gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Subsidie onzeker voor Bachfestival

De gemeenteraad van Dordrecht heeft twijfels over het bestaansrecht van het Bachfestival. Als het evenement niet beter gaat presteren en meer bezoekers gaat trekken, zal de subsidie worden afgebouwd of verdwijnen.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Burgemeester en wethouders stelden de raad voor om zes evenementen een speciale status toe te kennen, waarmee de subsidierelatie langdurig verankerd wordt. Op initiatief van Beter voor Dordt schrapte de gemeenteraad het Bachfestival uit dat rijtje. Dat schrijft RTV Rijnmond.

"Het Bachfestival krijgt 130 duizend euro van de gemeente en 65 mille van de regio, maar trok in negen dagen 9500 bezoekers. Dat staat in geen enkele verhouding tot evenementen die véél meer bezoekers trekken", oordeelt Eline van der Vorm (BvD).

Kwaliteit

Beter voor Dordt kreeg bijval van CDA, SP en een deel van de VVD. Coalitiepartij CU/SGP en het gros van de oppositie vinden het onterecht om het evenement af te rekenen op het aantal bezoekers. "Kwaliteit is zeker zo belangrijk als kwantiteit", aldus Bert Staat (CU/SGP).

Wethouder Piet Sleeking was ook teleurgesteld over de beslissing van de gemeenteraad: "Ik vind het belangrijk, dat we een breed aanbod houden, dus naast grote publieksfestivals ook mooie evenementen voor een kleiner publiek."

Afspraak

Het Bachfestival hoeft nog niet te wanhopen, want de gemeenteraad sprak uit dat er aan de subsidie voor de edities in 2018 en 2020 niet getornd wordt. "Daar was een afspraak over gemaakt en daar moeten we ons aan houden", zegt Van der Vorm.

Wat er na 2020 met het Bachfestival gebeurt is ongewis. Vijf andere festivals mogen zich wel verheugen op een langdurige subsidierelatie: Dordt in Stoom, Big Rivers, Wantijpop, de Kerstmarkt en de Monumentendagen.

Lees ook

priveviarijnmond

Voorzitter stichting steekt tienduizenden euro’s in eigen zak: boeren en dove mensen de dupe

De oud-voorzitter van de stichting Stedenband Dordrecht-Bamenda heeft meer dan 40.000 euro van de bankrekening gebruikt voor zichzelf en haar familie. Zij moet van de rechter het geld terugbetalen. De stichting is ernstig gedupeerd. Projecten om boeren en dove mensen te helpen liggen al geruime tijd stil.

nanning

Hoe voorkom je een overval? Gemeente gaat juweliers helpen

De gemeente Dordrecht en de politie gaan in gesprek met juweliers in de stad over criminaliteit en wat daartegen te doen. Dat zegt burgemeester Nanning Mol in antwoord op raadsvragen. Het is een gevolg van overvallen die de laatste maanden in Dordrecht hebben plaatsgevonden op verschillende ondernemers.

politie 01

Arrestaties voor cocaïnesmokkel via havens van Rotterdam en Vlissingen

Twee mannen zijn aangehouden voor het voorbereiden van de invoer van cocaïne via de havens van Rotterdam en Vlissingen. Het gaat om een 42-jarige man uit Ridderkerk en een 43-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats. De politie vermoedt dat de Ridderkerker al langer betrokken is bij internationale drugssmokkel.

Nieuw project (1)

Zes aanhoudingen in gruwelijke verkrachtingszaak: ‘Alle grenzen zijn overschreden’

Een 18-jarig meisje is vorig jaar door meerdere mannen verkracht op een parkeerplaats in Sliedrecht. Zes verdachten zijn opgepakt, het Openbaar Ministerie (OM) wil hen vervolgen voor opzetverkrachting waarbij er dwang is toegepast en geweld tegen haar is gebruikt.

IMG_7872

Man loopt armwond op bij steekincident in relationele sfeer

In een huis aan de Merwedestraat in Dordrecht heeft maandagmiddag een steekincident plaatsgevonden in de relationele sfeer. Daarbij is een man lichtgewond geraakt. Hij hoefde niet naar het ziekenhuis.

keesjanmourikprive

Aannemer Mourik rouwt na dood van oud-directeur: 'Het draaide bij hem om mensen'

De voormalig CEO en voorzitter van de raad van bestuur van Mourik uit Groot-Ammers, Kees Jan Mourik, is zondag overleden. Mourik (60) was al enige tijd ziek. "We verliezen met Kees Jan een bijzonder mens. Zijn invloed zal binnen Mourik lang voelbaar blijven", zegt Jan-Paul van den Bosch, die hem eerder dit jaar opvolgde bij het aannemingsbedrijf met ruim 2200 werknemers en een omzet van 780 miljoen euro.