gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Ter herinnering aan verzetsheld: Anne Koopmanpad onthuld

150664c3973df33fdaa37be1ea97aea7

Een pad op begraafplaats Essenhof is vernoemd naar de in de Tweede Wereldoorlog omgebrachte verzetsstrijder Anne Koopman. Het bord met daarop zijn naam is woensdagmiddag in bijzijn van zijn familie onthuld.

Redactie Streekomroep |  | Aangepast op
Het was woensdag precies tachtig jaar geleden dat Koopman om het leven werd gebracht door de Duitse bezetter. Na verraden te zijn door een mede-verzetsstrijder, werd hij op 10 november 1944 opgepakt door de Nazi's op aanwijzen van de collaborateur. Drie dagen later werd hij op de Waalsdorpervlakte doodgeschoten.

Koopman was in de Tweede Wereldoorlog actief voor de communistische verzetsgroep De Waarheid. Na Joods oorlogsslachtoffer Árpád Weisz, verzetskoerierster Lenie Dicke en verzetsechtpaar Jan en Diet Kloos, is Koopman de vijfde naam die dit jaar in Dordrecht met een bord wordt herdacht.

De voorzitter van museum 40-45 Ed Vermeulen is blij met de aandacht na tachtig jaar. "In ons museum willen we een compleet beeld proberen te geven van de oorlogsjaren in Dordrecht. Dat vinden we nu zeker nodig nu we de komende maanden stil staan bij tachtig jaar bevrijding. De aandacht voor Koopman is een belangrijk puzzelstukje in onze inzet om het beeld completer te maken. Tot nu toe leek aandacht voor het verzet rond de Waarheidsgroep vergeten te zijn."

Eerder kregen andere verzetshelden, waaronder Lenie Diecke, ook een pad naar zich vernoemd op begraafplaats Essenhof. Programmamaker Ad van den Herik maakte daar eerder al deze reportage over.

Lees ook

Nieuw project (14)

Geen uitzondering voor dierenambulance bij sluiting Papendrechtsebrug

De sluiting van de Papendrechtsebrug zorgt voor vertraging op de weg. Voor het Dordtse dierenzorgcentrum Louterbloemen levert dit een groot probleem op. Vooral wanneer dieren met spoed hulp nodig hebben, kan de vertraging zelfs bedreigend zijn.

Maarten van der Weijden door Raymond van Olphen

Van der Weijden zwemt toch door, al bijna 300.000 euro opgehaald

Maarten van der Weijden heeft zijn zwemtocht hervat. Volgens de laatste planning bereikt de voormalig Olympisch kampioen rond 17.15 uur Nieuwpoort in de gemeente Molenlanden. Dat is een uur eerder dan aanvankelijk werd gedacht.

kees thies

Kees Thies stopt als columnist: 'Niet rouwig om'

Kees Thies gaat stoppen als columnist bij AD De Dordtenaar. Dit vertelde hij zaterdag in de uitzending van Studio De Witt op Drechtstad FM. Thies bereikt in december de pensioengerechtigde leeftijd en zal op 5 december zijn laatste column publiceren.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek over documentaire Ilang Jawane

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met Wouter van der Spoel en Ronny de Groot over hun documentaire Ilang Jawane, een reis tussen verleden en toekomst. De documentaire volgt maker Wouter van der Spoel en zijn zoon Sriyanto op hun reis naar Java.

speld-768x511

Karoline Prins ontvangt zilveren gemeentespeld voor inzet voor kwetsbare moeders en baby’s

Karoline Prins heeft de zilveren gemeentespeld van Papendrecht ontvangen. Burgemeester Margreet van Driel reikte de onderscheiding uit als blijk van waardering voor haar uitzonderlijke en jarenlange inzet voor kwetsbare vrouwen, moeders en baby’s.

brandmeterkastbusink

Brand in meterkast onder controle

In een huis aan de Grasbroek in Zwijndrecht is donderdagochtend brand uitgebroken. Die woedde in de meterkast van de woning. Inmiddels is de brand onder controle.