gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Taptoe-signaal klinkt door Dordt tijdens Dodenherdenking

d906617bd79ca80b1402de555d10f397

Door het coronavirus ziet Dodenherdenking er ook in Dordt heel anders uit. Wel is er een alternatief: voor de twee minuten stilte zal het taptoe-signaal worden gespeeld door een twintigtal trompettisten, die verdeeld over de stad zullen staan.

Corrado Francke |  | Aangepast op
In maart heeft een aantal trompettisten op Facebook een oproep gedaan wie het signaal in allerlei plaatsen ten gehore zouden kunnen brengen. Dat is later door het Nationaal Comité 4 en 5 mei opgepakt.


“Ik heb zelf het initiatief genomen om de burgemeester te benaderen om het hier op een aantal plaatsen te kunnen spelen”, vertelt Hans Kloppert. “Op of vanaf gebouwen is niet toegestaan, maar wel op diverse plekken in de stad. En zo goed als alle wijken zijn vertegenwoordigd.”


Volgens de ervaren trompettist is dit een goed alternatief om zo thuis de herdenking bij te wonen. “De herdenking bij het Sumatraplein trekt honderden inwoners die daarheen komen. Dit gaat niet gebeuren, dus daarom hebben we gedacht om het op meerdere plaatsen te laten spelen. Zo kan iedereen met het raam open het signaal horen.”

Lees ook

Point Blur_Jun142026_103437 (1)

Twee geparkeerde auto's in vlammen op, mogelijk opzet

In Zwijndrecht zijn twee geparkeerde auto's zaterdagnacht verwoest door brand. Dat gebeurde aan de Lindtsebenedendijk, ter hoogte van de Perkstraat.

thumb website

School heeft zo snel mogelijk extra lesruimte nodig: ‘Anders leerlingen ‘nee’ verkopen’

Praktijkschool De Sprong in Sliedrecht heeft zo snel mogelijk extra lesruimte nodig. Het leerlingenaantal groeit en daardoor wordt het huidige gebouw te klein. Met zo’n 150 leerlingen is het nu al improviseren, maar dat probleem wordt na de zomervakantie nog groter. “We moeten gaan improviseren.”

kraanwater Pexels

Kookadvies vanwege poepbacterie opgeheven: ‘Vervelend dat dit noodzakelijk was’

Het kraanwater in Dordrecht, Hendrik-Ido-Ambacht en Zwijndrecht kan gewoon gedronken worden. Dat meldt waterbedrijf Evides. Eerder gold er een kookadvies, omdat de E. colibacterie, beter bekend als de poepbacterie, in het water was gevonden.

ouwejonges

‘Ouwe Jonges’ gooien de beuk erin én openen klaaglijn

Het gaat er zondagmiddag ongetwijfeld weer niet erg zachtzinnig aan toe bij RTV Dordrecht als presentator Ron van de Rhee aan de stamtafel plaatsneemt met Ad van den Herik en Thijs Blom. In Ouwe Jonges Krentebrood wordt het nieuws van de afgelopen weken in sneltreinvaart doorgenomen en opent het trio een heuse klaaglijn.

fotpo stemvork 23

Bijzonder kunstwerk 'Stemvork' weer terug in het Wantijpark

Een bijzonder kunstwerk keert terug in het Wantijpark. Het gaat om het kunstwerk ‘Stemvork’ dat in ere is hersteld. Zaterdagochtend 13 juni wordt het gerestaureerde kunstwerk onthuld, zestig jaar na de oorspronkelijke onthulling.

fotooo

Rijen en lege schappen in supermarkt na kookadvies: ‘Geen water meer te krijgen’

Dordtenaren zijn flink aan het hamsteren geslagen nu er in de stad een kookadvies geldt na de vondst van een poepbacterie. Uit een supermarkt in Winkelcentrum Sterrenburg zijn beelden opgedoken van tientallen mensen die waterflessen willen inslaan, al zijn veel van hen al te laat. Ook elders in de streek is het flessenwater uitverkocht.