gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Tentoonstelling I love Dordt: 400 objecten uit de stad met een persoonlijk verhaal

8e3715f14d7c0c4dcb3c18ed644e1fee

Elke Dordtenaar zal zich herkennen in het verzamelde materiaal. Vanaf zondag 13 december is de tentoonstelling I love Dordrecht te bewonderen in Museum Dordrecht. Hierin worden vierhonderd objecten getoond die door inwoners van de stad beschikbaar zijn gesteld.

Sander Verrips |  | Aangepast op
Tussen al het ingezamelde materiaal zaten zeker wat verrassingen, variërend van historische objecten tot aan alledaagse spullen, zegt conservator Marianne Eekhout. “Een ding hebben alle objecten gemeen: bij elk van hen hoort een uniek persoonlijk verhaal van een Dordtenaar. Een verhaal dat hen verbindt met de stad en iets vertelt over de liefde voor hun woonplaats.”

De objecten zijn ingeleverd door inwoners van de stad of bekende verenigingen. Ook een aantal bekende Dordtenaren heeft dingen aangeleverd voor de tentoonstelling. Bijvoorbeeld burgemeester Wouter Kolff, kunstenaar Mignon Nusteling en zangeres Marianne Noble.

Zichtbaar trots wandelt Eekhout tussen de pronkstukken van de tentoonstelling door. Ze laat onder meer een oud vaandel uit de negentiende eeuw van een toneelvereniging zien en bijzondere schilderijen.

Burgemeester Kolff heeft zijn ambtsketting beschikbaar gesteld. Tijdens een wandeling door het museum geniet hij van de tentoonstelling. "Het is mooi dat één van het weinige wat je nu kunt bezoeken, zo iets hartverwarmends is."

De burgemeester vindt het jammer dat deze tentoonstelling ‘slechts’ twee maanden is de bezichtigen. Mocht de tentoonstelling een succes worden, overweegt het museum het te verlengen.

Lees ook

fotobusinkrijksstraagautoopzijnkant

Auto belandt op kant na botsing tegen boom

Een auto is in de nacht van donderdag op vrijdag op zijn kant terechtgekomen op de Rijksstraatweg in Dordrecht. Dat gebeurde nadat de wagen tegen een boom is gebotst.

pw20260801_WAL5363

FC Dordrecht klaar voor competitiestart: 'Play-offs zeker haalbaar’

Na zeven weken voorbereiding begint FC Dordrecht vrijdagavond de competitie in eigen huis. Aan de Krommedijk ontvangt de ploeg van de nieuwbakken hoofdtrainer Paul Nuijten Jong Ajax, uitgerekend de ploeg die de Brabander het laatste deel van vorig seizoen coachte.

fotopersburobusinkinvallen

Honderden kilo's drugs en stamp-apparatuur: dit vond de politie in de drugslabs in Dordrecht en Zwijndrecht

In een groot drugsonderzoek waarbij dinsdagavond invallen werden gedaan op meerdere locaties in onder meer Dordrecht en Zwijndrecht, zijn zes verdachten opgepakt. Honderden kilo's drugs, machines voor de productie van drugs en grote hoeveelheden grondstoffen zijn in beslag genomen.

scootmobiel te water

Politie redt vrouw uit sloot na ongeval met scootmobiel

Een vrouw op een scootmobiel is dinsdagmiddag rond 16.30 uur te water geraakt aan de Achterweg in Dordrecht. De bestuurster is door de politie uit het water gered, waarna zij is nagekeken in een ambulance.

yv2026714NKS02899

Invallers helpen FC Dordrecht aan oefenzege op Borussia Dortmund II

FC Dordrecht heeft dinsdag een fraaie 4-1 oefenzege geboekt. Op het hoofdveld van VV Papendrecht was de ploeg te sterk voor Borussia Dortmund II, uitkomend op het vierde Duitse niveau. Drie goals kwamen van invallers.

overlastgevendgezin

Gezin gelinkt aan drillrap teistert buurt, opnieuw een camera in de straat

Voor de tweede keer in korte tijd is er een mobiele camera geplaatst in een straat in Zwijndrecht. In een huis aan De Were woont volgens de gemeente een overlastgevend gezin, dat al meermaals betrokken is geweest bij meldingen van onder meer intimidatie en bedreiging. Buurtbewoners uitten eerder al hun zorgen over de overlast.