gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Tazelaar: Ik weet niet hoe het zo uit de hand heeft kunnen lopen

Er komt geen nieuwe lijmpoging tussen de nummers één en twee op de lijst van de Verenigde Senioren Partij voor de gemeenteraadsverkiezing. Dat zegt VSP-partijvoorzitter Henk Tazelaar. Twee weken geleden kwam Irene Koene op de tweede plek terecht, direct onder lijsttrekker Margret Stolk. Ze gingen samenwerken. Nu is het al hommeles. Koene is de partij uitgezet.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Irene Koene zit bij de VVD, maar ze kan zich niet vinden in de koers van de nieuwe lijsttrekker en wil weg. Bij de VSP is ze meer dan welkom. "Ze is een door de wol geverfde politica die ik graag in de partij wil hebben", zegt voorzitter Henk Tazelaar en haalde haar met open armen binnen.

Koene en lijsttrekker Margret Stolk zagen de samenwerking helemaal zitten. Tenminste, dat zeiden ze. Maar met Koene lijkt Tazelaar een tweede kapitein binnen gehaald te hebben. Een positie die Koene nooit op zou kunnen eisen. Lijsttrekker Stolk is namelijk de oogappel van Tazelaar. "Ik heb Stolk gevraagd het van mij over te nemen als ik zou minderen", zegt Tazelaar, "ik kan haar niet laten vallen." En dus moet Koene weg.

"Ik heb geen idee hoe het tussen die twee zo uit de hand heeft kunnen lopen. Twee weken geleden was het nog koek en ei", zegt Tazelaar. "Ik heb meerdere keren geprobeerd de breuk te lijmen, maar dat lukt niet. "Ik eruit of jij eruit", zeiden ze op een gegeven moment tegen elkaar." Nog een lijmpoging zit er niet in. "Irene Koene wil ook niet meer. Ze is de partij uit."

Volgens Tazelaar berokkenen de perikelen de partij geen schade: "Het kan beter nu gebeuren dan dat vlak na de verkiezingen een raadslid de partij verlaat en haar zetel meeneemt."

Lees ook

halloween

Halloween in de streek: van spooktochten tot discozwemmen

Skeletten, vampiers en heel veel bloederige elementen: Halloween staat voor de deur. Straten worden griezelig versierd en kinderen gaan verkleed langs de deuren met als doel zo veel mogelijk snoep te verzamelen. Maar er is dit weekend nog veel meer te doen. Hieronder vind je een selectie van de Halloween-activiteiten die zaterdag plaatsvinden in onze streek.

businkexplosie

Explosie bij huis, voorgevel raakt beschadigd

Bij een woning aan de Molen de Goliath in Dordrecht is in de nacht van woensdag op donderdag een explosief afgegaan. Daarna is brand ontstaan. De voorkant van het huis is beschadigd geraakt.

ertepeller2

Dit Papendrechtse restaurant stijgt tien plaatsen in Lekker Top 100: 'Een mooie beloning'

Restaurant De Ertepeller in Papendrecht is dit jaar opnieuw gestegen in de Top 100 van het blad Lekker. Het restaurant van gastheer Mark van den Berg en chef Arjan Kuipers stond in de uitgave van vorig jaar nog op plaats 77, in de nieuwe editie stijgen de twee jonge Papendrechtse ondernemers naar plaats 67.

yv20261019A1C08984

FC Dordrecht begint nieuwe periode met eerste uitzege: ‘Dit geeft een boost’

FC Dordrecht had al acht maanden niet op vreemde bodem gewonnen, maar daar kwam maandagavond verandering in. Joey de Bie schoot zijn ploeg vanaf de penaltystip naar een 0-1 zege op Jong PSV, waardoor de ploeg een succesvolle start van de tweede periode kende. “Hier ben ik heel blij mee.”

lijnzaadstraatrotterdampolitie

Vierde aanhouding voor dood Zwijndrechtenaar

De politie heeft een vierde man aangehouden voor de dood van een 44-jarige man uit Zwijndrecht. Het lichaam van de Zwijndrechtenaar werd eind mei aangetroffen in een huis aan de Lijnzaadstraat in Rotterdam, nadat hier brand had gewoed.

businkbedrijfspandsmaragd

Veel rookontwikkeling na kortsluiting in bedrijfspand

In een bedrijfspand aan de Smaragd in Dordrecht heeft donderdagochtend brand gewoed. Een koelkast of een wasmachine heeft kortsluiting veroorzaakt waarna er veel rook is vrijgekomen, meldt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid.