gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Tamara is transgender: Dordt kan nog stappen zetten in LHBTI-accteptatie

02f053c69f72081944562f0fb9d74a72

De Dordrecht Pride komt er weer aan. Zaterdag kleurt de stad voor de 5e keer roze. Met het evenement moet er meer tolerantie komen en wordt de diversiteit van de mens geshowt.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
Tamara is transgender en vindt dat Dordrecht nog best veel stappen kan maken in de accteptatie van LHBTI-ers. “Vorig jaar zijn er tijdens de Dordrecht Pride regenboogvlaggen verscheurd en verbrand. Dat vind ik heel schokkend. Daarom is het belangrijk aandacht aan de LHBTI-ers te besteden.”

Maar niet alleen voor acceptatie is de Pride volgens Tamara van meerwaarde. Zij ging zelf op haar 30e in transitie van man naar vrouw. Ook voor mensen die worstelen met hun geaardheid kan het evenement helpen.

“Het is heel belangrijk als je nog in de kast zit, mensen te kunnen spreken die de route naar uit de kast komen al hebben afgelegd. Die mensen weten waar ze over praten en kunnen advies geven.”

Tamara vond uit de kast komen spannend. In haar hoofd bleek uit de kast komen veel moeilijker dan dat het in de praktijk was. “Op mijn werk kwam ik uit de kast, collega’s gaven aan dat het helemaal niet erg was en dat dat ik mag zijn wie ik ben. Dat verwacht je niet.”

Tamara ontwierp eerder dit jaar de speciale vlag waarmee religieuze instanties kunnen laten zien dat LHBTI'ers welkom zijn. Ook voor de Dordrecht Pride zet ze haar creativiteit in. Ze houdt zich met name bezig met de vormgeving en social media.

Hoewel de Pride serieuze zaken aan wil kaarten, is het zaterdag zelf vooral een groot feest in de stad. Zo kan je trouwen voor een dag, de pridewalk is er weer en er treden een aantal artiesten zoals Bonnie St. Claire en de Dolly Dots.

Lees ook

vrachtwagenbioscoop

Vrachtwagenbioscoop belicht femicide: 'Leer de signalen herkennen'

Een bijzondere verschijning deze dag op de Spuiboulevard in Dordrecht. Voor het Stadskantoor staat een vrachtwagenbioscoop, waarin een korte film en een expositie te zien zijn over femicide en signalen van geweld in relaties.

20260526onderhandelaars2

Coalitieakkoord in Ridderkerk: winkels open op zondag en woningen voor eigen inwoners

Het nieuwe gemeentebestuur van Ridderkerk heeft woensdag het coalitieakkoord voor de komende periode gepresenteerd. De Partij 18PLUS, VVD en GroenLinks in Ridderkerk zijn er na twee maanden onderhandelen uit en willen onder meer het lokale woningverdeelsysteem voortzetten en winkeliers de ruimte geven om op zondag open te gaan.

yv202662293A08770

Eerste training FC Dordrecht op de dag van afscheid Kuijt: ‘Via de voordeur naar buiten’

Op de dag dat FC Dordrecht weer terug op het trainingsveld was, nam hoofdtrainer Dirk Kuijt afscheid aan de Krommedijk. De deal is namelijk rond: Kuijt gaat als assistent-trainer bij zijn oude club Fenerbahçe aan de slag. “Dat is dan ook de voetballerij, dan moet je weer doorschakelen.”

foto artikel reacties hia straatnaam

Zo reageren inwoners op veroordeling oud-burgemeester: ‘Ik vind het een beetje dubbel’

Een oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht is veroordeeld voor het bezit van kinderporno. Herman J. heeft een celstraf gekregen van een jaar, waarvan vier maanden voorwaardelijk. Als reactie op de uitspraak zijn alle straatnaambordjes van de naar de oud-burgemeester vernoemde straat, weggehaald. En dat levert gemixte reacties op in het dorp.

727457752_1455578069942028_5493338324617170979_n

Politie bevrijdt hond uit snikhete auto: 'Lichaamstemperatuur was opgelopen tot 42,3 graden'

Bij Avonturenboerderij Molenwaard in Groot-Ammers is zaterdag een American Bull uit een snikhete auto gered. Volgens medewerkers van de Dierenambulance verkeerde het dier in een levensbedreigende situatie. Zijn lichaamstemperatuur was opgelopen tot 42,3 graden.

treinen Station Dordrecht

Spoorproblemen tussen Dordrecht en Rotterdam: minder treinen

Vanwege een seinstoring reden er woensdagochtend minder treinen tussen Dordrecht en Rotterdam. De eerste treinen vielen uit rond 08.00 uur.