gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Tamara is transgender: Dordt kan nog stappen zetten in LHBTI-accteptatie

02f053c69f72081944562f0fb9d74a72

De Dordrecht Pride komt er weer aan. Zaterdag kleurt de stad voor de 5e keer roze. Met het evenement moet er meer tolerantie komen en wordt de diversiteit van de mens geshowt.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
Tamara is transgender en vindt dat Dordrecht nog best veel stappen kan maken in de accteptatie van LHBTI-ers. “Vorig jaar zijn er tijdens de Dordrecht Pride regenboogvlaggen verscheurd en verbrand. Dat vind ik heel schokkend. Daarom is het belangrijk aandacht aan de LHBTI-ers te besteden.”

Maar niet alleen voor acceptatie is de Pride volgens Tamara van meerwaarde. Zij ging zelf op haar 30e in transitie van man naar vrouw. Ook voor mensen die worstelen met hun geaardheid kan het evenement helpen.

“Het is heel belangrijk als je nog in de kast zit, mensen te kunnen spreken die de route naar uit de kast komen al hebben afgelegd. Die mensen weten waar ze over praten en kunnen advies geven.”

Tamara vond uit de kast komen spannend. In haar hoofd bleek uit de kast komen veel moeilijker dan dat het in de praktijk was. “Op mijn werk kwam ik uit de kast, collega’s gaven aan dat het helemaal niet erg was en dat dat ik mag zijn wie ik ben. Dat verwacht je niet.”

Tamara ontwierp eerder dit jaar de speciale vlag waarmee religieuze instanties kunnen laten zien dat LHBTI'ers welkom zijn. Ook voor de Dordrecht Pride zet ze haar creativiteit in. Ze houdt zich met name bezig met de vormgeving en social media.

Hoewel de Pride serieuze zaken aan wil kaarten, is het zaterdag zelf vooral een groot feest in de stad. Zo kan je trouwen voor een dag, de pridewalk is er weer en er treden een aantal artiesten zoals Bonnie St. Claire en de Dolly Dots.

Lees ook

treinstationdordrecht

Treinen tussen Dordrecht en Rotterdam rijden weer

Het treinverkeer tussen Dordrecht en Rotterdam is dinsdagochtend weer volledig opgestart, nadat het een week heeft platgelegen na een stroomstoring. Wel worden nog werkzaamheden uitgevoerd aan de sporen langs het perron bij Rotterdam Stadion, maar dit heeft geen gevolgen voor de dienstregeling.

politie 02

Twee jongeren vast voor oplichting oudere vrouw

De politie heeft vorige week twee jongeren uit de streek opgepakt na een melding over oplichting in Geldermalsen. Het gaat om een minderjarige jongen uit Hendrik-Ido-Ambacht en een 19-jarige Papendrechter.

Screenshot 2026-07-15 at 12.52.31

Papendrecht zet stap naar nieuw gemeentebestuur: twee informateurs gaan aan de slag

De zoektocht naar een nieuw gemeentebestuur in Papendrecht gaat een nieuwe fase in. De elf fracties in de gemeenteraad hebben unaniem ingestemd met de benoeming van twee onafhankelijke informateurs. Zij moeten de komende maanden onderzoeken hoe het vertrouwen in de lokale politiek kan worden hersteld en welke bestuursvorm het beste past bij de huidige situatie.

slimme verlichting SLI, googlemaps

Extra verlichting op voetpaden voor hondenuitlaters

Inwoners van Sliedrecht krijgen extra verlichting tijdens het uitlaten van hun honden in de donkere avonduren. De gemeente plaatst zogeheten ‘slimme verlichting’ op drie voetpaden naar hondenuitlaatvoorzieningen.

foto

Vakantieganger Jary vlucht voor enorme Franse bosbrand: ‘Wij moesten zo snel mogelijk weg’

Geniet je in Frankrijk van een welverdiende vakantie, moet je halsoverkop weg van de camping door een enorme bosbrand. Het overkomt Jary de Hon (59) uit Hardinxveld-Giessendam, die midden in de nacht zijn spullen moet pakken.

broeman over brugsluiting

Transportdirecteur pleit voor meer geld voor infrastructuur: ‘We hollen achteruit’

Het plotselinge vrachtwagenverbod op de Merwedebrug, in combinatie met de afsluiting van de Papendrechtsebrug én de sinds 1 juli geldende kilometerheffing voor vrachtwagens, zorgt voor hoofdbrekens in de transportsector. Marcel Klein van transportbedrijf Boerman in Hardinxveld-Giessendam pleit voor meer investeringen in de Nederlandse infrastructuur. “We dalen af naar een niveau waar we niet willen zitten.”