Dordrecht, Netherlands

Tekort aan Dordtse huurwoningen

Het huren van een starterswoning is, zeker in de binnenstad, niet makkelijk meer. Er is veel vraag naar de woningen en de huurprijs wordt als hoog ervaren.
Petra Scheurwater | 28 augustus 2018 18:39 | Aangepast op 28 augustus 2018 18:39
Vooral voor de jonge starters en ZZP’ers kan dit een probleem vormen. Vaak lijken de eisen te streng, zoals een huurprijs die drie- tot viermaal het gemiddelde maandsalaris  vragen. Een andere optie is kopen, maar ook dat blijft voor velen niet haalbaar: het is te duur, ondanks financiële voordelen zoals de huidige rente. 

''Wij snappen dat het voor een huurder best wel moeilijk is, maar als wij verhuren werken wij met een systeem van puntenopsparing en moeten we kijken of mensen het wel kunnen betalen. Anders breng je op voorhand al iemand in problemen. De beste kans maak je door zo voorbereid mogelijk met een verhuurder in gesprek te gaan, zorg dat je de juiste informatie bij je hebt en misschien kom je in goed overleg dan alsnog tot een oplossing'', laat René van de Giessen, directeur van Boogerman Makelaars, weten.

Lees ook

Buurt in shock na horrordood buurman: 'Dat hij zo aan zijn einde komt is triest'

Buren reageren geschokt op het overlijden van een 85 jarige man in Ridderkerk. Woensdagmiddag brak e...

Moerdijk verkocht huis aan jong Papendrechts stel en komt nu tóch met oplossing

Elf dagen nadat Terrence (30) en Lindsey (31) uit Papendrecht een huis kochten van de gemeente Moerd...

Recordjaar voor Weizigt: meer dan 200.000 bezoekers in één jaar

Het duurzaamheidscentrum aan de rand van het Weizigtpark in Dordrecht heeft afgelopen jaar meer bezo...

Vis van Klaas stopt na 30 jaar: ‘Ik vind het echt heel jammer’

Er komt een einde aan de Vis van Klaas. De viskraam die staat op het Damplein in de Dordtse wijk Dub...

Farhad heeft zorgen over zijn familie in Iran: 'Bellen kan niet, er is geen verbinding meer'

In Iran is de grootste opstand in jaren gaande, die hard wordt neergeslagen door het regime. Daarbij...

Burgemeester maakt zich druk over toename autobranden: 'Acht keer zoveel tijdens jaarwisseling'

Burgemeester Nanning Mol van Dordrecht maakt zich zorgen om de toename van het aantal autobranden. ...