Dordrecht, Netherlands

Tegen elk aannemelijk bod: De Biesboschhal

De Biesboschhal, waar onder andere de Bach-concerten plaatsvonden, verschillende tentoonstellingen te zien waren en waar nu nog hard gewerkt wordt aan de boot van kunstenaar Edward Clydesdale Thompson, staat te koop. Iedereen met een idee dat past binnen het ontwikkelingsplan van de Stadswerven kan aanspraak maken op de hal.
Dennis Koorevaar | 14 april 2021 09:55 | Aangepast op 14 april 2021 09:55
Ooms-makelaar Dennis Dekker vertelt dat de afgelopen weken allerlei partijen informatie konden winnen over de hal, een rondleiding kregen en ideeën konden indienen voor een nieuwe bestemming van de hal aan de Maasstraat. "Voorwaarde is dat de plannen passen bij de ontwikkeling die de Stadswerven de afgelopen jaren is ondergaan. De hal is een monument en dus moet ook de buitenkant van het gebouw behouden worden."

Partijen die nu al gevestigd zijn in de Biesboschhal, zoals Via Cultura en het Leerorkest, geven aan verbaasd te zijn over het moeten vertrekken uit de hal. De gemeente zegt de partijen in februari middels een brief te hebben geïnformeerd en te helpen met het zoeken naar een andere locatie. Daarbij kunnen zij geen zekerheid geven dat dat ook lukt.

De partijen moeten eind april vertrokken zijn uit de hal aan de Maasstraat in verband met een festiviteit rondom de Sint Elisabethvloed en andere evenementen die de gemeente wil organiseren.

Meest gelezen

Zo gaan Dordtse basisscholen om met de hittegolf

Jonathan Sekeris | Barbara Visscher | 30 jun 2025 13:40

Grote opkomst verwacht voor Rode Lijn-demonstratie: ‘Het leeft echt in Dordrecht’

Erik van Krimpen | Redactie Streek 56 | 27 jun 2025 17:04

Vermiste jongeman gevonden in de rivier, hulp kwam te laat

Redactie Streek 56 | 1 jul 2025 11:52

Lees ook

Overleven evenementen de bezuinigingen? 'Tien procent is gewoon heel erg veel'

De bezuinigingen waarover de gemeenteraad over twee weken moet besluiten, raakt de evenementensector...

Speciale hersenbehandeling Sylvia: ‘Ik wil van dwanggedachtes af’

Ze heeft al ontelbare keren geprobeerd zichzelf iets aan te doen. Maar een speciale hersenbehandelin...

Burgemeester ontvangt petitie Gaza: ‘Sterk geluid’

De burgemeester ontving dinsdag de petitie waarin 2500 burgers de gemeente vragen om zich uit te sp...

Man die ijzerhandel overviel veroordeeld tot 18 maanden celstraf

Een 27-jarige man uit Giessenburg die op klaarlichte dag een oud-ijzerhandel in Hardinxveld-Giessend...

Hitte zorgt voor branden: brandweer twee keer in actie

Onder tropische omstandigheden heeft de brandweer van Ridderkerk dinsdag tweemaal moeten uitrukken v...

Eén miljoen voor nieuw kunstgrasveld Oranje Wit

De Dordtse gemeenteraad heeft ingestemd met een voorstel om 1 miljoen euro opzij te zetten voor de a...