gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Zorg dé banenmotor in de Drechtsteden: honderden mensen gezocht

dbdeda86f4886f2750305da3a8f007f3.jpg

De zorg- en welzijnsector is van alle sectoren de absolute nummer één als het gaat om werk in onze streek. De afgelopen jaren is het aantal banen in die branche met meer dan 5.000 toegenomen en daar komen er nog veel meer bij, blijkt uit cijfers van het UWV.

Coen Theuwis | Redactie Streekomroep |  | Aangepast op
De bouw, de horeca, detailhandel, het onderwijs en de gemeenten. De vraag naar werknemers in die sectoren valt in het niet bij die in de zorg. Uit cijfers over de periode 2017 tot en met 2023 is de conclusie zonneklaar: alleen als je die gebieden bij elkaar optelt kunnen ze tippen aan de banengroei in de zorg in onze streek. Die nam in die periode namelijk toe met zo'n 5.400 banen.

"Door de vergrijzing wordt er steeds meer gevraagd van die sector, of het nu gaat om de ziekenhuizen of de ouderenzorg", duidt arbeidsmarktdeskundige Willem Schrijver de cijfers. En dat stopt niet: in 2030 is een kwart van de inwoners van de Drechtsteden 65 jaar of ouder.

Sterke banengroei in de zorg blijft
Hoewel de komende jaren de groei in alle sectoren er een beetje uitgaat, blijven de vacatures ook dit en volgend jaar toenemen. De verwachting is dat er in die periode meer dan 600 extra mensen in de zorg nodig zullen zijn.

De grote vraag is: wie gaan die vacatures vervullen als er meer mensen met pensioen gaan, terwijl er minder kinderen worden geboren."Dat is een grote uitdaging", vertelt Schrijver van het UWV. "Om een zorginfarct te voorkomen wordt nu al hard gewerkt aan oplossingen. Denk aan digitale hulpmiddelen voor zorg op afstand, administratiedruk wegnemen bij zorgpersoneel of mensen aantrekken die nu nog in andere sectoren werken", aldus Schrijver.


Hoe dergelijke oplossingen in de praktijk eruit zien, wat dat betekent voor bijvoorbeeld de zorggebruiker en de handjes aan het bed, lees je deze week hier bij Streekomroep56.

Lees ook

Foto arikel afsluiting burg. raadtsingel.png

Werk aan Burgemeester de Raadtsingel net op tijd klaar voor sluiting brug

Er wordt al bijna een jaar gewerkt aan de Burgemeester de Raadtsingel en het einde lijkt in zicht te zijn. Vanaf 3 mei tot 17 juli 2026 wordt de laatste hand gelegd aan de weg. In deze periode wordt de Burgemeester de Raadtsingel regelmatig afgesloten voor doorgaand verkeer.

SLD sport web.png

Droom spat uiteen: Sliedrecht Sport verliest volleybalfinale voor landskampioenschap

Sliedrecht Sport heeft zaterdagavond net naast het landskampioenschap zaalvolleybal gegrepen. Na een spannende finale, moesten de dames het met 3-1 in sets afleggen tegen Apollo 8 uit Borne. “Het gevoel is echt ontzettend klote”, zegt coach Daniël van Helden verbeten.

concertannefrank.png

Zondag op TV Dordrecht: Anne Frank herdenkingsconcert

In aanloop naar het 4 mei herdenkingsconcert van dit jaar in de Trinitatiskapel is deze zondag het Anne Frank concert uit 2024 te zien op TV Dordrecht.

furry foto.jpeg

Eerste furry walk in Dordrecht: 'Niemand wordt veroordeeld'

Heb jij een furry pak in de kast hangen en houd je van wandelen? De twee hobby’s zijn binnenkort te combineren tijdens Dordrechts aller eerste furry walk, georganiseerd door Lorenzo Filemon (32) uit Dordrecht. Op zondag 3 mei 2026 trekt de harige stoet door de stad.

uitreiking johan de witt speld.jpg

Gert van Engelen ontvangt Johan de Witt-speld

Gert van Engelen is sinds vrijdag trotse eigenaar van de Johan de Witt-speld. De onderscheiding wordt toegekend als waardering voor zijn inzet voor het vertellen van de levensverhalen van weggevoerde en vermoorde Joodse Dordtenaren tijdens de Tweede wereldoorlog.

fotoartikelijssmaak.jpg

Met deze ijssmaken kom jij de warme dagen wel door

Mei is zomers begonnen, en dus zijn de ijssalons in trek. Een bolletje chocola of vanille is op veel plekken wel te krijgen, maar tegenwoordig liggen er ook bijzondere smaken als hazelnootgebak of After-Eight in de vitrine. Hoe valt dat in de smaak? “After-Eight is mijn lievelingssmaak aller tijden.”