Dordrecht, Netherlands

Te hoge uitstoot Chemours

De provincie  heeft meerdere keren een te hoge uitstoot van gevaarlijke stoffen door de vingers gezien bij Chemours aan de Baanhoekweg.
Peter Tromp | 21 september 2016 17:39 | Aangepast op 21 september 2016 17:39
Bij het bedrijf was in 2006 en 2007 een piek te zien in de uitstoot van de stof perfluorisobuteen (PFIB), dat ook bij lage concentraties giftig is.

Chemours beloofde maatregelen te nemen en ontkwam daarmee aan sancties, zo blijkt uit antwoorden van de provincie op vragen van de gemeente Sliedrecht.

De door Chemours toegezegde maatregelen zouden effectief zijn geweest.''De emissie van perfluorisobuteen is daarna binnen de vergunde waarde gebleven'', meldde de provincie.

Volgens toxicoloog Jacob de Boer is PFIB een acuut giftige stof, die tien keer giftiger is dan fosgeen dat in de eerste wereldoorlog werd gebruikt als gifgas. Volgens de hoogleraar zou de stof überhaupt niet in de lucht terecht mogen komen.

Meest gelezen

Moordverdachte in hongerstaking, 'te weinig zuurstof en daglicht in cel'

Rijnmond | Redactie Streekomroep | 12 feb 2026 12:11

Dode gevonden op grasveld langs dijk

Rijnmond | Redactie Streekomroep | 13 feb 2026 09:58

Lees ook

Is er nu wel of geen veiligheidsplan voor opvanglocatie Papendrecht?

Met welk veiligheidsplan denkt de gemeente Papendrecht de zorgen weg te nemen bij omwonenden en wink...

FC Dordrecht strikt verdediger met veel eredivisie-ervaring

Mica Pinto (32) is de nieuwste aanwinst van FC Dordrecht. De linkervleugelverdediger was sinds afgel...

Nieuwe ontmoetingen met lijsttrekkers in Op Pad Met Ad

In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart heeft Ad van den Herik deze week ontmoetin...

Overvallers jagen pensionado stuipen op het lijf, OM eist tot 3 jaar cel

Het Openbaar Ministerie (OM) eist tot drie jaar cel tegen verschillende verdachten van een woningove...

Grote duisternis in het Wielwijkpark: omwonenden eisen oplossing

Het is al een tijdje pikkedonker in het Wielwijkpark in Dordrecht. Er ontbreken lantarenpalen in een...

Toestemming voor horeca in Weizigtpark, nu nog een ondernemer

Het plan om in het park achter Station Dordrecht een koffietentje mogelijk te maken, is door de geme...