gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Studio De Witt: Lagendijk en Ten Veen over situatie in de raad

In het tweede uur van Studio De Witt, zaterdag 4 juli van 11 tot 12 op DrechtstadFM, zullen de oud wethouders Jan Lagendijk en Dirk Ten Veen hun licht laten schijnen over de gebeurtenissen deze week in de gemeenteraad van Dordrecht. Studio De Witt is van 10 tot 12 te beluisteren op DrechtstadFM  op 95.7 FM.

arjan Verwoerd |  | Aangepast op

Tijdens de gemeenteraadsvergadering van afgelopen woensdag 1 juli verlieten de raadsleden van de oppositiepartijen in de  loop van de avond de vergadering uit onvrede over de wijze waarop de coalitiepartijen met de oppositie omgaan. Dit alles leidde uiteindelijk tot schorsing van de vergadering die over de voor de stad belangrijke kadernota gaat. De kadernota waarbij het ook gaat over de door het college van burgemeester en wethouders voorgestelde bezuinigingen.  De vergadering zal nu aanstaande maandag, na een besloten deel waarin getracht zal worden de verstoorde relatie tussen coalitie en oppositie te herstellen, om  21.00 uur worden voortgezet. In de uitzending van Studio De  Witt zullen de oud wethouders in gesprek gaan over de gang van zaken.


Lees ook

Opbrengst paastoernooi ifc.jpg

Inzamelactie van Jurre (9) levert 7.225 euro op voor Prinses Máxima Centrum

Voetbalclub IFC uit Hendrik-Ido-Ambacht heeft met het Voetbal Paastoernooi 7.225 euro opgehaald voor het Prinses Máxima Centrum voor kinderoncologie, waar de 9-jarige voetballer Jurre werd behandeld toen hij ziek was. Jurre bedacht met zijn vriendengroepje uit het ziekenhuis een statiegeldactie, waar de voetbalclub uit zijn woonplaats graag aan bijdroeg.

Bas Kurvers Rijnmond.png

Oud-wethouder Rotterdam wordt formateur in Dordrecht

Bas Kurvers, oud-wethouder in Rotterdam en oud-Statenlid van Zuid-Holland, gaat het formatieproces in Dordrecht verder begeleiden. Uitelijk half juni moeten de VVD, VSP, ChristenUnie/SGP, CDA en D66 een akkoord hebben bereikt.

pexelsisoleren.png

Extra subsidie vrijgemaakt voor isolatie van woningen

De isolatieactie in Alblasserdam is een groot succes. De actie is vorige maand herstart en het volledige budget is nu al benut. De gemeente heeft besloten om een extra bedrag van 100.000 euro beschikbaar te stellen, om zo de actie voort te zetten.

pexelscrabbehof.png

Veel meer longkanker bij inwoners Wielwijk en Crabbehof dan elders

In de Dordtse wijken Crabbehof en Wielwijk komt veel meer longkanker voor dan gemiddeld in Nederland. Dat meldt de GGD Zuid-Holland Zuid na onderzoek op verzoek van bewoners uit de Zeehavenbuurt in Wielwijk. Die maken zich zorgen, omdat er veel mensen in hun omgeving kanker hebben.

prostitutiedrugs.png

Woning voor zes maanden dicht vanwege langdurige overlast

Een woning in de Papendrechtse wijk Middenpolder moet voor zes maanden dicht. Het huis zorgde volgens de gemeente al lange tijd voor overlast: zo werd er bij een controle eerder illegale prostitutie aangetroffen en waren er signalen van mogelijke drugshandel.

fotovoorzwi.png

Onder invloed van drugs sticht man brand: rechtbank kiest hulp boven celstraf

De man die in 2024 brand stichtte in een Zwijndrechtse garagebox, hoeft niet naar de gevangenis. Dat heeft de rechtbank bepaald. Omdat hij met psychische en sociale problemen kampt, verkiest de rechtbank hulp boven een celstraf.