gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Terrassen in Dordt iets duurder

61c5936ab5410286cf3506d2221fbb0d.jpg

Terrassen in Dordrecht zijn in vergelijking met vorig jaar maar ietsje duurder geworden in vergelijking met vorig jaar. Dit blijkt uit een onderzoek van horeca-adviesbureau Van Spronsen & Partners.

Leo Roubos |  | Aangepast op
In Dordrecht steeg de prijs van een rondje van € 21,58 naar € 21,90 met slechts 1,5%. Daarmee komt Dordt op de zeventiende plaats.

Van Spronsen kocht op verschillende terrassen in Nederland een rondje van 2 koffie, 2 fris, 2 bier, en 2 rosé. De duurste bleek wederom Amsterdam met een stijging van 3,5% naar € 25,10.

De grootste stijgers dit jaar zijn Leiden en Utrecht, beide steden stegen vijf plekken. In Leiden is men 4,2% duurder uit dan vorig jaar, in Utrecht 4,7%. Ook ’s-Hertogenbosch (+4,5%) en Rotterdam (+4,4%) zaten ruim boven het landelijke gemiddelde van 2,4%. In Nijmegen, Arnhem en Enschede bleven de onderzochte prijzen nagenoeg gelijk.

In Zwolle is een rondje terras het meest voordelig. Het verschil tussen de Hanzestad en Amsterdam bedraagt € 3,75. Met name liefhebbers van een glas rosé kunnen het best naar Zwolle, waar de gemiddelde prijs € 3,50 bedraagt. Het traditionele fluitje is het meest goedkoop in Almere (€ 2,40) en in Enschede kan er voor € 2,18 relatief goedkoop koffie gedronken worden. In Maastricht zijn de frisdranken het meest betaalbaar, voor een glaasje cola ben je daar € 2,33 kwijt.

De verkoop van speciaalbieren blijft in de lift zitten. Hierbij zijn met name weizen-, wit- en blond bier populair. Ook radlers en rosé bieren doen het goed op het terras, evenals lokaal gebrouwen bieren. De sterkste groei in het biersegment komt echter vanuit een andere hoek: het alcoholvrijbier.

De consumptie hiervan steeg afgelopen jaar met 24,7 procent (bron: Nederlandse Brouwers). Aperol Spritz en Gin & Tonic zijn inmiddels gemeengoed geworden op veel Nederlandse terrassen. Overige non-alcoholische dranken die het goed doen zijn zelfgemaakte limonades, ijskoffie’s, ijsthee’s en smoothies.

Lees ook

verstevigingen Baanhoekbrug.png

Operatie geslaagd: hulpdiensten kunnen weer over deze brug

Ambulances, politie en andere hulpdiensten kunnen weer over de Baanhoekbrug bij Sliedrecht. Sinds begin maart was de brug afgesloten voor dit incidentele autoverkeer na de vondst van zwakke plekken onder het wegdek. Die plekken zijn afgelopen weekend aangepakt, meldt Rijkswaterstaat.

FOTOAANRIJDING.png

Meerdere auto’s beschadigd door ongeluk in Wielwijk

Een bestuurder is maandagavond uit de bocht gevlogen in de Dordtse wijk Wielwijk. Daarbij raakten drie geparkeerde auto’s beschadigd.

20260324 - Hennepkwekerij opgerold na integrale controle.jpg

Hennepkwekerij en illegale slaapplekken ontdekt op bedrijventerrein

Bij een controle op bedrijventerrein Donkersloot in Ridderkerk is een hennepplantage ontdekt. De kwekerij met honderden planten is meteen afgebroken.

COA vluchtelingenopvang ter illustratie

Zwijndrecht moet meer doen voor huisvesting statushouders, Molenlanden voldoet

De provincie Zuid-Holland zet druk op Zwijndrecht om sneller werk te maken van de huisvesting van statushouders. Als de gemeente niet binnen een jaar met voldoende concrete resultaten komt, dreigt ingrijpen vanuit de provincie.

wijngaardenfoto.png

Dorp voelt zich genegeerd bij plan voor nieuwe wijk: ‘Ze doen net of wij er niet zijn’

Gemopper in Wijngaarden. Bewoners van het eeuwenoude lintdorp voelen zich niet betrokken bij de plannen voor nieuwbouwwijk Sliedrecht-Noord, waar 1880 nieuwe huizen moeten verrijzen. In de polder ten noorden van de toekomstige wijk vreest men voor de gevolgen.

20260323163821.jpg

Tientallen meters riet in brand langs dijk

Flinke rookwolken langs de Rivierdijk in Hardinxveld-Giessendam maandagmiddag. Langs de dijk stond een groot stuk riet in brand.