gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Taai FC Dordrecht is FC Emmen de baas in vermakelijke seizoensopener

d9569ff47c188dd4b1241962fd83dfa6.jpg

Het was keihard werken voor FC Dordrecht, maar de seizoensopener bij FC Emmen leverde vrijdagavond meteen de volle buit op. Dankzij een uitstekende start en knap defensief werk na rust wonnen de bezoekers aan de Oude Meerdijk met 1-2.

Corrado Francke |  | Aangepast op
Trainer Melvin Boel koos voor twee verrassende basisklanten aan de Oude Meerdijk. De Indonesische linksbuiten Mauresmo Hinoke, die in de besloten oefenduels met Al Shamal en SK Lommel in actie kwam, kreeg de voorkeur boven Joseph Amuzu. Daniël van Vianen stond op het middenveld geposteerd.

Bekende tegenstander
Nog geen drie maanden terug stonden beide ploegen tweemaal tegenover elkaar. In Drenthe moest FC Dordrecht genoegen nemen met een 2-2 gelijkspel, aan de Krommedijk zorgde FC Emmen met een late 0-1 zege voor een vroege uitschakeling in de nacompetitie.

Revanchegevoelens? Dat is dan wellicht wat overdreven, aangezien de selectie inmiddels zestien zomerse nieuwelingen kent.

Geweldig begin
Feit is wel dat de bezoekers werden getrakteerd op een openingsfase om van te smullen. Waar de thuisploeg de lat raakte, was het bij FC Dordrecht meteen raak. Uit een corner van Joep van der Sluijs, verlengd door Devin Haen, zorgde Korede Osundina voor de openingstreffer én de eerste goal in het Nederlandse betaalde voetbal van dit seizoen: 0-1.

FC Emmen, dat in de jacht op de gelijkmaker via Jalen Hawkins ook nog de paal trof, kreeg na ruim een kwartier de tweede tik te verwerken. John Hilton stuurde Osundina diep, waarna de Amerikaan uiterst koel bleef en de 0-2 achter doelman Luca Unbehaun schoof.

Uitstekend Dordt
In de ook daarna vermakelijke eerste helft waren er kansjes over en weer, maar werd er niet meer gescoord. Wel viel op dat FC Dordrecht het voetballend, net als vorig seizoen, uitstekend voor elkaar had. FC Emmen wist er vaak geen raad mee, al hadden de Drenten ook zelf een paar keer kunnen scoren.

Vlak na rust gebeurde dat alsnog. De bezoekers waren even onoplettend en betaalden daar een dure prijs voor. Een schot van Kelian Nsona werd net niet genoeg verwerkt door doelman Liam Bossin, waarvan Julius Kade profiteerde: 1-2.

Spanning stijgt
Het bracht FC Dordrecht, met op het veld vijf spelers met niet of nauwelijks ervaring in het betaalde voetbal, flink aan het wankelen. De ploeg werd tot in het eigen doelgebied teruggedrongen, maar bleef vooral dankzij doelman Bossin en defensieve reuzen Sem Valk en Yannis M'Bemba lange tijd overeind.

Het zorgde voor een nagelbijtende slotfase met het nodige kunst- en vliegwerk. Genoeg voor een zege was het wel: de treffers waren van Osundina leverden FC Dordrecht zodoende meteen drie punten op bij de start van het seizoen.

Opstelling FC Dordrecht: Bossin; Seydoux, Valk, M'Bemba, Hilton; Shein, Van Vianen, Van der Sluijs (Scholte/67); Osundina (Zandbergen/46), Haen (Van der Avert/84), Hinoke (Amuzu/67)

Lees meer over:

Lees ook

fotoa16n3verhaal.jpg

Terug naar 80 kilometer per uur op A16 en N3? ‘Voorkomen dat we ziek worden’

De snelheid op de A16 en N3 bij Dordrecht moet terug naar 80 kilometer per uur. Daarvoor pleiten verschillende gemeenteraadsleden, die dinsdag enigszins teleur werden gesteld. “Dit zou een mooie eerste stap zijn.”

IMG-20260527-WA0038.jpg

Jonge drenkeling (18) gevonden in zwemplas, later in ziekenhuis overleden

De 18-jarige jongen die woensdag bewusteloos werd gevonden in de Dordtse zwemplas De Merwelanden, is in het ziekenhuis overleden. Dat meldt de politie. Het slachtoffer werd ter plekke gereanimeerd en is daarna met spoed naar het ziekenhuis gebracht.

Pands Seringenstraat.png

huisvesting

Voormalig vluchtelingenpand straks woonruimte statushouders: ‘Er is nog geen besluit’

De gemeente Papendrecht wil het voormalig asielpand aan de Seringenstraat gebruiken als woonruimte voor mensen met een verblijfsvergunning. Het gebouw moet vanaf dit najaar beschikbaar komen voor 25 tot 40 personen en zal een jaar beschikbaar blijven.

OPMA20260527 Moskee te klein.jpg

Op Pad Met Ad: Aksa Moskee bestaat 25 jaar, maar groeit te hard

De Aksa Moskee in Dordrecht heeft wat te vieren. Ze bestaan 25 jaar en daarom gaat presentator Ad van den Herik er op bezoek in de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad. Hij krijgt een rondleiding van Mehmet Uysal, de voorzitter van de moskee.

fatbike1.png

Mannen mishandeld door fatbiker: politie heeft dader op beeld en dreigt met tonen foto

De politie heeft de dader van een mishandeling in Stadspolders in beeld en roept hem op zich te melden. De tiener reed met zijn fatbike een 79-jarige voetganger van de sokken op een in Dordrecht. Daarna deelde hij klappen uit en sloeg ook een 48-jarige omstander die te hulp schoot. Komt de jongeman niet uit eigen beweging naar de politie, dan wordt zijn gezicht herkenbaar gepubliceerd.

politie prorail station sliedrecht.jpg

Vrouw loopt op spoor, treinverkeer plat

Het treinverkeer tussen Dordrecht en Sliedrecht heeft tussen 12.00 en 13.00 uur een tijdje stilgelegen vanwege een persoon op het spoor. Handhavers en politie kwamen naar het Stationsplein in Sliedrecht voor de situatie.