gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Tazelaar: Ik weet niet hoe het zo uit de hand heeft kunnen lopen

Er komt geen nieuwe lijmpoging tussen de nummers één en twee op de lijst van de Verenigde Senioren Partij voor de gemeenteraadsverkiezing. Dat zegt VSP-partijvoorzitter Henk Tazelaar. Twee weken geleden kwam Irene Koene op de tweede plek terecht, direct onder lijsttrekker Margret Stolk. Ze gingen samenwerken. Nu is het al hommeles. Koene is de partij uitgezet.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Irene Koene zit bij de VVD, maar ze kan zich niet vinden in de koers van de nieuwe lijsttrekker en wil weg. Bij de VSP is ze meer dan welkom. "Ze is een door de wol geverfde politica die ik graag in de partij wil hebben", zegt voorzitter Henk Tazelaar en haalde haar met open armen binnen.

Koene en lijsttrekker Margret Stolk zagen de samenwerking helemaal zitten. Tenminste, dat zeiden ze. Maar met Koene lijkt Tazelaar een tweede kapitein binnen gehaald te hebben. Een positie die Koene nooit op zou kunnen eisen. Lijsttrekker Stolk is namelijk de oogappel van Tazelaar. "Ik heb Stolk gevraagd het van mij over te nemen als ik zou minderen", zegt Tazelaar, "ik kan haar niet laten vallen." En dus moet Koene weg.

"Ik heb geen idee hoe het tussen die twee zo uit de hand heeft kunnen lopen. Twee weken geleden was het nog koek en ei", zegt Tazelaar. "Ik heb meerdere keren geprobeerd de breuk te lijmen, maar dat lukt niet. "Ik eruit of jij eruit", zeiden ze op een gegeven moment tegen elkaar." Nog een lijmpoging zit er niet in. "Irene Koene wil ook niet meer. Ze is de partij uit."

Volgens Tazelaar berokkenen de perikelen de partij geen schade: "Het kan beter nu gebeuren dan dat vlak na de verkiezingen een raadslid de partij verlaat en haar zetel meeneemt."

Lees ook

fatbikes-768x432

Papendrecht wil fatbikes weren uit drukke delen van het centrum

Fatbikes moeten mogelijk op bepaalde plekken in het centrum van Papendrecht tijdens vastgestelde tijden verboden worden. Het college doet de gemeenteraad een voorstel om dit verbod mogelijk te maken. Aanleiding zijn klachten over hoge snelheden, gevaarlijke manoeuvres en bijna-aanrijdingen bij onder meer de Meentpassage, de Veerpromenade en de Brederodelaan.

foto bewoners

Angst op vakantiepark nu gemeente oproep minister negeert: ‘Waar moet ik heen?’

Stress, angst en onzekerheid op het enige vakantiepark van Dordrecht. Vaste bewoners dreigen hun chalet kwijt te raken door een ingreep van de gemeente, die ondanks een oproep van het kabinet toch een einde wil aan permanente bewoning. “Ik moet binnen een jaar weg, maar ik heb geen idee waarheen.”

trouwen pexels

Alle zilveren bruidsparen verzamelen, bijzonder jubileumfeest op komst

Wie dit jaar 25 jaar huwelijk viert, kan zich opmaken voor een bijzonder feest. De gemeente Dordrecht staat namelijk stil bij 25 jaar huwelijk voor paren van hetzelfde geslacht. En voor dat feest zijn alle jubilerende bruidsparen uitgenodigd.

Politiebusje-768x507

42 boetes en drie aanhoudingen bij verkeerscontrole

Bij een verkeerscontrole in Ridderkerk zijn vorige week 45 bekeuringen uitgedeeld en heeft de Belastingdienst ruim 66.000 euro geïnd. Drie bestuurders werden aangehouden voor rijden onder invloed, meldt de gemeente.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: standbeeld van Kees Buddingh

Studio De Witt besteedt deze zaterdag aandacht aan de wens van een groep Dordtenaren een beeld in de stad te plaatsen van de Dordtse dichter en schrijver Kees Buddingh. Buddingh (1918-1985) kreeg onder meer bekendheid met zijn gedicht ‘De blauwbilgorgel’. Presentator Ben Corino spreekt met de aanjagers van het plan voor het Buddingh standbeeld, Ton Delemarre en Jacques Malschaert.

dorem 12

Na iets betere resultaten nu harde klap voor FC Dordrecht: ‘Afgelopen periode analyseren’

Waar FC Dordrecht na een knappe overwinning op Almere City en een gelijkspel in Den Bosch uit een dal begon te klimmen, is het vrijdagavond tegen FC Emmen (0-3) toch misgegaan voor de formatie van Paul Nuijten. Na een slechte eerste en een betere tweede helft moesten de Schapekoppen het onderspit delven. “Teleurstellende avond.”