gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Tamara is transgender: Dordt kan nog stappen zetten in LHBTI-accteptatie

02f053c69f72081944562f0fb9d74a72

De Dordrecht Pride komt er weer aan. Zaterdag kleurt de stad voor de 5e keer roze. Met het evenement moet er meer tolerantie komen en wordt de diversiteit van de mens geshowt.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
Tamara is transgender en vindt dat Dordrecht nog best veel stappen kan maken in de accteptatie van LHBTI-ers. “Vorig jaar zijn er tijdens de Dordrecht Pride regenboogvlaggen verscheurd en verbrand. Dat vind ik heel schokkend. Daarom is het belangrijk aandacht aan de LHBTI-ers te besteden.”

Maar niet alleen voor acceptatie is de Pride volgens Tamara van meerwaarde. Zij ging zelf op haar 30e in transitie van man naar vrouw. Ook voor mensen die worstelen met hun geaardheid kan het evenement helpen.

“Het is heel belangrijk als je nog in de kast zit, mensen te kunnen spreken die de route naar uit de kast komen al hebben afgelegd. Die mensen weten waar ze over praten en kunnen advies geven.”

Tamara vond uit de kast komen spannend. In haar hoofd bleek uit de kast komen veel moeilijker dan dat het in de praktijk was. “Op mijn werk kwam ik uit de kast, collega’s gaven aan dat het helemaal niet erg was en dat dat ik mag zijn wie ik ben. Dat verwacht je niet.”

Tamara ontwierp eerder dit jaar de speciale vlag waarmee religieuze instanties kunnen laten zien dat LHBTI'ers welkom zijn. Ook voor de Dordrecht Pride zet ze haar creativiteit in. Ze houdt zich met name bezig met de vormgeving en social media.

Hoewel de Pride serieuze zaken aan wil kaarten, is het zaterdag zelf vooral een groot feest in de stad. Zo kan je trouwen voor een dag, de pridewalk is er weer en er treden een aantal artiesten zoals Bonnie St. Claire en de Dolly Dots.

Lees ook

WhatsApp Image 2026-09-08 at 12.29.43

Dordtse buurtbeweging Groene Buur genomineerd voor Gouden Eekhoorn Award

Buurtbeweging Groene Buur maakt kans op een ASN Gouden Eekhoorn Award. Het initiatief is één van de tien finalisten van de landelijke prijs voor mensen en organisaties die bijdragen aan een mooiere toekomst. Ook in Dordrecht is Groene Buur actief. De lokale coördinator Leanne Stange hoopt vooral dat de nominatie meer Dordtenaren enthousiast maakt om met groen aan de slag te gaan.

artikelfoto pompoen

Jan kweekt reuzenpompoenen: ‘Toen ik het voor het eerst zag, dacht ik: dat is Photoshop!’

Zon, veel water, beschutting tegen wind en een goede pit. Meer heb je niet nodig om een reuzenpompoen te laten groeien. Het is al meer dan tien jaar de passie van Jan Scheffe (77). Met als doel: de allergrootste en zwaarste van het land te kweken. Met het NK pompoen kweken voor de deur, is het de vraag of dat hem dit jaar voor het eerst gaat lukken.

politielekenmerwede

Kapot achterlicht wijst politie op man met openstaande celstraf van 1116 dagen

De politie heeft vorige week zondag een automobilist van de A15 bij Hendrik-Ido-Ambacht geplukt, die nog een celstraf van 1116 dagen had open staan. Hij viel op toen hij in een auto rondreed met een kapot achterlicht.

 De bronzen vrouw op het oorlogsmonument is gestolen

Gemeente verwijdert bronzen beelden na diefstallen: 'Uit voorzorg'

De gemeente Ridderkerk heeft besloten uit voorzorg een aantal bronzen beelden weg te halen uit de openbare ruimte. De reden hiervoor is dat in de afgelopen tijd meerdere bronzen voorwerpen zijn gestolen. Ook is er een poging tot diefstal geweest.

fotopapendrecht

Nog maanden wachten op nieuw college? 'Snelheid niet zo belangrijk'

Haast is niet nodig bij de vorming van een nieuw gemeentebestuur in Papendrecht, vindt burgemeester Margreet van Driel. Na rumoerige politieke maanden in het dorp wil zij vooral “met een stabiel bestuur aan de slag gaan”. Ondertussen zijn twee tijdelijke wethouders aangesteld om samen met de burgemeester het dorp te besturen.

nk20260911NKS03692

FC Dordrecht verspeelt voorsprong en gaat voor vierde keer op rij onderuit

FC Dordrecht heeft op bezoek bij FC Eindhoven voor de vierde keer op rij een wedstrijd verloren. In de lichtstad kwamen de Schapekoppen nog wel op voorsprong, maar moest het in de tweede helft, mede door een rode kaart van Bjorn Hardley, het onderspit delven: 2-1.