Dordrecht, Netherlands

Talenten strijden om plek in koor The Passion

Bijna honderd zangtalenten hebben zaterdag in Dordrecht meegedaan aan de audities voor het koor van The Passion. In de Kruiskerk zijn 24 plaatsen te vergeven voor dat gelegenheidskoor.
Dennis Koorevaar | 4 maart 2019 11:31 | Aangepast op 4 maart 2019 11:31
"We letten niet alleen op zangkwaliteit, maar ook hoe ze over komen, of ze in de groep passen en dat ze niet te nerveus zijn, want ze staan straks wel op een podium voor twaalfduizend man", zegt Kirsten Michel.

De koorleider van The Passion, die tijdens het meerstemmige deel van de audities zelf ook meezingt, is tevreden over het aanbod: "Er zit veel talent in Dordrecht, dat is wel duidelijk."

Alle kandidaten zijn in de leeftijd van 18 tot 36 jaar. Ze wonen, werken of gaan ter kerke in Dordrecht. Wie uiteindelijk worden uitverkoren wordt dit weekend nog niet bekend gemaakt.

De deelnemers aan de auditie beleven het allemaal heel verschillend. Hannah Katif oogt ontspannen: "dit is een feestje, daar wil je bij horen". In tegenstelling tot Brian de Kwaasteniet is ze niet gelovig.

"Voor mij is het geloof wel een belangrijke drijfveer", zegt Brian. Het aantal mannen is overigens flink in de minderheid, zo blijkt tijdens de audities waarin telkens een groep van twaalf op het podium in de Kruiskerk komt.

Theo Kleingeld twijfelt aan een goede afloop: "Ik zette in op de verkeerde toon, tsja ben een week ziek geweest". Sanne Hak noemt zichzelf perfectionistisch: "Het ging redelijk. Nu maar afwachten of ik er bij zit."

The Passion, waarin het lijden en sterven van Jezus Christus modern vertolkt wordt, komt op 18 april live uit Dordrecht. Het koor zal dan op een acht meter hoog podium bij de Grote Kerk staan.

Meest gelezen

Man gewond na steekincident in restaurant

Rijnmond | 23 feb 2026 08:00

Eieren en gebonk tegen ramen asielopvang Papendrecht: 'De meiden schrokken zich dood'

Emmely Kokshoorn | Redactie Streek 56 | 27 feb 2026 12:02

Lees ook

Gemeente heeft eindelijk een doel voor ogen voor Biesboschhal

De Biesboschhal in Dordrecht wordt een congrescentrum, in handen van bedrijf Next Venue. Dat bevesti...

Ziekenhuis weigert zoon van terminale moeder na doodsbedreiging, man ontkent en wil ziekenhuis weer in

Een 47-jarige man mag een jaar lang het Albert Schweitzer Ziekenhuis (ASz) niet meer in. Hij zou in ...

FC Dordrecht komt één goal tekort voor play-offticket: ‘Ik kan ze niks verwijten’

Het scheelde een haar of FC Dordrecht was vrijdagavond al verzekerd van een plek in de nacompetitie....

FC Dordrecht laat gouden kans op play-offticket liggen: 1-1 bij Jong PSV

FC Dordrecht is nog niet zeker van een plek in de play-offs voor promotie naar de eredivisie. De Kro...

Nieuwe ligplaatsvoorzieningen voor binnenvaart in gebruik: scheepvaart belangrijk voor de streek

Op verschillende plekken langs het drierivierenpunt zijn nieuw ligplaatsvoorzieningen voor de binnen...

Geld voor beveiliging azc buren mag ook aan buurtfeestje besteed worden

De gemeente Dordrecht geeft buren van het nieuwe azc in De Wieldrechtse Zeedijk 77.500 euro om te in...