gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Taakstraf voor agressie tegen ambulancechauffeur

De twee Dordtenaren die op Hemelvaartsdag een ambulancemedewerker hebben geslagen, zijn veroordeeld tot taakstraffen en voorwaardelijke celstraffen. Dinsdag deed de rechtbank in Rotterdam uitspraak. De straffen zijn lager dan justitie had geëist.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Het handgemeen ontstond toen een vrouw vanuit huis met een ambulance naar het ziekenhuis moest worden gebracht. Haar man (42) en zoon (21) wilden meerijden, maar dat mocht niet. Ze waren het daar niet mee eens. Ze gingen de chauffeur van de ambulance eerst op straat te lijf en deelden vervolgens in de cabine van de auto klappen uit. De chauffeur raakte daarbij gewond.

De meldkamer bespeurde al agressie toen één van hen de ziekenwagen belde. Uit voorzorg werd al direct politie naar het adres gestuurd.

De vader en zoon beweren dat het allemaal heel anders ging. De ambulancemedewerker zou zich juist agressief hebben opgesteld. Ze probeerden hem met z’n tweeën in toom te houden. Volgens hun advocaat was dit allemaal niet gebeurd als de hulpverleners beter hadden uitgelegd wat er met de vrouw ging gebeuren.

Volgens de rechtbank ligt de schuld toch echt bij de twee mannen. Ze hadden de beslissing van de ambulancemedewerkers moeten accepteren. Zij zijn namelijk de deskundigen.

De zoon kreeg daarom een werkstraf van 180 uur en de vader een werkstraf van 200 uur. De laatste kreeg meer meer, omdat hij ouder is en dus verstandiger had moeten zijn. Als ze binnen twee jaar weer de fout ingaan, moeten ze twee maanden de cel in.


Lees ook

Maarten van der Weijden door Raymond van Olphen

Voormalig olympisch kampioen zwemt voor kankeronderzoek door Molenlanden

Maarten van der Weijden is maandag begonnen aan zijn laatste grote zwemtocht voor kankeronderzoek. De voormalig olympisch kampioen zwemt in totaal langs 22 steden, een route van in totaal 270 kilometer. Hij doet daarbij ook onze streek aan.

parkerencontantloos

Parkeren bij ziekenhuis kan niet meer contant worden betaald

Wie regelmatig met de auto naar het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht gaat, moet er rekening mee houden dat er binnenkort niet meer contant kan worden betaald voor het parkeren. De eigenaar van het parkeerterrein, de gemeente Dordrecht, heeft dit besloten.

IMG-20260811-WA0029

Brand bij geluidswal langs A16, meerdere rijstroken tijdelijk dicht

De begroeiing van een geluidswal langs de A16 bij Hendrik-Ido-Ambacht heeft dinsdagavond in brand gestaan. Meerdere rijstroken richting Ridderkerk gingen tijdelijk dicht zodat de brandweer het vuur kon blussen.

Dordrecht Pride

Extra veiligheidsmaatregelen tijdens Dordrecht Pride: ‘Het gevoel van veiligheid staat voorop’

De organisatie van Dordrecht Pride neemt dit jaar extra veiligheidsmaatregelen tijdens het evenement. Nog met evenveel enthousiasme als de tien eerdere edities wordt door voorzitter en oprichter Lennart Lenskens uitgekeken naar de editie van dit jaar. Toch zijn er ook zorgen.

milieu higi

Let op: hier kun je tijdelijk geen klein chemisch afval inleveren

Wie van zijn of haar klein chemisch afval (kca) af wil, kan vanaf maandag een maand lang niet in Hardinxveld-Giessendam terecht. In de milieustraat daar wordt het inzameldepot vervangen.

WhatsApp Image 2026-08-06 at 21.32.10

Veel rook door schrootbrand bij recyclingbedrijf

Bij een recyclingbedrijf in het havengebied in Dordrecht heeft donderdagavond een grote brand gewoed in een hoop schroot. De brandweer rukte massaal uit om het vuur te bestrijden.