Dordrecht, Netherlands

Technieklessen in de Duurzaamheidsfabriek

Nog altijd kiezen veel te weinig scholieren voor een technische opleiding. En dat moet veranderen, vindt de gemeente Dordrecht. Daarom opende wethouder Peter Heijkoop maandagmorgen Techniekdock op het Leerpark.
Marjolein Vos | 14 mei 2018 14:10 | Aangepast op 14 mei 2018 14:10
Nog altijd kiezen veel te weinig scholieren voor een technische opleiding. En dat moet veranderen, vindt de gemeente Dordrecht. Daarom opende wethouder Peter Heijkoop maandagmorgen Techniekdock op het Leerpark, dat dit jaar voor de zesde keer plaatsvindt.

In totaal zullen 50 klassen van de Dordtse basisscholen meedoen aan deze technische snuffelochtend. Leerlingen van de Prinses Julianaschool beten het spits af. Hoewel ze enthousiast zijn over de techniek die hun voorgeschoteld wordt, weten ze niet of ze daadwerkelijk zullen kiezen voor deze branche. "Ik wil eigenlijk gewoon voetballer worden", zegt een van de jongens.

Ondanks de promotie van het huidige college, blijft het aanbod nog altijd ver achter bij de vraag. In het nieuwe coalitieakkoord is daarom wederom het stimuleren van het kiezen voor een technische opleiding opgenomen. "We doen dat niet alleen, maar samen met het bedrijfsleven. Die hebben de scholieren uiteindelijk nodig", aldus Heijkoop.

Meest gelezen

Man zoekt Pokémon in park, maar valt in de sloot

Corrado Francke | 12 nov 2025 20:03

Overvaller dreigt met vuurwapen in slijterij

Redactie Streek 56 | 7 nov 2025 11:58

Lees ook

Bus strandt in Sliedrecht: ‘Rook, iedereen eruit!’

De passagiers uit bus 388 hadden hun vrijdagochtend vast anders voorgesteld. Uit het niets wordt de ...

Problemen Jeugdwet Papendrecht ontdekt bij nog 14 gezinnen

Ook bij veertien andere gezinnen in Papendrecht is door de gemeente een te lage vergoeding uitgekeer...

CDA doet tóch mee aan verkiezingen Hardinxveld-Giessendam: 'Het kwartje viel precies de goede kant op'

Kiezers in Hardinxveld-Giessendam krijgen toch iets meer keuze dan gedacht: partij CDA staat onverwa...

Lego-fans opgelet: inwoners mogen eigen gemeente in steentjes nabouwen voor tentoonstelling

Museum Ridderkerk Oudheidkamer zoekt mensen die Ridderkerkse gebouwen willen nabouwen met legoblokje...

Vrachtverkeer over spoor en bussen over vluchtstrook: hoe zijn gevolgen brugsluiting op te vangen?

Het Papendrechtse gemeentebestuur komt te weinig met alternatieve routes tijdens de sluiting van de ...

Brand op dak van sporthal, pand ontruimd

Op het dak van een sporthal in Hendrik-Ido-Ambacht heeft donderdagmiddag brand gewoed. De hal is ont...