gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Ter herinnering aan verzetsheld: Anne Koopmanpad onthuld

150664c3973df33fdaa37be1ea97aea7

Een pad op begraafplaats Essenhof is vernoemd naar de in de Tweede Wereldoorlog omgebrachte verzetsstrijder Anne Koopman. Het bord met daarop zijn naam is woensdagmiddag in bijzijn van zijn familie onthuld.

Redactie Streekomroep |  | Aangepast op
Het was woensdag precies tachtig jaar geleden dat Koopman om het leven werd gebracht door de Duitse bezetter. Na verraden te zijn door een mede-verzetsstrijder, werd hij op 10 november 1944 opgepakt door de Nazi's op aanwijzen van de collaborateur. Drie dagen later werd hij op de Waalsdorpervlakte doodgeschoten.

Koopman was in de Tweede Wereldoorlog actief voor de communistische verzetsgroep De Waarheid. Na Joods oorlogsslachtoffer Árpád Weisz, verzetskoerierster Lenie Dicke en verzetsechtpaar Jan en Diet Kloos, is Koopman de vijfde naam die dit jaar in Dordrecht met een bord wordt herdacht.

De voorzitter van museum 40-45 Ed Vermeulen is blij met de aandacht na tachtig jaar. "In ons museum willen we een compleet beeld proberen te geven van de oorlogsjaren in Dordrecht. Dat vinden we nu zeker nodig nu we de komende maanden stil staan bij tachtig jaar bevrijding. De aandacht voor Koopman is een belangrijk puzzelstukje in onze inzet om het beeld completer te maken. Tot nu toe leek aandacht voor het verzet rond de Waarheidsgroep vergeten te zijn."

Eerder kregen andere verzetshelden, waaronder Lenie Diecke, ook een pad naar zich vernoemd op begraafplaats Essenhof. Programmamaker Ad van den Herik maakte daar eerder al deze reportage over.

Lees ook

Point Blur_Jun142026_103437 (1)

Twee geparkeerde auto's in vlammen op, mogelijk opzet

In Zwijndrecht zijn twee geparkeerde auto's zaterdagnacht verwoest door brand. Dat gebeurde aan de Lindtsebenedendijk, ter hoogte van de Perkstraat.

thumb website

School heeft zo snel mogelijk extra lesruimte nodig: ‘Anders leerlingen ‘nee’ verkopen’

Praktijkschool De Sprong in Sliedrecht heeft zo snel mogelijk extra lesruimte nodig. Het leerlingenaantal groeit en daardoor wordt het huidige gebouw te klein. Met zo’n 150 leerlingen is het nu al improviseren, maar dat probleem wordt na de zomervakantie nog groter. “We moeten gaan improviseren.”

kraanwater Pexels

Kookadvies vanwege poepbacterie opgeheven: ‘Vervelend dat dit noodzakelijk was’

Het kraanwater in Dordrecht, Hendrik-Ido-Ambacht en Zwijndrecht kan gewoon gedronken worden. Dat meldt waterbedrijf Evides. Eerder gold er een kookadvies, omdat de E. colibacterie, beter bekend als de poepbacterie, in het water was gevonden.

ouwejonges

‘Ouwe Jonges’ gooien de beuk erin én openen klaaglijn

Het gaat er zondagmiddag ongetwijfeld weer niet erg zachtzinnig aan toe bij RTV Dordrecht als presentator Ron van de Rhee aan de stamtafel plaatsneemt met Ad van den Herik en Thijs Blom. In Ouwe Jonges Krentebrood wordt het nieuws van de afgelopen weken in sneltreinvaart doorgenomen en opent het trio een heuse klaaglijn.

fotpo stemvork 23

Bijzonder kunstwerk 'Stemvork' weer terug in het Wantijpark

Een bijzonder kunstwerk keert terug in het Wantijpark. Het gaat om het kunstwerk ‘Stemvork’ dat in ere is hersteld. Zaterdagochtend 13 juni wordt het gerestaureerde kunstwerk onthuld, zestig jaar na de oorspronkelijke onthulling.

fotooo

Rijen en lege schappen in supermarkt na kookadvies: ‘Geen water meer te krijgen’

Dordtenaren zijn flink aan het hamsteren geslagen nu er in de stad een kookadvies geldt na de vondst van een poepbacterie. Uit een supermarkt in Winkelcentrum Sterrenburg zijn beelden opgedoken van tientallen mensen die waterflessen willen inslaan, al zijn veel van hen al te laat. Ook elders in de streek is het flessenwater uitverkocht.