gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Subsidie onzeker voor Bachfestival

De gemeenteraad van Dordrecht heeft twijfels over het bestaansrecht van het Bachfestival. Als het evenement niet beter gaat presteren en meer bezoekers gaat trekken, zal de subsidie worden afgebouwd of verdwijnen.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Burgemeester en wethouders stelden de raad voor om zes evenementen een speciale status toe te kennen, waarmee de subsidierelatie langdurig verankerd wordt. Op initiatief van Beter voor Dordt schrapte de gemeenteraad het Bachfestival uit dat rijtje. Dat schrijft RTV Rijnmond.

"Het Bachfestival krijgt 130 duizend euro van de gemeente en 65 mille van de regio, maar trok in negen dagen 9500 bezoekers. Dat staat in geen enkele verhouding tot evenementen die véél meer bezoekers trekken", oordeelt Eline van der Vorm (BvD).

Kwaliteit

Beter voor Dordt kreeg bijval van CDA, SP en een deel van de VVD. Coalitiepartij CU/SGP en het gros van de oppositie vinden het onterecht om het evenement af te rekenen op het aantal bezoekers. "Kwaliteit is zeker zo belangrijk als kwantiteit", aldus Bert Staat (CU/SGP).

Wethouder Piet Sleeking was ook teleurgesteld over de beslissing van de gemeenteraad: "Ik vind het belangrijk, dat we een breed aanbod houden, dus naast grote publieksfestivals ook mooie evenementen voor een kleiner publiek."

Afspraak

Het Bachfestival hoeft nog niet te wanhopen, want de gemeenteraad sprak uit dat er aan de subsidie voor de edities in 2018 en 2020 niet getornd wordt. "Daar was een afspraak over gemaakt en daar moeten we ons aan houden", zegt Van der Vorm.

Wat er na 2020 met het Bachfestival gebeurt is ongewis. Vijf andere festivals mogen zich wel verheugen op een langdurige subsidierelatie: Dordt in Stoom, Big Rivers, Wantijpop, de Kerstmarkt en de Monumentendagen.

Lees ook

aangifte mishandeling politie

jongerengeweld

Toch aangiftes mishandelingen scholieren: ‘Waarom doet politie hier niets mee?’

Scholieren in Zwijndrecht die elkaar mishandelen, vechten voor geld en filmpjes online verspreiden. Ouders van slachtoffers doen er aangifte van, maar voelen zich in de steek gelaten door politie en scholen. “Je zit twee uur bij de politie en de dader loopt vrij rond”, aldus één van de betrokkenen. En de slachtoffers? Die zitten veelal weken thuis.

merwedebrugrws2

Vanaf donderdag kun je drie dagen lang helemaal niet meer over de Merwedebrug

De Merwedebrug in de A27 gaat drie dagen helemaal dicht. Rijkswaterstaat vervangt het asfalt door een lichtere en dunnere laag. Verkeer moet omrijden en rekening houden met een uur extra reistijd.

azc dordrecht

Bezoekers welkom tijdens open dag azc

Zaterdag openen verschillende asielzoekerscentra in de streek hun deuren voor bezoekers. De azc’s die afgelopen jaar zijn geopend in Dordrecht en Giessenburg doen ook voor het eerst mee.

foto onbeheerde tas

Stationshal Dordrecht tijdelijk dicht na vondst onbeheerde tas

De stationshal in Dordrecht is dinsdagmiddag tijdelijk afgezet geweest. Dit gebeurde na een melding van een onbeheerde tas. Een explosievenexpert kwam ter plekke voor onderzoek, maar in de tas zat niets bijzonders.

artikelfoto tandarts

Tandarts te duur? Deze artsen helpen mensen bij klachten

Wie wel met kiespijn rondloopt, maar geen geld heeft voor een bezoek aan de tandarts, kan op zaterdag 10 oktober terecht tijdens de Tandartsdag. In meerdere gemeenten in de Drechtsteden kunnen mensen met urgente klachten die dag gratis worden behandeld. Stichting ANDERS organiseert de dag voor de tweede keer.

pexels-hitechsas-5772732

Vier jaar cel voor asielzoeker (22) na dubbele poging verkrachting en geweld

De rechter heeft vier jaar cel opgelegd aan een asielzoeker uit Hendrik-Ido-Ambacht die zich wilde vergrijpen aan twee vrouwen in Rotterdam. Dat gebeurde op 28 februari 2026 in de Agniesebuurt en in Schiebroek.