gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Zorg dé banenmotor in de Drechtsteden: honderden mensen gezocht

dbdeda86f4886f2750305da3a8f007f3

De zorg- en welzijnsector is van alle sectoren de absolute nummer één als het gaat om werk in onze streek. De afgelopen jaren is het aantal banen in die branche met meer dan 5.000 toegenomen en daar komen er nog veel meer bij, blijkt uit cijfers van het UWV.

Coen Theuwis | Redactie Streekomroep |  | Aangepast op
De bouw, de horeca, detailhandel, het onderwijs en de gemeenten. De vraag naar werknemers in die sectoren valt in het niet bij die in de zorg. Uit cijfers over de periode 2017 tot en met 2023 is de conclusie zonneklaar: alleen als je die gebieden bij elkaar optelt kunnen ze tippen aan de banengroei in de zorg in onze streek. Die nam in die periode namelijk toe met zo'n 5.400 banen.

"Door de vergrijzing wordt er steeds meer gevraagd van die sector, of het nu gaat om de ziekenhuizen of de ouderenzorg", duidt arbeidsmarktdeskundige Willem Schrijver de cijfers. En dat stopt niet: in 2030 is een kwart van de inwoners van de Drechtsteden 65 jaar of ouder.

Sterke banengroei in de zorg blijft
Hoewel de komende jaren de groei in alle sectoren er een beetje uitgaat, blijven de vacatures ook dit en volgend jaar toenemen. De verwachting is dat er in die periode meer dan 600 extra mensen in de zorg nodig zullen zijn.

De grote vraag is: wie gaan die vacatures vervullen als er meer mensen met pensioen gaan, terwijl er minder kinderen worden geboren."Dat is een grote uitdaging", vertelt Schrijver van het UWV. "Om een zorginfarct te voorkomen wordt nu al hard gewerkt aan oplossingen. Denk aan digitale hulpmiddelen voor zorg op afstand, administratiedruk wegnemen bij zorgpersoneel of mensen aantrekken die nu nog in andere sectoren werken", aldus Schrijver.


Hoe dergelijke oplossingen in de praktijk eruit zien, wat dat betekent voor bijvoorbeeld de zorggebruiker en de handjes aan het bed, lees je deze week hier bij Streekomroep56.

Lees ook

rappende verdachte rechtbank

Hasjdealer in buik en bil geschoten: 'rappende' verdachte wordt vrijgesproken

De rechter heeft een 31-jarige Dordtenaar vrijgesproken van betrokkenheid bij een schietpartij, waarbij een hasjdealer in de buik en de bil werd geraakt. Dat gebeurde in oktober 2019.

buddingh

Kees Buddingh' krijgt standbeeld, met zijn poëzie op voetstuk

Kees Buddingh' wordt geëerd met een standbeeld. Het eerbetoon van de in 1918 geboren Dordtse dichter komt op de Leuvebrug te staan en wordt gemaakt door Natasja Bennink.

elcobrinkman

Oud-minister en voormalig CDA-leider Elco Brinkman (78) overleden

Oud-minister en voormalig CDA-leider Elco Brinkman is op 78-jarige leeftijd overleden na een kort ziekbed. Dat heeft zijn familie bekendgemaakt, meldt de NOS.

businkbotsing

Weg bezaaid met glas na botsing, auto's zwaar beschadigd

Twee auto's zijn maandagavond met elkaar in botsing gekomen op de Noordendijk in Dordrecht. Een van de voertuigen werd daarbij in de flank geraakt en is flink beschadigd.

fietspadpolitie

Tientallen bekeuringen uitgedeeld bij pont voor niet gebruiken fietspad

De politie heeft in een paar dagen tijd tachtig bekeuringen uitgedeeld bij verkeerscontroles op de Kerkeplaat in Dordrecht. Fietsers, snorfietsers en bromfietsers werden voornamelijk op de bon geslingerd voor het niet gebruiken van het verplichte fietspad.

molentransport

Niet voor angsthazen: een kilometer in z'n achteruit met meterslange molenwieken

Bijna een kilometer achteruit rijden over een smal dijkje is al geen pretje, laat staan als je het moet doen met een oplegger met molenwieken van maar liefst 24 meter lang. Voor transportbedrijf Van der Vlist, gespecialiseerd in speciale en zware logistiek, is het een koud kunstje. Zo ook bij het aanleveren van de nieuwe molenwieken in Bleskensgraaf.