gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Tentoonstelling I love Dordt: 400 objecten uit de stad met een persoonlijk verhaal

8e3715f14d7c0c4dcb3c18ed644e1fee

Elke Dordtenaar zal zich herkennen in het verzamelde materiaal. Vanaf zondag 13 december is de tentoonstelling I love Dordrecht te bewonderen in Museum Dordrecht. Hierin worden vierhonderd objecten getoond die door inwoners van de stad beschikbaar zijn gesteld.

Sander Verrips |  | Aangepast op
Tussen al het ingezamelde materiaal zaten zeker wat verrassingen, variërend van historische objecten tot aan alledaagse spullen, zegt conservator Marianne Eekhout. “Een ding hebben alle objecten gemeen: bij elk van hen hoort een uniek persoonlijk verhaal van een Dordtenaar. Een verhaal dat hen verbindt met de stad en iets vertelt over de liefde voor hun woonplaats.”

De objecten zijn ingeleverd door inwoners van de stad of bekende verenigingen. Ook een aantal bekende Dordtenaren heeft dingen aangeleverd voor de tentoonstelling. Bijvoorbeeld burgemeester Wouter Kolff, kunstenaar Mignon Nusteling en zangeres Marianne Noble.

Zichtbaar trots wandelt Eekhout tussen de pronkstukken van de tentoonstelling door. Ze laat onder meer een oud vaandel uit de negentiende eeuw van een toneelvereniging zien en bijzondere schilderijen.

Burgemeester Kolff heeft zijn ambtsketting beschikbaar gesteld. Tijdens een wandeling door het museum geniet hij van de tentoonstelling. "Het is mooi dat één van het weinige wat je nu kunt bezoeken, zo iets hartverwarmends is."

De burgemeester vindt het jammer dat deze tentoonstelling ‘slechts’ twee maanden is de bezichtigen. Mocht de tentoonstelling een succes worden, overweegt het museum het te verlengen.

Lees ook

lotte van drunen

Van Drunen derde in eindstand WK motorcross: ‘Het was niet mijn seizoen’

Lotte van Drunen moet nog even wachten op haar derde wereldtitel motorcross. De 19-jarige Sliedrechtse werd dit weekend tweede in de Grand Prix van Australië en eindigde als derde in het algemeen klassement.

school zwijndrecht

School stuurt brief naar ouders over mishandelingen: ‘Ga thuis het gesprek aan’

Middelbare school De Sprong in Zwijndrecht heeft in een brief ouders opgeroepen om met hun kinderen te spreken over het geweld en de mishandelingen die daar spelen. “We horen steeds meer dat jongeren worden gefilmd terwijl ze gepest, mishandeld, vernederd en onder druk gezet worden”, schrijft de schoolleiding. De school moet volgens de briefschrijvers een “veilige omgeving” zijn.

moestuin Door Eendracht Sterk Papendrecht

Moestuinvereniging vreest voortbestaan als woonwagens komen: 'Onaangenaam verrast'

De toekomst van de volkstuinen bij de Noordhoekse Wiel in Papendrecht is onzeker. De gemeente ziet het terrein namelijk als optie voor mogelijke woonwagenbewoning. Volkstuinvereniging Door Eendracht Sterk (DES) is een petitie begonnen om dat te voorkomen.

Web TV 75 jaar

Voor een kwartje kijken naar Dappere Dodo: 75 jaar televisie in Nederland

Op 2 oktober 1951 ging de Nederlandse televisie officieel van start. Een televisie stond lang niet in iedere huiskamer. Wie wilde kijken, moest soms naar de buren of het café in de buurt.

PSX_20260929_151615 (1)

Steekpartij na verkeersruzie, man en vrouw aangehouden

Bij een verkeersruzie aan de Pieter Zeemanweg in Dordrecht is dinsdagmiddag een man gestoken. Twee verdachten, een man en een vrouw, zijn aangehouden voor betrokkenheid bij het incident.

Grote Kerk

Kerkklokken mogen ’s nachts mogelijk blijven luiden

De kerkklokken van de Grote Kerk in Dordrecht hebben de afgelopen 13 jaar illegaal geluid. Dat blijkt nadat de gemeente een klacht over geluidsoverlast van een bewoner heeft onderzocht. Het college van burgemeester en wethouders kijkt nu naar een manier om de kerkklokken toch ook ’s nachts te laten luiden.