gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Tarieven Drievriendenhof omlaag: ‘Hoe eerder hoe beter!’

39ee980be67aed5fa26c46ccaf02053f

Om de drukte in de binnenstad beter spreiden wordt parkeren in de daluren goedkoper in parkeergarage Drievriendenhof. Dit is besloten naar aanleiding van een voorstel van de Dordtse VVD. De gemeente hoopt dat Dordtenaren daardoor verantwoorder inkopen doen.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
Dat moet dan wel zo snel mogelijk, vindt Alexander Kuhlmann van de VVD. “Als het pas in januari is, is het een beetje mosterd na de maaltijd. De binnenstad heeft heel veel leuke winkels, maar kom op rustige momenten. Die zijn er zeker.” Daarom is aan Q-Park gevraagd om op doordeweekse ochtenden een daltarief in te voeren.

De meeste parkeergarages in Dordrecht zijn in handen van de gemeente. De vraag is of de gemeente niet liever andere maatregelen neemt om deze drukte te vermijden, zoals het sluiten van de binnenstad. “Natuurlijk heeft de burgemeester die bevoegdheid in noodgevallen,” zegt Kuhlmann, “maar ik denk dat alle beetjes helpen.”

De vereniging Promotie Ondernemers Binnenstad Dordrecht (POBD) heeft het schriftelijk verzoek tot verlaging van de daltarieven al klaarliggen. De gemeente laat weten hier serieus naar te gaan kijken.

Per wanneer er doordeweeks tussen 10 en 12 goedkoper geparkeerd kan worden is nog niet duidelijk.

Lees ook

parkafgezet

Park op slot na ontsnapping Schotse hooglanders

Het Dubbelmondepark in Dordrecht is tijdelijk niet toegankelijk. De gemeente heeft deze maatregel genomen na de ontsnapping van twee Schotse hooglanders eerder deze week. De dieren belandden daarbij op de N3.

scheepvaartbegeleiding

VERKEER

Rijkswaterstaat schrapt scheepvaartbegeleiding in de nacht door personeelstekort

Rijkswaterstaat schrapt vanaf 15 september de nachtelijke begeleiding van schepen in de omgeving van Dordrecht. Dit komt door aanhoudende personeelstekorten. De vaarwegen blijven wel geopend voor alle scheepvaartverkeer.

kiltunneldordtstreetview

Let op: Kiltunnel richting Dordrecht avond en nacht dicht

De Kiltunnel van ‘s-Gravendeel naar Dordrecht is woensdagavond- en nacht afgesloten vanwege herstelwerkzaamheden. Verkeer wordt omgeleid, meldt de provincie.

parkeergaragevisstraat

Parkeergarage Visstraat nog maanden dicht, eind 2026 meer duidelijkheid

De parkeergarage Visstraat in het centrum van Dordrecht blijft nog zeker een aantal maanden dicht. De gemeente wacht nog op een definitief rapport van het onderzoek naar de technische staat van de parkeergarage, dat dit najaar wordt verwacht. Daarna moeten concrete maatregelen worden genomen.

papendrechtsebrugnadezomer

Extreme drukte blijft uit op eerste dag na de zomervakantie met dichte brug

Gehuld in regenpakken, met paraplu’s en capuchons hebben honderden fietsers maandagochtend hun route naar school en werk voor het eerst na de zomervakantie afgelegd met een dichte Papendrechtsebrug. Hoewel extreme drukte werd verwacht, bleef dat bij de pont en Waterbus uit. “Het is nu goed te doen, maar ik heb ook begrepen dat nog niet iedereen deze maandag begonnen is”, zegt burgemeester Nanning Mol.

Webfoto

In dit dorp genieten honderden kinderen van de Speel-In: ‘Ieder kind kan hier gewoon lekker kind zijn’

Een groot zomerspektakel voor kinderen. Van timmerdorp tot een gamezone en van een spookhuis tot het laten zetten van een nep-tatoeage. Het kan allemaal bij de Speel-In in Hardinxveld-Giessendam. Het evenement is een soort kindervakantiewerk voor kinderen uit het dorp en omgeving. Extra bijzonder, omdat er maar weinig activiteiten voor deze doelgroep in de buurt te vinden zijn.