Dordrecht, Netherlands

Te hoge uitstoot Chemours

De provincie  heeft meerdere keren een te hoge uitstoot van gevaarlijke stoffen door de vingers gezien bij Chemours aan de Baanhoekweg.
Peter Tromp | 21 september 2016 17:39 | Aangepast op 21 september 2016 17:39
Bij het bedrijf was in 2006 en 2007 een piek te zien in de uitstoot van de stof perfluorisobuteen (PFIB), dat ook bij lage concentraties giftig is.

Chemours beloofde maatregelen te nemen en ontkwam daarmee aan sancties, zo blijkt uit antwoorden van de provincie op vragen van de gemeente Sliedrecht.

De door Chemours toegezegde maatregelen zouden effectief zijn geweest.''De emissie van perfluorisobuteen is daarna binnen de vergunde waarde gebleven'', meldde de provincie.

Volgens toxicoloog Jacob de Boer is PFIB een acuut giftige stof, die tien keer giftiger is dan fosgeen dat in de eerste wereldoorlog werd gebruikt als gifgas. Volgens de hoogleraar zou de stof überhaupt niet in de lucht terecht mogen komen.

Lees ook

Papendrechtse regenboogpad opnieuw vernield, dit keer door brand

Het regenboogpad aan de Veerweg in Papendrecht is opnieuw doelwit geworden van vandalisme. In de nac...

Krispijnseweg aanpassen na dodelijk ongeluk? College kijkt eerst naar politie

Het Dordtse stadsbestuur overweegt een ingreep op de Krispijnseweg, maar wacht eerst het politierapp...

Schuurman is oude club nog niet vergeten: ‘Heb nog heel veel FC Dordrecht-slabbetjes’

Jari Schuurman speelde bijna 200 duels in het shirt van FC Dordrecht, maar speelde zaterdag juist te...

Uitgeputte koe krijgt stroomstoten, Veehandelaar sleept haar weg met touw

Een veehandelaar uit Oud-Alblas claimde op zijn website dat de dierenliefde hem met de paplepel was ...

Gaat dit beeldmerk Dordrecht écht op de kaart zetten? 'Het lijkt op Google'

Dordrecht heeft een nieuw beeldmerk én een nieuwe slogan. De leus 'Het begint in Dordrecht’ moet de ...

GroenLinks-kopstukken stappen op na verkiezingen: missen menselijkheid en eerlijkheid

De twee wethouders die namens GroenLinks in het Dordtse gemeentebestuur zitten keren na de verkiezin...