Dordrecht, Netherlands

Synode centraal in EO-programma

Meesterverteller Ernst Daniël Smid schenkt in twee nieuwe afleveringen van ‘God in de Lage Landen’ aandacht aan de verhalen rond de Synode van Dordrecht. Dordtenaar Fred van Lieburg, hoogleraar van de Vrije Universiteit Amsterdam, is betrokken bij het programma als deskundige.
Aike van den Heuvel | 30 november 2018 14:14 | Aangepast op 30 november 2018 14:14
In 1618 werd de kerkelijke vergadering bijeen geroepen omdat een groep dominees vrijheid om een eigen leer te verkondigen. Zij verschillen van mening met veel andere dominees over de vrije wil. Het debat kreeg al snel een politieke wending en, in een tijd dat kerk en staat nog flink verweven waren, dreigde er zelfs een burgeroorlog.

In het televisieprogramma laat Smid zien hoe deze gebeurtenissen Nederland blijvend gevormd hebben. Daarvoor bezoekt de presentator onder meer de Universiteit Leiden, het Binnenhof in Den Haag, Museum Catharijneconvent, de Universiteit van Utrecht, Amsterdam Museum, Utrechts Archief en het Dordrecht Museum.

Het televisieprogramma is op 23 en 30 december om 22:40 uur op NPO 2 te zien.

Foto: EO

Meest gelezen

Tunnel deels dicht en lange file na botsing meerdere auto's en vrachtwagen

Rijnmond | Redactie Streek 56 | 28 nov 2025 11:39

Lees ook

Wethouder door het stof voor openmaken kisten in grafkelders: 'Had nooit mogen gebeuren'

In de grafkelders van de Dordtse begraafplaats Essenhof zijn sinds 2013 kisten geopend terwijl de na...

Bewoners voelen zich onveilig na fataal ongeluk: ‘Het was wachten tot het misging’

Na het verkeersdrama dinsdagmiddag op de Dordtse Krispijnseweg gaat het de dag erna vooral over hard...

Voedselbank Dordrecht viert éénjarig bestaan met muurschildering en extra hulpverlening

De Dordtse voedselbank aan de Edisonstraat vierde woensdag haar éénjarig bestaan. Ter gelegenheid da...

Dodelijk ongeluk bij onbewaakte spoorwegovergang: risico's waren bekend

De veiligheidsrisico's bij de onbewaakte spoorwegovergang in het Brabantse Hooge Zwaluwe waren beken...

'Neem vrede met de wisselvalligheid van FC Dordrecht'

FC Dordrecht slikt de zesde nederlaag van het seizoen in de Keuken Kampioen Divisie. Op de Krommedij...

Deze horecaondernemer wint prestigieuze prijs: 'Ik ben ongelofelijk trots'

Alblasserdammer en horecabaas Bjorn van Dijl is tijdens de Entree Awards uitgeroepen tot Horecaonder...