Dordrecht, Netherlands

Taarten bakken voor minima-gezinnen

Franziska bakt taarten voor kinderen waarvan ouders het normaal gesproken niet kunnen betalen. Zij is één van de vrijwillgers van ‘de Gebakplaats’, een soort Markplaats maar dan voor taarten. Samen met verslaggever Alexander Eleveld ging ze een roze taart maken voor de inmiddels 14-jarige Chayenne.
Sander de Jonge | 26 september 2021 10:35 | Aangepast op 26 september 2021 10:35
De website de Gebakplaats is in 2019 opgericht door een vrouw uit De Bilt en haar zoon. In Dordrecht waren nog geen hobbybakkers die aangesloten waren via de site. Sacha Siesling zag het als haar taak om de coördinator te worden voor Dordrecht. Ze doet dat nu in samenwerking met Stichting Quiet.

De taarten worden normaliter gebakken voor kinderen tot en met 12 jaar. Franziska maakt haar eerste taart voor de Gebakplaats. Ze heeft daar een goede reden voor. “Elk kind verdient het om zich op zijn of haar verjaardag te voelen zoals elk ander kind”, vertelt ze.

Uiteindelijk is het een roze paardentaart geworden voor Chayenne. Hoe de taart werd gemaakt, kun je in deze video zien.

Lees ook

Gemeente Dordrecht wil verhuurvergunning verplichten om leegstand aan te pakken

De gemeente wil particuliere verhuurders aanpakken die zich niet aan de regels houden. Een verplicht...

Bestuurder bekneld na aanrijding, A15 was tijd dicht

Op de A15 bij Gorinchem is donderdagmiddag een ongeluk gebeurd met een vrachtwagen en een bakwagen. ...

Motorrijder rijdt door na scheppen fietser

Een motorrijder is donderdagmiddag doorgereden na een fietser te hebben geschept in Zwijndrecht. De ...

Goed nieuws voor je energierekening! De winter komt er nog niet aan

Schaatsen op de sloot in het dorp of een sneeuwpop maken in de achtertuin. Vergeet het voorlopig maa...

Streekgenoten meldden verdachte situaties: harddrugs en hennep gevonden

Inwoners van onze streek hebben in een jaar tijd honderden keren verdachte situaties rond drugs bij ...

Meester Maurien speelt Backstreet Boys op basisschool en dat levert hem honderdduizenden kijkers op

Hij had nooit gedacht dat hij zoveel kijkers zou trekken, toen meester Maurien begon met het plaatse...