het UWV.

Coen Theuwis | Redactie Streekomroep |  | Aangepast op
De bouw, de horeca, detailhandel, het onderwijs en de gemeenten. De vraag naar werknemers in die sectoren valt in het niet bij die in de zorg. Uit cijfers over de periode 2017 tot en met 2023 is de conclusie zonneklaar: alleen als je die gebieden bij elkaar optelt kunnen ze tippen aan de banengroei in de zorg in onze streek. Die nam in die periode namelijk toe met zo'n 5.400 banen.

"Door de vergrijzing wordt er steeds meer gevraagd van die sector, of het nu gaat om de ziekenhuizen of de ouderenzorg", duidt arbeidsmarktdeskundige Willem Schrijver de cijfers. En dat stopt niet: in 2030 is een kwart van de inwoners van de Drechtsteden 65 jaar of ouder.

Sterke banengroei in de zorg blijft
Hoewel de komende jaren de groei in alle sectoren er een beetje uitgaat, blijven de vacatures ook dit en volgend jaar toenemen. De verwachting is dat er in die periode meer dan 600 extra mensen in de zorg nodig zullen zijn.

De grote vraag is: wie gaan die vacatures vervullen als er meer mensen met pensioen gaan, terwijl er minder kinderen worden geboren."Dat is een grote uitdaging", vertelt Schrijver van het UWV. "Om een zorginfarct te voorkomen wordt nu al hard gewerkt aan oplossingen. Denk aan digitale hulpmiddelen voor zorg op afstand, administratiedruk wegnemen bij zorgpersoneel of mensen aantrekken die nu nog in andere sectoren werken", aldus Schrijver.


Hoe dergelijke oplossingen in de praktijk eruit zien, wat dat betekent voor bijvoorbeeld de zorggebruiker en de handjes aan het bed, lees je deze week hier bij Streekomroep56.

Lees ook

foto tappunt zwi

Met vazen en gieters naar noodwaterpunt: ‘Het kan zomaar nodig zijn’

Wat als een wijk ineens zonder drinkwater zit? Waterbedrijven, hulpdiensten en gemeenten zijn daarop voorbereid, maar dat moet ook in de praktijk geoefend worden. “De kans dat zoiets gebeurt is niet groot, maar altijd aanwezig.”

MISHANDELING social media pexels

Scholieren mishandeld, vernederd en gefilmd op afroep: ‘Om elkaar terug te pakken’

Leerlingen van verschillende middelbare scholen in Zwijndrecht gaan tegen betaling met elkaar op de vuist en verspreiden filmpjes daarvan op internet. Ook worden verschillende tieners in filmpjes mishandeld en vernederd. Dat blijkt uit gesprekken die deze streekomroep heeft gehad met verschillende jongeren. Aanleiding zijn signalen die de politie zegt binnen te krijgen over deze praktijken. "Dit is het topje van de ijsberg", zegt een deskundige.

De Plucheplakkers

Dordtse defensieve zorgen, toch vinden De Plucheplakkers een lichtpuntje

De Plucheplakkers treden in de nieuwste aflevering weer aan in de basisopstelling om het wel en wee van FC Dordrecht te bespreken. Uiteraard staat de (tegen)doelpuntenregen tegen Jong AZ centraal.

fotoa15

Meerdere gewonden nadat man inrijdt op file: taakstraf voor bestuurder werkbus

Een man is woensdag veroordeeld tot een taakstraf en een voorwaardelijke rijontzegging. De 28-jarige M.L. uit Lekkerkerk reed in augustus 2024 in volle vaart in op een file op de A15, waardoor meerdere mensen gewond raakten.

fotopapendrecht

Nog maanden wachten op nieuw college? 'Snelheid niet zo belangrijk'

Haast is niet nodig bij de vorming van een nieuw gemeentebestuur in Papendrecht, vindt burgemeester Margreet van Driel. Na rumoerige politieke maanden in het dorp wil zij vooral “met een stabiel bestuur aan de slag gaan”. Ondertussen zijn twee tijdelijke wethouders aangesteld om samen met de burgemeester het dorp te besturen.

Onthulling voorlopig ontwerp

Een nieuwe zwem- en sportlocatie voor deze gemeente: zo ziet dat eruit

De eerste contouren van een nieuw zwembad, sport- en turnhal op de locatie van het huidige zwembad in Ridderkerk zijn gepresenteerd. Op de plek waar nu nog De Fakkel huist, komt straks een gloednieuw recreatiecentrum. “Een heel mooie mijlpaal voor Ridderkerk.”