gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Taakstraf voor agressie tegen ambulancechauffeur

De twee Dordtenaren die op Hemelvaartsdag een ambulancemedewerker hebben geslagen, zijn veroordeeld tot taakstraffen en voorwaardelijke celstraffen. Dinsdag deed de rechtbank in Rotterdam uitspraak. De straffen zijn lager dan justitie had geëist.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Het handgemeen ontstond toen een vrouw vanuit huis met een ambulance naar het ziekenhuis moest worden gebracht. Haar man (42) en zoon (21) wilden meerijden, maar dat mocht niet. Ze waren het daar niet mee eens. Ze gingen de chauffeur van de ambulance eerst op straat te lijf en deelden vervolgens in de cabine van de auto klappen uit. De chauffeur raakte daarbij gewond.

De meldkamer bespeurde al agressie toen één van hen de ziekenwagen belde. Uit voorzorg werd al direct politie naar het adres gestuurd.

De vader en zoon beweren dat het allemaal heel anders ging. De ambulancemedewerker zou zich juist agressief hebben opgesteld. Ze probeerden hem met z’n tweeën in toom te houden. Volgens hun advocaat was dit allemaal niet gebeurd als de hulpverleners beter hadden uitgelegd wat er met de vrouw ging gebeuren.

Volgens de rechtbank ligt de schuld toch echt bij de twee mannen. Ze hadden de beslissing van de ambulancemedewerkers moeten accepteren. Zij zijn namelijk de deskundigen.

De zoon kreeg daarom een werkstraf van 180 uur en de vader een werkstraf van 200 uur. De laatste kreeg meer meer, omdat hij ouder is en dus verstandiger had moeten zijn. Als ze binnen twee jaar weer de fout ingaan, moeten ze twee maanden de cel in.


Lees ook

IMG_7319.jpg

Wat heeft Ars in zijn mars bij FC Dordrecht? Buitenspelers en backs bovenaan wensenlijst

Sjoerd Ars is begonnen als technisch manager van FC Dordrecht. In een kennismaking blikt de 42-jarige Achterhoeker vooruit op de transferzomer, spreekt hij zijn doelstelling uit en maakt alvast bekend: aan de Krommedijk wordt komend seizoen ‘gewoon’ weer 4-3-3 gespeeld.

nieuwlekkerlandprotest.jpg

Besluit over azc in Molenlanden verwacht voor zomervakantie

De gemeente Molenlanden wil voor de zomervakantie een beslissing nemen over waar in de gemeente één of meerdere azc-locaties komen. Aan de lijst van mogelijke plekken zijn nu drie locaties toegevoegd. De gemeente wil inwoners de komende tijd duidelijkheid geven en zorgen zo goed als mogelijk wegnemen.

sociale huur ridderkerk.png

Ridderkerk in beroep tegen besluit provincie over eigen woningverdeelsysteem

Het college van Ridderkerk gaat in beroep tegen een besluit van de provincie Zuid-Holland. Die bepaalde eerder dat de gemeente geen eigen verdeelsysteem voor sociale huurwoningen in Ridderkerk mag hebben, maar aangesloten moet blijven bij een regionale variant.

foto artikel pilot game.jpg

Geen boek, maar een game op je leeslijst: bieb experimenteert op middelbare school

Een game uitspelen in plaats van het lezen van een boek voor je leeslijst. Mogelijk wordt dat de toekomst voor middelbare scholieren. Bibliotheek AanZet, die tientallen vestigingen in onze streek heeft, onderzoekt hoe games een serieuze rol kunnen spelen in het onderwijs. Bijvoorbeeld tijdens de Engelse les.

Hendrik-Ido-Ambacht

Oud-burgemeester Herman J. ontkent verzamelen kinderporno en ontucht: ‘Ik ben geen pedofiel’

De oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht Herman J. ontkent kinderporno te hebben verzameld en ontucht te hebben gepleegd. Hij zei dat dinsdag tijdens een korte zitting op de rechtbank in Rotterdam.

drugspand.jpg

Burgemeester sluit en controleert woningen: meerdere misstanden gevonden

Een woning aan de Beltmolen in Papendrecht is door burgemeester Margreet van Driel gesloten na de vondst wapens, drugs en cash geld. Ook zijn er bij andere huizen in de gemeente misstanden geconstateerd..