gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Tentoonstelling I love Dordt: 400 objecten uit de stad met een persoonlijk verhaal

8e3715f14d7c0c4dcb3c18ed644e1fee

Elke Dordtenaar zal zich herkennen in het verzamelde materiaal. Vanaf zondag 13 december is de tentoonstelling I love Dordrecht te bewonderen in Museum Dordrecht. Hierin worden vierhonderd objecten getoond die door inwoners van de stad beschikbaar zijn gesteld.

Sander Verrips |  | Aangepast op
Tussen al het ingezamelde materiaal zaten zeker wat verrassingen, variërend van historische objecten tot aan alledaagse spullen, zegt conservator Marianne Eekhout. “Een ding hebben alle objecten gemeen: bij elk van hen hoort een uniek persoonlijk verhaal van een Dordtenaar. Een verhaal dat hen verbindt met de stad en iets vertelt over de liefde voor hun woonplaats.”

De objecten zijn ingeleverd door inwoners van de stad of bekende verenigingen. Ook een aantal bekende Dordtenaren heeft dingen aangeleverd voor de tentoonstelling. Bijvoorbeeld burgemeester Wouter Kolff, kunstenaar Mignon Nusteling en zangeres Marianne Noble.

Zichtbaar trots wandelt Eekhout tussen de pronkstukken van de tentoonstelling door. Ze laat onder meer een oud vaandel uit de negentiende eeuw van een toneelvereniging zien en bijzondere schilderijen.

Burgemeester Kolff heeft zijn ambtsketting beschikbaar gesteld. Tijdens een wandeling door het museum geniet hij van de tentoonstelling. "Het is mooi dat één van het weinige wat je nu kunt bezoeken, zo iets hartverwarmends is."

De burgemeester vindt het jammer dat deze tentoonstelling ‘slechts’ twee maanden is de bezichtigen. Mocht de tentoonstelling een succes worden, overweegt het museum het te verlengen.

Lees ook

OPMA Kees Thies

Columnist Kees Thies heeft geen spijt van besluit om te stoppen: ‘Gewicht van mijn schouders’

Kees Thies heeft geen spijt van zijn besluit om te stoppen als columnist, zo vertelt hij aan Ad van den Herik in Op Pad Met Ad. Op 5 december zal de columnist van AD De Dordtenaar voor het laatst zijn journalistieke mening delen via de krant. “Ik stop voordat mensen de kans krijgen om te zeggen dat ik al veel eerder had moeten stoppen.”

boelebolnesboterbeurs

Dit is er te doen op Open Monumentendag in onze streek

Open Monumentendag staat voor de deur. Komend weekend openen in heel Nederland oude (en nieuwere) gebouwen hun deuren voor het publiek. Ook in onze streek is er veel te zien. Wij lichten er een aantal voorbeelden uit.

Simav-48

3D-spel van molenstichting genomineerd voor prijs

Molenstichting SIMAV (Stichting tot Instandhouding van Molens in de Alblasserwaard en de Vijfheerenlanden) is genomineerd voor de VriendenLoterij Molenprijs 2026. De stichting maakt kans op 50.000 euro met het educatieve project ‘Waar is de molenaar?’. Vanaf deze woensdag kan het publiek op het 3D-spel van SIMAV stemmen.

foto de brug de keet

Betonvlechters leggen basis voor nieuwe klep Papendrechtsebrug

Een nieuwe tandbaan, verstevigingen en nieuwe kabels: de nieuwe brugkelder krijgt steeds meer vorm. Nadat de afgelopen periode vooral in het teken stond van het verwijderen van onderdelen en het volledig leegmaken van die kelder, is inmiddels de volgende fase aangebroken: de wederopbouw.

vluchteindigtopvluchtstrook

Bestuurder rijdt 200 km/u en door rood licht, maar vlucht eindigt door lege tank

Een Belgisch voertuig dat op hoge snelheid op de vlucht was geslagen voor de politie, is zaterdagavond langs de A16 gestrand. "De inzittenden hadden geen rekening gehouden met één ding: een auto rijdt op brandstof en die moet op tijd worden bijgevuld", aldus de politie.

MISHANDELING social media pexels

Scholieren mishandeld, vernederd en gefilmd op afroep: ‘Om elkaar terug te pakken’

Leerlingen van verschillende middelbare scholen in Zwijndrecht gaan tegen betaling met elkaar op de vuist en verspreiden filmpjes daarvan op internet. Ook worden verschillende tieners in filmpjes mishandeld en vernederd. Dat blijkt uit gesprekken die deze streekomroep heeft gehad met verschillende jongeren. Aanleiding zijn signalen die de politie zegt binnen te krijgen over deze praktijken. "Dit is het topje van de ijsberg", zegt een deskundige.