gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Te hoge uitstoot Chemours

De provincie  heeft meerdere keren een te hoge uitstoot van gevaarlijke stoffen door de vingers gezien bij Chemours aan de Baanhoekweg.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Bij het bedrijf was in 2006 en 2007 een piek te zien in de uitstoot van de stof perfluorisobuteen (PFIB), dat ook bij lage concentraties giftig is.

Chemours beloofde maatregelen te nemen en ontkwam daarmee aan sancties, zo blijkt uit antwoorden van de provincie op vragen van de gemeente Sliedrecht.

De door Chemours toegezegde maatregelen zouden effectief zijn geweest.''De emissie van perfluorisobuteen is daarna binnen de vergunde waarde gebleven'', meldde de provincie.

Volgens toxicoloog Jacob de Boer is PFIB een acuut giftige stof, die tien keer giftiger is dan fosgeen dat in de eerste wereldoorlog werd gebruikt als gifgas. Volgens de hoogleraar zou de stof überhaupt niet in de lucht terecht mogen komen.

Lees ook

Sara bij Jetten foto David Mingelen

Chronisch zieke Sara (11) praat met premier Rob Jetten: 'Hij zei dat hij er iets mee gaat doen'

De chronisch zieke Sara Verbrugge (11) uit Dordrecht heeft deze week gesproken met premier Rob Jetten over zeldzame ziektes en de problemen waar mensen met een beperking dagelijks tegenaan lopen. "Ik vond de premier heel aardig en hij zei ook dat hij er iets mee ging doen."

SWO.Telefooncirkel (5)

Paulien Moen (76) zet zich al vijftien jaar in voor telefooncirkel: ‘Fijn om mensen te kunnen helpen’

Geen telefoonboom, maar een telefooncirkel. Daar zet Paulien Moen (76) zich al vijftien jaar als vrijwilliger voor in. Iedere vrijdagochtend belt zij de eerste deelnemer van haar cirkel. Het doel: “Mensen die zich alleen voelen in contact brengen met elkaar.”

businkziekenhuislekkage

Lekkage in ziekenhuis, behandeling stopgezet

In een technische ruimte van het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht is donderdagochtend een lek ontstaan. Daardoor is de angiokamer, een ruimte waar patiënten worden behandeld aan bloedvaten, deze dag niet te gebruiken. Ook is één behandeling stopgezet, aldus het ziekenhuis.

praatpaal-team-sept2026(2)

Praatpaal gaat weer van start, maar in een nieuwe vorm

Het programma Praatpaal keert volgende week terug op Drechtstad FM, na een wat langere zomerstop. En daar was een reden voor.

ongeluka16asmedia

Dode en zwaargewonden na ongeluk op A16

Drie auto’s zijn maandagmiddag met elkaar in botsing gekomen op de A16 bij Hendrik-Ido-Ambacht. Daarbij is één persoon overleden en zijn twee mensen zwaargewond geraakt. De weg richting Rotterdam was eerst helemaal, daarna tijdelijk dicht.

busjebusinkbrandreeweg

Busje gaat in vlammen op, ook andere auto raakt beschadigd

Een busje is donderdagavond in vlammen opgegaan in Dordrecht. De wagen stond op een parkeerplaats aan de Reeweg Zuid.