gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Synode centraal in EO-programma

e7a89ac1fd5b808d2f95a4570bd6debe

Meesterverteller Ernst Daniël Smid schenkt in twee nieuwe afleveringen van ‘God in de Lage Landen’ aandacht aan de verhalen rond de Synode van Dordrecht. Dordtenaar Fred van Lieburg, hoogleraar van de Vrije Universiteit Amsterdam, is betrokken bij het programma als deskundige.

Aike van den Heuvel |  | Aangepast op
In 1618 werd de kerkelijke vergadering bijeen geroepen omdat een groep dominees vrijheid om een eigen leer te verkondigen. Zij verschillen van mening met veel andere dominees over de vrije wil. Het debat kreeg al snel een politieke wending en, in een tijd dat kerk en staat nog flink verweven waren, dreigde er zelfs een burgeroorlog.

In het televisieprogramma laat Smid zien hoe deze gebeurtenissen Nederland blijvend gevormd hebben. Daarvoor bezoekt de presentator onder meer de Universiteit Leiden, het Binnenhof in Den Haag, Museum Catharijneconvent, de Universiteit van Utrecht, Amsterdam Museum, Utrechts Archief en het Dordrecht Museum.

Het televisieprogramma is op 23 en 30 december om 22:40 uur op NPO 2 te zien.

Foto: EO

Lees ook

presentatie-gouden-boekje-2

Wie wordt de volgende kinderburgemeester? Gemeente doet oproep

Wie neemt straks het stokje over van kinderburgemeester Sara Neuteboom? De gemeente Molenlanden is op zoek naar een enthousiaste opvolger.

heerjansdamoost

Krijgt dit dorp een nieuwe woonwijk? Gemeente en projectontwikkelaars starten onderzoek

De gemeente Zwijndrecht heeft plannen om het aantal woningen in Heerjansdam flink uit te breiden. Samen met projectontwikkelaars wordt onderzocht of er een nieuwe woonwijk aan de oostkant van het dorp kan komen, bestaande uit tweehonderd huizen.

papendrechtnieuwbouw

36 woningen en horeca: na ruim vijftien jaar wordt er eindelijk gebouwd op dit lege terrein

Al in 2012 gingen de oude panden naast het Papendrechtse gemeentehuis tegen de vlakte. Sinds die tijd deed het terrein vooral dienst als uitbreiding van het marktplein. Toch werd er altijd gesproken over de nieuwe invulling van het gebied en inmiddels is het zover: begin 2027 begint de bouw van een nieuw appartementencomplex.

genomineerde gehaktbal

Landelijke finale: Draait Jakob de beste ballen?

Slagerij Gelderblom Sterrenburg heeft mogelijk de beste gehaktbal van Nederland in de winkel liggen. De slagerij is genomineerd voor de ‘Top 10 Lekkerste Bal Gehakt 2026’ door de Koninklijke Nederlandse Slagers (KNS). “Daar zijn we heel erg trots op”, zegt slager Jakob Simons.

Nieuw project (1)

Eén verdachte verkrachtingszaak langer vast, ander geschorst

Eén van de twee verdachten uit Sliedrecht die afgelopen woensdag werd aangehouden in een zaak rond een groepsverkrachting in het dorp, blijft langer vastzitten. De andere verdachte (19) is geschorst, meldt het Openbaar Ministerie (OM).

ongeluk scooter auto Papendrecht

Auto en scooter botsen: bestuurder nagekeken

Bij een rotonde op de Burgemeester Keijzerweg in Papendrecht is woensdagochtend een ongeluk gebeurd tussen een auto en een scooter. Door nog onbekende oorzaak kwamen de twee met elkaar in botsing.