gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Taai FC Dordrecht is FC Emmen de baas in vermakelijke seizoensopener

d9569ff47c188dd4b1241962fd83dfa6

Het was keihard werken voor FC Dordrecht, maar de seizoensopener bij FC Emmen leverde vrijdagavond meteen de volle buit op. Dankzij een uitstekende start en knap defensief werk na rust wonnen de bezoekers aan de Oude Meerdijk met 1-2.

Corrado Francke |  | Aangepast op
Trainer Melvin Boel koos voor twee verrassende basisklanten aan de Oude Meerdijk. De Indonesische linksbuiten Mauresmo Hinoke, die in de besloten oefenduels met Al Shamal en SK Lommel in actie kwam, kreeg de voorkeur boven Joseph Amuzu. Daniël van Vianen stond op het middenveld geposteerd.

Bekende tegenstander
Nog geen drie maanden terug stonden beide ploegen tweemaal tegenover elkaar. In Drenthe moest FC Dordrecht genoegen nemen met een 2-2 gelijkspel, aan de Krommedijk zorgde FC Emmen met een late 0-1 zege voor een vroege uitschakeling in de nacompetitie.

Revanchegevoelens? Dat is dan wellicht wat overdreven, aangezien de selectie inmiddels zestien zomerse nieuwelingen kent.

Geweldig begin
Feit is wel dat de bezoekers werden getrakteerd op een openingsfase om van te smullen. Waar de thuisploeg de lat raakte, was het bij FC Dordrecht meteen raak. Uit een corner van Joep van der Sluijs, verlengd door Devin Haen, zorgde Korede Osundina voor de openingstreffer én de eerste goal in het Nederlandse betaalde voetbal van dit seizoen: 0-1.

FC Emmen, dat in de jacht op de gelijkmaker via Jalen Hawkins ook nog de paal trof, kreeg na ruim een kwartier de tweede tik te verwerken. John Hilton stuurde Osundina diep, waarna de Amerikaan uiterst koel bleef en de 0-2 achter doelman Luca Unbehaun schoof.

Uitstekend Dordt
In de ook daarna vermakelijke eerste helft waren er kansjes over en weer, maar werd er niet meer gescoord. Wel viel op dat FC Dordrecht het voetballend, net als vorig seizoen, uitstekend voor elkaar had. FC Emmen wist er vaak geen raad mee, al hadden de Drenten ook zelf een paar keer kunnen scoren.

Vlak na rust gebeurde dat alsnog. De bezoekers waren even onoplettend en betaalden daar een dure prijs voor. Een schot van Kelian Nsona werd net niet genoeg verwerkt door doelman Liam Bossin, waarvan Julius Kade profiteerde: 1-2.

Spanning stijgt
Het bracht FC Dordrecht, met op het veld vijf spelers met niet of nauwelijks ervaring in het betaalde voetbal, flink aan het wankelen. De ploeg werd tot in het eigen doelgebied teruggedrongen, maar bleef vooral dankzij doelman Bossin en defensieve reuzen Sem Valk en Yannis M'Bemba lange tijd overeind.

Het zorgde voor een nagelbijtende slotfase met het nodige kunst- en vliegwerk. Genoeg voor een zege was het wel: de treffers waren van Osundina leverden FC Dordrecht zodoende meteen drie punten op bij de start van het seizoen.

Opstelling FC Dordrecht: Bossin; Seydoux, Valk, M'Bemba, Hilton; Shein, Van Vianen, Van der Sluijs (Scholte/67); Osundina (Zandbergen/46), Haen (Van der Avert/84), Hinoke (Amuzu/67)

Lees meer over:

Lees ook

aanhouding Ridderkerk

Buurt hoort knal, 31-jarige man uit huis gehaald

Een 31-jarige inwoner van Ridderkerk is dinsdagavond door een arrestatieteam uit zijn huis gehaald. Buurtbewoners hadden aan het begin van de avond een knal gehoord en ook zouden er spullen uit de flat aan de Reijerweg zijn gegooid.

bureaurijnmondpol

Nepagent steelt sieraden 88-jarige Dordtse vrouw, politie brengt beelden naar buiten

De politie heeft beelden naar buiten gebracht van een nepagent, die in maart van dit jaar sieraden wist te ontfutselen van een 88-jarige vrouw uit Dordrecht. Omdat het om een mogelijke minderjarige verdachte gaat, wordt hij nu nog onherkenbaar getoond in het tv-programma Bureau Rijnmond op TV Rijnmond.

brand in vrachtwagen

Vlammen uit dashboard van vrachtwagen

Lichte paniek in de cabine van een vrachtwagen: dinsdagavond komen er plots vlammen uit het dashboard van een vrachtwagen op de Merwedestraat in Dordrecht. De brandweer is er snel bij.

pexels-happyrisingguy-33672857

Geen vuurwerkshow te zien in Alblasserdam tijdens jaarwisseling: 'eerst ervaring opdoen'

Alblasserdammers kunnen komende jaarwisseling geen vuurwerkshow in hun eigen gemeente bekijken. De gemeente kiest ervoor om eerst ervaring op te doen met de landelijke regelgeving en de effecten daarvan, nu er sinds dit jaar een vuurwerkverbod geldt.

waalridderkerk

Veel chemische stoffen in de Waal, maar geen acuut gevaar

In veel zwemwateren in Nederland zitten niet alleen bacteriën en blauwalgen, maar blijken ook veel meer chemische stoffen boven de gestelde norm te zitten. De Waal bij Heerjansdam en Ridderkerk staat in de landelijke top 3 van zwemlocaties met de meeste normoverschrijdingen, blijkt uit onderzoek van Natuur & Milieu en Het Nederlands Instituut voor Ecologie (NIOO-KNAW).

KDR&ZV Training voor de Great River Race op de Thames

Dordtse roeiers doen mee aan 'riviermarathon van Londen' voor goede doel

Zestien roeiers van de Koninklijke Dordrechtsche Roei- en Zeilvereeniging (KDR&ZV) doen komend weekend mee aan een bijzondere roeiwedstrijd: de Great River Race op de Thames in Londen. Een wedstrijd van ruim 34 kilometer, waarbij 28 Londense bruggen worden gepasseerd. Met de tocht wil de vereniging zoveel mogelijk geld ophalen voor Helianthius in Dordrecht.