gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Supporters en directie vrezen voortbestaan FC Dordrecht: 'Mensen voelen zich bedonderd'

ef214cf5e0241b4f2ece9b62c9bb1067

Vorige week luidde Hans de Zeeuw, algemeen directeur van FC Dordrecht, al de noodklok na het afwijzen van het nieuwe stadionplan aan de Krommedijk door de coalitie van de gemeente Dordrecht. "We zagen dit totaal niet aankomen."

Dennis Koorevaar |  | Aangepast op
De Zeeuw doelt op eerdere gesprekken die hij met de gemeente voerde. "Het is een nijpende situatie. Het is de vernieuwing van het hele park. Het gaat niet alleen om het stadion, maar ook alles eromheen. De gemeente Dordrecht gaf aan dat dit een goed initiatief is. Ze hebben een positief advies gegeven aan de coalitie, maar de coalitie heeft de deur naar ons hard dichtgegooid."

Ook Emiel Grootenboer, voorzitter van de supportersvereniging van FC Dordrecht, vindt de keuze van de gemeente onbegrijpelijk. "Dit sloeg in als een bom. We waren verbijsterd. We zijn al vijftien jaar bezig met een nieuw stadion. Met dit plan, dat geregisseerd werd door de gemeente, had ik het idee dat we een stap zouden zetten."

"Mensen voelen zich gewoon bedonderd", beschrijft Grootenboer het gevoel dat onder de supporters leeft. "Eerdere plannen sneuvelden omdat er geen commercie mag komen op deze locatie. De gemeente gaf aan dat er geschakeld moest worden naar maatschappelijke instellingen. Maar als het puntje bij paaltje komt, wordt een goed plan voor heel het sportpark Krommedijk afgeschoten. In mijn optiek is het politieke onwil."

De Zeeuw begrijpt de zorgen van de supporters over de situatie bij FC Dordrecht. "Het is natuurlijk ook zorgelijk. Ik probeer iedereen gerust te stellen. Waar wij nu echt voor moeten zorgen, is dat het duidelijk wordt dat het plan niet alleen om FC Dordrecht draait", benadrukt De Zeeuw. "Het draait ook om de breedtesport en maatschappelijk verantwoord ondernemen. De gemeente hoeft niet voor FC Dordrecht garant te staan, ze moeten naar ons gaan luisteren. Dan denk ik dat het toch goed gaat aflopen."

Ook de supporters roeren zich op de achtergrond voor het behoud van hun club. "We zijn met een hoop acties bezig", doet Grootenboer uit de doeken. "Ik zag al een inzamelingsactie voorbij komen. Vijf jongens hebben hier in het supportershome een tekening gemaakt hoe het clublogo eruit kan zien als een groot merk als Red Bull achter de club zou gaan staan. Er is genoeg reuring binnen de club om de gemeente en sponsoren te laten zien dat er absoluut draagvlak is voor een mooie betaald voetbalorganisatie op het eiland."

BRON: RTV RIJNMOND

Lees ook

elcobrinkman

Oud-minister en voormalig CDA-leider Elco Brinkman (78) overleden

Oud-minister en voormalig CDA-leider Elco Brinkman is op 78-jarige leeftijd overleden na een kort ziekbed. Dat heeft zijn familie bekendgemaakt, meldt de NOS.

vuurwerkinleveractieeerder

Verbod op consumentenvuurwerk; hier kun jij het anoniem en zonder straf inleveren

Heb jij nog oud vuurwerk in huis liggen? Dan kun je dat, zonder boete of straf, volgende week inleveren in Dordrecht. Sinds 1 augustus geldt er namelijk een verbod op consumentenvuurwerk.

Noordtunnel en brug over de noord

Maatregelen rond Noordtunnel: extra bergers en brug langer beschikbaar

Rijkswaterstaat heeft maatregelen genomen om verkeer op de A15 en in omliggende gemeenten bij calamiteiten in bijvoorbeeld de Noordtunnel om te kunnen leiden. Nu de Papendrechtsebrug dicht is, wordt elke onderbreking op de A15 meteen gevoeld. Daarom kan bijvoorbeeld vanaf deze zomer de Brug over de Noord langer beschikbaar blijven voor wegverkeer dan normaal.

foto

Scholieren geven afsnijden fietspad bij pont toe: ‘Dan hoef ik niet te wachten’

Creatieve scholieren op de Kerkeplaat in Dordrecht, waar zij de rijbaan in plaats van het fietspad gebruiken om een stoplicht te omzeilen. De politie is er niet blij mee, maar schoolgangers geven het afsnijden lachend toe. “Die boete? Gewoon snel wegfietsen en dan komt het wel goed, hoor.”

FOTO WEBSITE ARTIKEL

Buurtbewoners slaan alarm: moderne bushalte al lange tijd onbereikbaar

Onrust in Wielwijk, want al anderhalf jaar is de bushalte naast het Admiraalsplein in Dordrecht voor bussen onbereikbaar. Buurtbewoners moeten daardoor naar een tijdelijke halte, zo’n 500 meter verderop. Voor de Dordtse VVD is dit onacceptabel: "Je haalt zo een nat pak als je staat te wachten op de bus."

fotoootjeuhh

Dordt biedt Pinas nieuwe kans na jaren in de schaduw bij Almere: ‘Ik wil promoveren met Dordt’

Van verdediger en bankzitter in Almere, naar controlerende middenvelder met basisplaats aan de Dordtse Krommedijk. Jayden Pinas (22) ontpopt zich (in de voorbereiding op) dit jonge seizoen tot een speler met multifunctionele kwaliteiten voor de Schapekoppen. Hij kijkt positief terug op zijn eerste periode in Dordrecht en heeft heldere ambities voor de toekomst.