Dordrecht, Netherlands

Supermaan te zien op Koningsdag

Er mogen dan wel geen activiteiten zijn, er is dit jaar op Koningsdag wel een supermaan te zien. Vanaf half zes in de morgen is de grootste volle maan van dit jaar te zien.
Alexander Eleveld | 26 april 2021 19:00 | Aangepast op 26 april 2021 19:00
Een supermaan betekent dat de afstand tussen de aarde en de maan het kleinst is, namelijk zo'n 357.378 kilometer. Door de korte afstand lijkt de maan er groter en voller uit te zien dan normaal. Dit heeft ook te maken met de het draaien van een maan. Hij draait namelijk niet in een perfecte cirkel, maar in een ovaalvorm. Met het blote oog valt er echter niet veel verschil te zien.

Voor een nog spectaculairdere volle maan moet je nog een aantal jaar wachten. Op 6 december 2052 zal de maan nog korter op de aarde staan, namelijk: 356.426 kilometer.

In 2016 maakte RTV Dordrecht al een reportage over het verschijnsel supermaan:

Meest gelezen

Grote stroomstoring treft 4500 huishoudens

Rijnmond | 27 jan 2026 19:22

Döner of pakketje halen straks verleden tijd op dit plein? ‘Zou heel jammer zijn’

Corrado Francke | Redactie Streek 56 | 30 jan 2026 10:31

Lees ook

Fenomenale Brand voor de tweede keer wereldkampioen veldrijden

Lucinda Brand is zaterdag voor de tweede keer wereldkampioen veldrijden geworden. De Dordtse was in ...

Cyberbingo moet ouderen weerbaarder maken tegen cybercriminaliteit: 'Criminelen gaan heel geraffineerd te werk'

Bingo en ouderen is een combinatie die goed bij elkaar past. Als je het aangename ook nog eens met h...

FC Dordrecht raakt topscorer Eduardo kwijt: ‘Ik zag hem met de dag groeien’

Een mooie transfer is op komst voor Yannick Eduardo. De spits die dit seizoen al twaalf keer scoorde...

Uitstekende tweede helft bezorgt FC Dordrecht zege bij Vitesse

FC Dordrecht heeft vrijdagavond een 1-2 zege geboekt bij Vitesse. In de Gelredome herstelde de ploeg...

Laatste moestuin in PFAS-pilot aangepakt, maar zorgen blijven

Na de moestuinen in Sliedrecht en Papendrecht wordt momenteel de grond van Tuindersvereniging Winger...

37 locaties door gemeente Dordrecht nader onderzocht op PFAS

De gemeente Dordrecht gaat dit jaar 37 locaties laten onderzoeken waar mogelijk PFAS in de bodem aan...