gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Streekvervoer rond Dordrecht ligt gedeeltelijk stil

3eb412a98582f7dd7b9c4c75e2e8ff7e.jpg

Minder bussen vandaag in en rond Dordrecht vandaag als gevolg van een landelijke staking in het streekvervoer. De chauffeurs staken om een betere CAO af te dwingen, en meer mensvriendelijke dienstroosters. De door de FNV gesteunde staking mondde vandaag uit in een landelijke manifestatie in Den Haag. Ook chauffeurs uit Dordrecht vertrokken gezamenlijk vanaf NS-station Dordrecht Centraal naar Den Haag. De FNV verwacht daar duizenden chauffeurs.

Jordy Hijman |  | Aangepast op
"Het is een belangrijke dag, want er staat veel op het spel", vertelt Marijn van der Gaag, bestuurder van FNV Streekvervoer. "Het gaat om de toekomst van het ov, maar vooral ook om de positie van de werknemers. Er moeten oplossingen komen."

Met als slogan 'Red het ov' verzamelen naar verwachting enkele duizenden buschauffeurs zich vrijdagmiddag in Den Haag. Ze staken voor een nieuwe en betere cao, met een hoger salaris. Een deel van de chauffeurs en vakbondsleden komen eerst samen bij een busstation in Heinenoord, vanuit waar zij later naar Den Haag vertrekken.
"We willen betere arbeidsvoorwaarden. De loonsverhogingen blijven achter", legt één van hen uit. "We hebben bijvoorbeeld minder plaspauzes. Op Zuidplein moet ik rennen naar de wc en dan ben ik alsnog drie minuten te laat weg." En ook de onregelmatige werktijden spelen haar parten. "Het is vermoeiend. Soms laat, soms vroeg."

De NS en stadsvervoerder RET doen niet mee aan de staking. Daarom wordt op het spoor en door trams en metro's in Rotterdam de gewone dienstregeling gereden. Een deel van de RET-buschauffeurs valt wel onder de CAO-streekvervoer en staakt daarom wel. Ook de vakbond CNV staakt niet, waardoor een deel van het streekvervoer blijft rijden.

Dit artikel is geschreven in samenwerking met onze mediapartner RTV Rijnmond.

Lees ook

mercon loods1.png

‘Leegstand Mercon-loods vormt geen gevaar omgeving’

De leegstaande Mercon-loods in Alblasserdam vormt geen gevaar voor omliggende gebouwen en bewoners. Dat antwoordt het gemeentebestuur op vragen van de lokale PvdA-fractie. Die was bezorgd vanwege een toenemend aantal incidenten op het terrein en het uitblijven van woningbouw aldaar.

kinderopvangASMedia.jpg

Jongetje dat bij gastouder in het water viel, maakt het goed

Het jongetje dat maandagochtend in Ottoland in het water viel en gereanimeerd moest worden, maakt het goed. Dat meldt het gastouderbureau, dat verantwoordelijk is voor de opvang van het kind. Het is nog altijd niet duidelijk hoe het jongetje in het water kon belanden.

asz.jpg

CYBERCRIME

Lekken ziekenhuisdata ASz toch niet uitgesloten bij hack softwarebedrijf

Het is toch niet uitgesloten dat gegevens van ziekenhuispatiënten zijn gestolen bij de ransomware-aanval op ChipSoft, het bedrijf dat onder meer achter het elektronisch patiëntendossier van het Albert Schweitzer ziekenhuis zit. Dat meldt de NOS op basis van meerdere bronnen. Eerst leek het er nog op dat ziekenhuisdata waren gespaard.

hiaenrid.png

Meeste panden gesloten vanwege drugs, sluitingen na explosie neemt toe

Bij verreweg de meeste woningen en (bedrijfs)panden die worden gesloten door burgemeesters in onze streek, is drugs in het spel. Ook neemt het aantal sluitingen na een explosie toe. Dat blijkt uit onderzoek van Bureau Lokaal, een samenwerking tussen deze streekomroep, Rijnmond en andere streekomroepen uit de regio.

gertjanvanderlinden.png

Contactverbod oud-bondscoach rolstoelbasketbalsters na grensoverschrijdend gedrag

Gertjan van der Linden uit Dordrecht, voormalig bondscoach van de succesvolle Nederlandse rolstoelbasketbalsters, mag vijf jaar lang geen contact hebben met zeven speelsters die melding hebben gedaan van grensoverschrijdend gedrag van hem. Dat meldt de NOS.

ARTIKELFOTO PATIENTEN.jpg

Patiënten reageren nuchter op hack ziekenhuisportaal: ‘Even terug in de tijd hè’

Hoewel het Albert Schweitzer ziekenhuis benadrukt dat er geen patiëngegevens zijn buitgemaakt tijdens een hack bij hun softwareleverancier, zorgt het incident voor wisselende reacties onder patiënten. Van gelatenheid tot zorgen over privacy: “Het is gewoon kut."