Dordrecht, Netherlands

Syb genomineerd als Actieheld 2017

De Dordtse Syb (bijna 3 jaar) is ernstig ziek; hij heeft SMA. Een spierziekte die ieder jaar bij ongeveer 20 kinderen geconstateerd wordt. Omdat er weinig over de aandoening bekend is en omdat er weinig geld voor onderzoek beschikbaar is, voeren de ouders van Syb regelmatig actie. Samen met hun zoontje. En dat heeft Syb de nominatie voor de titel Actieheld 2017 opgeleverd.
Fokko van der Straaten | 8 augustus 2017 16:34 | Aangepast op 8 augustus 2017 16:34
"Dat zien we toch wel een beetje als de kroon op het werk", zegt de moeder van Syb, Esther van Maurik. "Of hij de titel wint, is op zich niet zo belangrijk, voor ons is hij al een held. Wij willen gewoon dat veel meer mensen weten wat voor vreselijke ziekte dit is en wat voor impact het heeft op zijn en ons leven."

Het Prinses Beatrix Spierfonds nomineert ieder jaar 10 zieke kinderen voor deze titel. Het publiek bepaald via stemmen via de winnaar wordt.

Stemmen op Syb kan via de site www.prinsesbeatrixspierfonds.nl

Lees ook

Ernstige brand historisch pand: ‘Een minuut later en jullie huis was compleet weggeweest’

In een historisch pand aan de Korte Engelenburgerkade gaat het op oudjaarsavond flink mis. Terwijl d...

Winterweer houdt aan: eerste dagen sneeuw, daarna mogelijk -10 graden

Wie dacht dat de kerstvakantie geruisloos zou eindigen, komt bedrogen uit. IJskoude lucht uit het no...

Tientallen mensen beginnen 2026 met ijskoude nieuwjaarsduik

De jassen gaan uit, de erwtensoep staat klaar en het startschot gaat. Met vastberaden blik rennen 48...

Je bankrekening spekken? Hier kun jij je vuurwerkafval en kerstboom inleveren

Gelukkig nieuwjaar! 2026 is begonnen. Tijdens de jaarwisseling wordt altijd veel vuurwerk afgestoken...

Drukke jaarwisseling in het ziekenhuis: hersenschuddingen, brandwonden en baby’s

Het was goed druk op de Spoedeisende Hulp van het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht deze jaa...

Vuurzee verwoest bedrijfsbus in Stadspolders

Dordrecht blijft ook in 2026 niet van voertuigbranden verstoken. In de wijk Stadspolders ging donder...