gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Tamara is transgender: Dordt kan nog stappen zetten in LHBTI-accteptatie

02f053c69f72081944562f0fb9d74a72

De Dordrecht Pride komt er weer aan. Zaterdag kleurt de stad voor de 5e keer roze. Met het evenement moet er meer tolerantie komen en wordt de diversiteit van de mens geshowt.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
Tamara is transgender en vindt dat Dordrecht nog best veel stappen kan maken in de accteptatie van LHBTI-ers. “Vorig jaar zijn er tijdens de Dordrecht Pride regenboogvlaggen verscheurd en verbrand. Dat vind ik heel schokkend. Daarom is het belangrijk aandacht aan de LHBTI-ers te besteden.”

Maar niet alleen voor acceptatie is de Pride volgens Tamara van meerwaarde. Zij ging zelf op haar 30e in transitie van man naar vrouw. Ook voor mensen die worstelen met hun geaardheid kan het evenement helpen.

“Het is heel belangrijk als je nog in de kast zit, mensen te kunnen spreken die de route naar uit de kast komen al hebben afgelegd. Die mensen weten waar ze over praten en kunnen advies geven.”

Tamara vond uit de kast komen spannend. In haar hoofd bleek uit de kast komen veel moeilijker dan dat het in de praktijk was. “Op mijn werk kwam ik uit de kast, collega’s gaven aan dat het helemaal niet erg was en dat dat ik mag zijn wie ik ben. Dat verwacht je niet.”

Tamara ontwierp eerder dit jaar de speciale vlag waarmee religieuze instanties kunnen laten zien dat LHBTI'ers welkom zijn. Ook voor de Dordrecht Pride zet ze haar creativiteit in. Ze houdt zich met name bezig met de vormgeving en social media.

Hoewel de Pride serieuze zaken aan wil kaarten, is het zaterdag zelf vooral een groot feest in de stad. Zo kan je trouwen voor een dag, de pridewalk is er weer en er treden een aantal artiesten zoals Bonnie St. Claire en de Dolly Dots.

Lees ook

politie

Cellencomplex Dordrecht blijft in gebruik, drie locaties sluiten

De politie-eenheid Rotterdam heeft besloten de cellencomplexen in Capelle aan den IJssel, aan het Doelwater in Rotterdam en in Spijkenisse te sluiten. Het cellencomplex aan de Overkampweg in Dordrecht blijft nog wel in gebruik.

knikkeren

Elise (19) is gekroond tot knikkerkoningin van Noordeloos: 'Daar zeg je geen nee tegen'

In Noordeloos barst deze vrijdagavond een jaarlijkse strijd los: het NK Kuiltje Knikkeren. Al decennialang een traditie in het dorp met heuze knikker-royalty. Elise (19) is dit jaar de knikkerkoningin. ''Dit vergeet ik nooit meer.''

dordrechtsmuseum

Zeldzaam schilderij van Dordtse kunstenares te zien in Dordrechts Museum

Het Dordrechts Museum heeft twee 17e-eeuwse schilderijen in langdurige bruikleen gekregen van The Leiden Collection in New York, een van de belangrijkste particuliere verzamelingen van Nederlandse kunst ter wereld. Volgens het museum zijn dit twee bijzondere werken. Vanaf deze week zijn de werken te bewonderen in de vaste collectie van het museum.

yv2026718NKS03762

Overtuigende oefenzege FC Dordrecht: 5-0 tegen ploeg uit Qatar

FC Dordrecht liet zaterdag een prima indruk achter in het vijfde oefenduel van deze voorbereiding. In Papendrecht boekte de club een eenvoudige 5-0 zege op Lusail SC, dat komend seizoen uitkomt op het hoogste niveau van Qatar.

stedinelektriciteitsstation

Dit nieuwe elektriciteitsstation voorziet straks 250.000 huishoudens van stroom

Netbeheerder Stedin is gestart met de bouw van een nieuw elektriciteitsstation in Alblasserdam op bedrijventerrein Hoogendijk. Hierdoor wordt de netcapaciteit in de omgeving niet alleen verhoogd, maar zelfs verdubbeld. Volgens Margreet de Deugd, wethouder van Energie(transitie), Klimaat en Milieu van de gemeente Alblasserdam, is dat goed nieuws.

pexelsoogbier

Door het pak slaag van Roy (23) ziet horecamedewerker Teun nog steeds dubbel

Met een flinke slok op beukt Roy uit Ridderkerk in een restaurant een man in elkaar. Drie jaar na dato ziet het slachtoffer nog altijd dubbel.