gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Subsidie onzeker voor Bachfestival

De gemeenteraad van Dordrecht heeft twijfels over het bestaansrecht van het Bachfestival. Als het evenement niet beter gaat presteren en meer bezoekers gaat trekken, zal de subsidie worden afgebouwd of verdwijnen.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Burgemeester en wethouders stelden de raad voor om zes evenementen een speciale status toe te kennen, waarmee de subsidierelatie langdurig verankerd wordt. Op initiatief van Beter voor Dordt schrapte de gemeenteraad het Bachfestival uit dat rijtje. Dat schrijft RTV Rijnmond.

"Het Bachfestival krijgt 130 duizend euro van de gemeente en 65 mille van de regio, maar trok in negen dagen 9500 bezoekers. Dat staat in geen enkele verhouding tot evenementen die véél meer bezoekers trekken", oordeelt Eline van der Vorm (BvD).

Kwaliteit

Beter voor Dordt kreeg bijval van CDA, SP en een deel van de VVD. Coalitiepartij CU/SGP en het gros van de oppositie vinden het onterecht om het evenement af te rekenen op het aantal bezoekers. "Kwaliteit is zeker zo belangrijk als kwantiteit", aldus Bert Staat (CU/SGP).

Wethouder Piet Sleeking was ook teleurgesteld over de beslissing van de gemeenteraad: "Ik vind het belangrijk, dat we een breed aanbod houden, dus naast grote publieksfestivals ook mooie evenementen voor een kleiner publiek."

Afspraak

Het Bachfestival hoeft nog niet te wanhopen, want de gemeenteraad sprak uit dat er aan de subsidie voor de edities in 2018 en 2020 niet getornd wordt. "Daar was een afspraak over gemaakt en daar moeten we ons aan houden", zegt Van der Vorm.

Wat er na 2020 met het Bachfestival gebeurt is ongewis. Vijf andere festivals mogen zich wel verheugen op een langdurige subsidierelatie: Dordt in Stoom, Big Rivers, Wantijpop, de Kerstmarkt en de Monumentendagen.

Lees ook

Nieuw project (14)

Geen uitzondering voor dierenambulance bij sluiting Papendrechtsebrug

De sluiting van de Papendrechtsebrug zorgt voor vertraging op de weg. Voor het Dordtse dierenzorgcentrum Louterbloemen levert dit een groot probleem op. Vooral wanneer dieren met spoed hulp nodig hebben, kan de vertraging zelfs bedreigend zijn.

politie 01

Twee aanhoudingen na melding schietpartij

De politie heeft zaterdagavond twee mensen opgepakt na een melding van een schietpartij in Papendrecht. Het gaat om een 45-jarige man en een minderjarige, beiden uit Papendrecht.

IMG_0851

Skatepark krijgt een flinke opknapbeurt

Het kleine skateparkje aan de Groenezoom in Dordrecht wordt vernieuwd. Hoewel de baan niet groter wordt, komen er wel meer obstakels bij. Zo moet het vernieuwde skatepark straks meer mogelijkheden bieden voor kinderen en jongeren uit de buurt om te skaten en te bewegen.

teun schilderij

Mooie pareltjes van het stadsarchief: Teun de Bruin laat ze nog zien voor zijn afscheid

Na veertig jaar neemt gemeentearchivaris Teun de Bruin afscheid van het Stadsarchief Dordrecht. Tijdens zijn loopbaan stuitte hij op bijzondere pareltjes rondom vrijheid en onvrijheid die hem altijd zijn bijgebleven. Maar hij verdwijnt niet uit het archief; De Bruin blijft als vrijwilliger bouwen aan het geheugen van de stad. 

fotoartikel

Van rustig park naar de N3: het raadsel van de ontsnapte hooglanders

Twee lieve Schotse hooglanders die dinsdagavond uit het niets uitbreken en de politie een lastige avond bezorgen. Ook een dag later houdt het de gemoederen rondom het Dordtse Dubbelmondepark flink bezig. De dieren kwamen op een nog onbekende manier buiten de poorten van het park. Ondanks verwoede pogingen van de politie om de dieren in te sluiten, belandden de dieren op de rondweg N3 tussen voorbijrazende auto’s. Hoe is dat mogelijk geweest?

sliedrecht baanhoek

Werk aan verzakt spoortalud van start: dit gaat er gebeuren

ProRail start komende week met de maandenlange herstelwerkzaamheden aan het spoortalud bij station Sliedrecht Baanhoek. Het talud is vervormd en moet verstevigd worden. De treinen blijven rijden.