gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Tak valt uit boom: zes populieren Papendrecht uit voorzorg gekapt

1bdfa0b762ba11462fa0ad9640c3d906.jpg

Zes populieren aan de Vrijheer van Eslaan in Papendrecht worden woensdag gekapt. Afgelopen vrijdag is er een grote tak van één van de bomen gevallen, zonder dat hierbij mensen gewond zijn geraakt. Na inspectie is besloten de bomen te rooien.

Redactie Streekomroep | Hans Hulswit |  | Aangepast op
De zes populieren worden net als andere bomen in Papendrecht regelmatig geïnspecteerd. De grote afgebroken tak was voor de gemeente aanleiding om de bomen eerder dan de geplande reguliere inspectie te laten onderzoeken. De bomen worden nu gekapt op advies van de inspecteur.

Regelmatige inspectie
Eind vorig jaar zijn naar aanleiding van eerdere boominspecties al snoeiwerkzaamheden uitgevoerd om de bomen lichter te maken en zo de veiligheid te vergroten. Dat blijkt nu niet voldoende. “Ik begrijp dat het voor de omgeving best ingrijpend kan zijn dat er zes beeldbepalende bomen worden gekapt", zegt wethouder Jan Dirk van der Borg over de kap. "Het moet alleen wel een veilige omgeving blijven en dat bereiken we met de kap van deze bomen.”

Tijdens de werkzaamheden worden verkeersregelaars ingezet. Het verkeer zal met enige regelmaat vijf minuten opgehouden worden om de werkzaamheden veilig uit te kunnen voeren en kan dan tussentijds weer doorrijden. De bomen zullen door ander groen worden vervangen. Hoe dat precies vorm krijgt is op dit moment nog niet bekend.

Lees meer over:

Lees ook

pasar malam.png

Dit verdwenen evenement keert terug naar Dordrecht

Wierook, spekkoek, dromenvangers en traditionele Indonesische kleding. Dit en nog veel meer is sinds 2013 jaarlijks te vinden bij de Pasar Malam in Dordrecht. Na de gemiste editie van vorig jaar keert het evenement weer terug naar het eiland, maar op een nieuwe locatie.

talkshowaantafel.png

Praat mee over de toekomst van zorg en gezondheid in onze streek

Zorg verandert. Dat merken steeds meer inwoners, of zij nu zorg nodig hebben of niet. Wat betekent dat voor onze streek? En wat kunnen inwoners zelf doen om gezond en zelfstandig te blijven?

zomerconcert.png

Zondag op TV Dordrecht: zomerconcert Trinitatiskapel

Op 25 april trapten Karin Dolman en Caecilia Boschman een nieuw seizoen zomerconcerten in de Trinitatiskapel af met 'Sueños Españoles'. Dit concert, met zoals de titel aankondigt veel Spaanse muziek, is komende zondag te zien op TV Dordrecht.

foto de brug2.png

Aan dit onderdeel van de Papendrechtsebrug wordt al bijna twee jaar gewerkt

De Papendrechtsebrug gaat in juli dicht voor al het verkeer. Negen maanden lang worden er flinke renovaties uitgevoerd aan de brug. Hoewel de renovatie ter plekke nog moet beginnen, wordt er bij Hollandia in Krimpen aan den IJssel al sinds 2024 gewerkt aan een heel belangrijk onderdeel: de nieuwe brugklep.

foto saba eiland.jpg

zoektocht

Vermiste man op Saba is medewerker ambulancedienst: ‘Iedereen is bezorgd’

De man die al sinds woensdag wordt vermist op het Caribisch eiland Saba, is de 53-jarige ambulanceverpleegkundige Erik Matthijsen. Dat bevestigt de Ambulancedienst Zuid-Holland Zuid op vragen van deze streekomroep. “Hij is op Saba voor werkzaamheden buiten zijn werk voor onze ambulancedienst.”

mosquito.png

Mosquito's verjagen overlastgevende jeugd, inzet wordt voortgezet

De inzet van zogeheten mosquito’s om overlastgevende jeugd te weren van de velden van voetbalclub ASWH in Hendrik-Ido-Ambacht, heeft het gewenste effect. Daarom wordt de inzet verder uitgebreid, meldt de burgemeester in een brief aan de gemeenteraad.