gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Tazelaar: Ik weet niet hoe het zo uit de hand heeft kunnen lopen

Er komt geen nieuwe lijmpoging tussen de nummers één en twee op de lijst van de Verenigde Senioren Partij voor de gemeenteraadsverkiezing. Dat zegt VSP-partijvoorzitter Henk Tazelaar. Twee weken geleden kwam Irene Koene op de tweede plek terecht, direct onder lijsttrekker Margret Stolk. Ze gingen samenwerken. Nu is het al hommeles. Koene is de partij uitgezet.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Irene Koene zit bij de VVD, maar ze kan zich niet vinden in de koers van de nieuwe lijsttrekker en wil weg. Bij de VSP is ze meer dan welkom. "Ze is een door de wol geverfde politica die ik graag in de partij wil hebben", zegt voorzitter Henk Tazelaar en haalde haar met open armen binnen.

Koene en lijsttrekker Margret Stolk zagen de samenwerking helemaal zitten. Tenminste, dat zeiden ze. Maar met Koene lijkt Tazelaar een tweede kapitein binnen gehaald te hebben. Een positie die Koene nooit op zou kunnen eisen. Lijsttrekker Stolk is namelijk de oogappel van Tazelaar. "Ik heb Stolk gevraagd het van mij over te nemen als ik zou minderen", zegt Tazelaar, "ik kan haar niet laten vallen." En dus moet Koene weg.

"Ik heb geen idee hoe het tussen die twee zo uit de hand heeft kunnen lopen. Twee weken geleden was het nog koek en ei", zegt Tazelaar. "Ik heb meerdere keren geprobeerd de breuk te lijmen, maar dat lukt niet. "Ik eruit of jij eruit", zeiden ze op een gegeven moment tegen elkaar." Nog een lijmpoging zit er niet in. "Irene Koene wil ook niet meer. Ze is de partij uit."

Volgens Tazelaar berokkenen de perikelen de partij geen schade: "Het kan beter nu gebeuren dan dat vlak na de verkiezingen een raadslid de partij verlaat en haar zetel meeneemt."

Lees ook

concert grote kerk

Benefietconcert voor restauratie ramen Grote Kerk: ‘Het is de huiskamer van de stad’

De Grote Kerk wordt deze zaterdag tijdens Open Monumentendag omgetoverd tot een spectaculaire concertzaal vanwege een benefietconcert. De opbrengst gaat naar de restauratie van de glas-in-loodramen. “Het is klassiek, maar het heeft wel iets wat iedereen mooi vindt”, zegt Arno de Ligt, bestuurslid van de Vrienden van de Grote Kerk.

WhatsApp Image 2026-10-09 at 10.02.28

Jamai van den Herik opnieuw naar WK darts: ‘Kwamen best wat emoties uit’

Jamai van den Herik gaat opnieuw naar het WK darts. In een weekend met goede resultaten, maar vooral een spannende ontknoping kwalificeerde de Alblasserdammer zich voor de jaarlijkse heilige graal in de dartsport. “Ik plofte in bed en werd er emotioneel van.”

a16rws

Vrachtwagen met pech: rijstroken weer vrij

Een kapotte vrachtwagen is dinsdagochtend op de A16 bij Zwijndrecht gestrand in de richting van Breda. Drie rijstroken waren daardoor langere tijd dicht.

fotooooooo

Gaan deze supermarkten eerder open op zondag? ‘Wens van klanten verandert’

Twintig Dordtse supermarktuitbaters willen eerder open op zondag. Nu mogen de deuren om 12.00 uur open, ondernemers vragen de gemeenteraad in een brief daar 10.00 uur van te maken.

michelinsterchefkok

De Gieser Wildeman behoudt Michelinster, geen nieuwe sterrenrestaurants in de streek

Restaurant De Gieser Wildeman in Noordeloos blijft het enige restaurant met een Michelinster in de streek. Marco van der Wijngaard, sinds vorig jaar chef-kok van het restaurant, behield vorig jaar de Michelinster die in 2006 was behaald door de oud-eigenaren. Ook dit jaar blijft deze ster van kracht, blijkt na de uitreiking van de Michelinsterren in Maastricht.

kiltunneldicht

Kiltunnel in beide richtingen dicht vanwege veiligheidsoefening

De Kiltunnel tussen Dordrecht en de Hoeksche Waard is maandagavond in beide richtingen dicht. Hulpdiensten voeren van 19.00 uur tot 00.00 uur een grootschalige veiligheidsoefening uit in de tunnel.