gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Tentoonstelling I love Dordt: 400 objecten uit de stad met een persoonlijk verhaal

8e3715f14d7c0c4dcb3c18ed644e1fee

Elke Dordtenaar zal zich herkennen in het verzamelde materiaal. Vanaf zondag 13 december is de tentoonstelling I love Dordrecht te bewonderen in Museum Dordrecht. Hierin worden vierhonderd objecten getoond die door inwoners van de stad beschikbaar zijn gesteld.

Sander Verrips |  | Aangepast op
Tussen al het ingezamelde materiaal zaten zeker wat verrassingen, variërend van historische objecten tot aan alledaagse spullen, zegt conservator Marianne Eekhout. “Een ding hebben alle objecten gemeen: bij elk van hen hoort een uniek persoonlijk verhaal van een Dordtenaar. Een verhaal dat hen verbindt met de stad en iets vertelt over de liefde voor hun woonplaats.”

De objecten zijn ingeleverd door inwoners van de stad of bekende verenigingen. Ook een aantal bekende Dordtenaren heeft dingen aangeleverd voor de tentoonstelling. Bijvoorbeeld burgemeester Wouter Kolff, kunstenaar Mignon Nusteling en zangeres Marianne Noble.

Zichtbaar trots wandelt Eekhout tussen de pronkstukken van de tentoonstelling door. Ze laat onder meer een oud vaandel uit de negentiende eeuw van een toneelvereniging zien en bijzondere schilderijen.

Burgemeester Kolff heeft zijn ambtsketting beschikbaar gesteld. Tijdens een wandeling door het museum geniet hij van de tentoonstelling. "Het is mooi dat één van het weinige wat je nu kunt bezoeken, zo iets hartverwarmends is."

De burgemeester vindt het jammer dat deze tentoonstelling ‘slechts’ twee maanden is de bezichtigen. Mocht de tentoonstelling een succes worden, overweegt het museum het te verlengen.

Lees ook

260922Installatie-Kinderburgemeester-Daan-Berat

Berat (10) is de nieuwe kinderburgemeester van Zwijndrecht

Zwijndrecht heeft een nieuwe kinderburgemeester. Tijdens de gemeenteraadsvergadering van afgelopen week werd de 10-jarige Berat officieel geïnstalleerd. Ook vijf nieuwe kinderambassadeurs gingen aan de slag. Drie kinderambassadeurs blijven nog een jaar actief. Samen laten zij de stem van kinderen in Zwijndrecht horen.

bomen

Met beschermende pakken en maskers kappen groenwerkers zieke esdoorns

Zestien zieke esdoorns in Zwijndrecht zijn niet meer te redden en moeten met spoed worden gekapt. De bomen zijn getroffen door de beruchte roetschorsziekte, waardoor takken spontaan kunnen afbreken. Om de veiligheid op straat te garanderen, start de gemeente deze maandag met een ingrijpende en streng beveiligde kapoperatie.

foto de brug de keet

Betonvlechters leggen basis voor nieuwe klep Papendrechtsebrug

Een nieuwe tandbaan, verstevigingen en nieuwe kabels: de nieuwe brugkelder krijgt steeds meer vorm. Nadat de afgelopen periode vooral in het teken stond van het verwijderen van onderdelen en het volledig leegmaken van die kelder, is inmiddels de volgende fase aangebroken: de wederopbouw.

treinstationdordrecht2

Let op: nog de hele dag minder treinen tussen Dordrecht en Breda

Reizigers tussen Dordrecht en Breda moeten maandag de hele dag rekening houden met vertraging. Door een kapot spoor rijden er minder treinen op dit traject.

Driehoeksveer-1

Gemeenten willen Driehoeksveer in de vaart houden, maar toekomst is nog onzeker

De gemeenten Ridderkerk, Molenlanden en Krimpenerwaard kijken naar de mogelijkheid om het zogenaamde Driehoeksveer voort te laten bestaan. Het contract met de huidige exploitant van deze openbaarvervoerverbinding loopt op 1 januari 2027 af.

Dordthuis juli 2026

Dordthuis half november in gebruik: inwoners als eerste te gast

Het nieuwe stadskantoor is vanaf 16 november open voor inwoners van Dordrecht. Het zogenoemde Dordthuis opent dan de deuren voor bezoekers die een afspraak hebben met de gemeente of de sociale dienst. Een week later zijn de bibliotheek en de VVV ook geopend en is iedereen welkom om het gebouw te bezoeken.