gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Tekort aan Dordtse huurwoningen

d16dc7690994ba942703486fda28202b

Het huren van een starterswoning is, zeker in de binnenstad, niet makkelijk meer. Er is veel vraag naar de woningen en de huurprijs wordt als hoog ervaren.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Vooral voor de jonge starters en ZZP’ers kan dit een probleem vormen. Vaak lijken de eisen te streng, zoals een huurprijs die drie- tot viermaal het gemiddelde maandsalaris  vragen. Een andere optie is kopen, maar ook dat blijft voor velen niet haalbaar: het is te duur, ondanks financiële voordelen zoals de huidige rente. 

''Wij snappen dat het voor een huurder best wel moeilijk is, maar als wij verhuren werken wij met een systeem van puntenopsparing en moeten we kijken of mensen het wel kunnen betalen. Anders breng je op voorhand al iemand in problemen. De beste kans maak je door zo voorbereid mogelijk met een verhuurder in gesprek te gaan, zorg dat je de juiste informatie bij je hebt en misschien kom je in goed overleg dan alsnog tot een oplossing'', laat René van de Giessen, directeur van Boogerman Makelaars, weten.

Lees ook

fatbikeverbod

Twijfels over haalbaarheid fatbikeverbod in Dordrecht: 'We stellen daarom een pilot voor'

De Dordtse VVD wil dat er in Dordrecht gebieden gaan komen waar fatbikes niet meer welkom zijn, een zogeheten gebiedsgericht verbod. Het college reageert nu op het initatiefvoorstel wat de partij eerder dit jaar heeft ingediend. Het gemeentebestuur twijfelt over de uitvoerbaarheid van het voorstel, maar denkt na over een pilot.

businkbedrijfspandsmaragd

Veel rookontwikkeling na kortsluiting in bedrijfspand

In een bedrijfspand aan de Smaragd in Dordrecht heeft donderdagochtend brand gewoed. Een koelkast of een wasmachine heeft kortsluiting veroorzaakt waarna er veel rook is vrijgekomen, meldt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid.

Screenshot_20261020_085330_Instagram

Auto op zijn kant op A16, bestuurder aangehouden

Op de A16 bij Zwijndrecht is dinsdagochtend een auto op zijn kant terechtgekomen na een ongeluk. Daarbij waren in totaal twee auto's betrokken. De politie heeft één persoon aangehouden voor rijden onder invloed.

foto buurtsoepcafe

Jacqueline maakt elke dinsdag soep voor wie maar wil: 'Mensen die wat minder hebben kunnen zo ook genieten'

Jacqueline Harmans is medeoprichter van het buurtsoepcafé in gebouw De Zwaluw in Wielwijk in Dordrecht. Elke dinsdag kun je bij haar een soepje eten en samen kletsen in het buurthuis. “Geen mens hoort alleen te zijn”, zegt ze.

foto speelplekken ALB

Groot kinderprotest bij gemeentehuis: ‘Speeltuinen moeten gewoon blijven’

Harde muziek, veel toeters, fluitjes en borden met leuzen erop. Zo gaat het er dinsdagavond voor het gemeentehuis in Alblasserdam aan toe. Daar protesteren dan tientallen kinderen tegen het besluit van de gemeente om van 12 speeltuinen de toestellen weg te halen. ‘Goed dat jullie hier staan.’

asmediaongelukhagi

Kind (1) loopt weg op en wordt geschept

Bij een aanrijding in Boven-Hardinxveld is maandag een 1-jarig kind gewond geraakt. De dreumes was ontsnapt aan de aandacht van de ouders, liep de weg op en werd daar geschept door een auto.