gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Taakstraf voor agressie tegen ambulancechauffeur

De twee Dordtenaren die op Hemelvaartsdag een ambulancemedewerker hebben geslagen, zijn veroordeeld tot taakstraffen en voorwaardelijke celstraffen. Dinsdag deed de rechtbank in Rotterdam uitspraak. De straffen zijn lager dan justitie had geëist.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Het handgemeen ontstond toen een vrouw vanuit huis met een ambulance naar het ziekenhuis moest worden gebracht. Haar man (42) en zoon (21) wilden meerijden, maar dat mocht niet. Ze waren het daar niet mee eens. Ze gingen de chauffeur van de ambulance eerst op straat te lijf en deelden vervolgens in de cabine van de auto klappen uit. De chauffeur raakte daarbij gewond.

De meldkamer bespeurde al agressie toen één van hen de ziekenwagen belde. Uit voorzorg werd al direct politie naar het adres gestuurd.

De vader en zoon beweren dat het allemaal heel anders ging. De ambulancemedewerker zou zich juist agressief hebben opgesteld. Ze probeerden hem met z’n tweeën in toom te houden. Volgens hun advocaat was dit allemaal niet gebeurd als de hulpverleners beter hadden uitgelegd wat er met de vrouw ging gebeuren.

Volgens de rechtbank ligt de schuld toch echt bij de twee mannen. Ze hadden de beslissing van de ambulancemedewerkers moeten accepteren. Zij zijn namelijk de deskundigen.

De zoon kreeg daarom een werkstraf van 180 uur en de vader een werkstraf van 200 uur. De laatste kreeg meer meer, omdat hij ouder is en dus verstandiger had moeten zijn. Als ze binnen twee jaar weer de fout ingaan, moeten ze twee maanden de cel in.


Lees ook

foto nanning en kunst 1

Zo zag je de Dordtse burgemeester nog nooit: 'Heel bijzonder'

Een portret maken van burgemeester Nanning Mol. Die unieke opdracht hadden vijf leden van het jubilerende Studio 76. De werken zijn onthuld in het Dordrechts museum in aanwezigheid van de burgemeester van Dordrecht zelf. En uiteindelijk nam hij er eentje mee naar huis.

dirk kuijt

Dirk Kuijt naar Fenerbahçe, zijn huidige club FC Dordrecht weet van niks

Dirk Kuijt vertrekt naar het Turkse Fenerbahçe. Dat maakte de directeur van de Turkse club donderdagmiddag bekend tijdens een persconferentie. Kuijt wordt daar de assistent van de nieuwe hoofdtrainer Ismail Kartal. Opvallend is dat FC Dordrecht, de club die hij afgelopen seizoen coachte en waar hij ook komend seizoen aan het roer zou staan, van niets weet.

begraafplaats Essenhof

graven

Ambtenaren verslepen en verzwijgen verplaatsing lijken naar begraafplaats Essenhof: ‘Had niet mogen gebeuren’

Medewerkers van de Essenhof hebben 21 overledenen van de ene naar de andere begraafplaats gebracht, zonder daar nabestaanden over te informeren. Ook werd de verplaatsing bewust geheimgehouden. Dat blijkt uit een vervolgonderzoek naar de keldergravenproblematiek in Dordrecht. De misstanden vonden plaats in 2020. “We zijn er duidelijk over: de verplaatsing had niet mogen gebeuren”, reageert het geschokte gemeentebestuur.

Auto water

Duikers redden hondje uit te water geraakte auto

Het was dinsdagochtend even goed schrikken voor een man op leeftijd uit Oud-Alblas. De man parkeerde zijn auto aan de Noordhoek in Papendrecht en ging er eventjes op uit. Toen hij terug kwam bij zijn auto stond hij perplex: de auto, met daarin zijn hondje, was ineens verdwenen.

IMG_4011

Opluchting overheerst na vermissing van kater Oscar: 'Mijn maatje is terug'

Blijdschap en voornamelijk opluchting bij Remco van Die. Na twaalf dagen vol onwetendheid en angst is kater Oscar namelijk weer terug bij zijn baasje. En dat maakt heel wat los. “Hij is mijn maatje, je mist iets als hij er niet is. Ik praatte zelfs tegen hem als hij naast me zat.”

fietsendief gepakt

Politie pakt notoire fietsendief: 19 tweewielers gevonden

De politie heeft afgelopen weekend in Dordrecht een man aangehouden die verdacht wordt van meerdere fietsendiefstallen. Bij de man thuis zijn vervolgens 19 tweewielers gevonden, waarvan er zeven als gestolen geregistreerd staan.