gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Tarieven Drievriendenhof omlaag: ‘Hoe eerder hoe beter!’

39ee980be67aed5fa26c46ccaf02053f.jpg

Om de drukte in de binnenstad beter spreiden wordt parkeren in de daluren goedkoper in parkeergarage Drievriendenhof. Dit is besloten naar aanleiding van een voorstel van de Dordtse VVD. De gemeente hoopt dat Dordtenaren daardoor verantwoorder inkopen doen.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
Dat moet dan wel zo snel mogelijk, vindt Alexander Kuhlmann van de VVD. “Als het pas in januari is, is het een beetje mosterd na de maaltijd. De binnenstad heeft heel veel leuke winkels, maar kom op rustige momenten. Die zijn er zeker.” Daarom is aan Q-Park gevraagd om op doordeweekse ochtenden een daltarief in te voeren.

De meeste parkeergarages in Dordrecht zijn in handen van de gemeente. De vraag is of de gemeente niet liever andere maatregelen neemt om deze drukte te vermijden, zoals het sluiten van de binnenstad. “Natuurlijk heeft de burgemeester die bevoegdheid in noodgevallen,” zegt Kuhlmann, “maar ik denk dat alle beetjes helpen.”

De vereniging Promotie Ondernemers Binnenstad Dordrecht (POBD) heeft het schriftelijk verzoek tot verlaging van de daltarieven al klaarliggen. De gemeente laat weten hier serieus naar te gaan kijken.

Per wanneer er doordeweeks tussen 10 en 12 goedkoper geparkeerd kan worden is nog niet duidelijk.

Lees ook

koemishandelingpixabay.png

Verdachten mishandeling koe veroordeeld: ‘Het lijkt wel alsof jullie hier plezier uithaalden’

Vier verdachten die in Oud-Alblas een koe zouden hebben mishandeld, hebben zich voor de rechter moeten verantwoorden. Zij zouden een zieke koe hebben geschopt, geprikt met een veeprikker en het dier vervolgens levend de stal uit gesleept hebben. Drie van de verdachten hebben taakstraffen en voorwaardelijke gevangenisstraffen opgelegd gekregen.

nugterenhia.png

Lijsttrekker Ambachtse partij splitst zich net na beëdiging af

Melis Nugteren stond afgelopen gemeenteraadsverkiezingen als lijsttrekker op de kandidatenlijst in Hendrik-Ido-Ambacht voor de partij Gemeente Belangen. Maar zijn raadslidmaatschap onder deze partijnaam heeft deze raadsperiode nog geen dag geduurd. Nugteren splitst zich af en gaat verder als eenmansfractie.

politiefatbike.jpg

Controle op fatbikers, fietsers en automobilisten levert bijna 30 overtredingen op

Bij een verkeerscontrole op verschillende plekken in Dordrecht zijn meerdere hardrijders betrapt. Ook werden bestuurders gesnapt die fietsten in een voetgangersgebied of rondreden zonder deugdelijke rem.

Schapenkudde aan de Middenmolendijk Ridderkerk

Gemeente Ridderkerk zet schapen in voor groenonderhoud

Wie de afgelopen week door Ridderkerk is gereden heeft ze misschien wel zien staan. De gemeente zet op verschillende plekken schapen in voor het begrazen van stukken groen in het dorp. Zo bevorderen ze op een natuurlijke manier de flora en fauna.

Still website.png

Vriendschap, liefde en vrolijkheid: al vijftig jaar kleurt deze vereniging het leven

Groot feest bij kunstvereniging Studio 76. De Dordtse club bestaat dit jaar namelijk een halve eeuw. Met verschillende festiviteiten viert de vereniging dit met alle leden. Te beginnen met een expositie, waar de amateurkunstenaars allemaal iets eigens in stoppen.

Overhandiging Dordtpas.jpg

Dordtpas niet alleen voor Dordtenaren, Zwijndrecht doet ook mee

De gemeente Zwijndrecht sluit vanaf 1 april aan bij de Dordtpas. Met deze pas krijgen Dordtenaren en nu dus ook Zwijndrechtenaren toegang tot gratis activiteiten en kortingen in de regio. “Een belangrijke stap voor onze inwoners”, aldus Zwijndrechtse wethouder Tycho Jansen.