Dordrecht, Netherlands

Tekort aan personeel in horeca; ondernemers gaan dicht

De horeca heeft het ook in Dordrecht niet makkelijk. Eerst moesten ze dichtblijven door corona en nu kampen ze met een personeelstekort. “Mensen blijven in Nederland tijdens de zomervakantie en hebben genoeg te besteden, maar we missen handjes”, zegt Marc Stoger, mede-eigenaar van Coffeelicious.
Vivian Rutte | 30 juli 2021 09:30 | Aangepast op 30 juli 2021 09:30
Volgens Stoger zijn er in Nederland door corona 60.000 mensen uit de horeca vertrokken. “Daarvoor in de plaats zijn er 2.000 nieuwe zaken bijgekomen”, vertelt de ondernemer. Dat geeft ook voor zijn eigen zaak problemen. “Ook bij ons zijn er personeelsleden vertrokken naar supermarkten en de zorg.”

Een paar dagen dicht

Stiekem komt het slechte weer de ondernemers nog niet eens zo slecht uit. Stoger: “We hebben nu gewoon een personeel tekort, dus het komt eigenlijk wel goed uit dat het wat rustiger is.” Ook bij Merz kampen ze met problemen. “Het is lastig op dit moment”, laat Ferry de Klerk, eigenaar van de zaak, weten. “Vooral in de keuken zijn we onderbezet, waardoor ik zelf moet bijdraaien.” Dit heeft als gevolg dat het restaurant met een beperkte kaart draait.

Daarnaast denkt De Klerk er hardop over na om misschien een paar dagen dicht te gaan. “Ik heb ook een gezin en wil rustig op vakantie kunnen.” Ook bij Coffeelicious springen de eigenaren zelf bij en gaan ze in de zomervakantie niet weg; net zoals het personeel.

Horeca op de kaart zetten

Koninklijke Horeca Nederland (KHN) geeft aan dat de horeca meer op de kaart gezet moet worden. Volgens hen was er in de horeca al een tekort, maar is dit door corona alleen maar groter geworden.

“In heel Nederland hebben ze hier last van. De ene regio alleen meer dan de andere”, zegt Alexander Nouwens, bestuurslid van KHN. En precies om deze reden is hij blij dat de gemeente Dordrecht cursussen heeft georganiseerd om mensen bij te spijkeren en op te leiden.

Extra druk

Tegelijkertijd is bij Merz het personeel al voor zestig procent nieuw. Volgens De Klerk zijn de mensen niet weggegaan door onvrede, maar door corona. Al het nieuwe personeel zorgt er volgens hem wel voor dat hij nu moet zoeken naar de juiste balans. “Het geeft een extra druk. Ik kan nu niet operationeel aanwezig zijn aan de voorkant.” Dat maakt het volgens hem lastig.

In september nieuwe mensen

Voor de ondernemers is het nu vooral belangrijk om de drukke zomermaand augustus door te komen. Zowel Merz als Coffeelicious zijn al bezig met nieuwe personeelsleden. Goede personeelsleden hebben volgens beide mannen alleen een opzegtermijn van een maand. Vandaar dat ze pas in september op de nieuwe mensen kunnen rekenen.

De eigenaar van Coffeelicious kent ook collega's die de zaak nu zelfs eerder dichtgooien. “Ze gaan bijvoorbeeld maandag en dinsdag dicht, omdat ze het personeel volgens hen moeilijk zes dagen in de week, twaalf uur kunnen laten werken.” Toch geeft De Klerk de hoop nog niet op: “Het komt allemaal goed, het komt uiteindelijk allemaal goed. Het is een kwestie van tijd.”

Lees ook

Woningnood, femicide en Donald Trump: na muziekprijs laat ZOEKHETUITMAN opnieuw van zich horen

De Dordtse punkband ZOEKHETUITMAN komt vrijdag met een nieuwe EP. Met hun muziek spreekt de band zic...

Lange file op snelweg door ongeluk met meerdere voertuigen

Op de A16 bij de Drechttunnel in Dordrecht richting Rotterdam is donderdagochtend een ongeluk gebeur...

Zorgen en frustratie over afsluiting N214 tijdens dichte brug: ´erg penibel´

Wie om wil rijden als de A15 vaststaat, komt dit najaar bedrogen uit. In september gaan er in versch...

Groen licht voor renovatie hoofdrioolgemaal Maria Montessorilaan

Het hoofdrioolgemaal aan de Dordtse Maria Montessorilaan wordt grondig gerenoveerd. Woensdag heeft w...

Gemeente Molenlanden heeft creatieve oplossing voor werknemerstekort

De gemeente Molenlanden lost hun personeelstekort op door gepensioneerden weer aan het werk te zette...

Cees (71) waakt aan bed in laatste levensfase: 'Niemand verdient het om alleen te sterven'

Sliedrechter Cees Kros is waakvrijwilliger in het woonzorgcentrum bij hem in de buurt. Hij zit regel...