gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Zorg dé banenmotor in de Drechtsteden: honderden mensen gezocht

dbdeda86f4886f2750305da3a8f007f3

De zorg- en welzijnsector is van alle sectoren de absolute nummer één als het gaat om werk in onze streek. De afgelopen jaren is het aantal banen in die branche met meer dan 5.000 toegenomen en daar komen er nog veel meer bij, blijkt uit cijfers van het UWV.

Coen Theuwis | Redactie Streekomroep |  | Aangepast op
De bouw, de horeca, detailhandel, het onderwijs en de gemeenten. De vraag naar werknemers in die sectoren valt in het niet bij die in de zorg. Uit cijfers over de periode 2017 tot en met 2023 is de conclusie zonneklaar: alleen als je die gebieden bij elkaar optelt kunnen ze tippen aan de banengroei in de zorg in onze streek. Die nam in die periode namelijk toe met zo'n 5.400 banen.

"Door de vergrijzing wordt er steeds meer gevraagd van die sector, of het nu gaat om de ziekenhuizen of de ouderenzorg", duidt arbeidsmarktdeskundige Willem Schrijver de cijfers. En dat stopt niet: in 2030 is een kwart van de inwoners van de Drechtsteden 65 jaar of ouder.

Sterke banengroei in de zorg blijft
Hoewel de komende jaren de groei in alle sectoren er een beetje uitgaat, blijven de vacatures ook dit en volgend jaar toenemen. De verwachting is dat er in die periode meer dan 600 extra mensen in de zorg nodig zullen zijn.

De grote vraag is: wie gaan die vacatures vervullen als er meer mensen met pensioen gaan, terwijl er minder kinderen worden geboren."Dat is een grote uitdaging", vertelt Schrijver van het UWV. "Om een zorginfarct te voorkomen wordt nu al hard gewerkt aan oplossingen. Denk aan digitale hulpmiddelen voor zorg op afstand, administratiedruk wegnemen bij zorgpersoneel of mensen aantrekken die nu nog in andere sectoren werken", aldus Schrijver.


Hoe dergelijke oplossingen in de praktijk eruit zien, wat dat betekent voor bijvoorbeeld de zorggebruiker en de handjes aan het bed, lees je deze week hier bij Streekomroep56.

Lees ook

bomen

Met beschermende pakken en maskers kappen groenwerkers zieke esdoorns

Zestien zieke esdoorns in Zwijndrecht zijn niet meer te redden en moeten met spoed worden gekapt. De bomen zijn getroffen door de beruchte roetschorsziekte, waardoor takken spontaan kunnen afbreken. Om de veiligheid op straat te garanderen, start de gemeente deze maandag met een ingrijpende en streng beveiligde kapoperatie.

tweede overval juwelier

Juwelier in Dordtse binnenstad opnieuw overvallen

Juwelier van Leeuwen in de Dordtse binnenstad is zaterdagochtend opnieuw overvallen. Twee in het zwart geklede mannen kwamen binnen en raakten in gevecht met een medewerker, die klappen kreeg.

foto tappunt zwi

Met vazen en gieters naar noodwaterpunt: ‘Het kan zomaar nodig zijn’

Wat als een wijk ineens zonder drinkwater zit? Waterbedrijven, hulpdiensten en gemeenten zijn daarop voorbereid, maar dat moet ook in de praktijk geoefend worden. “De kans dat zoiets gebeurt is niet groot, maar altijd aanwezig.”

fotoletsruilwinkel

Veiling moet ruilwinkel van de ondergang redden: ‘Moeten alles bij elkaar schrapen’

De LETS Ruilwinkel in Dordrecht zit financieel in zwaar weer. De winkel heeft een conflict met voormalig voorzitter Ruby Pichel, die geld heeft weggesluisd. Omdat zij in hoger beroep is gegaan tegen een uitspraak van de rechter, is het geld nog niet teruggestort op de rekening. Nu moet een veiling het winkeltje van de ondergang redden.

politie

Dordtenaar vlucht door weilanden na mogelijke inbraak in Brabant

Een Dordtse man (23) is in de nacht van zondag op maandag op de vlucht geslagen voor de politie na een vermoedelijke poging tot inbraak in het Brabantse plaatsje Lepelstraat. De Dordtenaar rende daarbij door verschillende weilanden. Met behulp van een hondengeleider is hij uiteindelijk in de boeien geslagen.

rtvpapendrechtgemeenteraad

'Brede middencoalitie' moet Papendrecht gaan besturen, zonder PVV

De informateurs in Papendrecht adviseren om een brede middencoalitie bestaande uit VVD, CDA, PRO, D66, ChristenUnie en PAB te gaan vormen. Zo’n coalitie zou kunnen steunen op 12 van de 23 zetels. De PVV werd de grootste partij bij de gemeenteraadsverkiezingen in maart, maar komt dus niet in deze plannen voor.