gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Tekort aan Dordtse huurwoningen

d16dc7690994ba942703486fda28202b

Het huren van een starterswoning is, zeker in de binnenstad, niet makkelijk meer. Er is veel vraag naar de woningen en de huurprijs wordt als hoog ervaren.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Vooral voor de jonge starters en ZZP’ers kan dit een probleem vormen. Vaak lijken de eisen te streng, zoals een huurprijs die drie- tot viermaal het gemiddelde maandsalaris  vragen. Een andere optie is kopen, maar ook dat blijft voor velen niet haalbaar: het is te duur, ondanks financiële voordelen zoals de huidige rente. 

''Wij snappen dat het voor een huurder best wel moeilijk is, maar als wij verhuren werken wij met een systeem van puntenopsparing en moeten we kijken of mensen het wel kunnen betalen. Anders breng je op voorhand al iemand in problemen. De beste kans maak je door zo voorbereid mogelijk met een verhuurder in gesprek te gaan, zorg dat je de juiste informatie bij je hebt en misschien kom je in goed overleg dan alsnog tot een oplossing'', laat René van de Giessen, directeur van Boogerman Makelaars, weten.

Lees ook

boelebolnesboterbeurs

Dit is er te doen op Open Monumentendag in onze streek

Open Monumentendag staat voor de deur. Komend weekend openen in heel Nederland oude (en nieuwere) gebouwen hun deuren voor het publiek. Ook in onze streek is er veel te zien. Wij lichten er een aantal voorbeelden uit.

Simav-48

3D-spel van molenstichting genomineerd voor prijs

Molenstichting SIMAV (Stichting tot Instandhouding van Molens in de Alblasserwaard en de Vijfheerenlanden) is genomineerd voor de VriendenLoterij Molenprijs 2026. De stichting maakt kans op 50.000 euro met het educatieve project ‘Waar is de molenaar?’. Vanaf deze woensdag kan het publiek op het 3D-spel van SIMAV stemmen.

Webfoto

In dit dorp genieten honderden kinderen van de Speel-In: ‘Ieder kind kan hier gewoon lekker kind zijn’

Een groot zomerspektakel voor kinderen. Van timmerdorp tot een gamezone en van een spookhuis tot het laten zetten van een nep-tatoeage. Het kan allemaal bij de Speel-In in Hardinxveld-Giessendam. Het evenement is een soort kindervakantiewerk voor kinderen uit het dorp en omgeving. Extra bijzonder, omdat er maar weinig activiteiten voor deze doelgroep in de buurt te vinden zijn.

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_00_03_06.Still002

GSC/ODS uit opnieuw onvrede over Stadspark-plan: ‘Club dreigt ten onder te gaan’

GSC/ODS heeft opnieuw een brandbrief naar de Dordtse gemeenteraad gestuurd. De voetbalclub vreest voor de gevolgen van het Stadspark XL-plan en hoopt de lokale politici wakker te schudden. “Als het plan wordt doorgezet, is onze club ten dode opgeschreven.”

woningbrand bliksem

Bliksem slaat in: brand in woning

In een huis aan de Huygensstraat in Dordrecht is vrijdagmiddag brand uitgebroken. Buurtbewoners sloegen alarm toen na een blikseminslag brand achter de voordeur zichtbaar was.

scheepvaartbegeleiding

VERKEER

Rijkswaterstaat schrapt scheepvaartbegeleiding in de nacht door personeelstekort

Rijkswaterstaat schrapt vanaf 15 september de nachtelijke begeleiding van schepen in de omgeving van Dordrecht. Dit komt door aanhoudende personeelstekorten. De vaarwegen blijven wel geopend voor alle scheepvaartverkeer.