gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Strijd tegens files rond Dordrecht gestart

d94b120c8c3e03f5fbdceb811dc26b26.jpg

De eerste werkzaamheden aan het knooppunt A16 en N3 zijn dit weekend van start gegaan. Wat er precies gaat gebeuren werd maandagavond op een informatieavond uitgelegd.

Aike van den Heuvel |  | Aangepast op
Elke avondspits staat er een file op A16 en de N3. Het verkeer vanuit Brabant en het industrieterrein Dordrecht-West zorgt voor opstoppingen waardoor lange files ontstaan.


Dat moet veranderen vinden alle betrokken partijen. Verkeer vanaf de randweg hoeft niet meer te wachten op verkeer naar Brabant dat nu nog voor verkeerslichten moet wachten om linksaf te slaan. Met een lus draaien de auto’s rechtsom naar het zuiden. Daarnaast wordt de invoegstrook van de A16 verlengd en de afslag 's Gravendeel vanuit richting Rotterdam buigt verder naar rechts en sluit aan op de Rijksstraatweg. Dat verkeer komt dus niet meer op het knooppunt terecht.


Afgelopen weekend is de bestaande oprit verbreed, om de doorstroom alvast wat te verbeteren. Dit zijn voorbereidende werkzaamheden, in november gaan de werkzaamheden echt beginnen. Welke hinder dit oplevert is nog niet bekend.


Eind juni 2020 wordt het vernieuwde knooppunt opgeleverd.

Lees ook

IMG-20260428-WA0021.jpg

Geëvacueerde bewoners Spuiweg nog niet naar huis na grote brand

De oorzaak van de brand aan de Spuiweg van afgelopen dinsdag is nog steeds niet bekend, laat de politie weten. De buren die eerder deze week werden geëvacueerd, hebben vooralsnog niet thuis kunnen slapen en worden sindsdien elders opgevangen.

rijnmondzonnig.jpg

Vandaag een stralende dag met 25 graden, maar daarna slaat het weer om

De maand mei is vandaag begonnen en doet dat met zomerse temperaturen! Dat betekent dat de temperatuur zal gaan oplopen naar 25 graden en plaatselijk kan het zelfs 26 graden worden.

fotowoonwagenbewoners.png

Woonwagenbewoners die weg moeten voor nieuwbouwwijk kennen nieuwe plek

De woonwagenbewoners die moeten wijken voor de Dordtse nieuwbouwwijk Maasterras, verhuizen naar Wielwijk. Daar komen ze terecht aan de Reeweg Zuid, op de plek waar eerder De Vrije Tuinder zat. Die volkstuinvereniging is in 2023 verhuisd naar een terrein aan de Schenkeldijk.

fotopersburobusinkhagi.jpg

Heg en tuinhuis in brand, veel rook en vlammen te zien

Een tuinhuis en heg in Hardinxveld-Giessendam hebben donderdagavond in brand gestaan. Daarbij kwam veel rook vrij.

FOTO struikelsteen Kees de Koko.png

Kees de Kok werd doodgeschoten, maar krijgt nu struikelsteen: ‘Eerlijk gezegd waren wij Kees ook vergeten’

Aan de Stationsweg 165 in Sliedrecht wordt zaterdag een struikelsteen gelegd. De steen wordt gelegd voor Kees de Kok, want hij woonde daar 83 jaar geleden. Tijdens de Tweede Wereldoorlog doet hij mee aan de april/mei staking van 1943. Op 3 mei 1943 wordt hij daarvoor gearresteerd door de Duitse bezetters en daarna zonder eerlijk proces gefusilleerd. “Het is belangrijk dat de mensen die bij de staking betrokken zijn geweest, in herinnering blijven.”

foto pap.png

Inwoners in conflict met gemeente over achtertuinen: ‘Dit kost straks duizenden euro’s’

Bewoners van de Papendrechtse straat Kombuis liggen overhoop met de gemeente over de inrichting van hun achtertuinen. Volgens de gemeente staan onder meer vlonders en tuinhuizen te dicht op het talud langs het water. Bewoners zeggen juist dat die regels nooit duidelijk zijn gecommuniceerd en dat zij nu plotseling worden geconfronteerd met ingrijpende aanpassingen en mogelijk hoge kosten. Uit een bewonersbrief blijkt dat meerdere huishoudens in maart en april een waarschuwingsbrief van de gemeente hebben ontvangen.