Dordrecht, Netherlands

Streekomroep ver weg

De kans dat de lokale omroepen in de Drechtsteden gaan samenwerken in één streekomroep lijkt uiterst klein. Dat blijkt uit het streekomroepdebat dat donderdagavond werd georganiseerd door RTV Dordrecht.
Peter Tromp | 27 mei 2016 13:28 | Aangepast op 27 mei 2016 13:28
De directeur van de Nederlandse Publieke Lokale Omroepen (NLPO) presenteerde op het Leerpark de plannen om de lokale omroepen in Nederland terug te brengen naar ruim 60 streekomroepen. Dat is nodig, omdat er geen geld is om alle 275 lokale omroepen overeind te houden. Wie niet meedoet legt het loodje is de boodschap van de NLPO, die is opgericht om de omvorming voor elkaar te krijgen. Tijdens de daaropvolgende discussie bleek dat er veel oud zeer zit tussen de besturen van de omroepen in de Drechtsteden. De omroepen hebben vooral argwaan jegens RTV Dordrecht, de enige omroep met ook betaalde medewerkers. De dreiging van de voorzitter van RTV Papendrecht om de zaal te verlaten toen de discussie zich kort toespitste op de Dordtse omroep, lijkt tekenend te zijn voor de onderliggende verhoudingen.


De situatie in de Drechtsteden doet denken aan die in een deel van Overijssel. Omliggende omroepen weigerden samen te werken met de lokale omroep van het grotere Zwolle. Daar is een kwartiermaker aangesteld om de boel vlot te trekken. Het is één van eerste regio’s waar zo’n nieuwe streekomroep wordt opgezet.


Onder de bezoekers van het voor iedereen toegankelijke debat in de Leonardozaal van het Davinci College waren vertegenwoordigers van bijna alle Dordtse politieke partijen en vertegenwoordigers van de omroepen uit de andere Drechtsteden.

Wat doen de omroepen in de Drechtsteden? Bekijk hun websites:







Meest gelezen

Pasar Malam Dordrecht gaat niet door

Redactie Streek 56 | 10 mei 2025 09:44

Lees ook

Deze gemeente stopt met het maaien om bomen heen

De gemeente Molenlanden maait geen gras meer dat direct om bomen heen ligt in grasvelden. Zo moet ma...

Met overleden vrouw in gedachten, start Cor zijn fietspelgrimage

Een fietstocht van meer dan 2500 kilometer. Cor van den Boef uit Ridderkerk gaat die uitdaging aan. ...

Zondag op TV Dordrecht: Via Cultura over democratie in de samenleving

In de nieuwste uitzending van Dugelied (Duurzaam geluk voor iedereen) van Via Cultura zien we zondag...

Nooit meer visarend-soap? Livestream op zwart

De livestream die al vijf jaar een visarendnest in de Biesbosch uitzendt, is op zwart gegaan. “Er is...

Zondag op TV Dordrecht: 'Ouwe Jonges' krijgen bonje

In de nieuwe aflevering van Ouwe Jonges Krentebrood gaat het er zondagmiddag af en toe stevig aan to...

Pasar Malam Dordrecht gaat niet door

De Pasar Malam in Dordrecht, het jaarlijkse culturele feest waar Indonesië centraal staat, gaat dit ...