Dordrecht, Netherlands

Te weinig zonne-energie in Dordt

De gemeente Dordrecht loopt in vergelijking met haar buren achter met de opwekking van zonne-energie. Per inwoner wordt in een jaar 151 Mega Joule  opgewekt. Terwijl dit in Zwijndrecht 200 MJ is, in Papendrecht 224 en in Sliedrecht zelfs 370 MJ.
Robert van Loon | 8 augustus 2018 14:39 | Aangepast op 8 augustus 2018 14:39
Ook ligt het provinciale gemiddelde hoger, dit is namelijk 224 MJ. Maar er is goed nieuws, want Dordrecht is net als de rest van Nederland bezig met een opmars. De laatste vijf jaar is er een stijging van 127 MJ, blijkt uit de gegevens van de Klimaatmonitor.


In mei kregen de gemeente en 30 ondernemers subsidie voor het plaatsen van 57.000 zonnepanelen op daken van bedrijven en panden van de gemeente. Dit project levert de gemeente 17 MJ extra op. Ook is de bouw van het zonnepark Crayensteyn gepland voor dit najaar.

Lees ook

Steekpartij in gevangenis blijkt poging tot zelfdoding, hulpdiensten uitgerukt

Hulpdiensten zijn dinsdag rond het middaguur uitgerukt naar de gevangenis in Dordrecht vanwege een v...

Meer dan 175 buitenkunstwerken: binnenstad telt er vijftig, Crabbehof maar één

Hoe kan kunst in de buitenruimte de komende jaren beter verdeeld worden over Dordrecht? Met die vraa...

Overlast en rommel in en om Sophiapark, tientallen boetes uitgedeeld

Het mooie weer brengt niet alleen gezelligheid, maar ook overlast in en om het Ambachtse Sophiapark ...

Heb jij het RTV Dordrecht-magazine al gelezen?

Na televisie, radio, online en sociale media is de omroep nu ook actief 'op papier'. Sinds half mei ...

Jonge oplichters slaan toe: honderden mobieltjes gestolen met valse ID’s

Jonge fraudeurs uit Noord en Zuid-Holland hebben in Molenlanden op gewiekste wijze mobiele telefoons...

Drie autobranden binnen vijf dagen in dezelfde straat

De brandweer is in de afgelopen nachten in totaal drie keer uitgerukt naar de Alblasserdamse Zeevaar...