gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Tazelaar: Ik weet niet hoe het zo uit de hand heeft kunnen lopen

Er komt geen nieuwe lijmpoging tussen de nummers één en twee op de lijst van de Verenigde Senioren Partij voor de gemeenteraadsverkiezing. Dat zegt VSP-partijvoorzitter Henk Tazelaar. Twee weken geleden kwam Irene Koene op de tweede plek terecht, direct onder lijsttrekker Margret Stolk. Ze gingen samenwerken. Nu is het al hommeles. Koene is de partij uitgezet.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Irene Koene zit bij de VVD, maar ze kan zich niet vinden in de koers van de nieuwe lijsttrekker en wil weg. Bij de VSP is ze meer dan welkom. "Ze is een door de wol geverfde politica die ik graag in de partij wil hebben", zegt voorzitter Henk Tazelaar en haalde haar met open armen binnen.

Koene en lijsttrekker Margret Stolk zagen de samenwerking helemaal zitten. Tenminste, dat zeiden ze. Maar met Koene lijkt Tazelaar een tweede kapitein binnen gehaald te hebben. Een positie die Koene nooit op zou kunnen eisen. Lijsttrekker Stolk is namelijk de oogappel van Tazelaar. "Ik heb Stolk gevraagd het van mij over te nemen als ik zou minderen", zegt Tazelaar, "ik kan haar niet laten vallen." En dus moet Koene weg.

"Ik heb geen idee hoe het tussen die twee zo uit de hand heeft kunnen lopen. Twee weken geleden was het nog koek en ei", zegt Tazelaar. "Ik heb meerdere keren geprobeerd de breuk te lijmen, maar dat lukt niet. "Ik eruit of jij eruit", zeiden ze op een gegeven moment tegen elkaar." Nog een lijmpoging zit er niet in. "Irene Koene wil ook niet meer. Ze is de partij uit."

Volgens Tazelaar berokkenen de perikelen de partij geen schade: "Het kan beter nu gebeuren dan dat vlak na de verkiezingen een raadslid de partij verlaat en haar zetel meeneemt."

Lees ook

fotpo stemvork 23

Bijzonder kunstwerk 'Stemvork' weer terug in het Wantijpark

Een bijzonder kunstwerk keert terug in het Wantijpark. Het gaat om het kunstwerk ‘Stemvork’ dat in ere is hersteld. Zaterdagochtend 13 juni wordt het gerestaureerde kunstwerk onthuld, zestig jaar na de oorspronkelijke onthulling.

2fa60d8_w1272_dronefotoafvalbrengs

Let op: dit afvalbrengstation is vanaf komende maand alleen nog beschikbaar met afvalpas

Zonder afvalpas zal de slagboom op het HVC-afvalbrengstation aan de Willem Dreeslaan in Papendrecht vanaf maandag 13 juli gesloten blijven. Met de invoering van deze pascontrole helpt het de gemeente de kosten van afvalinzameling in de hand houden.

fotooo

Rijen en lege schappen in supermarkt na kookadvies: ‘Geen water meer te krijgen’

Dordtenaren zijn flink aan het hamsteren geslagen nu er in de stad een kookadvies geldt na de vondst van een poepbacterie. Uit een supermarkt in Winkelcentrum Sterrenburg zijn beelden opgedoken van tientallen mensen die waterflessen willen inslaan, al zijn veel van hen al te laat. Ook elders in de streek is het flessenwater uitverkocht.

Alpacajong

Feest op kinderboerderij: alpacajong Nacho is geboren

Alpacavrouwtje Flame is woensdagavond bevallen bij Kinderboerderij Papenhoeve in Papendrecht. Rond 19.15 uur werd jongetje Nacho geboren. Flame heeft de bevalling helemaal zelf gedaan en iedereen maakt het goed.

IMG_7814 (1)

Terugblik Dordt in Stoom zondag op TV Dordrecht

Met een bijna een uur durende aflevering blikt deze streekomroep terug op Dordt in Stoom van vorig weekend. Daarin neemt presentator Ad van den Herik de kijker mee langs de stoomboten, stroomtrein en historische machines in Dordrecht.

PSX_20260608_112752

Schoonmakers onwel in bedrijfspand, gebouw tijdelijk afgesloten

Medewerkers van een schoonmaakbedrijf zijn tijdens een klus in Alblasserdam maandag onwel geworden. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio werden zij duizelig, waarna ze snel naar buiten zijn gegaan en de hulpdiensten hebben gealarmeerd.