Dordrecht, Netherlands

Summerschool voor meisjes in de haven

Er moeten meer meisjes de technische maritieme sector in. Daarom organiseren het Da Vinci College en het Scheepvaart Transport College deze zomer een Summerschool voor powergirls op een binnenvaartschip.
Sofia Letova | 23 juni 2017 15:22 | Aangepast op 23 juni 2017 15:22
De summerschool is voor meisjes van groep 7 & 8 van de basisschool. "Als je wil dat ze voor technisch onderwijs kiezen dan moeten je er zo vroeg mogelijk bij zijn", zegt projectleider Wouter Sieuwerts. Samen gaan de meiden opzoek bij allerlei bedrijven, musea bekijken, maar vooral ook veel zelf doen en ontdekken. De Summerschool laat meisjes de onontdekte wereld van haven en techniek van dichtbij beleven.


Tijdens de summerschool vaar je langs Dordrecht en door de havens van Rotterdam. Het kost je niks, want de beide scholen betalen alles.

Lees ook

Pret, maar ook problemen door winters weer in de regio

Winterse omstandigheden in onze streek, die grotendeels wit kleurt. Tot 12.00 uur was code oranje va...

Waterschap zoekt nieuwe vrijwillige dijkwachten in onze streek

Het Waterschap Rivierenland is dringend op zoek naar nieuwe vrijwillige dijkwachten in de regio Albl...

Ernstige brand historisch pand: ‘Een minuut later en jullie huis was compleet weggeweest’

In een historisch pand aan de Korte Engelenburgerkade gaat het op oudjaarsavond flink mis. Terwijl d...

Winterweer houdt aan: eerste dagen sneeuw, daarna mogelijk -10 graden

Wie dacht dat de kerstvakantie geruisloos zou eindigen, komt bedrogen uit. IJskoude lucht uit het no...

Tientallen mensen beginnen 2026 met ijskoude nieuwjaarsduik

De jassen gaan uit, de erwtensoep staat klaar en het startschot gaat. Met vastberaden blik rennen 48...

Je bankrekening spekken? Hier kun jij je vuurwerkafval en kerstboom inleveren

Gelukkig nieuwjaar! 2026 is begonnen. Tijdens de jaarwisseling wordt altijd veel vuurwerk afgestoken...