gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Strijd tegens files rond Dordrecht gestart

d94b120c8c3e03f5fbdceb811dc26b26

De eerste werkzaamheden aan het knooppunt A16 en N3 zijn dit weekend van start gegaan. Wat er precies gaat gebeuren werd maandagavond op een informatieavond uitgelegd.

Aike van den Heuvel |  | Aangepast op
Elke avondspits staat er een file op A16 en de N3. Het verkeer vanuit Brabant en het industrieterrein Dordrecht-West zorgt voor opstoppingen waardoor lange files ontstaan.


Dat moet veranderen vinden alle betrokken partijen. Verkeer vanaf de randweg hoeft niet meer te wachten op verkeer naar Brabant dat nu nog voor verkeerslichten moet wachten om linksaf te slaan. Met een lus draaien de auto’s rechtsom naar het zuiden. Daarnaast wordt de invoegstrook van de A16 verlengd en de afslag 's Gravendeel vanuit richting Rotterdam buigt verder naar rechts en sluit aan op de Rijksstraatweg. Dat verkeer komt dus niet meer op het knooppunt terecht.


Afgelopen weekend is de bestaande oprit verbreed, om de doorstroom alvast wat te verbeteren. Dit zijn voorbereidende werkzaamheden, in november gaan de werkzaamheden echt beginnen. Welke hinder dit oplevert is nog niet bekend.


Eind juni 2020 wordt het vernieuwde knooppunt opgeleverd.

Lees ook

Quooker Ridderkerk

Van start-up tot miljoenenbedrijf: dit is waarom Quooker trouw blijft aan Ridderkerk

De kokend waterkranen van Quooker zijn niet meer weg te denken uit de keukenbranche. Het succesvolle bedrijf verkoopt inmiddels in tientallen landen. Maar verhuizen uit het vertrouwde Ridderkerk? Daar moet het bedrijf niet aan denken. "We houden vast aan onze wortels."

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_21_45_35.Still002

Te weinig plekken voor asielzoekers: gemeente op het matje geroepen

De gemeente Hardinxveld-Giessendam regelt te weinig asielopvang en staat nu onder toezicht van het kabinet. Dat heeft minister Bart van den Brink van Asiel en Migratie bekendgemaakt.

mobiele camera crabbehof

Mobiele camera langer bij dit winkelcentrum: ‘Rust en veiligheid behouden’

De mobiele camera in het winkelcentrum Crabbehof zal voor onbepaalde tijd blijven staan. De camera op het Van Oldebarneveltplein moet, volgens een politiewoordvoerder, zorgen voor meer rust en veiligheid op het plein.

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - SCHAPENHERDER

Herder Maria zorgt er dagelijks voor dat haar schaapjes op het droge staan

De gemeente Ridderkerk zet schapen in voor natuurlijke begrazing van stukken groen in het dorp. Deze schapen moeten verzorgd worden en wanneer nodig verplaatst worden tussen de stukken groen. Megan is benieuwd hoe het verplaatsen van deze schapen in z’n werk gaat, dus neemt herder Maria van de Velde haar mee.

mobiele camera crabbehof

Winkeliers Crabbehof willen structureel beter toezicht na reeks incidenten

Op de parkeerplaats van het Van Oldebarneveltplein bij winkelcentrum Crabbehof in Dordrecht staat sinds kort een mobiele camera. De camera is een tijdelijke maatregel naar aanleiding van een reeks incidenten in de afgelopen periode, waaronder de overval op juwelierszaak Retel op 18 juli. Als het aan de winkeliersvereniging ligt, is de camera het begin van een verbetering van het toezicht in het winkelcentrum.

deburgemeesterjonkerkade

Gemeente verwijdert straatnaambord na uitspraak over burgemeester

De gemeente Hendrik-Ido-Ambacht haalt alle straatnaambordjes van de Burgemeester Jonkerkade weg. De oud-burgemeester naar wie de kade vernoemd is, is deze dinsdag veroordeeld tot een gevangenisstraf vanwege het bezit van kinderporno.