Dordrecht, Netherlands

Terrassen in Dordt iets duurder

Terrassen in Dordrecht zijn in vergelijking met vorig jaar maar ietsje duurder geworden in vergelijking met vorig jaar. Dit blijkt uit een onderzoek van horeca-adviesbureau Van Spronsen & Partners.
Leo Roubos | 20 juli 2018 10:37 | Aangepast op 20 juli 2018 10:37
In Dordrecht steeg de prijs van een rondje van € 21,58 naar € 21,90 met slechts 1,5%. Daarmee komt Dordt op de zeventiende plaats.

Van Spronsen kocht op verschillende terrassen in Nederland een rondje van 2 koffie, 2 fris, 2 bier, en 2 rosé. De duurste bleek wederom Amsterdam met een stijging van 3,5% naar € 25,10.

De grootste stijgers dit jaar zijn Leiden en Utrecht, beide steden stegen vijf plekken. In Leiden is men 4,2% duurder uit dan vorig jaar, in Utrecht 4,7%. Ook ’s-Hertogenbosch (+4,5%) en Rotterdam (+4,4%) zaten ruim boven het landelijke gemiddelde van 2,4%. In Nijmegen, Arnhem en Enschede bleven de onderzochte prijzen nagenoeg gelijk.

In Zwolle is een rondje terras het meest voordelig. Het verschil tussen de Hanzestad en Amsterdam bedraagt € 3,75. Met name liefhebbers van een glas rosé kunnen het best naar Zwolle, waar de gemiddelde prijs € 3,50 bedraagt. Het traditionele fluitje is het meest goedkoop in Almere (€ 2,40) en in Enschede kan er voor € 2,18 relatief goedkoop koffie gedronken worden. In Maastricht zijn de frisdranken het meest betaalbaar, voor een glaasje cola ben je daar € 2,33 kwijt.

De verkoop van speciaalbieren blijft in de lift zitten. Hierbij zijn met name weizen-, wit- en blond bier populair. Ook radlers en rosé bieren doen het goed op het terras, evenals lokaal gebrouwen bieren. De sterkste groei in het biersegment komt echter vanuit een andere hoek: het alcoholvrijbier.

De consumptie hiervan steeg afgelopen jaar met 24,7 procent (bron: Nederlandse Brouwers). Aperol Spritz en Gin & Tonic zijn inmiddels gemeengoed geworden op veel Nederlandse terrassen. Overige non-alcoholische dranken die het goed doen zijn zelfgemaakte limonades, ijskoffie’s, ijsthee’s en smoothies.

Meest gelezen

Explosie bij apotheek, twee verdachten in beeld

Redactie Streek 56 | 17 dec 2025 10:45

Woede om geopende graven Essenhof, geen vervolging en raadsenquête

Corrado Francke | Redactie Streekomroep | 17 dec 2025 17:00

Lees ook

Darter Plaisier stunt op WK, Ambachters leven mee: ‘Vol spanning gekeken’

De stunt van Wesley Plaisier op het WK darts is in zijn woonplaats Hendrik-Ido-Ambacht niet onopgeme...

Winter3Daagse haalt recordaantal producten op voor Voedselbank

De eindstand van de inzamelactie Winter3Daagse is zondagavond bekendgemaakt. In totaal zijn er 74.82...

FC Dordrecht neemt afscheid van keeperstrainer en verwelkomt nieuwe middenvelder

FC Dordrecht neemt na nog geen half jaar afscheid van keeperstrainer Raymond Mulder. Hij tekende afg...

Geslaagde eerste editie van scootmobiellichtjestocht: ‘Gezelligheid moet je zelf maken’

Scootmobiel versieren, verkeersregelaars regelen en muziek uitzoeken. De 79-jarige Bart is er al maa...

Eerste stap gezet voor nieuwe woonwijk Maasterras: 'Van essentieel belang voor onze stad'

De komst van de nieuwe Dordtse woonwijk Maasterras is een stap dichterbij. De gemeente en BPD Bouwfo...

Auto brandt uit op Ridderkerkse parkeerplaats

Een geparkeerde auto in Ridderkerk is in de nacht van zondag op maandag in vlammen opgegaan. Dat geb...