gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Tazelaar: Ik weet niet hoe het zo uit de hand heeft kunnen lopen

Er komt geen nieuwe lijmpoging tussen de nummers één en twee op de lijst van de Verenigde Senioren Partij voor de gemeenteraadsverkiezing. Dat zegt VSP-partijvoorzitter Henk Tazelaar. Twee weken geleden kwam Irene Koene op de tweede plek terecht, direct onder lijsttrekker Margret Stolk. Ze gingen samenwerken. Nu is het al hommeles. Koene is de partij uitgezet.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Irene Koene zit bij de VVD, maar ze kan zich niet vinden in de koers van de nieuwe lijsttrekker en wil weg. Bij de VSP is ze meer dan welkom. "Ze is een door de wol geverfde politica die ik graag in de partij wil hebben", zegt voorzitter Henk Tazelaar en haalde haar met open armen binnen.

Koene en lijsttrekker Margret Stolk zagen de samenwerking helemaal zitten. Tenminste, dat zeiden ze. Maar met Koene lijkt Tazelaar een tweede kapitein binnen gehaald te hebben. Een positie die Koene nooit op zou kunnen eisen. Lijsttrekker Stolk is namelijk de oogappel van Tazelaar. "Ik heb Stolk gevraagd het van mij over te nemen als ik zou minderen", zegt Tazelaar, "ik kan haar niet laten vallen." En dus moet Koene weg.

"Ik heb geen idee hoe het tussen die twee zo uit de hand heeft kunnen lopen. Twee weken geleden was het nog koek en ei", zegt Tazelaar. "Ik heb meerdere keren geprobeerd de breuk te lijmen, maar dat lukt niet. "Ik eruit of jij eruit", zeiden ze op een gegeven moment tegen elkaar." Nog een lijmpoging zit er niet in. "Irene Koene wil ook niet meer. Ze is de partij uit."

Volgens Tazelaar berokkenen de perikelen de partij geen schade: "Het kan beter nu gebeuren dan dat vlak na de verkiezingen een raadslid de partij verlaat en haar zetel meeneemt."

Lees ook

foto

Vakantieganger Jary vlucht voor enorme Franse bosbrand: ‘Wij moesten zo snel mogelijk weg’

Geniet je in Frankrijk van een welverdiende vakantie, moet je halsoverkop weg van de camping door een enorme bosbrand. Het overkomt Jary de Hon (59) uit Hardinxveld-Giessendam, die midden in de nacht zijn spullen moet pakken.

archieffotopolitie

Deel woning dicht na vondst hennepkwekerij

Een deel van een huis in Hendrik-Ido-Ambacht is op last van de burgemeester gesloten. Het gaat om een gedeelte van een huis aan de P.C. Hooftsingel dat werd verhuurd, zo maakt de gemeente maandag bekend.

23547e040be5666e49d0ff4de785e9ea

27 niet-ingeschreven personen aangetroffen na woningcontrole

In meerdere wijken in Papendrecht hebben handhavers en toezichthouders 36 verschillende woningen gecontroleerd. In 29 van deze woningen bleek iets niet in de haak te zijn. Zo werden in totaal 27 niet-ingeschreven personen aangetroffen.

Burgemeester Winklerplein

Meer suswachten op Burgemeester Winklerplein in strijd tegen overlast

De gemeente Sliedrecht gaat vaker suswachten inzetten op het Burgemeester Winklerplein. Reden daarvoor is het toenemende aantal meldingen van overlast door jongeren.

PSX_20260805_194332

Kind overleden na aanrijding met bezorgbusje

Een kindje is woensdag overleden na een aanrijding met een bestelwagen in Dordrecht. Het slachtoffer is nog gereanimeerd, maar dat mocht niet meer baten.

businknoordtunnel

Noordtunnel (A15) na urenlange afsluiting weer open

De Noordtunnel (A15) bij Hendrik-Ido-Ambacht is maandag lange tijd in beide richtingen dicht geweest. Volgens een woordvoerder van Rijkswaterstaat is de verbinding met de verkeerscentrale in Rhoon uitgevallen.