gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Tamara is transgender: Dordt kan nog stappen zetten in LHBTI-accteptatie

02f053c69f72081944562f0fb9d74a72

De Dordrecht Pride komt er weer aan. Zaterdag kleurt de stad voor de 5e keer roze. Met het evenement moet er meer tolerantie komen en wordt de diversiteit van de mens geshowt.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
Tamara is transgender en vindt dat Dordrecht nog best veel stappen kan maken in de accteptatie van LHBTI-ers. “Vorig jaar zijn er tijdens de Dordrecht Pride regenboogvlaggen verscheurd en verbrand. Dat vind ik heel schokkend. Daarom is het belangrijk aandacht aan de LHBTI-ers te besteden.”

Maar niet alleen voor acceptatie is de Pride volgens Tamara van meerwaarde. Zij ging zelf op haar 30e in transitie van man naar vrouw. Ook voor mensen die worstelen met hun geaardheid kan het evenement helpen.

“Het is heel belangrijk als je nog in de kast zit, mensen te kunnen spreken die de route naar uit de kast komen al hebben afgelegd. Die mensen weten waar ze over praten en kunnen advies geven.”

Tamara vond uit de kast komen spannend. In haar hoofd bleek uit de kast komen veel moeilijker dan dat het in de praktijk was. “Op mijn werk kwam ik uit de kast, collega’s gaven aan dat het helemaal niet erg was en dat dat ik mag zijn wie ik ben. Dat verwacht je niet.”

Tamara ontwierp eerder dit jaar de speciale vlag waarmee religieuze instanties kunnen laten zien dat LHBTI'ers welkom zijn. Ook voor de Dordrecht Pride zet ze haar creativiteit in. Ze houdt zich met name bezig met de vormgeving en social media.

Hoewel de Pride serieuze zaken aan wil kaarten, is het zaterdag zelf vooral een groot feest in de stad. Zo kan je trouwen voor een dag, de pridewalk is er weer en er treden een aantal artiesten zoals Bonnie St. Claire en de Dolly Dots.

Lees ook

begraafplaatsessenhofmilitair

Dordtse militair wordt herbegraven op ereveld Essenhof

De Dordtse militair Daniël van der Munnik wordt volgende week herbegraven op het ereveld op begraafplaats Essenhof in Dordrecht. Hij kwam in 1940 om op vliegpark Bergen en was toen 20 jaar.

hermanj

Deze straat heet, na veroordeling Herman J., weer officieel 'Lage Kade'

De Lage Kade is 'terug' in Hendrik-Ido-Ambacht. De straat werd jarenlang vernoemd naar ex-burgemeester Herman J., maar door zijn veroordeling voor kinderpornobezit kreeg de kade een andere naam.

concert grote kerk

Benefietconcert voor restauratie ramen Grote Kerk: ‘Het is de huiskamer van de stad’

De Grote Kerk wordt deze zaterdag tijdens Open Monumentendag omgetoverd tot een spectaculaire concertzaal vanwege een benefietconcert. De opbrengst gaat naar de restauratie van de glas-in-loodramen. “Het is klassiek, maar het heeft wel iets wat iedereen mooi vindt”, zegt Arno de Ligt, bestuurslid van de Vrienden van de Grote Kerk.

dordtinstoom2026

Zondag op TV Dordrecht: terugblik Dordt in Stoom 2026

Nu de zomervakantie voorbij is en ook de zomerevenementen-periode in stad en streek langzaam op zijn eind loopt, is deze zondag nog een keer onze speciale uitzending over een van de grootste evenementen van eerder dit jaar te zien: Dordt in Stoom 2026.

archieffotopolitie

Zwijndrechtenaar (19) vast na schietpartij op festival

De politie heeft zondag een 19-jarige man uit Zwijndrecht opgepakt vanwege een schietpartij in Amsterdam op zaterdagavond. Daarbij raakten twee mensen gewond.

speld-768x511

Karoline Prins ontvangt zilveren gemeentespeld voor inzet voor kwetsbare moeders en baby’s

Karoline Prins heeft de zilveren gemeentespeld van Papendrecht ontvangen. Burgemeester Margreet van Driel reikte de onderscheiding uit als blijk van waardering voor haar uitzonderlijke en jarenlange inzet voor kwetsbare vrouwen, moeders en baby’s.