gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Zorg dé banenmotor in de Drechtsteden: honderden mensen gezocht

dbdeda86f4886f2750305da3a8f007f3

De zorg- en welzijnsector is van alle sectoren de absolute nummer één als het gaat om werk in onze streek. De afgelopen jaren is het aantal banen in die branche met meer dan 5.000 toegenomen en daar komen er nog veel meer bij, blijkt uit cijfers van het UWV.

Coen Theuwis | Redactie Streekomroep |  | Aangepast op
De bouw, de horeca, detailhandel, het onderwijs en de gemeenten. De vraag naar werknemers in die sectoren valt in het niet bij die in de zorg. Uit cijfers over de periode 2017 tot en met 2023 is de conclusie zonneklaar: alleen als je die gebieden bij elkaar optelt kunnen ze tippen aan de banengroei in de zorg in onze streek. Die nam in die periode namelijk toe met zo'n 5.400 banen.

"Door de vergrijzing wordt er steeds meer gevraagd van die sector, of het nu gaat om de ziekenhuizen of de ouderenzorg", duidt arbeidsmarktdeskundige Willem Schrijver de cijfers. En dat stopt niet: in 2030 is een kwart van de inwoners van de Drechtsteden 65 jaar of ouder.

Sterke banengroei in de zorg blijft
Hoewel de komende jaren de groei in alle sectoren er een beetje uitgaat, blijven de vacatures ook dit en volgend jaar toenemen. De verwachting is dat er in die periode meer dan 600 extra mensen in de zorg nodig zullen zijn.

De grote vraag is: wie gaan die vacatures vervullen als er meer mensen met pensioen gaan, terwijl er minder kinderen worden geboren."Dat is een grote uitdaging", vertelt Schrijver van het UWV. "Om een zorginfarct te voorkomen wordt nu al hard gewerkt aan oplossingen. Denk aan digitale hulpmiddelen voor zorg op afstand, administratiedruk wegnemen bij zorgpersoneel of mensen aantrekken die nu nog in andere sectoren werken", aldus Schrijver.


Hoe dergelijke oplossingen in de praktijk eruit zien, wat dat betekent voor bijvoorbeeld de zorggebruiker en de handjes aan het bed, lees je deze week hier bij Streekomroep56.

Lees ook

gemeentehuishia

Veroordeelde oud-burgemeester Herman J. opnieuw onder vuur: goochelaars spreken van 'ongepaste appjes'

Herman J., de oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht die is veroordeeld voor kinderporno, heeft nu ook beroering veroorzaakt in de goochelwereld. Hij zou jaren geleden jonge goochelaars ongepaste berichten hebben gestuurd.

festival

Doet Dordrecht gooi naar titel Culturele Hoofdstad van Europa?

Het college van burgemeester en wethouders wil Dordrecht aanmelden voor de titel Europese Culturele Hoofdstad 2033. De gemeenteraad wordt gevraagd om daarmee in te stemmen. Of Dordrecht uiteindelijk echt kandidaat wordt, is nog niet zeker.

mishandelingconducteur

Beelden van verdachte mishandeling treinconducteur nu ook in Opsporing Verzocht

De verdachte die bijna een jaar geleden een conducteur mishandelde in een trein bij station Sliedrecht, is nog altijd niet opgepakt. De politie bracht eerder al herkenbare beelden van de man naar buiten, maar heeft deze maandagavond ook getoond in het tv-programma Opsporing Verzocht.

Point Blur_Sep282026_145226

Foutje op snelweg komt bestuurder duur te staan, auto de sloot in

Een bestuurder is maandagmiddag met zijn auto in de sloot beland langs de A27 bij Hoogblokland. Bij het ongeluk waren geen andere voertuigen betrokken.

fotooooooo

Gaan deze supermarkten eerder open op zondag? ‘Wens van klanten verandert’

Twintig Dordtse supermarktuitbaters willen eerder open op zondag. Nu mogen de deuren om 12.00 uur open, ondernemers vragen de gemeenteraad in een brief daar 10.00 uur van te maken.

chemours

In deze gemeente hebben mensen het meeste PFAS in hun bloed

Zo’n driekwart van de Nederlanders had in 2025 te veel PFAS in het bloed. Dat meldt het RIVM. In Dordrecht waren de waarden bijna het slechtst van het hele land. Alleen rond de industrie in Zeeuws-Vlaanderen was het nog extremer.