Dordrecht, Netherlands

Summerschool voor meisjes in de haven

Er moeten meer meisjes de technische maritieme sector in. Daarom organiseren het Da Vinci College en het Scheepvaart Transport College deze zomer een Summerschool voor powergirls op een binnenvaartschip.
Sofia Letova | 23 juni 2017 15:22 | Aangepast op 23 juni 2017 15:22
De summerschool is voor meisjes van groep 7 & 8 van de basisschool. "Als je wil dat ze voor technisch onderwijs kiezen dan moeten je er zo vroeg mogelijk bij zijn", zegt projectleider Wouter Sieuwerts. Samen gaan de meiden opzoek bij allerlei bedrijven, musea bekijken, maar vooral ook veel zelf doen en ontdekken. De Summerschool laat meisjes de onontdekte wereld van haven en techniek van dichtbij beleven.


Tijdens de summerschool vaar je langs Dordrecht en door de havens van Rotterdam. Het kost je niks, want de beide scholen betalen alles.

Meest gelezen

Grote stroomstoring treft 4500 huishoudens

Rijnmond | 27 jan 2026 19:22

Döner of pakketje halen straks verleden tijd op dit plein? ‘Zou heel jammer zijn’

Corrado Francke | Redactie Streek 56 | 30 jan 2026 10:31

Lees ook

Fenomenale Brand voor de tweede keer wereldkampioen veldrijden

Lucinda Brand is zaterdag voor de tweede keer wereldkampioen veldrijden geworden. De Dordtse was in ...

Cyberbingo moet ouderen weerbaarder maken tegen cybercriminaliteit: 'Criminelen gaan heel geraffineerd te werk'

Bingo en ouderen is een combinatie die goed bij elkaar past. Als je het aangename ook nog eens met h...

FC Dordrecht raakt topscorer Eduardo kwijt: ‘Ik zag hem met de dag groeien’

Een mooie transfer is op komst voor Yannick Eduardo. De spits die dit seizoen al twaalf keer scoorde...

Uitstekende tweede helft bezorgt FC Dordrecht zege bij Vitesse

FC Dordrecht heeft vrijdagavond een 1-2 zege geboekt bij Vitesse. In de Gelredome herstelde de ploeg...

Laatste moestuin in PFAS-pilot aangepakt, maar zorgen blijven

Na de moestuinen in Sliedrecht en Papendrecht wordt momenteel de grond van Tuindersvereniging Winger...

37 locaties door gemeente Dordrecht nader onderzocht op PFAS

De gemeente Dordrecht gaat dit jaar 37 locaties laten onderzoeken waar mogelijk PFAS in de bodem aan...