gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Taptoe-signaal klinkt door Dordt tijdens Dodenherdenking

d906617bd79ca80b1402de555d10f397.jpg

Door het coronavirus ziet Dodenherdenking er ook in Dordt heel anders uit. Wel is er een alternatief: voor de twee minuten stilte zal het taptoe-signaal worden gespeeld door een twintigtal trompettisten, die verdeeld over de stad zullen staan.

Corrado Francke |  | Aangepast op
In maart heeft een aantal trompettisten op Facebook een oproep gedaan wie het signaal in allerlei plaatsen ten gehore zouden kunnen brengen. Dat is later door het Nationaal Comité 4 en 5 mei opgepakt.


“Ik heb zelf het initiatief genomen om de burgemeester te benaderen om het hier op een aantal plaatsen te kunnen spelen”, vertelt Hans Kloppert. “Op of vanaf gebouwen is niet toegestaan, maar wel op diverse plekken in de stad. En zo goed als alle wijken zijn vertegenwoordigd.”


Volgens de ervaren trompettist is dit een goed alternatief om zo thuis de herdenking bij te wonen. “De herdenking bij het Sumatraplein trekt honderden inwoners die daarheen komen. Dit gaat niet gebeuren, dus daarom hebben we gedacht om het op meerdere plaatsen te laten spelen. Zo kan iedereen met het raam open het signaal horen.”

Lees ook

thumbjeeeeeeeee.png

Drukte in de stad, waar iedereen geniet van Dordt in Stoom: ‘Zeer nostalgisch’

Het is warm en druk in de binnenstad, maar tienduizenden mensen genieten zaterdag met volle teugen van Dordt in Stoom. Waar de ene bezoeker meermaals heen en weer gaat met de stoomtrein, vergaapt de ander zich aan alle stoommachines of decennia oude bussen. “Wat je ruikt, wat je ziet: het zijn echt herinneringen.”

altviool.png

Zomerconcert Trinitatiskapel zondag op TV Dordrecht

Een nieuw seizoen met zomerconcerten in de Trinitatiskapel in Dordrecht is in volle gang. Op TV Dordrecht is deze zondag een van deze concerten te zien: Strangers in the North, waarbij vier altviolisten hun krachten hebben gebundeld.

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_03_25_15.Still001.png

Als de Papendrechtsebrug straks maandenlang sluit, is deze pont van groot belang

De MRD Striker. Het zegt je waarschijnlijk niks, maar het is een naam die voetgangers en fietsers tussen Dordrecht en Papendrecht de komende maanden veelvuldig tegenkomen. Die pont dient namelijk als alternatief voor de afgesloten Papendrechtsebrug, de Streekomroep kreeg ‘m alvast te zien.

IMG_7637 (1).jpg

Dordt in Stoom van start met drukbezochte vlootschouw: ‘Hier doe je het voor’

Met de traditionele Vlootschouw is Dordt in Stoom 2026 vrijdagavond goed en wel begonnen. Vanaf de oevers konden duizenden bezoekers genieten van een prachtig schouwspel op het water. Ook het iconische schip De Majesteit voer mee, met onder andere de burgemeester van Dordrecht, Nanning Mol, aan boord. "Ik denk dat ik, net als alle andere Dordtenaren hier, een centimeter van trots gegroeid ben."

PSX_20260529_191757.jpg

Woonboerderij uitgebrand na blikseminslag

Een woonboerderij in Bleskensgraaf is vrijdagavond in vlammen opgegaan. Bij de brand kwam veel rook vrij.

cb4042062709d94bfa4d22fd01011c10.jpg

Dordt in Stoom trapt af met de vlootschouw, bekijk 'm hier

Dordrecht staat dit weekend volledig in het teken van Dordt in Stoom. De aftrap daarvan is traditiegetrouw de vlootschouw, Rijnmond zendt het evenement in samenwerking met de Streekomroep (RTV Dordrecht) live uit.