gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Taptoe-signaal klinkt door Dordt tijdens Dodenherdenking

d906617bd79ca80b1402de555d10f397

Door het coronavirus ziet Dodenherdenking er ook in Dordt heel anders uit. Wel is er een alternatief: voor de twee minuten stilte zal het taptoe-signaal worden gespeeld door een twintigtal trompettisten, die verdeeld over de stad zullen staan.

Corrado Francke |  | Aangepast op
In maart heeft een aantal trompettisten op Facebook een oproep gedaan wie het signaal in allerlei plaatsen ten gehore zouden kunnen brengen. Dat is later door het Nationaal Comité 4 en 5 mei opgepakt.


“Ik heb zelf het initiatief genomen om de burgemeester te benaderen om het hier op een aantal plaatsen te kunnen spelen”, vertelt Hans Kloppert. “Op of vanaf gebouwen is niet toegestaan, maar wel op diverse plekken in de stad. En zo goed als alle wijken zijn vertegenwoordigd.”


Volgens de ervaren trompettist is dit een goed alternatief om zo thuis de herdenking bij te wonen. “De herdenking bij het Sumatraplein trekt honderden inwoners die daarheen komen. Dit gaat niet gebeuren, dus daarom hebben we gedacht om het op meerdere plaatsen te laten spelen. Zo kan iedereen met het raam open het signaal horen.”

Lees ook

de brug brugkelder

Nieuwe klep Papendrechtsebrug half miljoen kilo zwaarder: zo wordt brugkelder versterkt

De brugkelder van de Papendrechtsebrug is volledig leeggehaald. Onderdelen, zoals de grote tandbaan, zijn verwijderd. Nu worden de voorbereidingen getroffen voordat het volgende proces start: het versterken van al het beton.

nk20260925NKS08454

Ontlading bij FC Dordrecht na broodnodige opsteker: ‘Team gezien met fighting spirit’

Tegen de verwachting in besloot FC Dordrecht de maand september met een knappe zege. Door de 3-2 thuisoverwinning op Almere City kruipt de ploeg langzaam uit het dal waar het de afgelopen weken in was beland. “Ik was vooral blij dat we weer met lef speelden.”

grote kerk benefiet concert

Benefietconcert groot succes voor restauratie glas-in-lood ramen

Het benefietconcert in de Grote Kerk voor de restauratie van de glas-in-loodramen heeft zeker 10.000 euro opgeleverd. Met hulp van het Dordtse Orkest, Werkgroep Muziek en andere horeca organiseerden de Vrienden van de Grote Kerk afgelopen zaterdag het concert.

Start ZWR 2025 foto Kees Wolthoorn kopie

Uitgestelde Zoomer Wantijrun vindt zondag plaats

De Zoomer Wantijrun  staat zondag op het programma. Het hardloopevenement stond gepland voor woensdagavond 24 juni, maar de organisatie voelde zich door de hitte genoodzaakt er een streep door te zetten.

werkzaamhedena16

Grote drukte verwacht: A16 bij Ridderkerk hele weekend dicht

De A16 tussen knooppunten Ridderkerk en Terbregseplein is van vrijdagavond tot en met maandagochtend afgesloten. Rijkswaterstaat verwacht grote drukte en zegt dat reizigers rekening moeten houden met extra reistijd van 30 tot 60 minuten.

businkkrakers

Krakers bezetten panden in binnenstad

Aan de Singel in Dordrecht zijn zaterdag leegstaande woningen gekraakt. Zes mensen die de panden in zijn gegaan, zijn door de politie aangehouden.