gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Zwijndrecht gestart met ingrijpende renovatie stroomnet

018f339b0f46a2b999ee0f80cb922489

Stroomstoringen, wachtlijsten voor aansluiten, problemen met terugleveren. Het zijn enkele voorbeelden van wat er gebeurt als er niet snel vernieuwing plaatsvindt in het overbelaste stroomnetwerk. In de hele provincie Zuid-Holland wordt het elektriciteitsnet hierom vervangen. In Zwijndrecht zijn onlangs de eerste stappen gezet.

Redactie Streekomroep | Joram Niese |  | Aangepast op
Men is steeds meer elektriciteit gaan verbruiken en opwekken. Dit zorgt voor file op het laagspanningsnet. Dat noem je netcongestie. Daardoor kan brand ontstaan of stroom uitvallen. Eén op de drie straten in Nederland moet open wegens deze ingrijpende vernieuwingen.

In de Zwijndrechtse Vogelbuurt is Stedin in opdracht van de gemeente begonnen met het bouwen van de eerste 'transformatorhuisjes' (elektriciteitshuisjes) in de streek. Ook ondergrondse kabels worden vervangen.


Netverzwaring in gemeente Zwijndrecht
Om het elektriciteitsnet uit te breiden en te verzwaren, plaatst Stedin de komende jaren nieuwe elektriciteitshuisjes in Zwijndrecht. Na overleg met de gemeente zijn hiervoor de locaties gekozen. In zo'n elektriciteitshuisje wordt middenspanning omgezet naar laagspanning, zodat het uiteindelijk als stroom uit het stopcontact komt.

Ook wordt vanuit het elektriciteitshuisje de elektriciteit getransporteerd naar huizen en kantoren of bedrijven in de wijk. Naast het plaatsen van elektriciteitshuisjes worden ook elektriciteitskabels verzwaard, zodat aan de toenemende vraag kan worden voldaan.

Verzwaring lokale elektriciteitsnet
Voor het verzwaren van de kabels en het plaatsen van de elektriciteitshuisjes moeten straten open. Dat kan tijdelijk overlast met zich meebrengen, maar uiteindelijk profiteert iedereen in Zwijndrecht ervan. De werkzaamheden worden door Stedin voorbereid en gecoördineerd.

Stedin voert de werkzaamheden de komende jaren in verschillende fases uit om de overlast zoveel mogelijk te beperken. Deze buurtaanpak van Stedin loopt in ieder geval tot en met 2030.

Lees ook

HIA asielboot

Onderzoek naar alternatieve opvanglocaties Oekraïners en asielzoekers

De gemeenteraad in Hendrik-Ido-Ambacht gaat onderzoek doen naar alternatieve locaties voor Oekraïners en asielzoekers die momenteel opgevangen worden op schepen aan de Citadelkade. Daarnaast wordt een draagvlakonderzoek gestart onder inwoners over de opvang van asielzoekers.

webfoto drechtstadloop

Drechtstadloop 2026: records, winnende Belgen en pindakaas na de finish

Snelle zuiderburen, veel aanmoedigingen en een vol deelnemersveld. Het was zondag ideaal weer voor de Drechtstadloop en dus sneuvelden allerlei (persoonlijke) records, zo ook bij verschillende lopers uit de regio. “Lekker op het fietsje hiernaartoe.”

nahsportief

NAH Sportief maakt kans op prijs voor beste beweeginitiatief: 'al blij met deze nominatie'

NAH Sportief in Dordrecht maakt kans op een prijs voor het beste beweeginitiatief van Zuid-Holland. Het initiatief, wat eerder dit jaar werd opgericht, stimuleert mensen met niet-aangeboren hersenletsel (NAH) om te bewegen en te sporten op een manier die bij hen past. “Ik vind het feestelijk dat wij zo’n nominatie krijgen”, aldus Irene Zwinkels, initiatiefnemer van NAH Sportief.

Jens foto met 2 ouderen

Jens (22) woont tussen de ouderen: ‘Ontzettend leuk, ik geniet ervan’

Als jongere in een seniorencomplex wonen, voor Jens is het de werkelijkheid. Hij woont in het Sterrenwiel in Sterrenburg met korting, op voorwaarde dat hij vrijwilligerswerk doet voor de senioren. “Ondanks mijn aarzelingen aan het begin ben ik blij dat hij er is”, zegt bewoner Gerard van Ek.

ongeluka16asmedia

Dode en zwaargewonden na ongeluk op A16

Drie auto’s zijn maandagmiddag met elkaar in botsing gekomen op de A16 bij Hendrik-Ido-Ambacht. Daarbij is één persoon overleden en zijn twee mensen zwaargewond geraakt. De weg richting Rotterdam was eerst helemaal, daarna tijdelijk dicht.

stichting buitenzinnig moet weg

Einde voor BuitenZinnig? ‘Ik moet er niet aan denken dat dit niet meer bestaat’

Waar ligt de toekomst van stichting BuitenZinnig? Per 1 januari staat de organisatie achter de dagbesteding en het vrijwilligerswerk aan de Zamenhoflaan in Dordrecht op straat. Het huidige pand wordt gesloopt voor nieuwbouw, maar een alternatieve locatie is er nog niet. “Elke nieuwe locatie wordt door de gemeente afgewezen.”