gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Terrassen in Dordt iets duurder

61c5936ab5410286cf3506d2221fbb0d

Terrassen in Dordrecht zijn in vergelijking met vorig jaar maar ietsje duurder geworden in vergelijking met vorig jaar. Dit blijkt uit een onderzoek van horeca-adviesbureau Van Spronsen & Partners.

Leo Roubos |  | Aangepast op
In Dordrecht steeg de prijs van een rondje van € 21,58 naar € 21,90 met slechts 1,5%. Daarmee komt Dordt op de zeventiende plaats.

Van Spronsen kocht op verschillende terrassen in Nederland een rondje van 2 koffie, 2 fris, 2 bier, en 2 rosé. De duurste bleek wederom Amsterdam met een stijging van 3,5% naar € 25,10.

De grootste stijgers dit jaar zijn Leiden en Utrecht, beide steden stegen vijf plekken. In Leiden is men 4,2% duurder uit dan vorig jaar, in Utrecht 4,7%. Ook ’s-Hertogenbosch (+4,5%) en Rotterdam (+4,4%) zaten ruim boven het landelijke gemiddelde van 2,4%. In Nijmegen, Arnhem en Enschede bleven de onderzochte prijzen nagenoeg gelijk.

In Zwolle is een rondje terras het meest voordelig. Het verschil tussen de Hanzestad en Amsterdam bedraagt € 3,75. Met name liefhebbers van een glas rosé kunnen het best naar Zwolle, waar de gemiddelde prijs € 3,50 bedraagt. Het traditionele fluitje is het meest goedkoop in Almere (€ 2,40) en in Enschede kan er voor € 2,18 relatief goedkoop koffie gedronken worden. In Maastricht zijn de frisdranken het meest betaalbaar, voor een glaasje cola ben je daar € 2,33 kwijt.

De verkoop van speciaalbieren blijft in de lift zitten. Hierbij zijn met name weizen-, wit- en blond bier populair. Ook radlers en rosé bieren doen het goed op het terras, evenals lokaal gebrouwen bieren. De sterkste groei in het biersegment komt echter vanuit een andere hoek: het alcoholvrijbier.

De consumptie hiervan steeg afgelopen jaar met 24,7 procent (bron: Nederlandse Brouwers). Aperol Spritz en Gin & Tonic zijn inmiddels gemeengoed geworden op veel Nederlandse terrassen. Overige non-alcoholische dranken die het goed doen zijn zelfgemaakte limonades, ijskoffie’s, ijsthee’s en smoothies.

Lees ook

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: standbeeld van Kees Buddingh

Studio De Witt besteedt deze zaterdag aandacht aan de wens van een groep Dordtenaren een beeld in de stad te plaatsen van de Dordtse dichter en schrijver Kees Buddingh. Buddingh (1918-1985) kreeg onder meer bekendheid met zijn gedicht ‘De blauwbilgorgel’. Presentator Ben Corino spreekt met de aanjagers van het plan voor het Buddingh standbeeld, Ton Delemarre en Jacques Malschaert.

fotoars

Eén Dordtse zege in vijf duels, maar Ars houdt hoop: ‘Beter elftal dan vorig seizoen’

FC Dordrecht verzamelde slechts vier punten uit de eerste vijf wedstrijden en kreeg daarin liefst zestien tegengoals. Toch is technisch manager Sjoerd Ars tevreden met de zomerse transferperiode en vindt dat er ‘een beter elftal dan vorig seizoen’ op het veld staat. “De play-offs zijn gewoon haalbaar.”

burgemeester Zwijndrecht vechtvideos

Politie en gemeente: 'Meld vechtvideo's en mishandelingen'

De gemeente Zwijndrecht en de politie roepen scholieren en hun ouders op incidenten met vechtvideo's te melden. In het dorp gaan leerlingen van verschillende middelbare scholen geregeld tegen betaling met elkaar op de vuist en ook worden verschillende tieners in filmpjes mishandeld en vernederd. De burgemeester vindt deze signalen zorgwekkend.

politie ontvoering

Vrouw (20) ontvoerd en familie vastgebonden: daders nog spoorloos

De politie is nog steeds op zoek naar de daders van een ontvoering in Papendrecht. Het gaat om in totaal vier of vijf mannen, waarvan er twee eind juli een 20-jarige vrouw in de buurt van Papendrecht ontvoerden. De anderen zouden daarna de woning van de vrouw aan de Rotterdamse Prinsenlaan zijn binnenvallen.

De Plucheplakkers

Pluim voor FC Dordrecht, driepunter tegen Almere City smaakt naar meer

FC Dordrecht boekte na een reeks van vijf nederlagen op rij eindelijk weer een zege en koos daarvoor uitgerekend runner-up Almere City FC als lijdend voorwerp. Reden genoeg voor de podcasters van De Plucheplakkers om complimenten uit te delen aan de Krommedijkclub.

Noodsteunpunt

Wat als de stroom ineens uitvalt? Deze gemeente oefent met noodsteunpunt

Waar kun je terecht als de elektriciteit en telecommunicatie voor langere tijd is uitgevallen en hoe kom je dan aan informatie? Inwoners van Heerjansdam, de gemeente Zwijndrecht en de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid oefenden afgelopen weekend met het inrichten en gebruiken van een zogeheten noodsteunpunt.