Dordrecht, Netherlands

Synodegerechten (3): van hop naar bier

Wat zouden die deelnemers van de Synode van Dordrecht 400 jaar geleden op hun bord hebben gekregen? Met die vraag zijn verschillende ondernemers uit de stad aan de slag gegaan. Zo ook de Stadsbrouwerij, zij brouwden hun specialiteit: een speciaal biertje.
Fokko van der Straaten | 2 mei 2019 19:07 | Aangepast op 2 mei 2019 19:07
"Van vergaderen krijg je natuurlijk een droge keel en daar moet je natuurlijk bier voor drinken", vertelt Annette Hoogendoorn van de Stadsbrouwerij. "Wij hebben een speciaalbier ontworpen, de trippel 1433, die hebben we genoemd 'Bier verbroederd'. Het is ook echt de bedoeling om deze fles bier met elkaar op te drinken."

Maar voor het zover is, moet het bier wel gebrouwen worden, en dat is nog een heel proces. Een afgewogen hoeveelheid mout wordt geplet. Door de korrel te breken kan het daarin aanwezige zetmeel beter oplossen in het brouwwater. Het zetmeel kan dan vervolgens worden afgebroken tot suiker die de gist weer omzet tot alcohol.


"Uiteindelijk doen we het in twee vaten. Daar doen we het gist in, gaat het eerst een week in de koude kast en dan een week in de warme kast. Daarna botttelen we het en moeten we tien weken wachten tot we het proeven."

Deze hele week staat RTV Dordrecht bij de speciale etenswaren die ondernemers aan bieden in het kader van de Ode aan de Synode. Maandag proefden we

Lees ook

Stationsliften opnieuw stuk: knoppen vastgelijmd en deuren ingetrapt

De liftenmalaise op stations gaat onverminderd door. Dordrecht Zuid spant de kroon: daar hebben vand...

Nieuw clubgebouw VV Dubbeldam bijna klaar: ‘Dit voelt als een nieuw tijdperk’

Na jaren van voorbereiding en ruim anderhalf jaar bouwen is het nieuwe clubgebouw van VV Dubbeldam b...

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met Danielle en Timothy van Rebel Rebel

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met Danielle Vol en Timothy...

Vier azc-locaties op het oog in deze gemeente: ‘Snappen dat dit vragen kan oproepen’

De gemeente Molenlanden heeft vier plekken in beeld voor de opvang van in totaal 251 asielzoekers. H...

OM eist 12 jaar cel voor dodelijke woningbrand na ruzie om herdershond

Het Openbaar Ministerie heeft twaalf jaar cel geëist tegen een 66-jarige man uit Ridderkerk voor het...

Het Leerpark krijgt 'nu echt!' een eigen station

Er zijn grootse plannen voor het Dordtse spoor en die gaan miljoenen kosten. Dordrecht verwacht in d...