gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Tarieven Drievriendenhof omlaag: ‘Hoe eerder hoe beter!’

39ee980be67aed5fa26c46ccaf02053f

Om de drukte in de binnenstad beter spreiden wordt parkeren in de daluren goedkoper in parkeergarage Drievriendenhof. Dit is besloten naar aanleiding van een voorstel van de Dordtse VVD. De gemeente hoopt dat Dordtenaren daardoor verantwoorder inkopen doen.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
Dat moet dan wel zo snel mogelijk, vindt Alexander Kuhlmann van de VVD. “Als het pas in januari is, is het een beetje mosterd na de maaltijd. De binnenstad heeft heel veel leuke winkels, maar kom op rustige momenten. Die zijn er zeker.” Daarom is aan Q-Park gevraagd om op doordeweekse ochtenden een daltarief in te voeren.

De meeste parkeergarages in Dordrecht zijn in handen van de gemeente. De vraag is of de gemeente niet liever andere maatregelen neemt om deze drukte te vermijden, zoals het sluiten van de binnenstad. “Natuurlijk heeft de burgemeester die bevoegdheid in noodgevallen,” zegt Kuhlmann, “maar ik denk dat alle beetjes helpen.”

De vereniging Promotie Ondernemers Binnenstad Dordrecht (POBD) heeft het schriftelijk verzoek tot verlaging van de daltarieven al klaarliggen. De gemeente laat weten hier serieus naar te gaan kijken.

Per wanneer er doordeweeks tussen 10 en 12 goedkoper geparkeerd kan worden is nog niet duidelijk.

Lees ook

zomerschool

Zomerschool Dordrecht verwelkomt tientallen kinderen van het azc

Terwijl veel kinderen deze weken genieten van hun zomervakantie, zitten ruim tweehonderd basisschoolleerlingen in Dordrecht juist in de schoolbanken op De Zomerschool. Dit jaar doet een opvallend grote groep kinderen uit het nieuwe asielzoekerscentrum (azc) in Dordrecht mee.

treinstationdordrecht

Let op: woensdag geen treinen, nauwelijks bussen

Reis je normaal gesproken met het openbaar vervoer naar je werk of school? Woensdag zul je daar zeer waarschijnlijk een andere manier voor moeten vinden. Vanwege een landelijke staking in het openbaar vervoer die de vakbonden hebben afgeroepen, rijden er geen treinen en minder tot geen bussen. De Waterbus vaart wel.

DordtRodaRene

Nuijten na eerste nederlaag: ‘We hebben op sommige gebieden van onszelf verloren’

“We hebben op sommige gebieden van onszelf verloren”, is de vrij harde conclusie van FC Dordrecht-trainer Paul Nuijten na de 0-1-nederlaag tegen Roda JC Kerkrade. De Dordtenaren konden de goede competitiestart vrijdagavond geen goed vervolg geven en verloren voor het eerst dit seizoen. Toch wordt er vooral gekeken naar aanknopingspunten en is het glas halfvol aan de Krommedijk.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek over documentaire Ilang Jawane

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met Wouter van der Spoel en Ronny de Groot over hun documentaire Ilang Jawane, een reis tussen verleden en toekomst. De documentaire volgt maker Wouter van der Spoel en zijn zoon Sriyanto op hun reis naar Java.

gemzwijndrecht

Wegwerkzaamheden Zwijndrecht gaan verder: nieuwe doorgaande route vanaf de brug

Na de Karel Doormanlaan gaat nu ook de Brugweg in Zwijndrecht op de schop. De weg van en naar de Zwijndrechtsebrug wordt verlegd én verlengd. Zo sluit de weg straks aan op de Burgemeester Doumaweg achter het station. Dit moet zorgen voor minder doorgaand verkeer door het Stationskwartier, aldus de gemeente.

zwemmenwaal

Ondanks chemische stoffen in de Waal gaat Ellen er gewoon in: ‘Het is heerlijk zwemmen’

Het gaat niet goed met de kwaliteit van het Nederlandse zwemwater. In onze regio is het vooral mis in de Waal bij Ridderkerk. Daar zijn meerdere chemische stoffen aangetroffen boven de gestelde norm. Toch is Ellen, die pal aan het water woont, niet bang: “Ik ga het niet mijden.”