Dordrecht, Netherlands

Syb genomineerd als Actieheld 2017

De Dordtse Syb (bijna 3 jaar) is ernstig ziek; hij heeft SMA. Een spierziekte die ieder jaar bij ongeveer 20 kinderen geconstateerd wordt. Omdat er weinig over de aandoening bekend is en omdat er weinig geld voor onderzoek beschikbaar is, voeren de ouders van Syb regelmatig actie. Samen met hun zoontje. En dat heeft Syb de nominatie voor de titel Actieheld 2017 opgeleverd.
Fokko van der Straaten | 8 augustus 2017 16:34 | Aangepast op 8 augustus 2017 16:34
"Dat zien we toch wel een beetje als de kroon op het werk", zegt de moeder van Syb, Esther van Maurik. "Of hij de titel wint, is op zich niet zo belangrijk, voor ons is hij al een held. Wij willen gewoon dat veel meer mensen weten wat voor vreselijke ziekte dit is en wat voor impact het heeft op zijn en ons leven."

Het Prinses Beatrix Spierfonds nomineert ieder jaar 10 zieke kinderen voor deze titel. Het publiek bepaald via stemmen via de winnaar wordt.

Stemmen op Syb kan via de site www.prinsesbeatrixspierfonds.nl

Meest gelezen

Sluiting vegan restaurant Rebel Rebel slaat in als een bom: 'Het overviel mensen'

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 19 jan 2026 17:00

Dordrecht krijgt voor het eerst nachtwinkels, mogelijke start dit jaar

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 22 jan 2026 17:03

Lees ook

Dordrecht krijgt voor het eerst nachtwinkels, mogelijke start dit jaar

Dordrecht krijgt vier nachtwinkels. De meeste daarvan zullen compleet nieuwe zaken worden. De winkel...

Brandweer uitgerukt voor schoorsteenbrand in Papendrecht

Aan de Westeind in Papendrecht was donderdagmiddag rond 15.00 uur een schoorsteenbrand. De vlammen k...

Hoe is FC Dordrecht 2026 begonnen? De Plucheplakkers buigen zich over dat en meer

De Plucheplakkers blikken terug op het eerste duel van FC Dordrecht in 2026. Ze noteren een 1-1 geli...

Kelly (38) krijgt ook in hoger beroep cel en tbs voor moord op 9-jarige zoon

De 38-jarige Kelly V. die haar zoontje Kian (9) om het leven bracht, is in hoger beroep veroordeeld...

Jonge bomen en struiken krijgen een tweede leven met uitdeelactie in Papendrecht

Liefhebbers van het planten en onderhouden van bomen en struiken kunnen op 30 januari hun hart ophal...

Twee Dordtse wijken in de gevarenzone: hevige regenval groot probleem

Ook in Dordrecht zijn er wijken die onvoldoende bestand zijn tegen hevige regenval met alle gevolgen...