Dordrecht, Netherlands

Syb genomineerd als Actieheld 2017

De Dordtse Syb (bijna 3 jaar) is ernstig ziek; hij heeft SMA. Een spierziekte die ieder jaar bij ongeveer 20 kinderen geconstateerd wordt. Omdat er weinig over de aandoening bekend is en omdat er weinig geld voor onderzoek beschikbaar is, voeren de ouders van Syb regelmatig actie. Samen met hun zoontje. En dat heeft Syb de nominatie voor de titel Actieheld 2017 opgeleverd.
Fokko van der Straaten | 8 augustus 2017 16:34 | Aangepast op 8 augustus 2017 16:34
"Dat zien we toch wel een beetje als de kroon op het werk", zegt de moeder van Syb, Esther van Maurik. "Of hij de titel wint, is op zich niet zo belangrijk, voor ons is hij al een held. Wij willen gewoon dat veel meer mensen weten wat voor vreselijke ziekte dit is en wat voor impact het heeft op zijn en ons leven."

Het Prinses Beatrix Spierfonds nomineert ieder jaar 10 zieke kinderen voor deze titel. Het publiek bepaald via stemmen via de winnaar wordt.

Stemmen op Syb kan via de site www.prinsesbeatrixspierfonds.nl

Lees ook

Liefhebbers scoren goedkope pareltjes op muziekbeurs: 'Leuk om te snuffelen'

Bij Opnieuw & Co in Dordrecht was afgelopen vrijdag een muziekbeurs. Met verschillende muziekinstrum...

Man die ravage veroorzaakte op N214 had vijf keer te veel gedronken

De veroorzaker van een zwaar verkeersongeluk op de N214 in 2024 had vijf keer te veel gedronken. Dat...

Sluiting vegan restaurant Rebel Rebel slaat in als een bom: 'Het overviel mensen'

De sluiting van het veganistische eetcafé Rebel Rebel in Dordrecht is voor veel Dordtenaren een klap...

Politie zoekt kopschoppers na caféruzie

Bij een eetcafé in Hendrik-Ido-Ambacht is in de nacht van zaterdag op zondag een vechtpartij geweest...

Autobranden Papendrecht vermoedelijk ontstaan door explosie, politie zoekt getuigen

De politie vermoedt dat de brand in de Oostpolder in Papendrecht van afgelopen weekend is ontstaan d...

Maatschappelijke organisaties krijgen hier een eigen ruimte: ‘Trots op de plannen’

Het gemeentebestuur van Ridderkerk wil een pand aan de Havenstraat flink verbouwen, zodat daar onder...