gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Terras stripwinkel Sjors moet weg

Voor de stripwinkel Sjors staat al 30 jaar lang een bankje voor de winkel. Na verloop van tijd is daar een tafeltje en twee stoelen bij gekomen, maar het gaat om maar weinig meubelen. Toch moet het weg van de gemeente.

Carlijn Kruidhof |  | Aangepast op
Ineke Horst is vanaf het begin in 1980 bij de winkel betrokken geweest. Toen haar man overleed in 1992, nam ze de zaak "met veel liefde" van hem over. Het bankje kreeg ze van haar schoonmoeder. Ze schrok enorm toen iemand van Handhaving 's ochtends voor haar deur stond. “Ik heb geen brief ontvangen, niks," vertelt Horst. "Er is ook geen reden opgegeven. Ik heb contact gezocht met de gemeente, maar ze hebben me niet teruggebeld.”

Ze gebruikt het kleine terrasje vooral voor haarzelf. Ze woont boven de winkel en heeft geen tuin. De enige manier om een beetje in de zon te kunnen zitten, is voor het pand. Af en toe schuift een klant aan om een straaltje mee te pakken. “Ik zou heel verdrietig worden, als het weg moest. Ik vind het juist zo gezellig staan.” 

Lees ook

Bloys van Treslongstraat, google streetview

Eerste nieuwe woningbouwlocatie na wegvallen Middenzone bekend

De plannen voor grootschalige woningbouw in de Middenzone in Dordrecht zijn in duigen gevallen door de nieuwe locatie van het Albert Schweitzer ziekenhuis. Het college zoekt naar alternatieve locaties om de verloren woningbouw te compenseren. De Bloys van Treslongstraat in Crabbehof is de eerste nieuwe plek die het stadsbestuur bekend heeft gemaakt.

bigrivers20261

Zondag op TV Dordrecht: Compilatie Big Rivers 2026

De 26ste editie van Big Rivers was één groot feest: drie dagen eten, drinken, gezelligheid en heel veel muziek in het historisch centrum van Dordrecht. Deze zondag kun je op TV Dordrecht nagenieten van het festival, met de leukste nummers van verschillende concerten.

extra parkeerplaats SLI

Extra parkeerplekken voor treinreizigers tijdens brugsluiting

De gemeente Sliedrecht opent tijdelijk een extra parkeerterrein bij Station Sliedrecht. Dit terrein is bedoeld om reizigers tijdens de afsluiting van de Papendrechtsebrug de mogelijkheid te bieden om met het openbaar vervoer te reizen.

IMG_9316

Maandenlange megaklus aan brug begint nu écht: 'Er komt veel hinder'

Iedereen heeft er maandenlang op kunnen voorbereiden, maar vrijdagavond is het echt zover: vanaf 23.00 uur gaat de Papendrechtsebrug voor zo'n negen maanden dicht. "Het gaat veel hinder veroorzaken voor de hele regio", waarschuwt Rijkswaterstaat.

businkautobrandzwi

Auto brandt uit bij kerk

Een auto is in de nacht van zondag op maandag uitgebrand in Zwijndrecht. De wagen stond op een parkeerplaats bij de kerk Develhof, aan de Laan van Nederhoven.

Quooker Ridderkerk

Van start-up tot miljoenenbedrijf: dit is waarom Quooker trouw blijft aan Ridderkerk

De kokend waterkranen van Quooker zijn niet meer weg te denken uit de keukenbranche. Het succesvolle bedrijf verkoopt inmiddels in tientallen landen. Maar verhuizen uit het vertrouwde Ridderkerk? Daar moet het bedrijf niet aan denken. "We houden vast aan onze wortels."