gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Taakstraf voor agressie tegen ambulancechauffeur

De twee Dordtenaren die op Hemelvaartsdag een ambulancemedewerker hebben geslagen, zijn veroordeeld tot taakstraffen en voorwaardelijke celstraffen. Dinsdag deed de rechtbank in Rotterdam uitspraak. De straffen zijn lager dan justitie had geëist.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Het handgemeen ontstond toen een vrouw vanuit huis met een ambulance naar het ziekenhuis moest worden gebracht. Haar man (42) en zoon (21) wilden meerijden, maar dat mocht niet. Ze waren het daar niet mee eens. Ze gingen de chauffeur van de ambulance eerst op straat te lijf en deelden vervolgens in de cabine van de auto klappen uit. De chauffeur raakte daarbij gewond.

De meldkamer bespeurde al agressie toen één van hen de ziekenwagen belde. Uit voorzorg werd al direct politie naar het adres gestuurd.

De vader en zoon beweren dat het allemaal heel anders ging. De ambulancemedewerker zou zich juist agressief hebben opgesteld. Ze probeerden hem met z’n tweeën in toom te houden. Volgens hun advocaat was dit allemaal niet gebeurd als de hulpverleners beter hadden uitgelegd wat er met de vrouw ging gebeuren.

Volgens de rechtbank ligt de schuld toch echt bij de twee mannen. Ze hadden de beslissing van de ambulancemedewerkers moeten accepteren. Zij zijn namelijk de deskundigen.

De zoon kreeg daarom een werkstraf van 180 uur en de vader een werkstraf van 200 uur. De laatste kreeg meer meer, omdat hij ouder is en dus verstandiger had moeten zijn. Als ze binnen twee jaar weer de fout ingaan, moeten ze twee maanden de cel in.


Lees ook

fotoo

Zonder fiets de trein in tijdens brugsluiting, wel zee aan deelfietsen: ‘830 in de regio’

Deelfietsen zo oranje als een sinaasappel: op steeds meer plekken in onze streek zijn ze te zien. Nu de maandenlange afsluiting van de Papendrechtsebrug nadert, schieten de tweewielers als paddenstoelen uit de grond. “Met je eigen fiets heb je meer zekerheid, maar de kans is heel groot dat je er een hebt.”

TALKSHOW ZORG

Talkshow over zorg en gezondheid op TV Dordrecht

Wat gebeurt er op het gebied van zorg en gezondheid in onze streek? Die vraag stond centraal tijdens de talkshow 'Aan tafel over zorg en gezondheid', die de komende dagen in drie delen is te zien op TV Dordrecht.

baanhoekbruggoed

Baanhoekbrug maanden dicht: hoge hekken en 24/7 beveiligers op komst

De Baanhoekbrug is sinds deze week dicht voor fietsers en voetgangers. De brug wordt vanaf volgende week vrijdag, als de Papendrechtsebrug maandenlang sluit, de snelste route voor hulpdiensten om de Beneden Merwede over te steken.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: In gesprek met Chris van Benschop

Presentator Ben Corino spreekt zaterdagochtend in het radioprogramma Studio De Witt op Drechtstad FM met voormalig wethouder Chris van Benschop. Zij was sinds mei 2022 wethouder namens GroenLinks, maar is sinds juni werkzaam als bestuurder bij Mooi Sociaal.

kookadvies

Dit is waarom het kookadvies nog geen dag duurde: 'Testen op openbare plekken gedaan'

Het liep afgelopen weekend storm bij supermarkten in de regio Rijnmond nadat in het drinkwater in Dordrecht, Zwijndrecht en Hendrik-Ido-Ambacht de E. colibacterie, ook wel bekend als de poepbacterie, was vastgesteld. Mensen hamsterden massaal bronwater na een acuut kookadvies van waterbedrijven Evides en Oasen. Uiteindelijk bleek er weinig aan de hand, hoe kan zo snel een belangrijk advies worden ingetrokken?

hendrik ido ambacht

Opnieuw vrouw aangerand door man op fatbike in Hendrik-Ido-Ambacht

In Hendrik-Ido-Ambacht is dinsdagavond opnieuw een vrouw aangerand door een onbekende man op een fatbike. Dat gebeurde rond 21:30 uur langs de Krommeweg. Zeven andere vrouwen zijn in de afgelopen weken in de omgeving ook al betast door iemand op een fatbike, maar nog niemand is aangehouden.