Dordrecht, Netherlands

Studenten van TU Delft testen onderzeeër in Sportboulevard

Een duikboot van de TU Delft werd vandaag getest in het zwembad van de Sportboulevard.
Sofia Letova | 5 mei 2017 15:46 | Aangepast op 5 mei 2017 15:46
De boot wordt in Dordrecht getest omdat het zwembad in Delft te ondiep is en Eindhoven, waar voorgaande jaren getest werd, verder weg was.

In totaal doen er 25 studenten mee. Ze proberen een zo snel mogelijke mensaangedreven onderzeeër te ontwerpen en te bouwen. De boot werkt niet met een motor, maar de piloot drijft de onderzeeër aan met een fietsbeweging.

Studenten van verschillende opleidingen hebben de duikboot gebouwd om mee te doen aan International Supmarine Races in Washington. Een internationale wedstrijd waarin studenten vanuit de hele wereld zo snel mogelijk 170 meter afleggen met een zelfgebouwde duikboot. Het is niet de eerste keer dat ze hier aan mee doen. Vorig jaar in Engeland werden ze ook al eerste.

Meest gelezen

Meisje gewond na aanrijding lijnbus

Redactie Streek 56 | 11 jul 2025 09:01

Auto te water in Stadspolders, vrouw loopt nat pak op

Corrado Francke | 7 jul 2025 10:23

Lees ook

FC Dordrecht verliest van Anderlecht in oefenduel met komische tint

FC Dordrecht heeft zaterdag een oefenwedstrijd tegen het Belgische Anderlecht met 5-0 verloren. Hoew...

LIVE: zonnige zaterdag op Big Rivers, mis hier niets van het festival

Big Rivers, het grootste festival van onze streek, viert dit weekend het 25-jarig jubileum. RTV Dord...

Laatste noot geklonken: leerorkest verdwijnt van Dordtse basisscholen

Het Leerorkest Drechtsteden verdwijnt uit de Dordtse klaslokalen. Alle basisscholen waar het orkest ...

Big Rivers van start: zo zag de drukke eerste festivalavond eruit

Big Rivers is vrijdagavond uit de startblokken geschoten. Met allerlei soorten muziek, genoeg verfri...

Mister Big Rivers zwaait af: 'Dit was een toppertje'

Bas de Zwart (71) houdt het na 22 jaar voor gezien. Hij bracht Big Rivers van klein festival naar ee...

Drechttunnel deels dicht na ongeluk

Eén tunnelbuis van de Drechttunnel richting Breda is vrijdagmiddag afgesloten na een ongeluk. Volgen...