gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Streekvervoer rond Dordrecht ligt gedeeltelijk stil

3eb412a98582f7dd7b9c4c75e2e8ff7e

Minder bussen vandaag in en rond Dordrecht vandaag als gevolg van een landelijke staking in het streekvervoer. De chauffeurs staken om een betere CAO af te dwingen, en meer mensvriendelijke dienstroosters. De door de FNV gesteunde staking mondde vandaag uit in een landelijke manifestatie in Den Haag. Ook chauffeurs uit Dordrecht vertrokken gezamenlijk vanaf NS-station Dordrecht Centraal naar Den Haag. De FNV verwacht daar duizenden chauffeurs.

Jordy Hijman |  | Aangepast op
"Het is een belangrijke dag, want er staat veel op het spel", vertelt Marijn van der Gaag, bestuurder van FNV Streekvervoer. "Het gaat om de toekomst van het ov, maar vooral ook om de positie van de werknemers. Er moeten oplossingen komen."

Met als slogan 'Red het ov' verzamelen naar verwachting enkele duizenden buschauffeurs zich vrijdagmiddag in Den Haag. Ze staken voor een nieuwe en betere cao, met een hoger salaris. Een deel van de chauffeurs en vakbondsleden komen eerst samen bij een busstation in Heinenoord, vanuit waar zij later naar Den Haag vertrekken.
"We willen betere arbeidsvoorwaarden. De loonsverhogingen blijven achter", legt één van hen uit. "We hebben bijvoorbeeld minder plaspauzes. Op Zuidplein moet ik rennen naar de wc en dan ben ik alsnog drie minuten te laat weg." En ook de onregelmatige werktijden spelen haar parten. "Het is vermoeiend. Soms laat, soms vroeg."

De NS en stadsvervoerder RET doen niet mee aan de staking. Daarom wordt op het spoor en door trams en metro's in Rotterdam de gewone dienstregeling gereden. Een deel van de RET-buschauffeurs valt wel onder de CAO-streekvervoer en staakt daarom wel. Ook de vakbond CNV staakt niet, waardoor een deel van het streekvervoer blijft rijden.

Dit artikel is geschreven in samenwerking met onze mediapartner RTV Rijnmond.

Lees ook

baanhoekbrug

Let op: vanaf maandag is fietspad Baanhoekbrug voor 9 maanden dicht

Wie met de fiets van Dordrecht naar Sliedrecht of andersom wil, kan de komende negen maanden geen gebruik maken van de Baanhoekbrug. Het fietspad wordt maandagochtend om 07.00 uur afgesloten, vanwege de aankomende werkzaamheden aan de Papendrechtsebrug.

kat2

Vijf vragen over kattenaids, dat oprukt in de regio

Een uitbraak van kattenaids teistert de regio Drechtsteden. Stichting Dieren Steun gaf eerder al aan nog nooit in zo’n korte periode zoveel positief geteste katten in Papendrecht, Sliedrecht en Zwijndrecht te hebben aangetroffen. Vijf veelgestelde vragen over dit virus worden beantwoord.

PSX_20260627_020503

Man spuit pepperspray om zich heen, zeven mensen naar ziekenhuis

Zeven mannen zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag naar het ziekenhuis gebracht. Dat was nodig nadat iemand tijdens een ruzie in de Dordtse wijk Krispijn met pepperspray om zich heen spoot.

DSC_7608 (1)

Alle oefenduels FC Dordrecht bekend: drie beloftenploegen, vier keer in eigen stadion

Twee regioderby’s, drie beloftenploegen en twee tegenstanders uit ‘de woestijn’: het volledige oefenprogramma van FC Dordrecht is bekend. Waar de Krommedijkclub de afgelopen seizoen nog weleens een uitstapje maakte naar Zeeland, Noord-Brabant of Gelderland, blijft de ploeg deze voorbereiding dichtbij huis.

drugspand

Meerdere wapens en drugs gevonden: burgemeester sluit pand

Een pand aan de Nicolaasstraat in Dordrecht is met spoed gesloten. Dat gebeurde nadat daar dinsdagavond meerdere wapens en een grote hoeveelheid drugs werden aangetroffen. Vijf mensen zijn aangehouden, al zijn zij inmiddels weer op vrije voeten.

treinen Station Dordrecht

Spoorproblemen tussen Dordrecht en Rotterdam: minder treinen

Vanwege een seinstoring reden er woensdagochtend minder treinen tussen Dordrecht en Rotterdam. De eerste treinen vielen uit rond 08.00 uur.