gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Studio De Witt viert tienjarig jubileum met feestelijke uitzending

a4a01fdcd68cd5aeaf0f94523f521176.jpg

Studio De Witt bestaat deze maand tien jaar en dat wordt deze zaterdag 18 januari uitgebreid gevierd in het radioprogramma van presentator Ben Corino.

Redactie Streekomroep |  | Aangepast op
Met livemuziek, bekende gasten en een feestelijke sfeer belooft het een bijzondere aflevering te worden. Ben Corino blikt zelf terug op tien jaar Studio De Witt en geeft een inkijkje in wat de luisteraars zaterdag te wachten staat.

Persoonlijke terugblik
De uitzending van Studio De Witt van zaterdag 18 januari mag gerust een mijlpaal worden genoemd. Het is dan tien jaar geleden dat het programma het levenslicht zag in de ether op Drechtstad FM. Vanaf dat moment was het iedere zaterdag te beluisteren: de eerste jaren twee uur op de zaterdagochtend en na twee jaar werd het uitgebreid naar drie uur.

Het was het verzoek van de toenmalige directie en de radioprogrammaleider om een programma te ontwikkelen waarbij ikzelf het format mocht bedenken, mits het een informatief karakter zou hebben. Daarnaast moest het een toegevoegde waarde bieden binnen het programma-aanbod van de omroep.

Het format werd: actualiteiten, een hoofdgast en politiek. Maar Dordrecht verkeerde tien jaar geleden ook in een "dichtersloos tijdperk". Het stadsbestuur had besloten geen geld beschikbaar te stellen voor het aanstellen van een nieuwe stadsdichter. Reden genoeg om Dordtse dichters een platform te bieden in Studio de Witt, met iedere zaterdag een dichter die haar of zijn gedicht voordroeg in de uitzending: de Dichter van Dienst. Dit sloeg zo aan dat er later zelfs een gedichtenbundel, Studio De Witt Dichters van Dienst, werd uitgegeven.
ef6047230c5b9dc30870f7585cada257.jpg
De naam voor het programma werd snel gevonden. Dordrecht is immers de stad van de gebroeders De Witt, en hoe toepasselijk zou het zijn om het programma naar hen te vernoemen? Maar "Gebroeders De Witt" als programmanaam klonk nog niet helemaal goed. Tijdens een brainstormsessie met Sharina Helderop, stagiaire journalistiek, stelde zij voor om "Studio" voor de naam te plaatsen en zo geschiedde. Overigens was Sharina in het eerste jaar van het programma mijn co-host. Vanaf het tweede jaar werd het co-host-format losgelaten en was er enkel een presentator.

De eerste hoofdgast van Studio De Witt was Kees Thies, columnist van AD/De Dordtenaar. Na hem volgden vele hoofdgasten: bekende en minder bekende Dordtenaren of oud-Dordtenaren, maar ook gasten uit de regio.

Gasten met een verhaal, zoals Deborah Gravenstijn (oud-Olympisch judokampioene, zilver en brons), politicoloog Rob de Wijk, radioman Mattie Valk, zangeres Merol, tekenaar van Fokke & Sukke Jean-Marc van Tol, marktbloemenverkoopster Marry Huijgen, burgemeesters van Dordrecht en uit de regio, en vertegenwoordigers van sociaal-maatschappelijke organisaties of initiatieven. Schrijvers en muzikanten uit de regio vonden een platform in het uur van de hoofdgast. Eigenlijk zijn het te veel namen om hier allemaal te noemen.

Politieke Stamtafel
Naast de actualiteiten en de hoofdgast nam de politiek een steeds prominentere plaats in tijdens de uitzending. Om de onderwerpen goed tot hun recht te laten komen, is er besloten om een politiek uur aan de uitzending toe te voegen: de Politieke Stamtafel. Vele levendige debatten werden in de uitzending gevoerd. Ook de regionale politiek kwam regelmatig aan bod, met kwesties die speelden in de Drechtraad.

Studio De Witt verwierf naamsbekendheid en een vaste schare luisteraars, waaronder ook veel politici, die in wisselende samenstelling iedere zaterdag acte de présence gaven en geven. De radio werd zo een belangrijk informatieplatform om standpunten te verduidelijken.
347a1e8811e7727bc3f25ad11b3a1c3a.jpg
Jubileumuitzending
Deze zaterdag heeft de uitzending een feestelijk karakter. In het eerste uur komen actualiteiten aan bod: de Dordtse verpleegkundige Maaike de Wit gaat de alternatieve Elfstedentocht op de Weissensee schaatsen voor een goed doel. Corrado Francke brengt het laatste nieuws over FC Dordrecht, en Dichter van Dienst is Merel Meijers.

Bluesgitarist Joop Vastenhoud laat gedurende de hele uitzending, tussen de onderwerpen door, zijn stem en muziek horen.

De gespreksgasten zijn: Kees Thies (columnist van AD/De Dordtenaar), Pieter van Loon (eigenaar van Trest Invest vastgoed), Anne Goossensen (hoogleraar informele zorg Universiteit Humanistiek en voorzitter en oprichter van Villa TrösT), Matthijs Haak (predikant), en Ellen Honings (artistiek directeur Theater Weeshuis Dordrecht). Het gesprek zal gaan over hun betrokkenheid bij Dordrecht.

Aan de Politieke Stamtafel geeft wethouder Tanja de Jonge een reactie op de lekkage bij Chemours, en praten we verder over de Sportnota. Uiteraard met muzikale intermezzo’s van Joop Vastenhoud.

Studio De Witt is elke zaterdag tussen 9.00 uur en 12.00 uur te beluisteren op Drechtstad FM en Papendrecht FM.

Lees meer over:

|

Lees ook

IMG_1616 (2).jpg

Houten hek bezorgt Van Drunen moeizame start van WK motorcross

Lotte van Drunen is de jacht op haar derde WK-titel begonnen met een vierde plaats. In Frankrijk ging de Sliedrechtse motorcrosser onderuit, waarna haar motor vast kwam te zitten onder een houten hekwerk.

brand theethuin.png

Beloning voor gouden tip na verwoestende brand partycentrum

De verwoestende brand in partycentrum De Theetuin in Ridderkerk roept nog altijd vragen op. Om antwoorden te krijgen, looft de verzekeraar nu een beloning uit voor de gouden tip. De zaak zit al wekenlang op slot.

bachfestival concert 2024.png

Pinksterprogrammering op TV Dordrecht in teken van Bachfestival

Om al een beetje in de sfeer te komen van het aanstaande Bachfestival, over exact een maand op verschillende locaties in Dordrecht, zenden we dit pinksterweekend het openings- en het slotconcert van de editie van twee jaar geleden nog een keer uit op TV Dordrecht.

Website.png

Iconisch brugwachtershuisje Papendrechtsebrug verdwijnt: ‘Met de tijd meegaan’

Het brugwachtershuisje van de Papendrechtsebrug verdwijnt na de werkzaamheden van negen maanden definitief. Het huisje is niet meer nodig, omdat de bediening van de brug al jarenlang via de verkeerscentrale in Rhoon. Daarmee verdwijnt een beeldbepalend deel van de brug uit 1967.

FOTO WEBSITE.png

John kan eindelijk in loterijwoning: 'Het is een lucky shot.'

Feest in de Pieter de Hooghstraat in Hardinxveld-Giessendam. Geen straatprijs, maar wel veertien bijzondere starterswoningen die zijn opgeleverd. Vorig jaar meldden bijna tweehonderd woningzoekenden zich aan voor het project KoopStart, uiteindelijk werden slechts veertien starters ingeloot. Eén van hen is de 28-jarige John de Jong, die inmiddels volop aan het klussen is in zijn nieuwe huis.

OPMA

Op Pad Met Ad: Dordt in Stoom wil nieuwe koers varen: ‘Jongeren meer trekken’

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad staat Dordt in Stoom centraal. Het tweejaarlijks evenement keert terug in de Dordtse binnenstad. Voormalig raadslid en wethouder Marco Stam is vrijwilliger bij de organisatie en vertelt hoe er nu al naar de toekomst van het evenement wordt gekeken. “We willen vanuit de traditie naar meer moderne techniek, zodat je meer jongeren en bedrijven kan betrekken.”