gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Taai FC Dordrecht is FC Emmen de baas in vermakelijke seizoensopener

d9569ff47c188dd4b1241962fd83dfa6

Het was keihard werken voor FC Dordrecht, maar de seizoensopener bij FC Emmen leverde vrijdagavond meteen de volle buit op. Dankzij een uitstekende start en knap defensief werk na rust wonnen de bezoekers aan de Oude Meerdijk met 1-2.

Corrado Francke |  | Aangepast op
Trainer Melvin Boel koos voor twee verrassende basisklanten aan de Oude Meerdijk. De Indonesische linksbuiten Mauresmo Hinoke, die in de besloten oefenduels met Al Shamal en SK Lommel in actie kwam, kreeg de voorkeur boven Joseph Amuzu. Daniël van Vianen stond op het middenveld geposteerd.

Bekende tegenstander
Nog geen drie maanden terug stonden beide ploegen tweemaal tegenover elkaar. In Drenthe moest FC Dordrecht genoegen nemen met een 2-2 gelijkspel, aan de Krommedijk zorgde FC Emmen met een late 0-1 zege voor een vroege uitschakeling in de nacompetitie.

Revanchegevoelens? Dat is dan wellicht wat overdreven, aangezien de selectie inmiddels zestien zomerse nieuwelingen kent.

Geweldig begin
Feit is wel dat de bezoekers werden getrakteerd op een openingsfase om van te smullen. Waar de thuisploeg de lat raakte, was het bij FC Dordrecht meteen raak. Uit een corner van Joep van der Sluijs, verlengd door Devin Haen, zorgde Korede Osundina voor de openingstreffer én de eerste goal in het Nederlandse betaalde voetbal van dit seizoen: 0-1.

FC Emmen, dat in de jacht op de gelijkmaker via Jalen Hawkins ook nog de paal trof, kreeg na ruim een kwartier de tweede tik te verwerken. John Hilton stuurde Osundina diep, waarna de Amerikaan uiterst koel bleef en de 0-2 achter doelman Luca Unbehaun schoof.

Uitstekend Dordt
In de ook daarna vermakelijke eerste helft waren er kansjes over en weer, maar werd er niet meer gescoord. Wel viel op dat FC Dordrecht het voetballend, net als vorig seizoen, uitstekend voor elkaar had. FC Emmen wist er vaak geen raad mee, al hadden de Drenten ook zelf een paar keer kunnen scoren.

Vlak na rust gebeurde dat alsnog. De bezoekers waren even onoplettend en betaalden daar een dure prijs voor. Een schot van Kelian Nsona werd net niet genoeg verwerkt door doelman Liam Bossin, waarvan Julius Kade profiteerde: 1-2.

Spanning stijgt
Het bracht FC Dordrecht, met op het veld vijf spelers met niet of nauwelijks ervaring in het betaalde voetbal, flink aan het wankelen. De ploeg werd tot in het eigen doelgebied teruggedrongen, maar bleef vooral dankzij doelman Bossin en defensieve reuzen Sem Valk en Yannis M'Bemba lange tijd overeind.

Het zorgde voor een nagelbijtende slotfase met het nodige kunst- en vliegwerk. Genoeg voor een zege was het wel: de treffers waren van Osundina leverden FC Dordrecht zodoende meteen drie punten op bij de start van het seizoen.

Opstelling FC Dordrecht: Bossin; Seydoux, Valk, M'Bemba, Hilton; Shein, Van Vianen, Van der Sluijs (Scholte/67); Osundina (Zandbergen/46), Haen (Van der Avert/84), Hinoke (Amuzu/67)

Lees meer over:

Lees ook

Wantij

Boetes en tientallen waarschuwingen voor te hard varen op het Wantij

Handhavers van de gemeente Dordrecht hebben afgelopen weekend op het Wantij tien mensen op de bon geslingerd en nog eens veertig waarschuwingen uitgedeeld. Het gaat voornamelijk om snelheidsovertredingen op het water.

politie 01

Politie deelt beelden van verdachten na ontvoering en overval

De politie is op zoek naar twee verdachten na een ontvoering in Papendrecht vorige week. Een 20-jarige vrouw werd toen ontvoerd en achtergelaten in een auto bij Oud-Alblas. Later op de avond vond er een overval plaats op haar woning in Rotterdam.

2026-07-23-gemeentehuis-foto rtvp(2)

Gemeentehuis Papendrecht ontruimd na brandje

In het gemeentehuis van Papendrecht heeft donderdag korte tijd brand gewoed. Er zou een papiertje in brand hebben gestaan in de bibliotheek die in het zelfde pand gevestigd is, aldus een woordvoerder van de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid.

thumb website_versie2

Waarom één brugopening per maand straks cruciaal is voor hoge scheepvaart

Om tijdens de afsluiting van de Papendrechtsebrug de maritieme maakindustrie niet helemaal plat te leggen, wordt er tijdens de werkzaamheden aan de brug één keer per maand een speciale doorgang gemaakt. Zo kan hoge scheepvaart de brug alsnog passeren. En dat is nodig, want het is de enige route naar de Rotterdamse haven en de Noordzee. “Als je het vergelijkt met autoverkeer, is de A12 en A15 naar Duitsland de Beneden Merwede”, zegt Erik Peters van Maritime & Offshore NL.

Burgemeester Winklerplein

Meer suswachten op Burgemeester Winklerplein in strijd tegen overlast

De gemeente Sliedrecht gaat vaker suswachten inzetten op het Burgemeester Winklerplein. Reden daarvoor is het toenemende aantal meldingen van overlast door jongeren.

ambubaanhoekbrug

Al meer dan tweehonderd ambulances over de Baanhoekbrug

De Baanhoekbrug is sinds de afsluiting van de Papendrechtsebrug in een week tijd al ruim tweehonderd keer gebruikt door ambulances om de Beneden-Merwede over te steken. “Deze 'escape' helpt ons - zoals de bedoeling was - om de aanrijdtijden en de kwaliteit van zorg voor patiënten te waarborgen”, aldus de ambulancedienst Zuid-Holland Zuid.