gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Talenten strijden om plek in koor The Passion

71c6cda343d8503590cc682b3570c793

Bijna honderd zangtalenten hebben zaterdag in Dordrecht meegedaan aan de audities voor het koor van The Passion. In de Kruiskerk zijn 24 plaatsen te vergeven voor dat gelegenheidskoor.

Dennis Koorevaar |  | Aangepast op
"We letten niet alleen op zangkwaliteit, maar ook hoe ze over komen, of ze in de groep passen en dat ze niet te nerveus zijn, want ze staan straks wel op een podium voor twaalfduizend man", zegt Kirsten Michel.

De koorleider van The Passion, die tijdens het meerstemmige deel van de audities zelf ook meezingt, is tevreden over het aanbod: "Er zit veel talent in Dordrecht, dat is wel duidelijk."

Alle kandidaten zijn in de leeftijd van 18 tot 36 jaar. Ze wonen, werken of gaan ter kerke in Dordrecht. Wie uiteindelijk worden uitverkoren wordt dit weekend nog niet bekend gemaakt.

De deelnemers aan de auditie beleven het allemaal heel verschillend. Hannah Katif oogt ontspannen: "dit is een feestje, daar wil je bij horen". In tegenstelling tot Brian de Kwaasteniet is ze niet gelovig.

"Voor mij is het geloof wel een belangrijke drijfveer", zegt Brian. Het aantal mannen is overigens flink in de minderheid, zo blijkt tijdens de audities waarin telkens een groep van twaalf op het podium in de Kruiskerk komt.

Theo Kleingeld twijfelt aan een goede afloop: "Ik zette in op de verkeerde toon, tsja ben een week ziek geweest". Sanne Hak noemt zichzelf perfectionistisch: "Het ging redelijk. Nu maar afwachten of ik er bij zit."

The Passion, waarin het lijden en sterven van Jezus Christus modern vertolkt wordt, komt op 18 april live uit Dordrecht. Het koor zal dan op een acht meter hoog podium bij de Grote Kerk staan.

Lees ook

artikelfoto kazerne SLIE

Na decennia verhuist brandweer uit centrum Sliedrecht: 'Brok historie'

Dinsdagavond staat er iets bijzonders te gebeuren: de brandweer van Sliedrecht vertrekt uit het hart van het dorp en betrekt een nieuwe kazerne aan de Rijnstraat. De nieuwe brandweerkazerne is vanaf dan gevestigd in het voormalige politiebureau aan de rand van Sliedrecht. Omwonenden van de oude stek gaan de brandweer wel missen.

Spanningsmast1

Vol stroomnet in omgeving Ridderkerk: wachtlijst voor nieuwe aansluitingen tot 2033

Grootverbruikers van stroom in delen van Ridderkerk en buitengebieden van Zwijndrecht en Hendrik-Ido-Ambacht die meer stroom nodig hebben, moeten mogelijk jarenlang wachten. Netbeheerder Stedin meldt dat het stroomnet in het gebied geen ruimte meer heeft voor nieuwe grote aansluitingen of uitbreidingen.

burgemeester ter illustratie AI

OM hield oud-burgemeester Herman J. met spoed aan uit angst voor kindermisbruik

Het Openbaar Ministerie besloot de oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht in februari met spoed aan te houden uit angst dat hij kinderen zou gaan misbruiken. Die vrees ontstond na het lezen van seksueel expliciete chats van Herman J. met een onbekende man. De officier van justitie zei dat tijdens het proces tegen de 77-jarige verdachte.

zwemmen wantijbad

In 'gesloten' Wantijbad wordt toch gezwommen: medewerkers en kinderen nemen duik

Medewerkers van het Wantijbad en hun familie hebben het er vrijdag van genomen. Terwijl het buitenbad voor de verkoeling-zoekende Dordtenaar nog altijd gesloten is, nemen medewerkers van het zwembad vrijdag wel een verfrissende duik. 

politie 01

Omstander belemmert politie bij aanhoudingen na vechtpartij

De politie heeft afgelopen weekend twee mannen aangehouden na een vechtpartij in het centrum van Dordrecht. Een omstander probeerde daarbij het optreden van de agenten te belemmeren, zo meldt de politie op sociale media.

lijnzaadstraatrotterdampolitie

Zwijndrechtenaar was al overleden toen woningbrand uitbrak

De Zwijndrechtse man die vorige maand dood werd aangetroffen na een woningbrand aan de Lijnzaadstraat in Rotterdam, was al overleden voor het uitbreken van de brand. Dat heeft de politie bekendgemaakt. De twee mannen die eerder werden aangehouden, worden verdacht van brandstichting en het proberen laten verdwijnen van het lichaam.