gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Taakstraf voor agressie tegen ambulancechauffeur

De twee Dordtenaren die op Hemelvaartsdag een ambulancemedewerker hebben geslagen, zijn veroordeeld tot taakstraffen en voorwaardelijke celstraffen. Dinsdag deed de rechtbank in Rotterdam uitspraak. De straffen zijn lager dan justitie had geëist.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Het handgemeen ontstond toen een vrouw vanuit huis met een ambulance naar het ziekenhuis moest worden gebracht. Haar man (42) en zoon (21) wilden meerijden, maar dat mocht niet. Ze waren het daar niet mee eens. Ze gingen de chauffeur van de ambulance eerst op straat te lijf en deelden vervolgens in de cabine van de auto klappen uit. De chauffeur raakte daarbij gewond.

De meldkamer bespeurde al agressie toen één van hen de ziekenwagen belde. Uit voorzorg werd al direct politie naar het adres gestuurd.

De vader en zoon beweren dat het allemaal heel anders ging. De ambulancemedewerker zou zich juist agressief hebben opgesteld. Ze probeerden hem met z’n tweeën in toom te houden. Volgens hun advocaat was dit allemaal niet gebeurd als de hulpverleners beter hadden uitgelegd wat er met de vrouw ging gebeuren.

Volgens de rechtbank ligt de schuld toch echt bij de twee mannen. Ze hadden de beslissing van de ambulancemedewerkers moeten accepteren. Zij zijn namelijk de deskundigen.

De zoon kreeg daarom een werkstraf van 180 uur en de vader een werkstraf van 200 uur. De laatste kreeg meer meer, omdat hij ouder is en dus verstandiger had moeten zijn. Als ze binnen twee jaar weer de fout ingaan, moeten ze twee maanden de cel in.


Lees ook

artikelfoto oversteken stadspolders.png

Omwonenden willen aanpassing bij deze oversteekplaats: 'Je hebt amper tijd'

Bewoners van de Dordtse wijk Stadspolders maken zich zorgen over de voetgangersoversteekplaats bij winkelcentrum De Bieshof. Vooral ouderen en mensen die slecht ter been zijn zouden de overkant niet altijd halen voordat het verkeerslicht weer op rood springt. Volgens omwonenden leidt dat geregeld tot onveilige situaties.

kilttunnel foto.png

Let op: Kiltunnel komende avonden en nachten dicht richting Dordrecht

Verkeer vanuit de Hoeksche Waard kan de komende avonden niet via de Kiltunnel Dordrecht bereiken. De provincie vernieuwt het asfalt op de N217, waardoor de weg tussen 20.00 uur en 06.00 uur dicht is.

6b6fb625-dd66-398f-8d29-f92032775c36.jpg

Tim is jongste advocaat van Nederland, maar staat het liefst zo min mogelijk in de rechtbank

Op zijn twintigste werd Tim Groeneweg uit Dordrecht beëdigd als advocaat in Rotterdam, als jongste ooit in Nederland. Maar voor hem draait het werk niet om die titel of leeftijd. “Het gaat om het vertrouwen dat je krijgt.”

PSX_20260529_191757.jpg

Bewoners afgebrande woonboerderij dankbaar voor hulp: 'Geraakt door de enorme betrokkenheid'

De bewoners van de woonboerderij die vrijdag in Bleskensgraaf in vlammen is opgegaan, hebben hun dank uitgesproken voor alle hulp sindsdien. Ze kregen een dag later al vervangende woon- en werkruimte. “Deze gebeurtenis laat zien hoe kwetsbaar alles kan zijn, maar ook hoeveel kracht er schuilt in saamhorigheid, medemenselijkheid en geloof.”

VAN DRUNEN-MOTOCROSS-GP-07-GER-2026.jpg

Na harde val raakt WK-titel steeds verder uit zicht voor pechvogel Van Drunen

Er moet een wonder gebeuren als Lotte van Drunen nog wereldkampioen motorcross wil worden dit jaar. De 18-jarige Sliedrechtse kwam zondag in Duitsland hard ten val en heeft na twee van de vijf raceweekenden een achterstand van 44 punten op de huidige WK-leider.

NL-Alert testbericht - mobiele telefoon - 2026.jpg

Let op: naast luchtalarm wordt ook NL-Alert getest

Niet schrikken als je later vandaag niet alleen het luchtalarm hoort, maar ook je telefoon opeens hard geluid gaat maken: deze maandag om 12.00 uur wordt een NL-alert testbericht uitgestuurd. Dat gaat gepaard met een doordringend alarmgeluid.