gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Tarieven Drievriendenhof omlaag: ‘Hoe eerder hoe beter!’

39ee980be67aed5fa26c46ccaf02053f

Om de drukte in de binnenstad beter spreiden wordt parkeren in de daluren goedkoper in parkeergarage Drievriendenhof. Dit is besloten naar aanleiding van een voorstel van de Dordtse VVD. De gemeente hoopt dat Dordtenaren daardoor verantwoorder inkopen doen.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
Dat moet dan wel zo snel mogelijk, vindt Alexander Kuhlmann van de VVD. “Als het pas in januari is, is het een beetje mosterd na de maaltijd. De binnenstad heeft heel veel leuke winkels, maar kom op rustige momenten. Die zijn er zeker.” Daarom is aan Q-Park gevraagd om op doordeweekse ochtenden een daltarief in te voeren.

De meeste parkeergarages in Dordrecht zijn in handen van de gemeente. De vraag is of de gemeente niet liever andere maatregelen neemt om deze drukte te vermijden, zoals het sluiten van de binnenstad. “Natuurlijk heeft de burgemeester die bevoegdheid in noodgevallen,” zegt Kuhlmann, “maar ik denk dat alle beetjes helpen.”

De vereniging Promotie Ondernemers Binnenstad Dordrecht (POBD) heeft het schriftelijk verzoek tot verlaging van de daltarieven al klaarliggen. De gemeente laat weten hier serieus naar te gaan kijken.

Per wanneer er doordeweeks tussen 10 en 12 goedkoper geparkeerd kan worden is nog niet duidelijk.

Lees ook

knikkeren

Elise (19) is gekroond tot knikkerkoningin van Noordeloos: 'Daar zeg je geen nee tegen'

In Noordeloos barst deze vrijdagavond een jaarlijkse strijd los: het NK Kuiltje Knikkeren. Al decennialang een traditie in het dorp met heuze knikker-royalty. Elise (19) is dit jaar de knikkerkoningin. ''Dit vergeet ik nooit meer.''

fotozonsverduisteringg

Zonsverduistering trekt veel bekijks: 'Het lijkt wel op een teennagel'

De grootste zonsverduistering sinds 1999. Honderden mensen keken woensdagavond op verschillende plekken in Dordrecht naar dit bijzondere fenomeen, zoals aan de Dokweg of bij Sterrenwacht Mercurius. Een ‘once-in-a-lifetime experience’: "Heel gaaf om te zien, ik had het niet zo verwacht."

zomerschool

Zomerschool Dordrecht verwelkomt tientallen kinderen van het azc

Terwijl veel kinderen deze weken genieten van hun zomervakantie, zitten ruim tweehonderd basisschoolleerlingen in Dordrecht juist in de schoolbanken op De Zomerschool. Dit jaar doet een opvallend grote groep kinderen uit het nieuwe asielzoekerscentrum (azc) in Dordrecht mee.

3x2

Ondanks harde regen veel ‘blije koppies’ tijdens jaarlijkse jeugdwielertour

De jaarlijks terugkerende jeugdwielertour 3x2 in Ridderkerk is weer in volle gang. Waar de deelnemers vorig jaar nog konden genieten van volop zon, moeten de kinderen en vrijwilligers het dit jaar vooral doen met regenbroeken en regenjassen. Toch laat de organisatie zich daar niet door tegenhouden.

streetviewmaps

Indringer steelt kleding van Dordtse voetbalclub

Een man is vorige week woensdag binnengedrongen bij VV Wieldrecht in Dordrecht, meldt de Dordtse politie woensdag op Instagram. De man heeft kledingstukken van de voetbalvereniging meegenomen.

steigervaltom

Steiger valt om en komt terecht tegen pand aan de overkant

Een steiger is zondagmiddag omgevallen aan de Wijnstraat in Dordrecht. De stellage kwam daarbij tegen het raamwerk van het pand aan de overkant van de straat terecht, waar een ruit sneuvelde.