gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Tarieven Drievriendenhof omlaag: ‘Hoe eerder hoe beter!’

39ee980be67aed5fa26c46ccaf02053f

Om de drukte in de binnenstad beter spreiden wordt parkeren in de daluren goedkoper in parkeergarage Drievriendenhof. Dit is besloten naar aanleiding van een voorstel van de Dordtse VVD. De gemeente hoopt dat Dordtenaren daardoor verantwoorder inkopen doen.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
Dat moet dan wel zo snel mogelijk, vindt Alexander Kuhlmann van de VVD. “Als het pas in januari is, is het een beetje mosterd na de maaltijd. De binnenstad heeft heel veel leuke winkels, maar kom op rustige momenten. Die zijn er zeker.” Daarom is aan Q-Park gevraagd om op doordeweekse ochtenden een daltarief in te voeren.

De meeste parkeergarages in Dordrecht zijn in handen van de gemeente. De vraag is of de gemeente niet liever andere maatregelen neemt om deze drukte te vermijden, zoals het sluiten van de binnenstad. “Natuurlijk heeft de burgemeester die bevoegdheid in noodgevallen,” zegt Kuhlmann, “maar ik denk dat alle beetjes helpen.”

De vereniging Promotie Ondernemers Binnenstad Dordrecht (POBD) heeft het schriftelijk verzoek tot verlaging van de daltarieven al klaarliggen. De gemeente laat weten hier serieus naar te gaan kijken.

Per wanneer er doordeweeks tussen 10 en 12 goedkoper geparkeerd kan worden is nog niet duidelijk.

Lees ook

foto fietsenzaak scooterzaak

Gouden tijd voor fiets- en scooterhandel door lange brugsluiting: ‘Tienduizend euro extra’

Topdrukte in fietsen- en scooterwinkels door de afsluiting van de Papendrechtsebrug. Veel mensen ruilen de auto in voor een tweewieler om files te vermijden, merken ondernemers in de buurt van de brug.

distelapparath-drive-in-theater-5150064

Op deze plek komt een tijdelijke drive-in bioscoop

Wie kent de filmbeelden niet? Je rijdt met je auto een terrein op en kijkt vanuit je voertuig naar een film. Aan de Laan van Europa, vlakbij hotel Van der Valk in Dordrecht, verrijst in het weekend van 23 tot en met 25 oktober een drive-in bioscoop. Gedurende drie dagen worden daar elf films vertoond.

archieffotopolitie

Twee aanhoudingen na ontvoering vrouw (20) en gewelddadige woningoverval

De politie heeft twee verdachten opgepakt voor een ontvoering en een woningoverval van twee maanden geleden. Een 20-jarige vrouw werd in Papendrecht ontvoerd, waarna haar woning in Rotterdam werd overvallen. Daarbij werden de overige bewoners bedreigd en vastgebonden.

politie

Dordtenaar vlucht door weilanden na mogelijke inbraak in Brabant

Een Dordtse man (23) is in de nacht van zondag op maandag op de vlucht geslagen voor de politie na een vermoedelijke poging tot inbraak in het Brabantse plaatsje Lepelstraat. De Dordtenaar rende daarbij door verschillende weilanden. Met behulp van een hondengeleider is hij uiteindelijk in de boeien geslagen.

MISHANDELING social media pexels

Scholieren mishandeld, vernederd en gefilmd op afroep: ‘Om elkaar terug te pakken’

Leerlingen van verschillende middelbare scholen in Zwijndrecht gaan tegen betaling met elkaar op de vuist en verspreiden filmpjes daarvan op internet. Ook worden verschillende tieners in filmpjes mishandeld en vernederd. Dat blijkt uit gesprekken die deze streekomroep heeft gehad met verschillende jongeren. Aanleiding zijn signalen die de politie zegt binnen te krijgen over deze praktijken. "Dit is het topje van de ijsberg", zegt een deskundige.

PSX_20260928_074129 (1)

Bestuurder vliegt uit de bocht, bestelbus de sloot in

Een slecht begin van de week voor de bestuurder van een bestelbus. De man miste op de Parallelweg in Papendrecht een flauwe bocht en reed rechtdoor een sloot in.