Dordrecht, Netherlands

Summerschool voor meisjes in de haven

Er moeten meer meisjes de technische maritieme sector in. Daarom organiseren het Da Vinci College en het Scheepvaart Transport College deze zomer een Summerschool voor powergirls op een binnenvaartschip.
Sofia Letova | 23 juni 2017 15:22 | Aangepast op 23 juni 2017 15:22
De summerschool is voor meisjes van groep 7 & 8 van de basisschool. "Als je wil dat ze voor technisch onderwijs kiezen dan moeten je er zo vroeg mogelijk bij zijn", zegt projectleider Wouter Sieuwerts. Samen gaan de meiden opzoek bij allerlei bedrijven, musea bekijken, maar vooral ook veel zelf doen en ontdekken. De Summerschool laat meisjes de onontdekte wereld van haven en techniek van dichtbij beleven.


Tijdens de summerschool vaar je langs Dordrecht en door de havens van Rotterdam. Het kost je niks, want de beide scholen betalen alles.

Lees ook

Erik ontvangt erepenning: jarenlang betrokken bij jeugd en verenigingen

Erik van Noordenne (62) heeft de erepenning van Hardinxveld-Giessendam ontvangen. Van Noordenne krij...

Daan opnieuw benoemd tot kinderburgemeester van Zwijndrecht: 'We merkten dat hij er net lekker inzat'

Een bijzonder moment dinsdagavond in het gemeentehuis van Zwijndrecht: de 11-jarige Daan van den Hoe...

GGD komt naar je toe dit najaar: ‘Veel vragen over gezondheid’

Wie met gezondheidsvragen zit, maar de weg naar een huisarts of de GGD niet weet te vinden wordt dit...

Ronde van Nederland-etappe doorkruist onze streek, finish op Zwijndrechtsebrug

De eerste etappe van de Tour of Holland, de opvolger van de Ronde van Nederland, loopt volledig door...

Let op: deze bruggen zijn 's nachts tijdelijk dicht

Komende week is zowel de Papendrechtsebrug als de Wantijbrug een nacht afgesloten voor verkeer. Rijk...

Onzekere toekomst cultuurcentrum DOOR: vrijwilligers zoeken nieuw bestuur

Door het wegvallen van subsidie en een bestuur dat geen uitweg meer ziet gaat cultuurcentrum DOOR in...