Dordrecht, Netherlands

Strijd tegens files rond Dordrecht gestart

De eerste werkzaamheden aan het knooppunt A16 en N3 zijn dit weekend van start gegaan. Wat er precies gaat gebeuren werd maandagavond op een informatieavond uitgelegd.
Aike van den Heuvel | 25 september 2018 17:04 | Aangepast op 25 september 2018 17:04
Elke avondspits staat er een file op A16 en de N3. Het verkeer vanuit Brabant en het industrieterrein Dordrecht-West zorgt voor opstoppingen waardoor lange files ontstaan.


Dat moet veranderen vinden alle betrokken partijen. Verkeer vanaf de randweg hoeft niet meer te wachten op verkeer naar Brabant dat nu nog voor verkeerslichten moet wachten om linksaf te slaan. Met een lus draaien de auto’s rechtsom naar het zuiden. Daarnaast wordt de invoegstrook van de A16 verlengd en de afslag 's Gravendeel vanuit richting Rotterdam buigt verder naar rechts en sluit aan op de Rijksstraatweg. Dat verkeer komt dus niet meer op het knooppunt terecht.


Afgelopen weekend is de bestaande oprit verbreed, om de doorstroom alvast wat te verbeteren. Dit zijn voorbereidende werkzaamheden, in november gaan de werkzaamheden echt beginnen. Welke hinder dit oplevert is nog niet bekend.


Eind juni 2020 wordt het vernieuwde knooppunt opgeleverd.

Meest gelezen

Explosie bij apotheek, twee verdachten in beeld

Redactie Streek 56 | 17 dec 2025 10:45

Woede om geopende graven Essenhof, geen vervolging en raadsenquête

Corrado Francke | Redactie Streekomroep | 17 dec 2025 17:00

Lees ook

Zwak FC Dordrecht sluit 2025 af met vierde nederlaag op rij

FC Dordrecht heeft het kalenderjaar afgesloten met een pijnlijke nederlaag bij VVV-Venlo. Uitgereken...

Winter3Daagse bij radio ATOS: 60 uur lang voor donatie voedselbank

Via de Winter3Daagse van ATOS radio worden er dit jaar in elf gemeenten producten opgehaald voor de ...

Zaterdag in Studio De Witt: het Staartje, FC Dordrecht en terugblik Dordtse gemeenteraad 2025

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met Diana Gerritsma over de...

Op Pad Met Ad: Rondje Dordt met de burgemeester

“U stond hoog op mijn verlanglijstje”, geeft presentator Ad van der Herik toe aan burgemeester Nanni...

Dordtse oud-wethouder Van der Linden geïnstalleerd als burgemeester in Lansingerland

“Ik fietste hier rond en dacht: dit is ‘m. Dit is de plek”, aldus Rik van der Linden, de kersverse ...

Hennep helpt niet om vervuilde moestuinen schoon te maken, blijkt uit proeven

Hennep is ‘geen realistische oplossing’ om met PFOA-vervuilde moestuinen te saneren. Dat concludeert...